Buitenland Het Leid. DM. meldt dat de ongelukkige een Duit- scher 19, ongeveer 40 jaar oud, en volgens een gevonden adreskaartje Joseph Rosenthal genaamd. Volgens weer andere berichten is in het valies, dat hij in de coupé had achtergelaten, ruim f 1000 aan Hollandsch en Duitsch bankpapier en aan contanten gevonden. Benoemingen, Besluiten, enz. Bij Kon. besluit zijn de veeartsen M. Lucieër te IJzendijke en J. Bainvens te Axel benoemd tot plaats vervangers van den districts-veearts, wien Barendrecht tot standplaats is aangewezen. Door Z. M. is op hun verzoek eervol ontslag ver leend aanJ. Koeman te Wissekerke, als lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Vlietepolder, prov. Zeeland; G. Geluk I.Mz. te Tholen, als gezworen van den Deurloopolder, prov. Zeeland; en zijn voorts benoemd: tot gezworen voor het waterschap Oud-Vosmeer, prov. Zeeland, E. J. Ampttot lid van het calamiteuse waterschap Brui- nisse prov. Zeeland, C. M. Voorbeijtel; tot dijkgr. van den Westdorpe of Nieuw-Vogelschorpolder, prov. Zeeland, P. Dumoleyntot dijkgr. van den Willem III—polder, prov. Zeeland, J. Vereecken. Te Halle is in den gevel van het huis, waarin Handel geboren werd, een gedenksteen geplaatst. De heer Pli. Buschhammer, student in de rechts geleerdheid te 's Hage, heeft aan de Regeering ten behoeve van het rijksarchief lal van belangrijke stukken ten geschenke aangeboden, 0. a.Brief van Cornelis de Witt, geschreven door zijn schoonvader Stavenisse, dato Middelburg 1669. Kopij van liet testament van den kolonel Cromwell en de vrouwe Barbara Browne, dato 19 Dec. 1642 (perkament). Brief van A. van Starkenborg aau Const. Huygetis, Coevorden 21 Maart 1646. Brief van Christiaan Otterus aan Const. Huyghens, ridder, heer van Zuylicgem. Snikken betreffende de familie van den Kerckhoven. Brief van le comte de Seinsheim, ambassadeur in 's Hage, 1764, en een Brief van J. C. J. van Speyk aan zijn nicht, 19 Dec. 1830 (face.). Ongelukken, Kampen, Misdaden, enz. Onder Mar rum is een heiberg afgebrand. Te Ouderkerk a/d. IJsel is een turfloods verbrand, behoo- rende bij een steenbakkerij. Te Amsterdam is brand geweest op een der zolders van de meel- en brood fabriek 1/Geres". Het vuur werd nog al spoedig gebluscht, doch niet zonder vrij wat schade te hebben aangericht. Nabij Oss is een boerderij totaal af gebrand. Te Dongen brandde een woonhuis af. Onder Berliem is een boerenwoning afgebrand door onvoor zichtigheid van kinderen, die vuurtje stookten van droge bladeren. Te Elburg is een 3Tjarige schippersknecht door 't zeil overboord geraakt en verdronken Te Rotterdam viel het H/ojang zoontje van een schipper overboord en verdronk. Op de hoogte van Urk is een man overboord van een schip gevallen en verdronken. Tusscheu Beekbergen en Apeldoorn is in een herberg een jongeling uit Apeldoorn in een vechtpartij met 't mes zwaar verwond. Te Delft is een jongen onder een omvallenden hoop planken dermate gekneusd dat hij schier onmiddellijk overleed. Te Uitgeest is de bliksem iu een woning geslagen, doch heeft er geen schade aangericht. Te 's Hage is de zoon van eeu schipper in de Hooigracht gevallen en ofschoou nog levend gered, aan de gevolgen overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Amsterdam iemand in benevelden toestand in den Binnen-Amstel geraakt en verdronken. Een jongmensch te Leiden heeft van zekeren dokter K. aldaar eenige stokslagen ontvangen, omdat hij eenigen tijd geleden K. voor //kattendooder" had uit gemaakt. Donderdag-morgen werd in Danenhoef in de gemeente Oss, op korten afstand zijner woning, het bebloede lijk gevonden van zekeren Jan v. d. Heuvel, arbeider van beroep. Eene diepe wonde over de rechterwang en aanwezige sporen van verworging bewezen al aan stonds, dat hier gedacht moest worden aan moord, vermoedelijk in den avond van Woensdag gepleegd. Het gerecht kwam des avonds uit 's Bosch, waarna onmiddellijk tot de gerechtelijke lijkschouwing werd overgegaan. Eene groote menigte volks had zich inmiddels op het marktplein verzameld. Vrijdag zijn