""IWËËTBHTÏËir- burgerlijke Stand te Zieriksee. den terugkeer echter nog niet vastgesteld. In de Maandag gehouden zitting van den Rijksdag, die hoofd zakelijk gewijd was aan het hooren van rapporten over geloofsbrieven, verscheen Bismarck, ora even een blik op de vergadering te werpen. Engeland Het Engelsche Ministerie heeft het niet noodig geacht aan liet publiek mee te deelen wat er Zaterdag in den grooten Ministerraad is besloten daaruit wordt de gevolgtrekking gemaakt, dat er niets is be sloten, en of nadere berichten uit Indië worden afgewacht, of het nemen van eer» beslissing wordt overgelaten aan den Onderkoning. De berichten, die uit Indië komen over de Afghanen-kwestie, behouden betzelfde karakter en bestaan grootendeels uit her halingen men kan aan de inkleeding reeds zien, dat er niets zekers kan worden meegedeeld. De volksstam, die den Kyberpas in zijn bezit heeft, zou een wel willende houding ten opzichte van de Engelschen hebben aangenomen dat kan wel zijn, want deze Afghanen weten maar al te goed, dat zij het eerst aan de beurt liggen om klappen te krijgenhun oogenblikkelijke welwillendheid sluit echter volstrekt niet uit, dat zij weer van houding veranderen, zoodra dit hun meer voordeel belooftgevreesd zijn de En gelschen, bemind niet, geacht evenmin. Shir Ali schijnt liet met zijn gewone sluwheid aan te leggen en het verzet tegen Engeland tot een zaak van alle Afghanen te maken. Daarin blijven de berichten overeenstemmen, dat de Engelsche troepen, indien de Emir geen excuus maakt, wel een deel van Afghanistan zullen bezetten, maar voor den winter niet naar Kaboel oprukken die wijsheid putten de berichtgevers echter uit het bekende feit, dat een winterveldtocht in het noorden van Afghanistan een onmogelijkheid is. F r a n k r ij k. In het ,Palais de 1' Industrie" is men ijverig bezig met de toebereidselen voor de plechtige prijsuitdeeling, die den 21 Oct. zal plaats hebben. De officiëele estrade aaü de oostzijde van het paleis zal bestaan uit drie tribunes: één voor den maarschalk-president, voor de vorstelijke personen en voor de ministersde twee anderen voor de hooge staatslichamen, de gezanten, de dignitarissen, de commissarissen-generaal der ten toonstelling en de algemeene en gemeenteraden. De westelijke estrade is bestemd voor de jury's en voor de muzikanten. Voor de pers is een tribune beschik baar gesteld. Ongeveer 6000 biljetten zullen aan de exposanten worden uitgereikt. De decoratie van het paleis zal bijzonder schitterend zijn. Een ontzaggelijke marquise van rood fluweel met gouden kwasten en gesteund door vergulde lansen, zal boven den hoofd ingang worden geplaatst. De vestibule en de salon van den maarschalk worden versierd met bloemen heesters en gobelins. De galerijen zijn allen prachtig versierd met tropheeën en banieren. Belgie. De Minister van Onderwijs heeft verorderd, dat de meisjesscholen, die ouder de leiding van geestelijke zusters staan, in gemeente-scholen zullen veranderd worden. De Minister van Oorlog zal in de Kamers voorstellen, 20 veldbatterijen van zulke kanonnen te voorzien, als er twee van Krupp op proef zijn ontvangen en dezen zomer beproefd zijn. Deze kanonnen hebben een ka liber van 8 cm. en treffen op 1500 meter. O o s t e n r ij k. Met het Oostenrijksche Ministerie is 't gegaan, zooals te verwachten washet ontslag is aangenomen, maar ook het Kabinet-Auersperg blijft tot nader orde. Het kan ook niet anders. De Hongaarsche Rijksdag wordt 17 dezer geopend, de Oostenrijksche ongeveer denzelfden tijd dan zullen wij er meer van hooreiit Het officieel orgaan bevat een brief van den Keizer aan Prins Auersperg, waarin Z. M. verklaart, het ontslag vau het Cisleithaansch Kabinet onder dank betuiging voor de getrouwe en ijverige diensten aan te nemen, met opdracht om tot na de samenstelling var. een nieuw Ministerie in functie te blijven. De beruchte aanvoerder van de opstandelingen in Bosnië, Hadschi Loja, is bij Rogathizta gevangen genomen en naar Serajewo getransporteerd de geestige Floh had onlangs een uitstekend portret van dezen flink gebouwden dweper. I)e Polit. Corr. zegtDaar de Sultan nog geen machtiging heeft willen verleenen tot het sluiten eener conventie met Oostenrijk, kan men die zaak beschouwen als definitief vervallen. Het is echter een feit, dat de Porte