SCHEEPSAFBRAAK, Buitenland. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIEN. Liberale Kiesvereeniging Te Ochtrup is een vrouw bevallen van vier kinderen, twee jongens en twee meisjes. Das ist zu vielzou dr. Stöcker zeggen. Dit de Maas te Well is Maandag hel lijk van een mauspersoon opgevischt, dat nog niet lang in het water kon gelegen hebben. Bij onderzoek is het gebleken te zijn een zekere F. van M., 46 jaren oud en geboren te 's Hage, die door de familie sedert 6 jaren te Venloo in den kost besteed was. Schipper Andries Ylietstra is Zaterdag-nacht, terwijl hij bezig was zijn in de haven van Harlingen liggend schip in gereedheid te brengen, om in gemeenschap met de stoomboot //Prins Alexander7' vee te laden, in het ruim gevallen en een half uur daarna aan de bekomen wonden overleden. De veldwachter K. uit Poeldijk is Zaterdag op Zondag-nacht plotseling op weg doodgebleven. Hij was tegen den avond met den burgemeester van Monster en diens zoon naar Quintsheul gegaan en keerde van daar omstreeks middernacht naar zijn huis terug, toen hij op omstreeks 10 minuten van Poeldijk nederzakte en terstond een lijk was. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. Twee landbouwers uit Dalfsen zijn met hun paard en wagen nabij Zwolle op hol geraakt; de een kreeg een kneuzing aan de beenen eu den andere, een 18jarige jongeliug, gingen de raderen over den buik, zoodat hij een uur later overleed. Ben kunstenmaker van het geringste gehalte, die in de laatste weken te Maastricht zijn kunsten ver toonde, en bij gebrek aan middelen om een beter onderdak te bekomen, genoodzaakt was, een nachtelijke schuilplaats te zoeken in de verlaten kazematten der voormalige vestingwerken, is bij het opzoeken van die schuilplaats van een hoogte gevallen en heeft daarbij de ruggegraat gebroken. Hij is in het stedelijk gasthuis opgenomen. Er bestaat weinig hoop op zijn herstel. Te Ureterp is de woning in gebruik bij A. de Yr. afgebrand. De inboedel is gered. Het huis was tegen brandschade verzekerd. Zondag-namiddag geraakte een groot gedeelte van het houtgewas aan den Kanaaldijk tusschen Middelburg en Vlissingen in brand, vermoedelijk veroorzaakt door de vonken van een locomotief. Niet dan na groote moeite gelukte het, het vuur meester te worden. Na een hevigen twist zijn Zondag-morgen twee werklieden op de gasfabriek te Haarlem handgemeen geraakt, waarbij de een de bovenlip van den ander bijna geheel heeft afgebeten, die door een chirurgijn op vier plaatsen is vastgehecht. Te Arnhem moet een heer zijne dienstbode dusdanig met een koekenpan om de ooren hebben geslagen, dat de dienstbode in bowusteloozen toestand werd weggedragen. Zuid-Amerik a. Volgens een telegram uit Panama van 10 April, te Washington ontvangen, zou Callao (de haven van Lima in Peru) door 6 Cbileensche oorlogsbooten geblokkeerd worden en dientengevolge een algemeene schrik heerschen te Callao en te Lima. Ook zouden de Peruanen te Los Angelos, niet ver van Moquegua, totaal verslagen zijn. Italië. Dat de tegenwoordige miuisters van Italië echte doctrinairen zijn, bewijst de onvoorzichtigheid, die zij aan den dag leggen bij het indienen van wetsont werpen en waardoor zij allicht Italië's vrijheid zeer in gevaar zullen brengen. Zoo heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken een wetsontwerp ingediend, strekkende tot geheele reorganisatie van 't gemeente wezen. Volgens dat ontwerp zouden de burgemeesters niet meer gelijk tot nu toe door den Koning benoemd, maar door de gemeenteraden bij geheime stemming benoemd worden. Hebben wij hier in Nederland gezien, hoe de clericalen van verschillende kleur het wetsvoorstel Van Kerkwijk toejuichten omdat dit de macht indirect in handen van pastoor of dominé zou spelen, de Italiaansche priesters zullen dat ongeluk kige ontwerp van wet wel met zang en dans begroeten en een regeering dankbaar de handen kussen, die zich zoo goedwillig de handen zal laten binden. Maar tot overmaat van smart wil diezelfde minister ook voorstellen het stemrecht aan de vrouwen toe te kennen en den ceusus tot op nagenoeg nihil te ver minderen. Inderdaad, betere middelen om de vruchten van een jarenlangen strijd om wat vrijheid nu in eens plat te trappen, kou de Italiaansche regeering wel niet verzinnen, 't Gelijkt veel op een persiflage. 