J. S. VOGKENKleermaker, SchuilhavenZierikaee, v: G. ATTENTIE s.v.p. De heer J. blijken nmbtsve ge ra, Vv One exame: dat zi ontlerv waaro] zijn d Jr. te te Mo gei), te To Ber M. d dracht dingei van I Vie Oostb M. V en "W 24 S H. Thiel vierde dezer dagen onder veel van Ta D Kerl IQ K dat ahd< iemi Dat do ontvangsten dor regten gering is, moet juist eene reden zijn om meer te vragen. liet argument, dat de jaarwedden niet hooger zijn, acht hij van weinig waarde; hij gelooft wel, dat het eindcijfer der begrootingsposten niet verhoogd is, doch de bezoldiging is toch hooger. "Waar dan ook het presteeren van diensten hooger betaald moet worden, mag de gemeente ook meerder regten heffen. Hij merkt verder op, dat juist art. 132 van het Burg. Wetb., dat wel eens tot moeijelijkheden aanleiding heeft gegeven, de Commissie tot haar voorstel heeft gebragt, om de beoordeeling aan den Ambtenaar over te laten. iJé* bijvoeging door de Commissie voorgesteld is daarom niet overbodig, maar zal integendeel moeijelijkheden voor komen. Hij betoogt voorts nog de onbillijkheid van de heffing van regten voor huwelijksvoltrekking buiten het gemeente huis en noemt die heffing inconsequent. Hetgeen de heer Moens heeft aangevoerd omtrent de hoegrootheid der regten, bewijst niets. Als men door die laag te stellen, meer kans heeft; om iets te ontvangen, dan zou men die nog lager kunnen stellen, dan heeft men nog meer kans. Hij meent echter, dat van het kleine verschil niemand zal worden afgeschrikt en wijst er op, dat in sommige andere gemeenten een nog hooger regt is ingevoerd. Spr. blijft persisteren bij de motieven van het rapport. Nadat de Voorzitter en de Wethouder Moens het voorstel van Burgem. en Weth. nog- nader hadden verdedigd, voert nog de heer van Manen het woord ter verdediging van de voorstellen der Commissie. Wat de verordening op de invordering betreft, zegt hij, dat de daarin voorkomende bepalingen, waarvan de Com missie wijziging heeft voorgesteld, lijnregt tegen de letter der wet indruisehen. Art. 113 der gemeentewet schrijft gebiedend voor, dat de invordering moet plaats hebben door den Gemeente-Ontvanger. Het voorstel der Commissie strekt om overeenstemming te brengen tusschen die bepaling der wet en de verordening. De Voorzitter en Mr. Moens deelen de opvatting van den heer van Manen over de bedoeling van art. 113 der gemeentewet niet. Nadat hierover tusschen hen en den heer van Manen nog eenig-e gedachten wisseling heeft plaats gehad, waarbij de heer van Manen verklaart bij zijn gevoelen te moeten blijven, worden de beraadslagingen gesloten. Art. 1 der verordening op de heffing wordt bij stemming aangenomen met algemeene stemmen. Art. 2 en 3. De amendementen der Commissie worden verworpen met 5 stemmen tegen 2, die van de H.H. de Looze en van Manen. De artt.zooals zij door Burgem. en Weth. zijn voorgesteld, worden aangenomen met 6 stemmen tegen 1, die van den heer de Looze. De artt. 4, 5, 6 en 7 worden aangenomen met alge meene stemmen. Art. 8. Het eerste amendement der Commissie wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, die van de H.H. de Looze, van Manen en Ochtman. Het tweede wordt aangenomen met 5 stemmen tegen 2, die van de H.H. Moens en Houwer. Het derde wordt verworpen met 4 stemmen tegen 3, die van de H.H. de Looze, van Manen en Ochtman. Het vierde amendement wordt verworpen met 5 stemmen tegen 2die van de H.H. de Looze en van Manen. Art. 9 wordt aangenomen met algemeene stemmen. De considerans en het geheole besluit worden eveneens met algemeene stommen aangenomen. De verordening op de invordering komt thans aan de orde. De Commissie verandert het woord »gestort" in hare amendementen in: betaald". Deze amendementen worden bij de artikelen 1 en 2 aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de H.H. Houwer en Moens. De verschillende artt. worden overigens onveranderd vastgesteld en de geheele verordening aangenomen met algemeene stemmen. De heer Pilaar brengt daarna namens de Commissie rapport uit omtrent de begrooting van het Burgerweeshuis, strekkende tot goedkeuring, zooals zij ingediend is, in ontvang en uitgaaf op f 8305. Dienovereenkomstig wordt besloten. De vergadering wordt na omvraag door den Voorzitter gesloten. op Wi de IE op Dl Tl Snelpersdrukkerij van H. Laken,man te Zierikzee. aa Wi D! la: til ZlERIR Het Dagelijkscli Bestuur voornoemd J. SCHALKWIJK, waamVoorzitter. C. VAN DER VLIET Dz.Ontv.-Grijper. De ondergeteekende beveelt zich beleefdaan tot het COPIEËEREN VAN PHOTO GR APHIEEN en Set SCHILDEREN VAN PORTRETTEN in alle verlangde grootten. Nauwkeurige gelijkenis en billijke prijzen. H. O» geëxamineerd Teekenonderwijzer NobelstraatZIERIKZEE. Van Zierikzee Woensd. 29 's morg. 9. Vrijdag 1 Zondag 3 Woensd. 6 Vrijdag 3 Zondag 10 Woensd. 13 Vrijdag 15 Zondag 17 Woensd. 20 Vrijdag 22 Zondag 24 Woensd. 27 Vrijdag 29 Zondag 31 10.- 11.- Van Rotterdam: Donderd. 30 's morg. 10.— u. 8.— 9.- 10.- Zaterdag 2 Dinsdag 5 Donderd. 7 Zaterdag 9 Dinsdag 12 Donderd. 14 Zaterdag 16 Dinsdag 19 Donderd. 21 Zaterdag 23 Dinsdag 26 Donderd. 28 Zaterdag 30 10.- 11.- 10.- 10.- 11.- 10.- 10.- 11.- 10.- 10.- 11.- 10.- 10.- f 8. - 8. - 7, K U T T JA it LI A JU Z sept. TOOU. Ruimen aanvoer, verkoop langzaam, tot ongeveer prijzen, veel onverkocht. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1879 Nieuwe i) Eogg» 1880 Wintergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine Blauwe Erwten 1880 Gr oo te Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen - 5, a f - - 5.- - 9.— vorige 10.— 9.50 8.— 5.50 5.50 4.— 5.— 10.— - 1-1.- - - 7^50 - 12.50 7.75 Snelpersdrukkerij van H. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 8