den hoogsfcen prijs er op stelt met Oostenrijk- Hongarije op den meest vriendschappelijke!) voet te blijven. De nuntius Jacobini is te Weenen aangekomen. Kara- theodory is Woensdag met zijn secretaris naar Kon- santinopel vertrokken. De Krainer Landdag heeft het voorstel tot het richten van een adres aan den Keizer verworpen. Voor stemde alleen de nationale minderheid. Turkij e. Aan Reuier wordt nu weder uit de Turksche hoofd stad bericht, dat de Sultan den Engelschen ambassa deur heeft laten meêdeelen, dat het met het Engelsche ontwerp tot reorgauisatie van Klein-Azië wel zou gaan. Men herinnert zich, dat de vorige week, schijn baar eveneens uit goede bron, het tegenovergestelde werd bericht. Wie er nu gelijk heeft, zal de tijd moeten leeren, maar wanneer de berichtgevers in hun nieuwtjes-manie zoo lichtvaardig worden, clan nadert de tijd, dat de eetie krant zal moeten dienen om tegen te spreken wat in de vorige is bericht. Wat zal Bismarck daar wel van zeggen Italië. Het wordt bevestigd, dat Italië zich tot het Gou- vernemeut van den Khedive, alsook tot Frankrijk en Engeland heeft, gewend met de verklaring, dat Italië, wegens de vele Italiaansche belanghebbenden bij Egypte, bij administratieve benoemingen insgelijks in aanmerking behoorde te komen. De Gouvernementen hebben hierop geantwoord, dat de benoeming van vreemdelingen in het Kabinet van Egypte geen officieel karakter had, en er geen sprake was van een inter nationaal bestuur. Italië heeft daarop in zijn verlangeu volhard, maar tot nog toe is hierop geen nadere be slissing ontvangen. De gedachten wisseling wordt voortgezet, terwijl de vertegenwoordigers van Italië nu in last hebben gekregen, voort te gaan met de noodige stappen te doen ter bescherming der Itali aansche belangen. Rusla n d. Bij het uitbreken van de runderpest is weder gebleken, hoe vvonderlijk verordeningen worden uitgevoerd. In twee dicht bij elkander gelegen plaatsen aan de Prui sische grenzen werden zij geheel verschillend toegepast en overal was het toezicht gebrekkig. Den 18 Sept. was de ziekte in Polen uitgebroken en eerst 10 dagen later kregen de Pruisische autoriteiten aan de grenzen er kennis van. De besmette plaatsen werden niet geïsoleerd en de personen, die het zieke en verdachte vee hadden geslacht, waren niet eens cedesinfegteerd. Geen wonder, dat men van verspreiding der ziekte hoort. DE ZEESLANG of? Eindelijk is de zeeslang, een monster uit de diepte, waarover zoo vele verhalen in omloop waren, gevangen. Zooals bekend is zijn geleerde onderzoekers tot de slotsom gekomen, dat het eigenlijk geen slang is, maar een monster met een betrekkelijk klein lichaam en een ontzettend langen, slangachtigen nek. Het dier in quaesfcie, zooals 't prachtig door een Amerikaanschen correspondent beschreven wordt, schijnt op zijne tocht gestuit te zijn tusschen het strand en het wrak van een schip op de hoogte van Brigantine Reach aan de Amerikaansche kust. Toen de lange kop, die even als die van een paard aan den nek verbonden was, zich zeewaarts ën strandwaarts wendde, kon men gemakkelijk zien dat het monster bedekt was met schub ben, die in den zonneschijn glinsterden en rood, groen of geel warenj als het felle licht er op viel. Het monster werd niet enkel door menschen waar genomen. Een kudde vee, die op een zandigen heuvel in de nabijheid het zoute gras at, dat daar groeide, trok zijne aandacht. Zijne oogen bleven een oogenblik lang op de grazende dieren gevestigd en toen deed het een gebrul hooren, dat sterker klonk dan het geraas van de branding. Het was een toon zooals die van een misthoorn, trillende en lang aanhoudend. Toen de runderen dit geluid vernamen, keken zij op, zagen het monster, wendden zich om en sloegen met de staarten omhoog op de vlucht. Omstreeks 4 uur was het water laag en ofschoon het dier zich niet geheel vertoonde, kwamen ten minste acht en dertig voet van zijn lichaam te voorschijn, terwijl dit min stens drie voet in omtrek was. Jammer was het, dat door het vallen van het water, waardoor het dier minder op zijn gemak begon te worden, dit zulke dolle en wanhopende bewegingen maakte, dat het bijna onmogelijk werd het heel nauwkeurig te beschrijven. Van zijn kop kan men echter zeggen, dat hij veel gelijkt op dien van een paard en met een rechten hoek op den nek staat, welke