UIT DE HAND TE KOOP Commandiet Kas, Buitenland. Buitenlandsch Overzicht. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand te Zieriksee. ADVERTENTIES. Eene Kruideniers-Affaire R. KOOLE ZiOON Dr. Airy's Natuurgeneeswijze Op de Badhoeve in de Haarlemmermeer is een arbeider met den eenen arm in een hakselsnijder ge raakt en deerlijk verwond. Twee nieuwe Wonderen. Nu het voorjaar gaat aankomen ontluiken ook de wonderen weder. Het is of ze tot de bolgewassen behooren, die gedurende den winter als (lood zijn, doch onder Lentes adem met nieuw leven bezield worden. Mogelijk valt het wonderen-seizoen ook in den zomer om het den geloovigen, die er naar willen komen kijken, gemakkelijker en aangenamer te maken. Het nieuwe wonder is een reproductie van de gestig matiseerde maagd Maria Lateau. Een twintigjarig meisje, thuis behoorende in den omtrek van Lutze- rath, doch tegenwoordig verblijf houdende bij haar oom, den molenaar Weiier te Rheiubreitbach, beweert sinds eenigen tijd verschijningen van de H. Maagd gezieu te hebben. Ook vertoont zij bloedige schrammen, die almede van mirakuleusen oorsprong heeten te zijn. Tot op den 15 dezer had zij reeds meer dan 500 bezoeken van geloovigen en nieuwsgierigen gehad. Dat werd een prachtig zaakje voor oom den molenaar, alsmede voor tante en nicht. De pastoor van het dorp, de heer Gillissen, blijkbaar een eerlijk man, heeft herhaaldelijk en openlijk tegen het bedrog ge waarschuwd. Kwade tongen zeggen dat de geestelijkheid daar in de streek vooral boos is omdat de molenaar het wonder voor zich alleen wilde exploiteeren, doch er is geen reden om dit zoo maar aan te nemen De molenaar wilde echter van zijn gouden eieren leggende kip niet afzien. Hij heeft zelfs geadverteerd, dat alle bezoekers, heeren en dames geloovigen, die de begenadigde willen zien, op een nette en civiele bediening kunnen rekenen. Ook andere dorpelingen hebben hun maatregelen reeds genomen om aan de verwachte menigte bezoekers een slatje te verdienen. Maar, o teleurstelling! Daar is onverwachts het gerecht komen opzetten, er is een voorloopig onder zoek ingesteld, ook door een geneeskundige en de molenaar, zijn vrouw en de begenadigde woudermaagd zijn ingepakt en in de doos gestopt, denkelijk om zich te verantwoorden wegens oplichterij van boeren bedrog. Of daarmede het mirakel nu uit zal zijn is nog de vraag. Het tweede wonder is de zelfwerkende naaimachine. Het is een Oostenrijksch werktuigkundige gelukt door een op geniale wijze aangebrachte sterke veer ge noegzame kracht te ontwikkelen om de naaimachine met de uiterste regelmatigheid en met geheel wille keurige snelheid in beweging te brengen. Deze uit vinding, die wij hier nu schertsenderwijs een wonder noemen, is een wezenlijke weldaad voor de duizenden gebruikers der naaimachine, inzonderheid voor de vele vrouwen en meisjes die vaak gansche dagen met die machine werken en op wier gestel de onophoudelijke draaiende of trappende beweging met hand of voet niet zelden een verderfelijke» invloed uitoefent. Als het er nu op aankomt te bepalen welk wonder voor de menschheid de meeste waarde heeft de luie rende en boerenbedriegende mirakeleuse maagd of de zelfwerkende naaimachine, dan houden we 't er voor, dat het tweede wonder den prijs zal behalen. De Telefoon. Aan den Belgischen Minister van Openbare Werken is concessie gevraagd voor het plaatsen en exploiteeren van een telefonisch net in de gemeente Brussel. De inrichting zou aldus zijnErgens in de stad wordt een cenlraal-bureau opgericht en door middel van draden met de woningen der abonnenten verbonden. Deze hebben in hun huis een toestel om de bedienden van het bureau te waarschuwen. Wil dus de abonnetit met een ander abonnent spreken, dan verwittigt hij den bediende van het ceutraal-bureau, zegt hem den naam van den persoon, met wien hij spreken wil, en aanstonds worden de twee geleidingsdraden verbonden en het onderhoud heeft in liet stiptste geheim plaats. Het Oosten. 