100 Visitekaartjes voor f!-, PI Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. AFDEELING ZIERIKZEE. Nederlandsche Uitkeerings-Sociteit „Securitas", gevestigd te ROTTERDAM. W1 %OcAl "IHTEN. si3/,. H. onverschillig welk formaat, letter naar keuze, LAKENMAN te ZIERIKZEE. EEN GOEDE RAAD AAN ONZE LEZERS. Wilt gij volgens tleu laatsten Parijschen smaak gekleed gaan en de helft goedkooper dan bij de Hol- landsche kleermakers, dan hebt gij slechts onzen raad te volgen. En wel dezen: schrijf aan het adres van den Directeur van de Magazijnen du Pont-Neuf te Parijs om een Album van de winter-costnmes voor Heeren eu toegezondt daarin de mogelijke zelf naut van ieman Voor f (kapotjas) overjas, en Ulsters f 4,50, Het m huis, vrij boven de bekomt gi terug. Ge de som t brieven aa Den 1 Commissarissen: GEDEP maken bek voormiddag bijzijn van in een de Middelburg J: Het de po jai Deze aan in het best ligt ter pre van den li delburgbi; Zierikzee er ook verkrij Vrijdag e aanwijzing ingenieur e inlichtingen Middels Vrij van genamen hoi de «Toll. de huid, ve sproeten em geeft en 01 erkend beste Prijzen p 3£> ct., JOH. H Smalle Bloen M. F. C. DE JONG; Middelburg: W. P. VAN DE KAMER; Oostburg: A. J. BRONSWIJK; Bergen op Zoom: D. POUWELS. acht te slaan als zij zullen meenen te behooren en wat het tweede punt aangaat op het verzoek gunstig te beschikken dooi' te bepalen, dat op de door de ver zoekers aangegeven plaats een gaslantaarn zal worden geplaatst. De 'heer Zuurdeeg meent, dat ieder overtuigd is van de wenschelijkheid om bedoelden weg te verbe teren hij keurt dan ook volkomen goed eene opdracht aan Burgem. en Weth. om daartoe maatregelen te nemen, maar vraagt echter met het oog op het gedane vooi'stel en op de voorgenomen roeiing der boomen, hoe lang het nog wel duren .zal, voordat men tot die ver betering overgaat. Hij zou het wenschelijk vinden, dat die verbetering niet te lang uitbleef. De voorzitter antwoordt, dat het moeielijk is een vasten tijd te bepalen, maar meent wel de verzeke ring te kunnen geven, dat het Dagelijksch Bestuur den meest mogelijken spoed zal maken. Mr. Moens merkt op, dat reeds voor de indiening van het verzoek, de slechte staat van den weg aan Burgem. en Weth. is opgevallen en dal zij dan ook voornemens waren de boomen te roeien, om daarna te zien hoe dien weg het best te verbeteren. Als de hoornen nu geroeid zijn, zullen zij de zaak ter hand nemen en daarna zulke voorstellen omtrent de ver betering van den weg doen als zij zullen noodig oordeelen. De heer Zuurdeeg vereenigt zich, na deze inlichting- geheel met het voorstel. De heer Fokker meent te moeten opmerken, dat de belanghebbenden zich geene illusiën moeten scheppen. Het is niet mogelijk, dat er in dezen winter nog iets aan den weg geschiedt. Het voorstel van Burgem. en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen; 5°. een brief van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, houdende aanbeveling van een dubbeltal, ter benoeming van een lid in die Com missie, ter voorziening in de periodieke aftreding van den heer N. Ermerins. Aanbevolen worden de I-I.H. Mr. J. P. N. Ermerins en Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet. Eerstgenoemde wordt benoemd met algemeene stemmen 6°. eene aanbeveling van Burgem. en Weth. ter benoeming van een regent van het Burgerlijk Arm bestuur, ter voorziening in de vacature te ontstaan door de aftreding van den heer D. van der Maas op 1 Jan. e.k. Aanbevolen worden de II.H. D. van dei- Maas en F. J. Y. Labrand. Met algemeene stemmen wordt het aftredend lid benoemd. Op voorstel van Burgem. en Weth. besluit de Raad tot het doen van eenige af- en overschrijving van- en op posten der gemeemte-begrooting voor'1878. Bij monde van Mr. Moens, wordt namens de daar toe benoemde Commissie verslag uitgebracht van haar onderzoek omtrent de begrooting van het Burger- Weeshuis voor 1879. Het advies strekt tot goed keuring dier begrooting, zooals zij is ingediend in ontvang en uitgaaf op f 8658, Dienovereenkomstig wordt besloten. Namens Burgem. en Weth. stelt de Voorzitter voor een besluit te nemen tot vervallen-verklaring van eenige hier vroeger aanwezige instellingen van welda digheid, wier fondsen ten bate van het Weeshuis zijn gekomen. Hij deelt mede, dat dit slechts eene bestendiging is van een sedert 1819 bestaanden toestand, die aan den Raad bekend is en waarvan nog onlangs in het rapport van de Commissie van onderzoek der laatste rekening van