Buitenland. Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. 615/.„ Over Muziek-Speelwerken. St. Nicolaas- en Kerstfeest te Parijs. Groote Magazijnen van den Printemps 70, Boulevard Haussmann. PARIJS. Te Gouda is Zondag-avond het lijk opgehaald van een schippersknecht, die sedert Vrijdag-avond was vermist. Sterken drank wordt de oorzaak van 't ongeluk genoemd. In het gehucht Eversem hebben een 44-jarig en 23-jarig man samen gevochten, om 20 glazen bier, die de verslagene betalen zou. De oudste, zekere Pletinchx, kwam door een hevigen stoot met het hoofd op den hoek eener bank terecht en bleef onmid dellijk dood. Een praamschip is met man on muis vergaan op den staart van Urk. Aan de spoorwegbrug te Buggenum (Limburg) waren dezer dagen vier personen in een roeiboot bezig met het ophalen van een anker, toen plotseling de boot omsloeg en alle vier te water geraakten. Slechts twee der opvarenden wisten zich te redden, terwijl de beide anderen, met name Jan Richel en Jacobus Simon, schippersknechts, verdronken. De laatste laat een weduwe met twee kinderen achter. In het Noordzeekanaal heeft een botsing plaats ge had tusschen de stoomschepen //Stad Haarlem" en //Cleveland", waarbij alleen het laatstgennoemde eenige schade leed. Italië. De moordaanslag op Koning Humbert. Zondag-namiddag kwam de koninklijke familie te Napels aan en werd daar door de volksmenigte op gewacht en feestelijk ontvangen. De Koning zat in een rijtuig met de Koningin, den jongen Kroonprins en den eersten Minister Cairoli. In de straat Carbonara gekomen, werd het rijtuig als bestormd door een groot aantal personen, die verzoekschriften kwamen aanbieden. Er ontstond eenige verwarring en daarvan maakte den moordenaar gebruik, om met een mes op den Koning aan te vallen. De Koning werd slechts licht aan den schouder geschramd de Minister Cairoli kreeg een sterk bloedenden messteek boven de knie. De moordenaar werd echter door dezen laatsten bij de haren gegrepen, terwijl hij tegelijk of vau den Koning óf van een kapitein der garde een slag met den sabel ontving. Hij werd op staanden voet ge grepen en weggevoerd. Alles was zoo snel gegaan, dat men er in de achterste rijtuigen van den stoet niets van gemerkt had en het geval eerst vernam bij de komst aan het palei9. Hier vertoonde de Koning zich op 't balkon en werd uitbundig toegejuicht. Later was het een ware storm van demonstraties om de koninklijke familie sympathie te betuigen. Van de diplomaten ontving de Koning vele be tuigingen van deelneming en gelukwenschingen met den gelukkigen afloop van het geval. Men zegt, dat ook de Paus den Koning heeft doen geluk wenschen. De moordenaar is Giovauni Passauante, 29 jaar oud, kok van beroep, geboren te Salvia in Basilicate of van Potenza afkomstig. Hij moet een ijverig lid der Internationale zijn. Den dolk had hij onder een roodeu doek verborgen gehouden. Men zegt, dat hij zijn jas verkocht had, om het moordtuig te kunnen koopen. Hij legt de grootste onverschilligheid aan den dag. Bij zijn gevangenneming heeft men papieren bij hem gevonden, die tot arrestatie van een aantal personen hebben geleid. I>uitsohland. In de Troonrede, waarmee heden de Pruisische Landdag is geopend, wordt iu de eerste plaats gewag gemaakt van de treurige gebeurtenissen van den afge- loopen zomer, maar tevens ook van den vaderlands- lievenden volksgeest, die zich allerwege openbaarde; de Regeering hoopt, dat de treurige afdwalingen door eendrachtig samenwerken van de staatsbehoudende krachten zullen worden overwonnen. De hoofdzaak van de zitting zal zijn de oplossing van de financiëele moeilijkheden totdat hierin voorzien zal zijn door de regeling van de rijksbelastingen, zal in de behoeften worden voorzien door middel van een leening. Verder worden in de Troonrede ontwerpen aange kondigd tot wijziging van de werkzaamheden van enkele Ministeries, tot de regeling van de gemeente lasten, de uitvoering van de rechterlijke wetten, de