door den rechter-commissaris, 11a een ingesteld onder zoek iu loco, gedurende den loop van den dag ver schillende personen gehoord. Noch de in deze afgelegde verklaringen, noch de ijverige nasporingen der politie hebben tot het ontdekken van deu dader of de daders van den moord aanleiding gegeven. De verslagene, 36 jaren oud, laat eene vrouw en twee kinderen achter. Uit de mijn van Seaham zijn 32 lijken te voorschijn gebracht-; men vreest, dat het aantal dooden niet minder dan 150 zal bedragen. Zij laten 90 weduwen en 280 weezen achter. Aan het //Miners Permanent Relief Eund" is 19,000 pd. st. aangevraagd; het plan is een algemeene inschrijving te openen. Engeland. Het is niet te ontkennen dat de Britsche generaals Roberts en Stewart in Afghanistan veel hebben gedaan voor de eer der Engelsclie wapenen. De koningin erkent dit en heeft hen in de Bath-ord$ tot grootkruisen verheven. Roberts kreeg bovendien den titel van opper bevelhebber van het leger van Madras. Ondertusschen schijnen in Afghanistan de moeilijk heden alleen verhuisd te zijn. Nu ligt Herat aan de beurt om de Engelsclie soldaten werk te geven. Herat is zooals 't heet in vollen //opstand//, de gouverneur is vermoord en Ayoub-Khan is met eenige honderden ruiters naar Herat op weg. Denkelijk zal hij nu aldaar de vaan opsteken, de nationale Afghatien om zich verzamelen en andcvmaal de Engelschen tot een veld tocht dwingen. -Duitschland.. De Duitsche socialisten hebben bekend gemaakt, wat in hunne geheime bijeenkomst in Zwitserland verhandeld is. Behalve hetgeen reeds bekend was, zijn nog eenige niet onbelangrijke besluiten genomen, hoofdzakelijk van den volgenden inhoudTerwijl liet Duitsche socialisme zijn volle sympathie schenkt aan alle bewegingen, ten doel hebbende de volken le be vrijden van maatschappelijke en staatkundige verdruk king, doet het dit natuurlijk ook aan de nihilisten in Rusland, ofschoon liet de taktiek, die de nihilisten wegens de eigenaardige Russische toestanden moeten volgen, voor Duitschland niet geschikt acht. Ten einde eene regelmatige aaneensluiting tusschen en met de buitenlandsche socialisten te verkrijgen, zal er buiten Duitschland een centraal bureau worden opgericht, voor het verkeer tusschen de verschillende vereenigingen, ontvangst van voorstellen, vereffening van moeielijk- heden, afdoening van klachten, enz. In den regel zal er telken jare, of uiterlijk om de driejaren, een partij congres worden gehouden. De vorm der bijeenroeping wordt aan de daartoe bevoegden overgelaten. Zoowel om de socialistische beweging zelve als in het belang der propaganda moeten de Duitsche socialisten ijverig deelnemen aan de verkiezingen voor den Rijksdag, de Landdagen en Gemeenteraden; inzonderheid aan die in 1881. Zij moeien trachten, hiertoe in elk kiesdistrict eeu goede organisatie tot stand te brengen, geregeld gelden in te zamelen en steeds eigen kandidaten stellen. Nevens de reeds veroverde kiesdistricten werden er nog 21 aangewezen, waar kans op overwinning bestaat. Eindelijk werd ook nog besloten, in te stemmen met de oproeping der Belgische socialistische arbeidspartij tot het houden van een socialistisch wereld-congres, en vertegenwoordigers naar dit congres af te vaardigen. Het Domfeest te Keulen. Zooals men weet, zal de feestelijke viering der voltooiing van den dombouw te Keulen den 15 Oct. plaatsT hebben. Dat feest zal geen locaal karakter dragen, maar als een Duitsch nationaal feest worden gevierd. Vandaar dan ook dat liet programma te Berlijn door den Minister van Eeredienst onder goed keuring vau den Duitschen Keizer is ontworpen en vastgesteld. Iiunst, Wetenschap en Letteren. De sinds eenige jaren met lof bekende concerteu van het //Elorentijner Strijkkwartet// onder directie van Jean Becker, zullen niet voortgezet worden, althans niet onder dien naam. Het gezelschap is ontbonden, doch nu gaat Jean Becker, volgens mededeelingen in de Signaleconcerten geven met zijn kinderen Jeanne, Hans en Hugo. De chicanes van 't kunstenaarsleven in den Haag zijn weder in