het Weeshuis, sprake is geweest, Die Commissie had n.l. gevraagd, waaraan het was toe te schrijven, dat daarin voorkwam als nog te ont vangen een post van ƒ180,nis interest van inschrij vingen op het Grootboek der Nat. Schuld. Op die vraag is namens Burgem. en Weth. geant woord dat - het interest was van inschr. op het Grootb. ten name van het Oude Mannen- en Vrouwen huis en andere opgeheven Godshuizen en dat de ontvangst van dien interest was vertraagd, tengevolge van bezwaren, die bij het vernieuwen der volmachten tot ontvang van dien interest waren gerezen, doch dat die bezwaren spoedig zouden worden opgeheven dit is evenwel niet het geval geweest. De directie van het Grootb. verlangt de bepaalde bewijsstrekken, dat de fondsen der opgeheven Gods huizen werkelijk op wettige wijze zijn overgegaan aan het Burger-Weeshuis en ofschoon voldoende blijkt, dat die Godshuizen zijn opgeheven en dat hunne fondsen zijn gekomen ten bate van het Weeshuis, kunnen Burgem. en Weth. de bepaalde Raadsbesluiten, waarbij tot opheffing is besloten, niet aanwijzen. In dezen stand der zaak meenen Burgem. en Weth. niet anders te kunnen doen, dan gebruik te maken van de bepaling van art. 9 der Armenwet en alsnog formeel tot opheffing der Godshuizen te besluiten en de bestemming der fondsen van die instellingen te regelen. Zij stellen daarom voor, dat de Raad 1°. zal ver klaren, dat de hier vroeger aanwezige stedelijke Godshuizen te weten het Armhuis; het Gasthuis en het Oude Mannen- en Vrouwenhuis zijn opgeheven 2°. de bezittingen en inkomsten dier instellingen toe te kennen aan het Burger-Weeshuis dezer Gemeente. Zonder beraadslaging wordt dit voorstel met alge meene stemmen aangenomen. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen 1°. dat de uitgave van het Gemeenteblad, waarvan tot dusver uitgevers zijn geweest de H.iï. de Looze en Waale, voor 1879 is aangenomen door den heer H. Lakenman, uitgever van de Zierikzeesche Courant alhier 2°. dat van den heer P. O. van de Velde Olivier belast met de tijdelijke waarneming der lessen in de Staats wetenschappen aan de Iloogere Burgerschool, het bericht is ontvangen, dat hij met goed gevolg examen heeft afgelegd in de gronden der Gemeente- Provinciale- en Staats-imichting van Nederland. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter meent den Raad nog te moeten kennis geven, dat hij met dê Burgemeesters van Brouwers haven en Steenbergen, eene .uitnoodiging heeft gericht aan de Burgemeesters van Schouwen en Duiveland en eenige Gemeenten in Noord-Brabant, ten einde te spreken over de verbetering van de Communicatie middelen in deze streken. In de vorige maand is eene vergadering der verschillende-Burgemeesters gehouden en hebben omtrent die zaak besprekingen plaats gehad het oog is gevallen op een tramway-dienst met stoom- vermogen van Brouwershaven over Zierikzee en St. Phiiipsland naar Noord-Brabanter is. evenwel geen bepaald besluit genomen, doch er is eene permanente Commissie benoemd, belast met het verzamelen van gegevens voor den aanleg van genoemd vervoermiddel. Wanneer deze in staat is die te verschaffen, zal eene nadere vergadering worden gehouden. Verder kan de Voorzitter hieromtrent nog niets mededeelen. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen, waarop de vergadering na omvraag door den Voorzitter gesloten wordt. Snelpersdrukkerij van II. Lakenman te Zierikzee. Lid der Ge- Oss. uten. 'ranekeradeel t ^Rotterdam. ilnemen in de wanneer zij in omen Kantoor waar Brieven franco. irijvendDit jheden der 3 zeer aange- i aanbevolen n, ziekelijke oedarmoede POTHBKBW jAK. ÏRDAM pCt., 629/i6 74'/, 1023/4 ïï'lt 49"/, 96'/, 943/a 74 883/s 79 723/, 6°3 134'/, 52 5/ia 10 73/,, 116 45'3/ls ^5/a 7513/.3 f 1,15'/, 2,451/, 2,45 unaiu mot" a taai, Z.IJU ïiocuiuc; icuci nuiuu verzocht rechtstreeks te bestellen. Geïllustreerde prijslijsten worden franco toegezonden. worden geleverd ter Snelpersdrukkerij van ROTTERDAM, 9 December 1878. Gerst 20 ct. lager. Restant flauw onveranderd. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1877 Nieuwe 1878 Rogge 1878 Win tergerst Zomergerst Inl. lange Haver korte Kleine Blauwe Erwten 1877 Groote Bruine Boonen Witte Zeeuwsche Paardenboonen f a f - 8.a - 9.25 - 5.25 a - 6.25 - 6.— a - 7.25 - 5.10 a - 6.10 - 3.— a - 4.50 - 4.50 a - 5.— - 9.— a - 10.— - 10.25 a - 11.— - 10.— a - 11.— - 10.— a - 11.— - 7.50 a - 7.75 Snelpersdrukken, ran II. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 6