/A, Ctogsiiikken, Rampen, Misdaden, enz. Xe Tilburg is een juffrouw van de trappen ge valle;: en aan de gevolgen overleden. De toestand van den moordenaar J. S Le Dordrecht ;s van dien arid, dat men zijn overlijden verwacht Der: 13-jarige knaap uit ïïomoet, te Arnhem in een kruidenierswinkel werkzaam, is in den Fijn ver dronken. Te Amsterdam is een vrouw in de Bickerstraat in een beerput gevallen en er levenloos uitgehaald. Ie Botterdam is uil het Haringvliet opgevischt het lijk van eeu man, die sinds 17 Oct. vermist was. ïe Gouwsluis is een -jcIi uitenjr.ger door een spoor overreden. Br valt aan zelfmoord te denken. ïe Deventer is een jongen, die met zijn makkers i» een schuur met een stroosnijmsohine speelde, met de hand tusschen dit werktuig geraakt-, waardoor hij zoo hevig bezeerd is, dat de hand meest afgezet werden. ïe Delfshaven heeft een 14-jarige jongen in de fal.riek van den heer Everardt een zijner beenen tusmben de machine deerlijk verwond. B watersnood in Spanje neemt nog met den dig toe. De rivieren treden met zulk een kracht baitjn de oevers, dat in geheele streken alles door het ygtgELjvordtjnedegesleept. De schade aan bruggen, wegiu, mijnen, fabrieken, molens en huizen is oabe- rekeibaar. Ook maakt het gespuis van de algemeene - verwring en verslagenheid gebruik om te stelen waar wal te halen is. Ir den Houirakpolder is een broodbakkerswoning afgfarond met ai wat er in wasde bewoners konden zici slechts mei moeite redden. Onder Hoogkerk is een boerenwoning afgebrand, he hond die in de schuur was, waar de brand ontstond, wekte de bewoners door uit een raampje te springen en aan de huisdeur te gaan blaffen. ïu den Zuidpolder bij Edam is een woning af gebrand. ïe Hellevoetsluis is een logement afgebrand. Tc Amerzoden is brand geweest in eeu dubbel Wüoöhuis, bewoond door een timmerman en een kleermaker- In dé-, Heuvelstraat te Tilburg is brand geweest bij een zilversmid. Het dak en de zolder zijn vernield. Te Boef mond is tweemaal achter elkaar brand uitgebroken u het pakhuis van den aannemer Peters. De tweede bi-.nd verteerde het geheele perceel, Men denkt aan kwaadwilligheid. in een broodbakkerij in de Vijzelstraat te Arasterdam ie brand geweest; het bovenhuis werd vernield. Zwolle is een kind van een tolgaarder in eeu verdronken. Ter reerie van 't Nieuwediep is een matroos van het stoomschip Atjeh overboord gevallen en verdronken, 'ic Amsterdam komen herhaaldelijk gevallen voor van aanranding cp de publieke straat. Zaterdag-morgen heeft een trein van den centraal- 'poor bij Zwolle twee uur oponthoud gehad door het sprugen vp.ni een rail in een kromming van den weg. in de kerk van den H, Jozef aan den Stationsweg -ö s Hnge is ingebroken. Je dieven hebben echter slee-hu iwee zilveren voorwerpen gestolen, n.l. een wierookscheepje sn een kandelaar en de andere kerk- £;ors.--en wei door eikaar geworpen doch niet mede- ïe Oalombier bij Lyon is een oud man op afgrijselijke wyzc /erraoord in zijn tuin gevonden. Het hoofd was nagenoeg gehtci afgesneden en da zijde van het'lichaam met ami bijl of kapmes geopend, zoodat hart en inge wanden bloot lagen. Men verdenkt dc dochter en den schoonzoon, van bet slachtoffer de bed ij vers van de gruweldaad te zijn. De hooge hakkeu der dameslaarsjes gaven te Am- sterdam aanleiding dat iemand bijna verdronk. Een sehippersdoohtertje, dat slecht geschoeid was, kreeg -ren dame een paar laarsjes met hooge hakken. ^'•3 bleef daarmede echter haken in de loopplank, struikelde eti viel in het water. Zij werd slechts met moeite gered. De laarsjes zijn terstond weder door klompen vervangen. Tusschen 5s Heerenberg en Zcddaro heeft iemand aan zekeren H., die een benul-,n handkar voortduwde, eeu gevaarlijken steek met ton mes iu den onderbuik een sufide over de hand toegebracht. De beide personen leefden niet in goede verstandhouding met elkaar, Op de Zuiderzee is ten Marker visscber, die naar Zwartsluis geweest was om turf te halen, overboord geslagen en verdronken. Op de "Leliegracht te Amsterdam heeft men hei ijzeren hek van een stoep weggerukt en gestolen. Zekere John Barnes, van beroep procureursklerk, en zijn vrouw Katharine, zijn door bet hof van As sises