zeer lang en bijna 2 voet in omtrek is. De nek is zoo wat zeven voet lang, en eindigt in een paar schouders zonder armen, op welk deel het monster het dikst is. De nek is zeer bochtig, ontstaande door de afwezigheid van beenderen, terwijl het lichaams deel onder de schouders zeker wervelbeenderen moet bevatten, want als het dier zijn kop langs zijn lichaam schuift, kan men de beenderen duidelijk zien. De oogen staan flink in den kop. De bek is klein, dat nog al geruststellend is. De kop is naar het blijkt met schubben bedekt, terwijl de nek een groenkleurig vel schijnt te bezitten. Het lichaam heeft ook schubben, die aan den buik wit en bruin en groen zijn op den mg. Hoe het ook zij, het monster zal, wanneer het eenmaal aan land zal zijn gebracht, een aanwinst zijn voor de acquariums. Gemengd Buitenlandsch Nieuws. De Figaro doet een raiddel aan de hand om zonder jachtakte te jagen, door een Parijzenaar bedacht. De Parijzenaar gaat eenige dagen vóór het openen der jacht een wandeling maken. Hij ontmoet een veld wachter en zet een vriendelijk gezicht. //We 1, vader Blaireau" zegt hij. //Hoe gaat het? Altijd wel geweest?" /,U is wel vriendelijk, meneer, heel wel." //Kijk dat doet me plezier: daar hebt ge 10 frs." In zijn zakken snuffelend: //Sapperloot, nu heb ik uiet anders dan een 20 frs.-stuk. Kunt ge me 10 frs. teruggeven?" //Neen," antwoord de veldwachter, doodsbang dat hem het buitenkansje zal ontsnappen. z/Nu, het doet er niets toe, behoud het 20 frs.-stuk, ge zult me de 10 frs. bij gelegenheid teruggeven." De veldwachter gaat opgetogen heende Parijzenaar zet zijn wandeling voort; met eiken veldwachter, dien hij ontmoet, doet hij precies hetzelfde. Na twee dagen hebben allen de revue gepasseerd. Dan neemt hij zijn geweer en gaat op de jacht; hij behoeft voor geen stoornis der veldwachters te vreezen, want zoodra zij hem zien, maken zij rechtsomkeert, uit vrees dat de Parijzenaar de 10 frs. zal terugvragen. Tot professor in de geschiedenis der dramatische let terkunde aan het Parijscli conservatoire is de bekende //conférencier" Henri de Lapommerayc benoemd, ter wij) Bourgault-Ducoudray een curcus over de ge schiedenis der muziek zal geven. Een Engelsche tooneelspeelster, miss Mathews, be viel dezer dagen te Stockholm van haar 21e kind. En nu zeggen sommigen nog, dat de acteurs-loopbaan niet te best vereenigbaar is met den echtelijken staat Te Rome ziet een brochure van den senator Jacini het licht getiteld, //Commentaren over het tractaat van Berlijn." Jacini betoogt daarin, dat het Congres de geheele vernietiging van het Turksche Rijk in Europa ten gevolge kan hebben. Hij keurt de houding der Italiaansche gevolmachtigden goed. Een Engelsch blad geeft de volgende beschrijving van den Emir van Afghanistan Shir Ali is ongeveer 65 jaar oud: hij heeft een sterk Joodsche type en draagt een langen grijzen baard. De neus is dik en gebogen, de wenkbrauwen borstelig. De Emir is niet lang, maar breed geschouderd; gewoonlijk draagt hij een groote muts met Astrakan-bont, een groenzijden vest en daarover een met goud geborduurden bruinen mantel, een witte pantalon en verlakt leeren laarzen een kromme sabel vergezelt hem altijd. K e r k n i e u w s. Drietal te Renesse en Noordwelle d. d.: de Jongh te Heinenoord, Visser te Schoondijke en Geijtenbeek te Sleeuwijk. Beroepen ds. de Jongh te Heinenoord. Beroepen te Almelo ds. A. Snellen, van de Doops gezinde Gemeente te Vlissingente Vlissingen ds. H. J. James te Enschedé; te Waarde ds. J. A. P. Sperna te Bergeik. Bedankt voor Grijpskerke door ds. J. Koster te Huizen. ZEETIJEINGailiV. BINNENGEKOMEN. ZIERIKZEE. 10 Oct. //Clara", kapt. M. T. Clemens, van Runcorn naar Rotterdam. Van 411 Oct. 1878. Geboren: Een dochter van J. J. Bos en A. J. de Waart. J. A. van Woerkens en A. Rikman. H h P. Holm en J, Stiphoudt. ii a h A. Holm en F. Wilson. zoon H. Schoenmaker en J. W. Alburg. ii n a L. den Boer en J. van den Ende. Gehuwd: S. van der Borg, jm. en G. Frank jd. A. Schoonen, jm. en J. van der Maas, jd. Overleden: J. Hart, oud 3 m., z. D. van Wanrooi, oud 53 j., man van J, Schoenmaker. C. Blanker, oud 42 j., man van P. de Vin. Ondertrouwd A. G. KUN" en C. M. P. O C HTM AN. Ziekikzee, 11 October 1878. Beceplie: Zondag 20 October 1878.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3