Burgerlijke Stand te Zierikzee. St. Nicolaas- en Kerstfeest te Parijs. Groote Magazijnen van den Printemps Armband gekeurd is Karaats 14 Gulden Groote Magazijnen van den Printemps ADVERTENT IE N. R. KOOLE ZOON vooruit komen, zoo zijn er ook eenige almanakken en jaarboekjes, die zich haasten om onder de menschen te komen. Een drietal hebben we nu al voor ons liggen van die vluggerts, die in 1878 al van 1879 weten te ver tellen, en die wij daar niet scheef op willen aanzien, maar integendeel gaarne willen helpen om hun weg onder het publiek te vinden. De //Almanak voor Landbouwers en Veehouders, voor het jaar 1879, bevattende vele nuttige zaken, om van den landbouw en de veeteelt de meeste voor- deelen te trekken, benevens een tuinkalender. Tweede reeks. Dertiende jaargang, onder de spreuk //Kennis is macht", te Leeuwarden bij W. Eekhoff en Zoon uitgegeven en voor 30 ct9, bij 25 of hooger getallen voor 20 cents te verkrijgen, heeft op nieuw ten volle aanspraak op aanbeveling, niet minder dan verleden jaar, toen we onze lezers ook met dezen landbouwers- almanak bekend maakten. Het eenvoudige met een flinke duidelijke letter ge drukte boekje bevat, behalve een kalender, nagenoeg 100 bladzijden druks aan kleine, maar belangrijke artikelen den landbouw en de veehouding betreffende en daarenboven een aanhangsel van een zestig blad zijden gevuld met advertentiën. De veelzijdige nuttige lectuur, die het boekje geeft, verdient bepaald zooveel mogelijk onder de oogeu van alle boerenarbeiders en jongelui uit den landbouwersstand gebracht te worden; daarmede kan veel nut gesticht worden. Het eenvoudige boekje mag met recht de spreuk //Kennis is macht" tot devies voeren. We vestigen tevens de aandacht op de bij de uit gevers van dezen almanak verkrijgbare herdrukken van de bundels mengelwerk uit vroegere jaargangen van dezen almanak. Acht stukjes a 80 bladzijden, te,zamen meer dan 200 artikeleu bevattende, zijn te zamen voor 60 cents te koop. Deze uitgave is uitnemend geschikt ter verspreiding onder de landlieden. Heeven land bouwers en grondeigenaars en de landbouw-sociteiten zullen een goed werk doen, als zij met milde hand aan die verspreiding medewerken. Hoogst nuttige lectuur kunnen zij zoodoende al heel gemakkelijk ouder de jonge en aanstaande veldarbeiders verspreiden eu dezen teveus een goede tijdkorting geven in de lange winteravonden, die zoo vaak in doode verveling achter de kachel worden doorgebracht. In de tweede plaats vestigen we de aandacht op den //Almanak van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Sterken Drank". Dit boekje bevat een kalender met de tafel der watergetijden, opgaven betreffende de Afschaffings- vereëniging, 40 bladzijden lezenswaardige //Menge lingen" en is als naar gewoonte opgeluisterd met een plaatje en bovendien verrijkt met een net gelithogra feerd blad muziek, zijnde een lied van Philip Phillips, waarvan de tekst nog met vignetten verduidelijkt is. De Vereeniging geeft dit alles voor 10 ets bij 25tallen voor 2,en bij 100tallen voor f 7,50. Het doel is algemeene verspreiding onder het volk. Hiertoe kan men natuurlijk ook zeer goed medewerken, al is men juist geen afschaffer noch. lid der Vereeniging. Eindelijk hebben we te vermelden den dezer dagen aan de leden verzonden en ook in den handel ver krijgbaren //Volks-Almanak" voor het jaar 1879, uit gegeven door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dat de Almanak van 't Nut een degelijk boekje voor het volk is, behoeven we niet te zeggen ieder weet dat. Op vroegere jaargangen is wel eens de aanmerking gemaakt, dat de inhoud wat hoog liep voor 't volk op dezen jaargang is die niet van toe passing. Kunstn