't Is nog steeds als hangt de vrede tusschen Enge land en Rusland, misschien daarmede de vrede van Europa aan een zijden draad. Rusland heeft het gelieele vredes-verdrag aan de mogendheden medegedeeld, doch wil er niets van hooren dat dit zoo mag opge vat worden, als zou het daarmede bedoeld hebben het stuk in zijn geheel aan het congres voor te leggen. Engeland draait en aarzelt. De toestand is gespannen, doch we houden 't er voor dat er wel niets bijzonders zal gebeuren, of 't moest zijn dat Oostenrijk nog te elfder ure om de Herzegowina en Bosnië kwam. Het congres schijnt in 't water te zullen vallen, en dus zal 't daarmede nog treuriger afloopen als met de conferentie van Konstantinopel. Die werd althans nog gehouden. Het voornaamste feit der week is o. i. dat Paus Leo XIII aan al de mogendheden schriftelijk kennis heeft gegeven van zijn avenement met daarbij gevoegde opmerkingen. Zelfs aan den Keizer van Duitschland en aan den Grooten Tuvk is geschreven. Alleen aan den Koning van Italië niet. Hieruit blijkt dat de Vatikaansche vechtvvijze een aanmerkelijke verandering heeft ondergaan. Het schelden uit de wolken, door Pius IX zoo trouw volgehouden, heeft plaats gemaakt voor meer deemoedige vertoogen. Hieruit volgt daarom nog geenszins dat Leo XIII zich met de wereld wil verzoeuenintegendeel, 't is alleen een verandering van taktiek. De mogendheden zullen echter dit ook wel inzien en op hun hoede wezen. Een andere belangrijke gebeurtenis is het bezoek van onzen Prins Hendrik aan het Belgische Hof. Sinds de gebeurtenissen van '30 is er nog geen Hol- landsch vorstentelg aan liet Belgische Hof geweest, noch omgekeerd. Prins Hendrik is met veel luister en eerbewijzen ontvangen hij heeft op het koninklijk paleis gelogeerd en is van Brussel naar Parijs ver trokken. Koning Leopold heeft zijn hoogen gast het Grootkruis der Leopolds-orde geschonken. Kerk- en Schoolnieuws. Bedankt voor Vlissingen door ds. G. Vlug te Heerjansdam. Te Arnhem is een nieuwe Remonstrautsche gemeente gesticht door uit de lkerk getreden modernen. Dr. Slotemaker is tot predikant benoemd op een tracte- ment van f 3000. De nieuwe gemeente zal op Zondag 7 April a.s. worden ingewijd met een rede door prof. Tiele. De gemeente telt 200 leden en 100 begunstigers. Voor het vergelijkend examen voor de benoeming van een hoofdonderwijzer te Wolfaartsdijk hebben zich vier sollicitanten aangegeven. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 28 Maart 1 878. Nederland, Cert. Nat, Schuld. 2l/a pCt. 635/_ dito dito 3 753/g dito dito 4 ÓEM/g dito Stad Rotterdam 3 102^ België, dito Rotschild. 2'/a 60^ Spanje, Obligatien, 1867/75 1 13l/8 dito Binnenl. f 6250 3 dito f 1250 en f 2500 3 Portugal, Obligatiën 1853/77 3 509/le dito 1876 6 963/4 Rusland, Obl. Hope f Co. 1798—1816 5 92i/2 Bew.Ins. m. Coup. 6 S.1855 5 74J/4 Obligs. a f '1000,1866 5 86 dito a 100,— 1860 4i|a 80 Cert. bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening '1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1866 5 Oostenrijk. Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. ft. 100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld Mei. Nov. 1865 5 1885 6 1865 5 1851 3 N.-Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiilis d°. f 1000, 5 x dito Jelez-Orel f 1000 L 1868 5 x Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. x Zuid-Ital. dito 3 dito x lllin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel x St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. Metalliek f 20.85 Dito Nationale 22,10 Div. Eng. p 41,87»/* Rus. Z.