vollen gang. Een week geleden is de bekende zanger Lhcrie, na onverwachts weder te zijn boven water gekomen, met een overgroote meerderheid van stemmen ook weder aangenomen. Men zegt dat er bij de balotage erge knoeierijen hebben plaats gehad. Maar Zaterdag-avond zou 't lot van den lieer Maurits de Vries beslist worden. Hij zong den //Guillaume Tell// en had een volkomen succes. Toch bleek bij 't opnemen der stemming dat er niet meer dan twee nons in de bus hadden ontbroken om hem te doen vallen. Daar was blijkbaar geknoeid en 't gerucht verspreidde zich als van een loopend vuur door de zaal. Hiervan was een daverende ovatie ter eere van de Vries 't gevolg en zelfs 11a afloop der voorstelling werd de Vries onder uitbundig gejuich teruggeroepen. Ondertusschen had de kwaadaardige streek der Lhérie- partij den heer de Vries dermate zeer gedaan, dat hij schier bewusteloos van 't tooneel werd gebracht dooi den directeur en mad. Laville Eerminet. Mevrouw de Vries was tusschen de schermen getuige van dit tooneel. Men zegt dat de heer de Vries ondanks de hem be wezen hartelijke belangstelling zijn engagement niet zal aanhouden; hij is de man niet om zich in te laten met een onedele partijstrijd als sinds eenige jaren de opera te 's Hage in den grond bederft. Te Medenblik is den lOen dezer overleden de heer P. Leendertz Wz., predikant der Doopsgez. gem. aldaar en een onzer verdienstelijkste letterkundigen. Hij was den 7 Nov. 1817 te Amsterdam geboren, waar hij aan 't doopsgez. seminarie studeerde. Van 1840 tot zijn dood was hij achter volgens pvedikant te Waudsend, lip en Medenblik. Hij werkte inzonderheid in De Navorscher, doch ook in De Gids en De Letteroefeningen en bezorgde onderscheidene uitgaven, 0. a, van Willem. Hildegeersberg, Het SaJcrament van AmsterdamDire DorterDer Minnen Loep en de- Gedichten van P. C. Hooft. Men verneemt het overlijden van de ool< hier be kende zangeres Amalia Brambilla, die eerst gehuwd was met Verger en later met graaf Luccliesi-Palli, Prins von Campofranco. Op de spoorlijn van 't "Waterloo-station te Londen naar Hamptoncourfc is een trein in volle vaart op een stilstaanden locomotief gereden, waardoor eenige wagons werden vernield en 5 personen gedood en 20 gekwetst. Te Weert zou het j.l. Zondag processie zijn. Tege lijkertijd, wellicht zelfs tot opluistering der drukte, die daardoor in 't stille stadje zou heersclien, hadden eenige muziekliefhebbers ook een festival aangelegd, waarvan 0. a. een dertigtal liefhebbers uit het na burige Belgische stadje Maeseijk zouden deelnemen, 't Schijnt echter dat het clericalisme geen concurrentie duit. Het gemeentebestuur had voor de muziek op de markt een kiosk doen oprichten; clocli deze moest reeds Zaterdag-nacht bewaakt worden, daar 't fanatieke gemeen ze wilde omverhalen, aangezien de processie alleen de baas moest zijn. Toen eindelijk de muzie kanten uit Maeseijk aankwamen werd het tumult zoo hevig en schreeuwde mcu zoo dreigend al scheldende op //de vrijmetselaars//, dat de vreemde gasten na één stuk gespeeld te hebben de vlucht moesten nemen en naar huis gaan om zich aan de handtastelijkheden van liet gepeupel te onttrekken. Dit geschiedde ann°. dom5. 1880. Maandag-morgen is van Rotterdam een extra-trein van 37 wagens en 2 locomotieven vertrokken met 1603 bedevaartgangers naar Kevelaar. Nabij Barley, een station aan den noordwestel spoorweg, veertien mijlen van Londen, heeft een lijnopzichter op den weg pakjes dynamiet gevonden. Men vermoedt dat er eeu toeleg bestoud om deu van Londen komenden sneltrein in de lucht te doen springen. Tusschen Maasland en Maassluis is een vrouw doodelijk door den bliksem getroffeu. Te Viauen is een hooiberg door den bliksem getroffen en afgebrand. Te Grave is een landbouwerswoning afgebrand, waardoor ook het koesthuis van 't hotel //de Gouden Leeuw'/ in brand geraakte en mede vernield is, terwijl vooral door de krachtige hulp der militairen met de spuit den voortgang van den brand is afgewend.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 2