J. S. VOOREN, Kleermaker, SchuithavenZierikzee, ve: ge ATTENTIE s. v. p. De lieer J. H. Thiel vierde dezer dagen onder veel blijken van hoogachting en vriendschap zijn 25jarige ambtsver gem, VV OlK exame: dat zi onderv waaroj zijn d Jr. te te Mo geb. i te Toi Ben M. di dracht dinger van I Vie Oostb' M. W en W 24 Se 26 van l Zzi De Kerk. 29 12 KI dat ander bewijt op H Wal de IN op DIS TEI VOOl a aan wat DE lam tinf van het Burgerweeshuis, de heer Mr. B. O. Cau, die met den 1 Januari a.s. aan de beurt van aftreding was. Met den benoemde was door Regenten van het Weeshuis voor gedragen de heer H. G. Mulock Houwer. Het suppetoir kohier der hondenbelasting voor 1879 wordt vastgesteld op ld. Bij monde van den heer van Manen wordt namens de Commissie van onderzoekverslag uitgebragt omtrent het door Burgem. en Weth. ontworpen besluit tot heffing van regten voor de afgifte van stukken ter Secretarie en voor enkele verrigtingen van den Ambtenaar van den Burger lijken Stand en de ontworpen verordening op de invordering dier regten. De zakelijke inhoud van de ontworpen verordening van Burgem. en Weth. op de heffing van regten, is als volgt: Art. 1. Yoor de afgifte van stukken ter Secretarie en voor enkele verrigtingen van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, zullen ten behoeve der gemeente regten worden geheven, naar de regels hij dit besluit bepaald. Art. 2. Yoor stukken, wier verkrijgbaarstelling in afdruk of afschrift bij de gemeentewet verpligtend is gesteld, n.I. raadsbesluiten, verordeningen enz., is verschuldigd: a. bij afdruk dier stukken, voor een heel vel 20 cent, voor een half vel 10 cent, voor een kwart vel 5 cent; b. b j afschrift dier stukkenvoor elke geheel of gedeel telijk beschreven bladzijde, '10 cent. Elke bladzijde moet 27 regels, elke regel'12 lettergrepen bevatten. Art. 3. Geene bijzondere regten zijn verschuldigd voor stukken, waarvan de gemeentewet de verkrijgbaarstelling in afschrift of afdruk niet uitdrukkelijk beveelt, of die in het oorspronkelijke worden afgegevenalsafschriften van akten van verhuringenz. Indien die stukken aan zegelregt zijn onderworpen, moeten de- kosten daarvan worden terugbetaald. Yoor schrijfloon van aan zegelregt onderworpen stukken is verschuldigd tien cent voor elke geheel of gedeeltelijk beschrevene bladzijde. Art. 4. Yoor legalisation van liandteekening is ver schuldigd tien cent voor elke handteekening. Art. 5. Het bepaalde bj het Koninklijk besluit van 13 Jumj 1846 StblNo. 45) omtrent het kosteloos afgeven door de plaatselijke besturen van attestatiën de vita tot ontvang van lijfrenten, pensioenen enz., blijft van toepassing. Art. 6. Door lien van wier onvermogen blijkt, volgens de regels door de algemeene wet voorgeschrevenis geen regt verschuldigd voor stukken, die zij in hun persoonljk belang noodig hebben. Art. 7. Voor stukken, die volgens de bestaande of nog te maken wettelijke bepalingen van zegelregt zjn vrjge- gesteld, is geen regt verschuldigd. Art. 8. Voor een huwelijksvoltrekking, in het lokaal daarvoor door de gemeente bestemdop een anderen tijd dan daarvoor ingevolge art. 4 der wet van 23 April 1879 (Slbl. No. 72) is aangewezen, is verschuldigd vijf gulden. Dat regt is niet verschuldigd, indien een huwelijksvol trekking op een anderen tijd moet plaats hebben tengevolge van omstandighedenvan den wil van part jen onaf hankeljk. Yoor een huwelijksvoltrekking in de Raadzaal is ver schuldigd tien gulden. Voor een huwelijksvoltrekking buiten het gemeentehuis, in het geval in art. 132 van het Burgerlijk Wetboek be doeld, indien niet van het onvermogen van part jen bljkt, is verschuldigd vjf gulden. Art. 9. Het besluit tot heffing van gelden voorstukken, namens de gemeente ter Secretarie afgegevenvastgesteld den 13 February en 17 Mei 1854, wordt ingetrokken. In de ontworpen verordening op de invordering dier regten komen o. a. de volgende bepalingen voor: Art. 1. De invordering der regten, ten behoeve der gemeente te heffen voor de afgifte van stukken ter Secre tarie, geschiedt door den Secretaris. Die regten moeten worden betaald bj de aanvrage, of als de afgifte zonder aanvrage geschiedt, op het oogenblik der afgifte. Art. 