1L ngeland. Koningin Victoria heeft terstond na haar thuiskomst de aanvraag om ontslag van 't kabinet Beaconsfield ontvaugen en dat ontslag ook aangenomen. Zij heeft aan lord Hartington, 't erkende hoofd der oppositie in het Parlement, de samenstelling van een nieuw kabinet opgedragen. Aan de Daily Neivs wordt van den 19n uit Kabul getelegrnpheerdDe Hazaras nemen Ghuzniin; Musa Klian werd door een broeder van Mahomed Jan naar Wardak gevoerd; de chefs der Kohistaners zijn te Chabgul aangekomen. Zweden. Het nieuwe Ministerie is als volgt samengesteld: Forsell, Financiën; Malmstorm, Eeredieust; Steyern, Justitie; Von Otter, directeur van het loodswezen, Marine; kolonel Taube, Oorlog; liederstjerna, grond bezitter, Binnenlandsche Zaken; prof. Hammerskjöld en graaf Posse, Ministers zonder portefeuille; laatst genoemde is voorloopig met de portefeuille van Buiten- landsche Zaken belast. Duitschlan cl. De Rijksdag zette Maandag de tweede lezing der socialis tenwet voort. Alle amendementeif van wijdere strekking werden verworpen en het voorstel der commissie aan genomen om den duur der wet tot 30 September 1884 te verlengen en de bepaling van art. 28 der wet omtrent het ontzeggen van verblijf niet toe te passen op leden van den Rijksdag en andere wetgevende vergaderingen gedurende den tijd dat deze bijeen zijn. De Internationale Visscherij-tentoonstelliug te Berlijn is Dinsdag-voor middag te 11 uur door den Duitschen Kroonprins feestelijk geopend. Prins Frederik Karei, verscheidene Ministers, vele hooge rijksambtenaren, leden van den Bondsraad en van den Rijksdag waren met alle gezanten en vele leden der diplomatie aanwezig. De Minister Lucius richtte het woord tot den Kroonprins als beschermheer der tentoonstelling en verklaarde, na daartoe van deze de toestemming verkregen te hebben, de expositie voor geopend, waarop hij driemaal een z/Leve de Keizer" aanhief, waarmede de menigte ouder het spelen der nationale liederen opgewonden instemde. De voorzitter van het tentoonstellings-comilé, de heer Von Behrschmoldow, bracht daarop een driewerf herhaald z/Leve de Kroonprins!" uit De Prins werd daarop door het Comité, gevolgd door de genoodigden, door de tentoonstelling rond geleid. Deze is zeer luisterrijk; door bijna alle natiën is ingezonden, tot in de kleinste bijzonderheden is alles aanwezig. Dat gedeelte der stad, waarin de tentoonstellings-gebouwen gelegen zijn, was feestelijk met vlaggen getooid. Gemengd Buitenlandsch Nieuws. Hoeveel de Amerikanen voor nieuwtjes over hebben, kan o. a. blijken uit het feit, dat de New-York Herald een specialen reporter naar Parijs had gezonden om den wedstrijd op het billart tusschen den Amerikaan Slosson en den Franschman Vignaux bij te wonen. Eiken avond zond de reporter een boeiend en berede neerd verslag van de resultaten van de avondpartij. De //Vega" is eindelijk Dinsdag-nacht ontsnapt aan de laatste ovatie, haar in het buitenland bereid. Dat was een luisterrijk feestmaal in de beurs te Kopenhagen. Thans is het schip op weg naar huis eu daar zullen de nationale manifestaties beginnen. Professor Hansen, de veel besproken magnetiseur, ligt te Leipzig gevaarlijk ziek, tengevolge van het overspannen zijner zenuwen. Er is weinig kans op het behoud van zijn leven. '-Saè Te Berlijn is een koopman, die tegen beter weten in een gunstig getuigenis vau een bediende had ge geven, streng voor die