Burgerlijke Stand te Zierikzee. Uit Quetta zal generaal Phayre naar Kandahar optrekken. Deze weg is slechts 230 kilometer lang. De kolonne, die bij liet begin van den oorlog van Quetta naar Kandahar marcheerde, besteedde daarvoor bijna zes weken, maar thans is de Kkojak pas in handen der Engelschen en zullen zij misschien slechts de helft van dien tijd noodig hebben om Kandahar te bereiken. Zoo generaal Roberts zijn gevaarlijke marsch vol brengen kan en Kandahar stand houdt, totdat het ontzet wordt, dan zal Ajoeb Khan groot gevaar loopen, als hij zich niet bij tijds heeft verwijderd; maar voordat het zoover komt, moet er nog veel gebeuren. Kaap de Groede Hoop. Men leest in de Transvaalsche Volksstem van 6 Juli Verleden maand Februari is er een afdeeling van het 94e regemeut te Marabastad gestationeerd ge worden, ten einde Zoutpansberg te beschermen (maar waarvoor of tegen wien is nog niet uitgekomen.) Één ding is zeker, dat het niet was om het eigendom van de bewoners van Marabastad te beschermen, want indien wel, dan zijn zij droevig in hun plicht te kort geschoten. Sedert hunne aankomst zijn alle hoenders of eenden heizij gestolen of weggevlogen, zijnde alleen die overgebleven welke te klein waren om weg te loopen. De Kaffer zendelingen Statie nabij het kamp is nu leeg. De heeren D. S. Mare en zijn zoon werden op een Zondag avond laat door de sol daten aangevallen; de zaak werd den officieren gerap porteerd, de manschappen gevangen genomen en naar Middelburg voor den krijgsraad gezonden. De heer W. M. Ash, de hotelhouder, werd allergemeenst in zijn eigen huis aangevallen, 's avonds om ongeveer kwartier over 9 uur. Het huis, gesloten zijnde, werd een luid kloppen aan de deur gehoordde heer Ash ging naar voren en stemmen van soldaten hoorende, weigerde hij de deur te openen. Zij verzochten hem de deur te openen en met hem te spreken; eindelijk opende de heer Ash de deur en nog voor zulks be hoorlijk geschied was, werd hij door 3 of 4 soldaten aangevallen, neergeslagen, over den vloer getrapt, flesschen werden naar hem geworpen, die zijn hoofd op verschillende plaatsen verwondden en toen stalen zij verschillende bottels met drank en de gelddoos, waarin verschillende ponden sterling. Den volgenden morgeu rapporteerde de heer Ash de zaak aan de officieren in het kamp; de manschappen werden op geroepen en hun bevolen zich in groepen te verdeelen. Toen zulks gedaan was werd den heer Ash gezegd de manschappen aan te wijzen. Hij onderzocht de eerste groep en wees niemand aan, maar in de achterste groep twijfelde hij geen oogenblik met het aanwijzen der manschappen aan de officieren, die hen later naar Upsal voor den Landdrost brachten, die weigerde een vonnis uit le spreken, voor dat hij den procureur generaal geraadpleegd had. Ziedaar een ander voorbeed hoe de wet in Zoutpansberg toegepast wordt. R usland. Naar aanleiding van het bericht omtrent de plannen van den adjunct-minister van financiën te Petersburg, prof. Bunge, zegt de Frankf. Zeit.} dat dit waarschijnlijk niets dan een beurs-maneuver is. //Indien zijn vij anden hem het plan toedichten, de Russische valuta te herstellen door het creëeren van een roebel van 60 kopeken, d. i. de verlaging der waarde van den papieren roebel, dan zijn 't zeker zijn vrienden, die bekend maken, dat hij zijn doel bereiken wil door hervorming van den Rijksbank in een aandeelen-Bank en liet sluiten eener goudleening tot intrekking van biljetten tot een bedrag van 380 milioen roebels. Deze vrieuden zoudeu den heer Bunge zeker een grooteren dienst bewijzen, indien zij zich wat minder stellig over zijne plannen uitlieten. Daargelaten nog dat de zoo juist van de universiteit gekomen professor niet zoo aanstonds zijn plannen ter uitvoering gereed heeft, is de bepaling van het cijfer der in te trekken biljetten op zich zelve reeds dwaas, niet omdat zoo iets reeds herhaaldelijk is aangekondigd en toch steeds alles bij het oude is gebleven, maar alleen omdat dit cijfer onmogelijk vooruit met juistheid kan worden vastgesteld". Gemengd Buiteulandsch Nieuws. Rusland schijnt op het punt van excentriciteit Engeland de loef te gaan afsteken. Zoo deelden wij onlangs het verhaal van de fabelachtige verliezen bij het spel van prins Paul Demidoff mede. Nu wordt weder eene andere anecdote van een Rus verhaald. Een zekere M. D., die veel champagne dronk, had zich in 't hoofd gezet, uit dankbaarheid voor alle flesschen, die hem zulk een groot genot hadden ge schonken, de capsules