te Chester tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens //engelljesmakerij" 'baby-farming). Zij uadden 18 kindertjes voor geld er. goede woorden naar de andere wereld geholpen. Te Camv (dép. Lot in Frankrijk) is een huisgezin van vijf personen overleden door het eten van ver giftige champignons. Te Snint-Clément-les-Places zijn op dezelfde wijze een huisgezin van drie personen en de meid, alsmede een gast die ten eten was, ver giftigd pn gestorven. Men schrijft uit de Mennonieten-Kolonie Hoimstadt, prov. Tauris (Rusland), dat aldaar, waarschijnlijk dooi' de Zigeuners, uit wraak over de maatregelen, tegeu hen door de politie genomen, twee der beste waterputten vergiftigd zijn; men vond daarin twee stukken arsenicum, wegende meer dan een pond twee meuschen zijn reeds gestorven en een 50-tal meer of min gevaarlijk- ziek. Gelukkig ontbreekt het niet aan geneeskundige hulp. Gemengd Buitenlands^ .Nieuws, Te Berlijn is plotseling overleden de generaal- inspecteur der artillerie von Podbislsky, die tijdens den Frauscii-Duitschen oorlog gene*r-al-kwarticrmeester was en chef van dea telegraafdienst.- Bij decreet van den i6 Decern Lor 1871 werd het recht op het iractement van het legioen van eer of de militaire medaille voor de mobile garde en daarmee gelijkgestelde»die aaa den oorlog tegen Duitschland luidden dei 'genomen, beperkt, omdat dc uitgaven te hoog stegen bij 't zeer groot aantal dergenen, die recht op de toeicgen konden doen gelden. Nu de financiëele toestand het zonder moeilijkheid toelaat, is de President der Fransche Republiek op bedoeld decreet teruggekomen. Den 28 Oct. heeft hij bepaald, dat hot tractemeufc weder zal worden uitgekeerd aan die gedecoreerden of dragers der militaire medaille, die op het slagveld zijn verwond. Zekere heer Thisöaulfc, aannemer te Bosières aus; Salines, heeft in den omtrek van eer» oud kasteei, dat hij verbouwt, een looden kist gevonden, waarin acht goudstukken met de beeltenis van Lodewijk XIII, twee braceletten, 12 rioget:,: een kruis m twee bre- loques, alles van goud en met diamanten versierd. Alvorens Frankrijk, te verluien, heeft Guzman Blanco, de President van Venezuela. Woensdag eeu afscheids bezoek aan President Grsvy gebracht. Dien avond gaf de Psc.vdent «sn groot diner ter eere van zijn hoogen gast, uie een toast uitbracht orn zijn dank te betuigen voor dc hartelijke ontvangst, hem f/in dit- edele land/' ten deel gevailen. Hij dronk op den voorspoed, de grootheid en den roem van dat land en op de gezondheid tevens van den .heer Grévy. De Zoeloe's hebben het niet alleen den Bngelschen soldaten, maar ook den Lord Mayor van Londen lastig gemankt. Een winkelier in Kiug "Willinmstred was voor den magistraal gedaagd wegens hel te koop bieden van indecente pbc'.ógrafieën vr.v, vrouwelijke Zoeloe's. De beschuldigde verklaarde zich bereid Jen verkoop te slaken, hoewel de advocaat beweerde, dat er niets onwel voeglijks was in de photografiéëu; hij had die ontvangen van de //London Stereoscopic Company'/. Nu is de aluerman Nottage vennoot van die //Company", en tusschen hem en den Lord Mayor kwam het tot een heftige woordenwisseling in volle zitting van bet hof. Het pubiick koos de partij van den alderman en Loudens eerste magistraat had eenige moeite zijn waardigheid te handhaven. //In naam van Loudens burgerij", sprak Nottage, //beschuldig ik u van uw ambt in diserediet te hebben gebracht en uw plicht te hebben verzaakt", Nottage werd bij zijn heengaan door de menigte warm toegejuicht. Een ondernemend speculant heeft van de Engelsche Regeering 5000 op de Zoeloes veroverde assegaaien gekocht, teneinde ze aan Europeesche wapen verzamelaars te verkoopeu. liet is derhalve te verwachten, dat de prijzen van dit artikel zullen dalen. Nordköpping is getuige geweest van een nies aiie- daazsch duel. Men vond twee garde-officieren, Ohlsson en Boström in eeo kamer dood op den grond. Ohlsson en Boström waren jaren lang vrienden geweest; Üostrom ha «'iel» geëngageerd met een meisje van goede familie; Ie -vren had hij eeu liaison mee een beruchte cocotte te btokholm. Ohlsson beging de dwaasheid deze van he- engagement in kennis te stellen, waarop zij een brief schreef aan hei j - "I? meisje. Het gevolg was eeu verwijdering tusschen de veviiewu. lL.