/I EHIK El voor het arrondis- 18 80. 1880. No. 1. Zater NIEUWS- e: Deze Courant verschijnt DINSDAG- en VBIJDAG avond, uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1, Afzonderlijke nommers 5 cent, met Bijblad 10 cent. Alle stukken, de redactie betreffende, gelieve men Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. Bij den aanvang van dezen nieuwen jaargang 't is de S3e reedsvan de Zierilczeesche Courant wenschen Redactie en Uitgever den Lezers van liarte veel heil en zegen. Dat het dit jaar den kring, waarin dit blad omloopt, in alle opzichten welga. En waarom ook niet daarbuiten? Jaook daarbuitenHet ga stad en land wel in 1880! Er zullen er weinigen zijn, die na het in zoo menig opzicht ongunstige jaar, dat pas achter den rug ligt, niet levendige behoefte gevoelen aan een goed jaar. Een goed jaar zij 't dus voor den landbouw, 't bedrijf clat hier in de eerste plaats de aandacht verdient; voor den handel, die zoo nauw daarmede verbonden isvoor de neringdoenden en winkeliers wien 't goed gaat als 't den boer goed gaat voor de schipperijvoor de ambachtslui die ook een kwaad jaar hadden, voor allendie in zaken zitten en ook voor allen en een iegelijk in hun bijzondere huiselijke en familie-omstandigheden. Het is een ijdel werk vooruit te loopen met zijn wenschen en te zeggenwe wenschen dit en datmaar in 't algemeen 't goede te hopen en te wenschenmag wel. Welnu, van harte wenschen wij allen en ons zeiven alles goeds toe in 't pas begonnen jaar 1880. Dat we hierbij ook ietwat in 't bijzonder aan de belaDgen van dit blaadje denken zal men ons niet euvel duiden. Het mag zonder ijdelheid wel gezegd worden, dat de Zierikzeesche Courant, hoe bescheiden ook in zijn pretenties, in een behoefte voorziet. De menigerlei blijken van waar deering, die de Redactie ontvinggaf haar daarvan nog de verzekering; de immer zich verwijdende kring van lezers was er ook in 1879 weder het bewijs van. 't Is zeer verklaarbaar dat Uitgever en Redactie ofschoon dankbaar, toch op nog meer steun hopen van den kant van 't publiek. Moge ook in dit opzicht 1880 voor den Uitgever een goed jaar zijn! De Redactie zal voortgaan op den tot dusver gevolgden weg, naar de mate harer krachten en van de middelenwaarover een blad van kleinen omvang beschikken kanmede te werken aan de verspreiding van eenvoudige goede beginselenten einde alzoo mede een steentje aan te dragen i voor 't gebouw der volksbeschaving en verlichtingwaaraan ontwikkelden den zijn. medearbeiders alle "welgezinden en bouwlie-

Zierikzeesche Courant | 1880 | | pagina 1