der flesschen te bewaren, die hij of alleen of in gezelschap had opgedronken om daarvan een lijkkist te laten maken. Na jaren aan die verzameling te zijn bezig geweest, en haar zoover te hebben voleindigd, dat zijn doel was bereikt, moest hij op reis naar Amerika voor een erfenis. Daar verloor hij het leven bij gelegenheid van een roeitochtje en de man, die zooveel jaren had besteed, om zich zelf een laatste woonstede in verband tot den over- heerschenden hartstocht van zijn leven te vervaardigen, was nu gedoemd voor eeuwig zonder eenige lijkkist op den bodem der zee te liggen. De Spaansclie ridder Rodriguez, levens ridder van het Legioen van Eer, die een beroep maakte van het stelen van overjassen en waaiers in de Parijsche opera, is tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Rodriguez erkende alles, wat men hem ten laste legde zijn advocaat voerde tot verontschuldiging aan, dat zijn cliënt zwak van hoofd wp.s geworden door een val uit een tramwagen, waarbij hij met het hoofd op de steeneu terecht kwam. Te Ajaccio heeft bij gelegenheid dor jong9te ver kiezing van een lid der Algemeene Ponden rustverstoring plaats gehad. De Bonapartisten waren zoo woedend over de nederlaag van Prins Napoleon bij de stembus, dat zij ongeveer 1000 in getal er aan dachten het stadhuis te bestormen. De prefect liet een com pagnie linie-soldaten aanrukken, stelde zich aan het noofd daarvan en joeg de oproermakers uiteen, waarvan verscheidenen in hechtenis werden genomen. De begroofcing van de stad Parijs voor 1879 sloot met een overschot van 15 millioen frs.de prefect zal voorstellen daarvan 3 millioen te geven aan de //Assistance publique", 5 millioen te besteden voor scholen, 6 voor riolen, 1 millioen voor het in orde brengen van de //place de la République." In de //Zoological Garden" te Londen is uit Brazilië een monsterspin ontvangen met een middellijn van 18 centimeter. Men leest in een Engelsch blad van een 90jarig man die nog bezig is zich aan eene zonderlinge proef neming te onderwerpen. In den bijbel slaat namelijk geschreven: //in het bloed is het leven". Yan deze stelling uitgaande heeft de oude man zich bloed van drie jeugdige menschen in den arm laten inspuiten. Verwonderlijk moeten daarvan de gevolgen zijn. De patient gevoelt zich zoo sterk als op 40jarigen leeftijd. Zijn gerimpeld vel is zoo glad geworden als dat van eene jeugdige schoone, de gelaatskleur rozig als een rijpe perzik enz. Slaagt deze proef volkomen, dan heeft men zich maar nu en dan wat jeudig bloed te laten inspuiten om van de onsterfelijkheid zeker te zijn, als er ten minste geen geweldadige dood tusschen beide komt. En wat de proef nog gemakkelijker maakt is, dat men niet enkel menschenbJoed behoeft te gebruikeu, men kan ook voor een deel scliapcnbloed nemen. Voor het bewaren van pelterijen tegen mot ver vaardigt de fabriek van Sachs te Berlijn gummi-zakkeu. Voor dat de pelterijen of stukken bont in deze zakken worden gedaan, moeten die voorwerpen goed schoon gemaakt en uitgeklopt worden. De zakken worden daarna met een gummi-vernis toegeplaktom ze weder te openen moet men het vernis met een weiuig benzine losweken. De fabriek levert zakken in drie verschillende grooten, die van f 1,80 tot 3,60 kosten. Een ernstige vechtpartij tusschen meesters en scholie ren wordt uit Zwitserland gemeld. De herhalingsschool van Ziefen bij Bazel, 80 kinderen, maakten Dinsdag voor acht dagen, begeleid door hunne meesters, den heer Kleiber, deu vicaris der lagere school, Theophil Rudin, en verscheidene andere volwassenen een wan deling over Biiren, Ruïne Doeneck en Birseck en het Bruderholz naar Binningen. Hier bleef een gedeelte der volwassenen bij den maaltijd terug, terwijl de scholieren slechts onder opzicht van den heer Kleiber den tocht voortzetten. De laatste stelde twee opzieners aan op de flanken der kolonne. De vicaris Rudin, die dit niet scheen begrepen te hebben, dreef op de Rijnbrug een der opzieners met oorvegen in den troep terug. Toen de kinderen later aan het station der Bazeler-centraalbaan in den trein wilden stappen ontmoetten zij daar de in Benningen achtergeblevenenen en den vicaris, die aan den scholier wien hij de klappen gegeveu had vroeg, of hij iets aan den hoofdleeraar gezegd had. Toen de vraag bevestigdeud beantwoord werd, hieuw Rudin op nieuw duchtig op den leerling in, die opstond en hem een stoot gaf. Nu werd de geheele manschap met elkander handgemeen en toen de stationschef met de conducteurs tusschen