~f.f_, die gewaar was geworden, dat Olhsson de oorzaak was van ai het gebeurde, daagde hem uit op een duel zonder getuigen en 3choot hem een kogel door het ha-t; hij zelf werd door Ohlsson niet zwaar ge .wond maar in wanhoop over den dood van zijn vriend schr bij zichzelf dood.. De legers van de voornaamste Europeesche Staten Ifibbèn op dit oogenblik de volgende sterkte: Frankrijk 416,424, Duitschland 118,821, Rusland 447,378, Oos tenrijk 269,577, Groot-Brittanuië 228,624, Italië 211,849, Turkije 150,000, Zwitserland 120,077, Spanje 91,-;00 man. De legerultgaven van de verschillende R'ï'.cn zijn in francs berekend Frankrijk 552.941,362, Duitschland 409.769,942, Rus-and 630.447,178, Oos tenrijk 329 254,720, Gpoot-Bri.ttauuië 4i»1.495,262, Italië 171.871)736, Tuikije 115.816.475, Spanje 122.281,918 en Zvitseriand 13.298,367. Kort maar krachtig 13 voorzeker de volgende ad vertentie, die dezer dagen ii- een Hongaarsch blad te vinden was: //Den 21 sten October heeft een straat slijper mijn deur uitgehaakt en meegevoerd. Indien de mij bekende dader de deur niet binnen 24 aren terugbrengt, zal ik baar op zlja kop stuk slaan". Uit Jamaica wordt gemeld, dat generaal Salomon der. 22 Oct. tot President der Republiek Haïti is gekozen In de Russische stad Cherson stoudea cv» langs twee scholieren terecht, beiden beschuldigd van utt misdrijf aan een Bngelschen scheepskapitein een gouden hor loge en ketting, alsmede een beurs en ee paar gouden manchetknoopen te hebben ontstolen. Weenend betuigden ze uit wraakzucht jegens de Engclschen, die Rusland zooveel kwaad brouwden, den diefstal ts hebben gepleegd. Natuurlijk was die be tuiging maar een uitvlucht en overigens ook in geene deele verschoonend. De jury meende echter anders en sprak do beklaagden vrij. waarna ze onmiddellijk in vrijheid werden gesteld en de klager, de Engelsche kapitein, in de proces-kosten werd veroordeeld. Nadat reeds half do hoop den //Grooten Keurvorst" ie kunnen lichten opgeheven was, schijnt thans weer meer uitzicht to beslaan op het welgêlukken der met dat doel in het werk gestelde pogingen. Men meldt althans, dat het grco'ce lek gedicht is. hetgeen als een eerst vereischte voor het naar boven brengen van het wrak moet worden beschouwd. Bij gunstig weder zal met bet eigenlijke lichten omstreeks het midden van November een aanvang worden gemaukt. De maatschappij, die ue moeielijke taak op zich nara ?u reeds volgens de contracten einde dezer maand gereed had moeien ziju~ heeft tot 1 Januari 1880 uitstel gekregen. On se Leestafel. We ontvingen het eerste Dommer van het maandblad 1/Volksonderwijs. O uraan van de Vereeniging tot be vordering van het Volksonderwijs en het Schoolbezoek in Nederland. Onder Redactie van het- hoofdbestuur." Het verschijnt bij de uitgevers Scheltema en Hcikema te Amsterdam en kost voor niet-leden van Volks onderwijs I per jaar. De vraag of Volksonderwijs (n.l. de Vereeniging van dien naam) niet zijn reden vsn bestaan verloren heeft, met het tot stand Somen van de wet van 17 Augustus 1878, wordt- door velen ontkennend beant woord, In de eerste plaats door het hoofdbestuur dar Vereeniging zelf, dat integendeel zoo krachtig mogelijk aandringt op de noodzakelijkheid der handhaving van de Vereeniging. Er blijft nog zooveel te doen: 1°. de strijd tegen do openbare school is nog geenszins geëindigd, die school moet nog krachtig verdedigd worden 2°. ds wet van 1878 is er. maar ofschoon zij nog niet eens is ingevoerd, is het bekend dat zij vélen voorstanders van goed Volksonderwijs neg volstrekt niet voldoet, zoodat er iu de toekomst gewerkt moet worden op verbetering der wet op het onderwijs; 3°. de Vereeni ging telt nog ongeveer 9000 leden en 120 afdeelingen in deze moet leven en belangstelling gaande gehouden en daarbuiten meer en meer gewekt worden. Een orgaan der Vereeniging, op vaste tijden uii- komeude, kau naar de meening van het Hoofdbestuur en ook van de Algemeene Vergadering van Juli }-'■ daartoe krachtige diensten doen. Ziedaar des oorsprong ?an het nieuwe blad FctlJctQnderwjjjs.

Zierikzeesche Courant | 1879 | | pagina 3