Burgerlijke Stand te fierikzee. ADVERTENTIE N. GELDLËENI N GT Commandiet Kas, IMardten, Luckerhof Co. STROOSNXJDERS, Haver- en Boonbrekers, WORTELSMJDEES, I0ESMAKEBS, Tredmolens, Dorsch- en Zaaimachines Onder den invloed der beschermende zwarten echter werd dit gesticht langzamerhand veranderd in een aanzienlijk klooster. Van dat oogenblik af werd de bedoelde dame geheel aan de surveillance harer bloed verwanten onttrokken; deze konden haar nooit te zien krijgen en ontvingen zelfs geen kennisgeving van haar overlijden, dat onlangs plaats had. Bij de ope ning van het testament bleek dat de dame aan haar gezamenlijke 18 bloedverwanten 100000 frs. had ver maakt, terwijl daarentegen twee bewoonsters van het klooster al de gebouwen ter waarde van 1 millioen ontvingen. De erfgenamen tasten nu het testament wegens erfroof aan. Behalve de jacht wordt ook de fabrieks-industrie door de zwartjes uitgeoefend. De liefdezusters van Ghysegem hebben het prospectus verspreid van een bierbrouwerij op te richten uit aandeelen van 20 frs. Behalve de eventueele aandeelen in de winst, wordt ook aan de aandeelhouders beloofd dat zij het bier 2 centimes per liter goedkooper zullen hebben. De zusters van liefde schijnen te bedenken dat men de Belgen met bier nog al ver kan brengen, JE ii g- eland. In het Lagerhuis heeft de Minister Northcote, in antwoord op een vraag van Hartington, ge zegd, dat de Begeering van de ambassadeurs Layard en Loftus bericht heeft ontvangen, dat de vrede is geteekend. In antwoord op een vraag van Fraser verklaarde hij van de vredes-voorwaarden nog niets te kunnen mededeelen, omdat de daar omtrent ont vangen berichten nog te onvolledig zijn. In het Hoogerhuis heeft de Minister Derby in antwoord aan Granville gezegd, dat in de vredes voorwaarden niet is opgenomen de afstand van Turk- sche schepen aan Busland (toejuiching), voorts dat de oorlogsvergoeding van 40 tot op 12 millioen p. st. is verminderd en de inkomsten van Egypte onaan- gestast blijven. Zoodra de voorwaarden in haar geheel bekend zijn, zullen zij worden medegedeeld. Beaconsfield verklaarde in antwoord aan Leonards, dat de noodzakelijkheid van troepen en vrijwilligers naar het buitenland te zenden, zich nog niet heeft voor gedaan en thans onwaarschijnlijk is geworden, zoodat de vraag naar de te verleenen soldij niet was overwogen. Bij het indienen van de begrooting van Oorlog in het Lagerhuis, zeide de Minister Hardy dat de toe stand van het leger uitmuntend was en dat het leger 110,000 man bedroeg met 400,000 man aan hulp troepen. De begrooting werd aangenomen. Het huis Willis Perceval en Co. van Londen is, zooals men weet, bankroet verklaard. De slag, welke die tijding aan den handel zal toebrengen, zal verschrikkelijk zijn. Het tekort wordt geschat op 650,000 p. st. of ongeveer 16 millioen 412,500 fr. Ziehier eenige bijzonderheden betreffende dit huis, Willis Perceval en Co., maakt deel van het Clearing- Housedat samengesteld is uit de bank van Enge land, tien groote maatschappijen en veertien particuliere banken, in 't geheel vijf en twintig maatschappijen. Het bankroet van het huis brengt een harden slag toe aan het Clearing-Housedat tot nu toe als het soliedste van ganscli de wereld is beschouwd. Het huis Willis Perceval en Co. bestond reeds ongeveer 150 jarenhet heeft dus zonder wankelen de slechtste tijden doorleefd en was gelukkig door alle financieële en politieke krisissen heen geworsteld. Het huis was nu samengesteld uit MM. Henry Willes, Samuel Tomkins, Samuel Seth Tomkins en Henry Willis, de jongere. Spanje. De Gaceta bevat een koninklijk besluit, waarbij de Baskische provinciën met het overige deel van het Bijk worden gelijk gesteld, wat de belastingen betreft. Ten gevolge van dit besluit betaalt de provincie Alava, te rekenen van 1 Juli a. s., 540,000, Guipuzcoa 787,969, Biscaye 246,718 peseta's. In. antwoord op de gelukwenschen der afgevaar digden, met het herstel van den vrede op Cuba, zeide de Koning: //Ik ben er trotsch op, aan het hoofd te staan van een volhardend en krachtig volk, dat nimmer terugdeinst, zelfs niet voor onoverkomelijke bezwaren. Ik breng mijne gelukwenschen aan de generaals, soldaten, zeelieden en vrijwilligers van Cuba. Ik hoop, dat alle partijen, vereenigd, tot de welvaart der natie zullen bijdragen. De gelukwenschen van het congres zijn slechts de voorboden van de welvaart van Spanje." R nsland. Uit San Stefano, 3 Maart 's avonds, wordt gemeld Bij gelegenheid van de viering van de troonsbeklim ming van den Czaar was des namiddags te 2 uur een wapenschouwing aangekondigd, maar daar de onderhandelingen met de Turksche gevolmachtigden juist toen ten einde spoedden, werd die