beiden trad, bekwamen ook zij hun deel. Op het oogenblik, dat de lieer Kleiber verscheen, vluchtten de kinderen in den grootsten angst door de raampjes op de rails, waar juist de Jura-trein in aantocht was. Het was een geluk, dat deze nog tijdig kon stoppen. Toen werden door de politie eenige belhamels in arrest genomen, de meesten echter waren gevlucht. De vicaris Rudin is door het schooltoezicht afgezet en tot zeven dagen gevangenisstraf veroordeeld. James Alloysins baron Hardcn-Iiickey, beter bekend als Saint-Patrice, directeur van de Trïbouletontving het afschiift van een besluit, door den Min. Constans geteekend, waarbij hij werd gesommeerd binnen 24 uren het land te verlaten. Ilarden-Hickey is van Iersohe afkomst, zijn familie was in het begin dezer eeuw naar Amerika gegaan en hij zelf werd te San Francisco geboren. Tien jaren geleden kwam hij te Parijs en bezocht de school van Saint-Oyr. De dood zijns vaders bracht eene groole verandering in zijn leven; op twintig jarigen leeftijd was Harden-IIickey meester van een aanzienlijk fortuin. Hij schreef verscheidene roraaus en richtte in 1878 de Triboulet op, waarvan men de houding tegenover de Regeering kent. Harden-Hickey heeft een jaarlijksch inkomen van 250,000 frs. en had te Parijs en in de departementen een aantal onroerende goederen aangekochthij is gehuwd en vader van twee kinderen. Voorloopig zal hij zich te Brussel vestigen de Triboulet zal geregeld verschijnen. Weer een moord in Ierland. De procureur Thomas Boyd te New Ross reed Zondag-avond met zijn beide zonen en een neef naar een zijner pachthoeven. Bij Shambough werd op het rijtuig gescholen door drie mannen. Een van Boyds zonen werd doodelijk getroffen, Boyd zelf werd zvvar gewond. Men schrijft den aanslag toe aan de ontevredenheid der pachters, wier pachtsom vroeger was verhoogd. Verscheiden personen zijn gearrresteerd. Toen Adeline Patti een paar jaar geleden haar kasteel in Wales kocht, moesten daaraan verscheiden reparaties worden gedaan. Een architect nam aan die te doen voor 4250 pd. st., maar hij diende eene rekening in van ruim 14,000 pd. st. De zangeres betaalde daarvan 8435 pd. st., maar weigerde meer te geven. Beide partijen hebben een scheidsrechter benoemd om de zaak uit te maken, De Kelly-bende, die sedert 1878 Victoria onveilig maakte, is eindelijk gepakt. Zekere Sherritt, een lid dei- bende, gaf de politie inlichtingen (de Regeering had 8000 pd. st. uitgeloofd aan hen, die de Kellys in haar handen bracht), die tot de arrestatie der roovers leidden. Sherritt zelf werd door een hunner doodge schoten en plukte aldus niet de vruchten van zijn verraad. De politie beleegerde de plaats, waar de bende zich had opgesloten, en weldra stond het huis in vlammen. De hoofdman der bende, Ned Kelly, werd naar de gevangenis te Melbourne gebracht, maar hij was zoo deerlijk gewond dat men verwachte, dat hij onderweg zou bezwijken. Sclioolnieuws. Benoemd tot leeraar in de wiskunde aan de inrich tingen voor M. O. voor jongens te Goes de heer Joh. Tiel, onderwijzer aan de inrichting van den heer Nijland te Utrecht. ZEETIJDINGEN. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 10 Aug. //Araphitrite", kapt. A. Hendriksen, van Lavisa naar Dordrecht. 11 //Jacobus Anthonie", kapt. T. Visser, van Riga naar Dordrecht. 12 //John Henry Yates", J. Belsham, van New- Castle naar Zierikzee. Van 613 Aug. 1880. Geboren: Een dochter van J. G. de Zwarte en A. Hijboer. zoon E. Tuijnraan en M. L. van der Jagt. H. Willemse en E. Berrevoets. a J. de Kruijter en C. Remijn. J. de Rijke en P. van der V0019. Gehuwd: Mr. J. H. Tobias, 27 j., jm. en L. li. Boeije 29 j., jd Overleden: L. Bolier, 4 m., z, C. van der Klift, bijna 3 m., z. W. Cashoek, 57 j., man van M. van Westen. J. Ochtman, 27 j., man van II. F. van Borrendam. A. L. M. Henning. 3 w., d. Wie aan pijn in de leden, Podogra, Jicht (onder welken vorm ook) lijdt, moet niet verzuimen, dadelijk het boek: »De Jicht en Rheumatiehvan Richter's Boekhandel te Rotterdam tegen 33 cent in postzegels te ontbieden. Dezelfde Boekhandel verzendt buitendien gratis en franco een prospectus er van, ook cronisehe lijders en zelf door Specialiteiten zonder gevolg behan delden, die badplaatsen te vergeefs bezochten, hebben door de in bovengenoemd boek besproken Geneeswijze radicale en spoedige genezing gevonden. Een enkele proef zal overtuigen en mag elk lijder aan de zaak het volste vertrouwen schenken.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 3