1878. No. 98. Zaterdag 14 December. 81ste jaargang. van Woensdag 11 December 1878. Openbare Raadsvergadering MiImiMü coimvi. Deze Cc Prijs per Afzon Alle stukke ijtistl lij IM Of Hoe ooit oprechte ove liet gezond isolement lij of tot een niet te beg] men aannee met woorde in de band Trouwens dan is 't vallen, voor Wij inivi kunnen wai ons isolemer daaraan toe zou gelegen Ja, er zon dat voor ei voor ons kor eilaud eens craten, inte maatsckappi landsclie P; uitdrijven e om dezen de aangedu kunnen uitsl; misthorens, zilte Scheld krijgen, je isolement li, zulk een ve jelui wèl kr: die jelui vai op na hondt konden de mit uit, er is we' 't spoor ge aansluit of i Neen, in Als we hier publieke tele aan draaiem klachten ove Als men dl reepen tin, hadden, nog lange variatie vaart niet, k geen kranten kan niet bij Eigenlijk m kleine twintig unizenu ziejen tiaar zoo zitten, afgesloten van de overige menschlieid zonder op eeu gegeven oogenblik de noodzakelijkste reis, die men zich maar deuken wil, te kunnen doen, of verplicht om voor eeu overtocht van enkele uren een aantal guldens uit te schieten, zooveel soms dat men er op den vasten wal voor zon kunnen gaan dineeren te Groningen, al woonde men ook te Vlissingen. 't Mag geen naam hebben. En 't moet toch een naam hebben, alle dingen moeten een naam hebben. Welnu, laat ons 't dan ellendig, /jeJwuden te Z1ER1KZEE den 6 Dec. 1878. Voorzitter Mr. J. MauritszGanderheijden, Burgemeester. Afwezig zijn cle H.I1. Jhr. Mr. Schuurbeque Boeije door ongesteldheid verhinderd, Jhr. de Jonge, Mr. Schneiders van Greijffenswerth, van Nes van Meerkerk en Pilaar. De notulen van het verhandelde in de vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde, het voorstel van den heer Mr. Moolenburgh, betreffende, het adres van de Heeren Dr.' van Manen, Snellen en Bax, predikanten bij de Hervormde Gemeenie, waarbij zij vergunning- vragen om een der lokalen van de Meisjesschool te mogen gebruiken voor door hen te geven Godsdienst onderwijs. Dit voorstel, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, strekt, dat de raad zal besluiten aan de adressanten te kennen te geven, dat hun voor het door hen te geven onderwijs in den Godsdienst een der schoollokalen van de Meisjesschool ten gebruike zal worden afgestaan, onder de voor waarden dooi- Burgem. en YVeth. te bepalen. Bij stemming worden uitgebracht 5 stemmen vóór en 2 tegen het voorstel, zoodat het is aangenomen. Voor stemden de H.H. Labrijn, Houwer, Ochtman, Zuurdeeg en Mr. Moolenburgh. Tegen de H.H. Mrs. Fokker en Moens. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen I. een brief van Gedep. Staten, waarbij zij machtiging verleenen, om, nadat ook de andere betrokken gemeente besturen die zullen hebben verkregen, onder hunne goedkeuring eene gemeenschappelijke regeling te trelfen, omtrent het onderhoud van den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven. De Voorzitter stelt namens Burgem. en Weth. voor, hen te machtigen om tot de bedoelde regeling met de betrokken besturen over te gaan en te besluiten, dat de gemeente Zierikzee in de kosten van onderhoud eene jaarlijksche bijdrage van f 305,16 zal verleenen. De heer Moens meent zich als Voorzitter der Com missie voor den straatweg, van medewerking aan dit besluit te moeten onthouden. Daar alsdan het getal tegenwoordig zijnde leden onvoldoende is, om een besluit te nemen, wordt de zaak op voorstel van den Voorzitter tot de volgende vergadering aangehouden II. vier brieven als voren '1°. berichtende de goedkeuring van het raadsbe sluit van 29 October 1.1. tot regeling van eenige leveranciën en werken, bij wijze van jaarlijksch abonnement 2°. houdende terugzending van het goedgekeurd suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1878 3°. kennisgeving, dat zij berusten in het subsidie bij raadsbesluit van 29 October 1.1. voor 1879 verleend aan het Burgerlijk Armbestuur 4°. ten geleide van de goedgekeurde begrooting der Schutterij voor 1879. Voor kennisgeving aangenomen III. een brief van Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, houdende kennisgeving van het overlijden zijns broeders Jhr. Mr. P. J. F. Rethaan Macaré, oud lid- van den Raad dezer gemeente. De Voorzitter zegt, dat deze brief daags na de laatste Raadsvergadering ontvangen is en dat Burgem. en Weth. hebben gemeend in den geest van den Raad