ieuws. De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst zal in 1879 vijftig jaren bestaan hebben. Zij heeft het voornemen dit haar gouden feest op de meest luisterrijke wijze te vieren door een drie- daagsch Muziekfeestte houden door de Afdeeling Amsterdam op 23, 24 en 25 Mei a.s., naar het programma, dat in deze courant onder de advertentiën is opgenomen. Alle pogingen worden aangewend, moeite noch kosten worden gespaard, om dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen. De keuze der toonwerken, uit te voeren onder directie van den grooten Verhulst, is reeds een waarborg, dat veel schoons ten gehoore zal worden gebracht. Men her-v innere zich HAndel's JOSUA, die in 1864 alhier in de Nieuwe Kerk met groot succes werd opgevoerd. Ieder, die de toonkunst werkelijk lief heeft, zal sympathie hebben voor deze Maatschappij, die sedert hare oprichting op het gebied der Toonkunst zooveel groots en nuttigs heeft tot stand gebracht. De gunstige conditiën, waarop deze uitvoeringen door leden der Afdeelingen kunnen worden bijgewoond (men zie de advertentie), zullen voorzeker de leden der Afdeeling Zierikzee, die helaas!' zeer zelden goede muziek te hooren krijgen, opwekken om in Mei 1879 in grooten getale naar Amsterdam op te gaan. Kerk- en Schoolnieuws. Aangenomen toezegging van beroep, naar Warnsveld door ds. van Troostenburg de Bruijn te Serooskerke. Bedankt voor Vllssingen door ds. L. J. Heldring, em. pred. te Lienden. Het vergelijkend examen voor de vaceerende be trekking van hoofdonderwijzer te Noordgouwe zal aldaar plaats hebben op den 11 December e.k. Van 22—29 Nov. 1878. Geboren: Een zoon van J. J. Ribbens en J. C. Pieter. D. Q. Mulock Houwer en M. M. van Andel. F. J. Scheffer en K. Menderhoud. dochter P. A. van Bezooijen en F. A. Guinee. zoon O. Loenjers en E. Reedijk. u dochter F. Jonker en J. van der Ploeg. zoon M. van der Have en W. M. Pieterae. Gehuwd: L. Verhulst, 'jra. en F.' Hausser, jd. A. in deu Bosch, jm. en P. de Looze, wed. O. Rietmeijer. Overleden: L. Kandel, oud 35 j., vrouw van J. Schults. A. Hartensvekl, oud 87 j., weduwe P. van Nieuwland. BÉÜRS^ÖTmarktberichten. Nederland PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 28 Nov. 1 8 7 8. België, Spanje, Portugal, Rusland, Cert. Nat. Schuld, dito dito dito dito dito Stad Rotterdam 3 dito Rotschild. 2'/i Obligatien, 1867/75 1 dito Binnen 1. f 6250 3 dito f 1250 en f 2500 3 Obligatiën 1858/69 3 dito 1876 6 Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins.m. Coup. 6 S.1855 5 Obligs. a f 1000,1866 5 dito a 100,— 1860 4'/> Cert. bij Hope Sr Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk. Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Bew. Inschr. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld Mei. Nov. 2i/a pCt. 3 1865 5 1885 6 1865 5 1851 3 Italië, Turkije, N.-Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 x dito Jelez-Orel 1000 L 1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. x Zuid-Ital. dito 3 dito x tllin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. Metalliek Dito Nationale Div. Eng. p f 21,42^2 21,42'/j 11,77 Vj Rus. Z. -R. Amer. Dollars Papier 621/, 7 41/, 9'Vs 102 «!/c 92'/, 72,3/1S 86 3/t 773, 7115/iS 60i/„ 1335/,, 52i/l« 523/4 531/, 121^/3 7'/, 112=/, 77'/, 76 fl, 151/, 2,46lj2 2,45 Ï-- Haver 1878 3- - 8,50 Paarden boonen - 7,50 - 7,- Witte boonen - - 6 Bruine dito - 10,— - 5,75 Schokker-Erwten - 9,— - 6,75 Kleine dito 1878 - 8,50 - 5,50 Koolzaad Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 28 Nov. 1878. Per Hectoliter. Per Hectoliter. Jarige Tarwe 1877 Nieuwe dito 1878 Zomertarwe Rogge 1878 Maartsehe Gerst '1871 Winter-Gerst 1878 Zomer dito '1878 Prijzen der Meekrap als vorige week. Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 28 Nov. 1878. Boter laagste koers f 0,70 per 5 ons. hoogste - 0,90 5 Kip-Eieren laagste koers - per 25 stuks. - 1,75 25 EEN GOEDKOOP GENEESMIDDEL. Iedereen weet hoe moeielijk gewoonlijk verkoudheden, bronchitis en andere kwalen van dien aard te genezen zijn, vanwege hunne hardnekkigheid, en hoeveel aftrek sels, stroopen en andere geneesmiddelen men moet gebruiken, om die ziekten kwijt te raken. Daarenboven weet een ieder, dat een verwaarloosde verkoudheid heel licht in eene bronchitis ontaardt, ja zelfs soms in longtering overgaat. De talrijke ondervindingen bewijzeu, dat de zuivere NOORWEEGSCHE TEER, goed toebereid, een bijna wonderdadige uitwerking heeft op de genezing van de genoemde ziekten. De Teer kan niet in substantie gebruikt worden vanwege haar onaangenamen smaak en kleverige be- standdeelen. Een pharmaceut te Parij9, de heer Guyot, is op het denkbeeld gekomen, die teer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil. Niets is gemakkelijker om in te nemen. De gelatine lost zich terstond op in de maag, en de teer doet zijn werking. Twéé of drie teerkapsules, genomen bij het eten, brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bron chitis te genezen. Men ziet zelfs, dat het gebruik de reeds eenigszins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en met medewerking der natnur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populair geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel vanwege zijn uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Elke flacon van teerkapsules toch kost slechts twee francen en vijftig centimes en bevat zestig kap- sules; de geheele behandeling komt dus slechts op vijf of zeven en een halve cent daags en ontheft van het gebruik van afkooksels, patés en siropen. Om zeker te zijn, dat men de echte kapsules beeft, moet men op de driekleurige handteekening -van den heer Guyot op het etiquette letten. Te verkrijgen in de meeste apotheken. De groote MAGAZIJNEN van den Printemps hebben de eer ter kennis hunner clientèle te brengen, dat de geïllustreerde catalogus der artikelen voor het St. NICOLAASFEEST onlangs verschenen is. Deze catalogus, die niet minder dan 48 bladz. met opgave van speelgoed, bijouterie, marokijn- en JParijsche artike len bevat, zal gratis en franco gezonden worden aan een ieder, die hem aanvraagt aan de 70, Boulevard Haussmann. PARIJS. (Porte Bonheur) gbud, voor wordt franco verzonden in een mooi juweelkistje van blauw satijn met initiaal. De teekening van dezen armband komt voor in onzen onlangs verschenen geïllustreerden Catalogus voor St. Nicolaas- en Nieuwjaars-geschenken, dien wij gratis en franco toezenden aan een ieder, die daarom de aanvrage doet aan de te PARIJS. Heden overleed, zacht en kalm, ouze geliefde moeder en behuwdmoeder ADRIANA HARTENS- VELD, Wed. P. van Nieuwland, in den gezegenden ouderdom van 87 jaren. Zierikzee, Namens broeders en zusters 27 Nov. 1878. HK. DE VOS. De kinderen, behuwd- eu kleinkinderen betuigen hunnen hartelijkeil dank voor de menigvuldige bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van Mevrouw de Weduwe KELLERVoordendag. Zierikzee, 25 November 1878. De ondergeteekende betuigt door dezen zijnen hartelijkeu dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij zijne verkiezing als lid van den gemeenteraad ondervonden. Zierikzee, 28 Nov. 1878. A. GILJAM. nemen gelden a déposito met veranderlijke rente: voor minstens 5 dagen na zicht 3% °/0 rente. 3 maanden vast 4 o/Q Verleenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de Effecten- en Kaasierszaak behoort.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3