opheffing van de academische rechtspraak, de vorming van verbeterings-genootschappeu, de oprichting van provinciale landbouw-banken. Indien de voorbereidende werkzaamheden betreffende den aankoop door den Staat van belangrijke particuliere spoorwegen, benevens den aanleg van de noodzakelijk geachte spoorwegen tijdig afloopen, zal nog een ontwerp worden ingediend be treffende de regeling van het spoorweg-wezen en de voltooiing van het spoorwegnet. Voor den aanleg van kanalen zullen buitengewone middelen worden aan- Gemengd Buitenlandsch Nieuws. Het hof van appèl van Rome heeft den 16 Nov. uitspraak gedaan in de zaak Lambertini-Antonelli. Het vernietigde de uitspraak van het gerechtshof en veroordeelde de gravin Lambertini in de kosten van het geding. De gravin zal thans haar toevlucht nemen tot het hof van cassatie. Leo XIII is van plan om een groot katholiek dag blad op te richten, dat in vijf talen geredigeerd zal worden in het Italiaan sch, Eransch, Spaansch, Engelsch en Duitsch. De nieuwe courant zal van bijzonder grooten omvang zijn, en nieuwe vormen worden daartoe opzettelijk in Manchester vervaardigd. Men stelt zich voor, met behulp van San Rocco en de goedkoope reclame der pastoors, ongeveer 50,000 exemplaren te verspreiden. Wie de eer zal genieten dit orgaan van den H. Vader te redigeereu, is nog niet bekend, maar men noemt den redacteur van de Mondehet orgaan van wijlen Dupanloup. In ieder geval zou Leo XHI zelf nu en dan als redacteur optreden. Te Sompolno (Russisch Polen) is de 100-jarige weduwe Wilczinoka met een 88-jarigen koopman van Kalisch Nachmiel in den echt getreden. Beter laat dan nooit K er knieuws. Beroepen te St. Philipsland de kand. S. T. van Stein Calleiifels, bij het Prov. Kerkbest. van Overijsel; te Weraeldinge ds. A. E. van der Dussen te Rhenen. Van 15—22 Nov. 1878. Geboren: Een dochter van A. Elikweert en J. Moermond. M. Berkhoudt en D. Blok. G. A. Sevenhuijsen en J. Schuliuk. zoon J. Leijdekkers en J. M. Smits. dochter D. Tabernée en J. Tuijtel. A. C. Berrevoets en J. van StrieD. Overleden: C. M. van Oppen, oud 79 j., vrouw van B. W. Vermunt. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 21 Nov. 1 8 7 8. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 21/, pCt. dito dito 8 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 8 België, dito Rotschild. 2'/i Spanje, Obligatien, 1867/75 1 dito Binnen I. f 6250 3 dito 1250 en ƒ2500 3 Portugal, Obligatiën 1853/69 3 dito 1876 6 Rusland, Obl. üope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,— 1866 5 dito a 100,1860 4'/a Cert. bij Hope Co. 1840 4 a Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 a Staatsleening 1866 5 Oostenrijk. Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 a April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 1001864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld Mei. Nov. 1865 5 1885 6 1865 5 1851 3 N.-Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. 1000, 5 x dito Jelez-Orel f 1000 L 1868 5 x Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito lllin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. Metalliek 21, Dito Nationale 21,40 Div. Eng. p a ll,77i/a Rus. Z. -R. Amer. Dollars Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 21 Nov. 1878. 62'/, 7413/16 97'/, 14 49"/i6 723/,, 87'/, 77'/, 57'/, Tl'/ia 133'/, 52'/,t SI"/, 52's/ls 53 121'/, J>V, 49'/, lll'/a 46 81 64 443/, 78'/, 77 W 33/, 2,46 2,45 Per Hectoliter. Per Hectoliter. Jarige Tarwe 1877 f~- Haver 1878 f 3,- Nieuwe dito 1878 - 8,75 Paarden boonen - 7,50 Zomertarwe - 7,25 Witte boonen - 3, Rogge 1878 - 6,25 Bruine dito - 10,— Maartsche Gerst 1878 - 6,- Schokker-Erwten - 9 Winter-Gerst 1878 - 6,75 Kleine dito 1878 - 8,50 Zomer dito 1878 - 5,75 Koolzaad Prijzen der Meekrap als vorige week. Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 21 Nov. 1878. Boter laagste koers 0,60 per 5 ons. hoogste - 0,70 5 Kip-Eieren laagste koers - 1,50 per 25 stuks, a hoogste - 1,60 25 In den laatsten tijd mocht de kunst-nijverheid op een artikel wijzen, dat zich snel als bijzondere lieveling de algemeene gunst heeft, verworven. Sedert meer dan tien jaren mag dit gezegd worden van de Muziek-Speelwerken, die steeds meer in trek komen. In ieder comfortabel, ja zelfs maar half—burgerlijk gezin treft men proeven van deze kunst-industrie aan. Zulk een speelwerk of speeldoos is een prachtig en altoos onderhoudend ding; 't is altoos gereed om ons en onzen gasten genoegen en verstrooiing te bezorgen, in uren vau eenzaamheid en zorg de kwade buien te bannen en onze grillen te verdrijven. Niemand, wien zijn middelen zulks veroorloven, zal nalaten een speelwerk of speeldoos te koopen of bij het uitkiezen van geschenken daarop in de eerste plaats de aandacht te vestigen. Zeker voor een Kerst geschenk (Sint Nicolaas-geschenk), daarvoor is geen gepaster te vinden, noch dat ziju ontvanger grooter genoegen kan geven. In dezen tak van kunst-industrie wordt de toon gegeven door het beroemde huis J. H. Heller te Bern, dat onderscheidene honderden van de bekwaamste werklieden bezig houdt, het beste in dit genre pro duceert en meermalen met de medaille van verdienste onderscheiden werd. De werken van Heller onder scheiden zich voordeelig boven alle andere, door volheid van toon, rijken inhoud en gepaste keus van melodieën, zoowel als door harmonische afwerking. Als kenteeken draagt elk zijner werken het merk der firma (alle andere voor stukken van Heller aangeprezen, zijn niet echt), tot welke men zich, al is 't maar om een kleine speeldoos te doen, het beste kan wenden. Zeer geschikt en aanbevelenswaardig zijn de speel werken van Heller die onder de advertentiëu van ons blad rechtstreeks door dit huis aan het geëerde publiek worden aanbevolen voor hotels, café's en restauraties. Waar zij reeds ingevoerd zijn, hebben zij schitterend bewezen, dat zij voor de heeren hotel houders enz. hun rente wel opbrengen. Wij geven daarom aan ieder dezer heeren, wien 't te doen is om zijn gasten op beproefde manier aan te trekken, den welgemeende» raad niet tegen de kosten voor de aanschaffing op te zien, gelijk we ook de speel werken en speeldoozen van Heller nadrukkelijk aan bevelen als bijzonder geschikt voor Kerstgeschenken (St. Nicolaas-geschenken). EEN GOEDE RAAD AAN ONZE LEZERS. Wilt gij volgens den laatsten Parijschen smaak gekleed gaan en de helft goedkooper dan bij de Hol- landsche kleermakers, dan hebt gij slechts onzen raad te volgen. En wel dezen: schrijf aan het adres van den Directeur van de Magazynen du Pont-Neuf te Parijs om een Album van de winter-costumes voor Heeren en Kinderen. Dit Album wordt U per post toegezonden, zonder dat dit U iets kost; gij vindt daarin de gravures van alle modes, haar prijs en alle mogelijke bijzonderheden; daarenboven de mailier om zelf nauwkeurig de maat te nemen, zonder hulp van iemand. Voor f 9,50 bekomt gij een zeer fraaie Ulster (kapotjas)voor denzelfden prijs een nette Winter- overjas. Voor f 14,50 een keurig fantasie-costuum en Ulsters, Overjasjes en costumes voor kinderen voor f 4,50, f 6,— en f 7,50. Het Magazijn du Pont-Neuf verzendt franco aan huis, vrij van vracht en rechten, iedere bestelling boven de f 12,50, en als het bestelde niet bevalt bekomt gij bij terugzending uw geld per postwissel terug. Geloof ons waarde lezer en om den proef op de som te zetten, probeer het en adresseer uwe brieven aan Den Directeur de la Maison du Pont-Neuf te Parijs. De groote MAGAZIJNEN van den Printemps hebben de eer ter kennis hunner clientèle te brengen, dat de geïllustreerde catalogus der artikelen voor het St. NICOLAASFEKST onlangs verschenen is. Deze catalogus, die niet minder dan 48 bladz. met opgave van speelgoed^ t>ij outer ie5 marokijn- en JParijsche artike len bevat, zal gratis en franco gezonden worden aan een ieder, die hem aanvraagt aan de

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3