te handelen door aan de betrekkingen van den over ledene een brief van rouwbeklag te zenden. De raacl hecht hieraan zijne goedkeuring; IV. een brief van den Baron de Posson, adjudant van Z. M. den Koning, houdende dankbetuiging voor de aan Z. M. door den raad aangeboden gelukwenschen, ter gelegenheid van H. D. verloving. Aangenomen voor notificatie V. een voorstel van Burgem. en Weth. om 27 op gaande hoornen ter roeiing te verkoopen, t. w. 5 voor de woning van den heer Bevelander bij het Sas en 22 langs de Regenboogstraat. De Voorzitter merkt op, dat het vooral noodig is de laatstgenoemde te doen roeien, omdat de weg in de regenboogstraat niet afdoende te verbeteren is, als de daar aanwezige boomen blijven staan. Het voorstel wordt aangenomen zonder beraadslaging- of hoofdelijke stemming. De Voorzitter cleelt mede, dat bij de verkiezing van een lid van den Raad, op den 26 Nov. 1.1. ter ver vanging van den heer J. J. Blankert, is gekozen de heer A. Gil jam en dat van clezen is ontvangen den geloofsbrief en de verder daarbij behoorende stukken. De Voorzitter benoemt tot leden van eene Comissie tot onderzoek van die bescheiden, de Heeren Mr. Moens, Labrijn en Ochtman. De vergadering wordt daarop voor eenige. oogen- blikken geschorst. Na de heropening deelt Mr. Moens namens de Commissie mede, dat zij de stukken nage zien en in orde heeft bevonden en adviseert tot toe lating van den gekozene. Dienovereenkomstig wordt tot toelating besloten. De Voorzitter deelt mede, dat verder zijn ingekomen 1°. van den heer J. Franse ten geschenke, een exemplaar van een door hem uitgegeven wetboek je voor het openbaar verkoopen van roerende zaken en het beliëer der strandvonderij" 2°. van de Commissie voor de Provinciale bibliotheek eveneens ten geschenke «Inventaris van het oud archief der Provincie Zeeland, deel II, afl. 3". Wordt besloten dank te zeggen voor deze geschenken en die te plaatsen in de boekerij. 3°. vier verzoekschriften om afschrijving van hoofd, omslag over '1878, wegens vertrek uit de gemeente. De gevraagde afschrijving wordt verleend aan: 1°. C. Cornelisse voor 3,80; 2°. D. Hage voor '1,90 3°. C. J. Hopmans voor ƒ2,135 4°. de wed. J. Korsten, geb. de Lange voor 1,90. 4°. een verzoekschrift van H. van Dijke c. s. om verbetering van den weg in de Regenboogstraat of het zoogenaamde Padje en om aldaar eene betere ver lichting te verkrijgen. Dc Voorzitter zegt, dat men bij het voorstel 0111 de opgaande boomen langs dien weg te verkoopen, reeds het oog op eene verbetering van dien weg heeft gehad en stelt daarom namens Burgem. en Weth. voor, wat betreft het eerste punt van het verzoek, dit in hunne, handen te stellen om daarop zoodanig t e - 25 ct. VWAN. Ie li Haag ir Tweede Isredenen edenna lervatieve •iet Delft 1 leeftijd, ibaan als e te Me- adelborst uit. t. z. Ie bij liet vaar to ede )t station 1868 Ikeii rang reeg met der aclel- joord ge tting was eren van Weinig kleinere gemeenten zijn er zeker, waar in betrekkelijk korten tijd zooveel verwisseling van per soneel in openbare betrekkingen beeft plaats gegrepen, als te Giethoorn, waar in ruim één jaar tijds de burgemeester-secretaris, de predikanten der hervormde en doopsgezinde gemeenten en twee van cle drie hoofdonderwijzers door anderen vervangen werden. Te Gorinchem is de eerste winterzalm, wegende 30 halve K. G., aan den afslag verkocht voor ƒ1,60 de halve K. G. mtvingen iraan wij, de zaak tuk werd voor de at en uit i uw blad eigenaar de heer aar moet Be Tijd onder de rschijnsel zich met volstrekt -m u deze lig mede, vas vroe tot zijn die den it hij er katholiek worden. 'igendorn jke acte, Dat zijn hebben enoemen. :Iiop van teurde öune, en Maar r, en zoo -pgevolgd vele jaren geleden. Als zoodanig is ook de exploitatie van liet blad de zaak van den lieer van der Aa. //Ziedaar nu cle waarheid in deze zaak. Ieder weet helaas, dat liet geschil tusschen cle heeren van der Aa en Werker van ouden datum is, en wij hopen, dat zij elkander nu eindelijk eens de hand reiken. De lieer H. M. Werker als president van cle Piusver- eenigiug en de heer W. M. van der Aa, als president van cle Geelvinkgezellen, moeten samenwerken en Be Tijd moet dienen om hunne "Vereenigingen tot welzijn der katholieken te verheffen en niet opdat zij elkander in het vaarwater zitten". Rbl.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 5