verkeerde //goedhartigheid" gestraft. Het jonge mensch, op dat getuigenis bij een bankier geplaatst, bestal zijn nieuwen patroon voor 9000 mark, en nu moet de koopman den bestolene dat volle bedrag vergoeden. In Marseille heeft men een Turk gevat, die ouder den valsehen naam van Cheffik-Bey groote sommen zich heeft toegeëigend van verscheidene bankiers. Als een bijzonderheid uit zijn verhoor wordt gemeld, dat hij meende, dat men hem aanstonds maar zou ophangen. De beminnelijke rechter zei glimlachend tot hem, dat dit in Frankrijk niet zoo spoedig in zijn werk ging. De dochter van Alexander Dumas zal zich in den echt begeven met Maurice Lippmann, een zoon van den bankier vau dien naam eu directeur van de wapen fabriek te Saint-Etienue. In een schrijven aan de Daily News zegt de lieer Chesson, dat Cetchwayo thans niemand zijner vrienden meer zien mag; Colenso had hem geschreven, dat de Zulu-koning in het geheel slechts tweemaal met een rijtuig uit geweest was en dat dit gebrek aan beweging doodelijk moest zijn voor ipmand, die gewoon was in zijn kraal dagelijks acht mijl te wandelen. Kerk- en Sclioolnieuws. Beroepen te Arnemniden ds. H. H. Veder te Val kenburg bij Leiden. Bedankt voor Melis- en Mariekerke door ds. B. A. de Jong te Krimpen a/d. Lek. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. t9 Alfen a/d. Rijn doof ds. Ph. J. Wessels te Zierikzee. De doopsgezinde gemeente van Kampen heeft met groote meerderheid besloten, voor leden van andere christelijke kerkgenootschappen den doop niet ver plichtend te stellen, indien zij tot de doopsgezinden aldaar wenscheu over te gaan. Aan dr. W. A. Lehman de Lehnsfeld is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk leeraar in de oude talen van het gymnasium te Middelburg. Te Haarlem is o. a. toegelaten voor de nuttige handwerken mej. M. Goemans van Dreischor, leerling der Kweekschool voor onderwijzeressen. Van 16—23 April 1880. Geboren: Een dochter van I. M. Phernambncq en C. M. Dekker. Gehuwd: Jhr. Mr. W. A. de Jonge, jtn., en Jonkvr. W. N. van Rappard. Overleden: J. C. Koppens, 21 ra., z. J. Bogerd, 62 j., vrouw van M. Koole. A. Aleman, 70 j., man van P. Tanis. C. L. Smits, 1 j., z. S. Kik, 53 j., ongeil, d. C. Arts, 5 m., d. Als levenloos aangegeven: Een dochter van L. van der Valk en A. Berrevoets. Wie aan pijn in de leden, Podogra, Jicht (onder welken vorm ook) lijdt, moet niet verzuimen, dadelijk het boek: »De Jicht en Rheumatiek'j van Richter's Boekhandel te Rotterdam tegen 33 cent in postzegels te ontbieden. Dezelfde Boekhandel verzendt buitendien gratis en franco een prospectus er van, ook cronische lijders en zelf door Specialiteiten zonder gevolg behan delden, die badplaatsen te vergeefs bezochten, hebben door de in bovengenoemd boek besproken Geneeswijze radicale en spoedige genezing gevonden. Een enkele proef zal overtuigen en mag elk lijder aan de zaak het volste vertrouwen schenken. VAN D E Maandag 36 April I88O, 's avonds 8 ure, ten huize (bovenzaal) van den heer W. Kanaar te Zierikzeetot het doen van rekening, het be noemen van een bestuurslid en het stellen van candidaten voor de aanstaande verkiezing van leden der Provinciale Staten. De leden worden tot het bijwonen dezer vergadering uitgenoodigd. Namens het bestuur: Zierikzee, J. H. C. HEIJSE, Voorzitter. 23 April 1880. J. FRA.NSE, Secretaris De Notaris J. VAN DER BENT, zal, op fir* Vrij das: 30 April I88O, des voormiddags te 10V2 «re, aan het plateau te Brouwershavenpubliek verkoopen EENE AANZIENLIJKE PARTIJ afkomstig van liet gesloopt wordende Barkschip nNOR TIJ UUBRIAbestaande in eiken PLATEN en BALKEN van SO X 30 lang 9 M.11 X 24 lang 4 tot 12 M.DE EL EN van 5 X 25 lnllR 4 tot 12 M., 8 X 17 lang 4 tot 12 M„ KROMMERS, HEK-, DAM-, BESCHOEIING en HEININGPALEN, BRANDHOUT eu een ijzeren POMP.

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 3