-R. Amer. Dollars Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Z i e r i k z e e van den 28 Maart 1878. 't'l 16 60 1350, 503/,6 50'/, 533/a 54'/,, «3'/, 69 JV, 96 7'/i„ 107 44'/a 813la 83 6'23/8 423/, 743/, 41 683/, (1,263/, 2,44'/, 2,40 De Ned. Mudde, Jarige Tarwe f Nieuwe dito - 9, Zomertarwe Rogge 1877 - 7,50 Maartsche Gerst 1877 - 6,75 Wmter-Gerst 1877 - 7,75 Zomer dito - 6,50 De Ned. Mudde. Haver f Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Schokker-Erwten Kleine dito 1877 3,50 7,25 9- Prijzen der Meekrap als vorige week. Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 28 Maart 1878. Boter laagste koers f 0,62»/a per 5 ons. hoogste - 0,75 5 x> Kip-Eieren laagste koers - 0,70 per 25 stuks. hoogste - 0,85 25 ZKETIJHINGEJV. UITGEZEILD. ZIERIKZEE. 28 Maart. //The Saint/' kapt. J. Jewell, van Zierikzee naar Middlesbro. Van 2229 Maart 1878. Geboren: Eene dochter van C. J. Elzevier en J. van der Velde. W. Houtkamp en C. M. Muste, Een zoon van J. Hogerheide en D. Stoutjesdijk. Eene dochter van A. van den Berge en F. A.. Landheer. C. Lemson en J. van Popering. ii a a B. J. Vermunt en C. Axer. Gehuwd: W. van der Vliet, wettig gescheiden echtgenoot van S. de Looze, en J. Rotte, wed. M. Beije. M. Beije, jm. en A. de Jonge, jd. Overleden: F. Put, oud 3 w., z. A. J. Kenters, oud 9 m., z. L. Schouten, oud 15 m., z. W. Regoort, oud circa 12 j., d. Geheel het streven van den tegenwoordigen tijd is daarheen gericht, de groote menigte zooveel mogelijk opheldering over de meest verschillende dingen te verschaffen, en ook de populaire Geneeskunde maakt meer en meer vorderingen. Geen boek bevat intusschen zooveel tot opheldering en voor zieken bruikbaars, als „Dr. Airy's Natuurgeneeswijze"en raden wij derhalve alle zieken aan, zich dit boek aan te schaffen. Het kost, in weerwil dat het 500 bladzijden dik en met illustraties rijk voorzien is, slechts één gulden, en is door Richter's Boekhandel te Rotterdam te ontbieden. te ZIERIKZEE: die steeds een goed burger-bestaan oplevert. Te bevragen onder letter X bij den Boekhandelaar H. LAKENMAN te Zierikzee. X_>e Zierikzeesche Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden déposito. 8 dagen ziekt 4 °/0 1 maand l maand dato 3'/2 °/0 3 n n 4 KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bui- tenlandscbe Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 101 uur. nemen gelden a déposito met veranderlijke rente: thans voor minstens 5 dagen 11a zicht .3 rente. 3 maanden vast 3*/2 Verleenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de Effecten- behoort. TTERTROUWEN KAN EEN ZIEKE alleen in v zulk een Geneeswijze stellen, die, evenals Dr. Amy's Natuurgeneeswijze, feitelijk getoond heeft goed te zijn. Dat door deze Geneeswijze buitengewoon gunstigezelfs verbazingwekkende Genezingen werden verkregen, blijkt uit de in het rijk geïllustreerde werk afgedrukte, talrijke ECHTE GETUIGSCHRIF TEN, volgens welke zelfs die zieken nog genezen werden, voor wie hulp niet meer mogelijk scheen. Elke zieke mag dus zijn toevlucht tot deze be proefde Geneeswijze, met te meer vertrouwen nemen, daar de leiding der genezing, wanneer dit verlangd wordt, aan daarvoor opzettelijk aangestelde prac- lische geneesheeren wordt toevertrouwd. Nadere inlichtingen daaromtrent vindt men in het 500 bladzijden dikke boek: Dr. Amy's Natuurgenees wijze, prijs één Gulden, bij bijna alle boekhande laren door het gelieele Rijk te ontbieden, alsmede door Richter's Boekhandel te Rotterdam, die het boek op aanvrage en franco toezending van 20 postzegels a 5 cents, dadelijk franco verzendt.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3