2. De invordering der regten, overeenkomstig art. 8 van het besluit tot heffing dezer regten bij huwe lijksvoltrekking verschuldigd, geschiedt door den Ambtenaar van den Burgerijken Stand. Die regten moeten worden betaald vóór dat de huwelijksvoltrekking plaats heeft. De Commissie heeft tegen de ontworpen verordeningen een paar opmerkingen: I. omtrent het besluit tot heffing. Ad art. 2. Daar het der Commissie gebleken is, dat gevolgd is het tarief, ruim 25 jaren geleden vastgesteld, en de uitgaven der gemeente, ook met opzigt tot de jaar wedden van de Ambtenaren ter Secretarie, gedurende dat tjdsverloop aanzienlijk zijn vermeerderd, meent de Com missie, dat tegen eene verhooging van 50 pereent geen bezwaar kan bestaan voor hen, die in hun persoonlijk be lang afschrift vragen van de in art. 2 genoemde stukken en stelt zj voor lett. b. van art. 2 aldus te lezen: b. bij afschrift dier stukkenvoor elke geheel of gedeel telijk beschrevene bladzijde, 15 cent, en voorts zooals het concept luidt. Ad art. 3. Dezelfde reden als hij art. 2 leidt de Com missie er toe om te adviseren, het schrijfloon in dat artikel op 10 cent uitgetrokken, te verhoogen tot op 15 cent voor elke geheel of gedeeltelijk beschreven bladzjde. Ad art. 8. De Commissie is van oordeel dat voor hen, die er prijs op stellen hun huweljk te sluiten op een daar voor niet door den Ambtenaar van den Burgerijken Stand bepaalden tijd of in een ander lokaal dan daarvoor door do gemeente kosteloos wordt verstrektde betaling van hoogere sommen dan bj het ontwerp worden voorgesteld, geenerlei bewaar kan hebben en adviseert, dat de regten zullen bedragen in liet eerste geval tien en in het tweede geval vijftien gulden, in plaats van vijf en tien, zooals wordt voorgesteld aan de tweede alinea van art. 8, die bepaalt, dat het regt niet zal verschuldigd zjnindien de huwelijksvoltrek king plaats heeft op een anderen tijdtengevolge van om standigheden van den wil van partijen onaf hankeljkwenscht de Commissie toe te voegen, de woorden, ster beoordeeling van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand". Zij acht het niet geraden om dat oordeel niet aan den Ambte naar voor te behouden, ten einde te voorkomen, dat om trent het al dan niet verschuldigd zijn van het regt geschil ontsta. Twee van de drie leden der Commissie achten het wenscheljk de laatste zinsnede van art. 8 te doen vervallen, op grond dat het geval van force majeure aanwezig is; het overblijvende lid der Commissie, aannemende de force majeure, acht het niet onbillijk, dat van lien die niet tot de onvermogenden behoorende, er prijs op stellen, dat op geheel ongewone wijze hun huwelijk worde voltrokken, de voorgestelde matige belasting van vijt gulden worde geheven H. omtrent de verordening op de invordering. Zierikzee, as septemner ioou. Het Dageiijksch Bestuur voornoemd, J. SCHALKWIJK, waarnd. Voorzitter. C. VAN DER VLIET Dz., Ontv.-Gnffier. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het COPIEËEREN VAK PHOTOGRAPHIEEN en liet SCHILDEKEN VAN PORTRETTEN m alle verlangde grootten. Nauwkeurige gelijkenis en billijke prijzen. tl. O. !3.A-X_j9 geëxamineerd Teekenoiidenvijzer NobelstraatZIERIKZEE. Sep t.— Van Zierikzee Oct. Van Rotterdam: Woensd. 29 's morg. 9.- u. Donderd. 30 's morg. 10— u Vrijdag '1 Zondag 3 Woensd. 6 Vrijdag 8 Zondag 10 Woensd. 13 Vrijdag 15 Zondag 17 Woensd. 20 Vrijdag 22 Zondag 24 Woensd. 27 Vrijdag 29 Zondag 31 10.- 11— 8. 9.- 10.- 11.- Zaterdag 2 Dinsdag 5 Donderd. 7 Zaterdag 9 Dinsdag 12 Donderd. 14 Zaterdag 16 Dinsdag 19 Donderd. 21 Zaterdag 23 Dinsdag 26 Donderd. 28 Zaterdag 30 10- 11— 10—» 10— 11— 10— -10— 11— 10— -10— 1-1—» 10— 10— f 8.a f - 5.- K U T t EKU A 1V1 -£> I OCJJU. lunv, Ruimen aanvoer, verkoop langzaam, tot ongeveer vorige prijzen, veel onverkocht. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1879 Nieuwe 1880 Rogge 1880 Win tergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine Blauwe Erwten 1880 Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen 10— 9.50 8— 5.50 5.50 4— - 4.- 5. - 9— - 10— - 11— - 12.50 - 7J0 - 7/75 - 5.- - 3.- Snelpersdrukken; van H. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 6