uitgesteld tot na het teekenen van het vredes-verdrag. Des namid dags 4 uur deelde Ignatieff aan den Grootvorst Nicolaas mede, dat de onderteekening had plaats gehad. De Grootvorst wenschte de troepen geluk met den voorspoedigen vrede, dankte hen namens den Czaar voor hun dappere en roemvolle medewer king en betuigde zijn dank aan de officieren. Met luide hoerah's werden die woorden beantwoord. Later in den namiddag werd een plechtige godsdienstoefe ning gehouden in het gezicht van de Sofia-kerk te Konstautinopeh De plechtigheid maakte een diepen •indruk. Des avonds defileerden de troepen onder een statigen marsch. De dag werd met een feest maal besloten, waarbij warme heildronken werden uitgebracht op den geliefden Vorst en op den roem en den voorspoed van het Vaderland. De Sultan heeft den Czaar uit Konstantinopel"eer gisteren per telegram geluk gewenscht met den ver jaardag zijner troonsbeklimming en daarbij den wenscli uitgedrukt, dat de vriendschappelijke betrekking met Busland zou worden hernieuwd. De Czaar betuigde per telegraaf des avonds zijn dank voor de hem ge zonden gelukwenschen. Hij ontving die tegelijkertijd met het bericht van het onderteekenen van den vrede, zoo luidde dat telegram, en hij zag in dit samen treffen het voorteeken van een duurzame goede ver standhouding. Het officiëele blad deelt mede, dat de Bijksbank den 13 dezer uitgeeft vijftien millioen Bijks-schatkist- obligaties eerste klasse op den termijn van zes maanden, nominale waarde 1000 en 5000 roebels, betaalbaar den 13 Augustus aan toonder tegen de nominale waarde, met de rente van 4J/2 pCt. De Pol. Corresp. meldt uit Petersburg: //I11 toon gevende kringen verzekert men dat het vredes-verdrag een clausule inhoudt, bepalende dat de ratificatie binnen 14 dagen, van den dag der onderteekening gerekend, te Petersburg moest plaats hebben. JEclio's van 't Vatikaan. Het jonge bericht dat kardinaal Simeoni wel staats secretaris zou blijven is al door een jongste tijding verdrongen, luidende dat dit toch niet zal plaats hebben en dat Simeoni bedankt heeft. Hij is nu tot een betrekking bij den Propaganda geroepen. Tot kardinaal-kamerling is benoemd de kardinaal Luca, een algemeen geacht en, naar men zegt, gema tigd man. Trouwens de post van kamerling is bij het leven van een Paus van weinig belanghij wordt dit eerst bij den dood van den II. Vader, want dan treedt de kard.-kamerling op als waarnemend Paus. In Italië maken velen zich groote illuziën over de veronderstelde vrijzinnigheid en verzoeniugs-gezindheid van Leo XIII. Men schijnt nog aan de veelbelovende dagen van 1846 te denken, toen Pius IX de geheele liberale wereld met blijde verwachtingen vervulde. Men weet wat daarvan is terecht gekomen, en ook thans meenen mannen, die wat dieper in de toestanden doorgedrongen zijn dan de groote menigte, dat er voorshands aan geen de minste stappen tot verzoening of zelfs maar tot toenadering van de Vatikaansehe kerk tot den staat te denken valt. De voorste ultra- montaansche bladen in 't buitenland, met name de Universgruwen dan ook van 't enkele idee van een verzoening. Dat zulk een houding de christelijke liefde en vergevings-gezindheid met vuisten slaat, daaraan schijnt een Louis Veuillot niet te denken. Misschien heeft hij daarvan ook ganscli andere op vattingen dan gewone menschen. Leo zelf heeft zich ter gelegenheid der kroning opzettelijk gewacht van eenige aanleiding om aan een verzoening te doen denken. Niets hoegenaamd belette of belemmerde de kroning in St. Pieter te houden de Italiaansche Begeering stond voor de striktste orde inzelfs was aan geen aanleiding tot rustverstoring te denken. Toch bleef St. Pieter gesloten en is de kroning in de Sixtijnsche kapel geschied, d. i. zoo goed als binnenskamers. Naar uit Home gemeld wordt heeft de Paus een eigenhandigeir brief geschreven aan Keizer Alexander van Busland. Kerk- en JSclioolnienws. Drietal te Goes (22e nominatie)d. d. C. J. Or mei te St. Maartensdijk; G. van der Hagt te Generauiden F. J. Heineman te Kethel. Beroepen te Hoofdplaat ds. A. E. van Braambeek te Bansdorp; te Bruinisse ds. J. van der Kaaden ie Heemse. Bedankt voor Leidschendam door ds. I. Nierstrasz te Krabbendijke. Benoemd tot hoofdonderwijzer der op te richten bijz. school te Sluis de heer P. Voerman, hulponderw. te Middelburg. Van 18 Maart 1878. Geboren: Een zoon van P. Put en J. J. Verloo. B. Ileuseveldt en E. C. Hasthoorn. P. van der Valk en A. II. van Bloppoel. M. van Duin en J. van Burgh. G. Bouman en P. J. Gerritsen. Gehuwd: J. Ilogerheijde, jm. en D. J. Stoutjesdijk, jd. Overleden: J. Boedoe, oud 18 m., d. C. Caus, oud 64 j., vrouw van O. J. de Looze. J. Söhreurs, oud 79 j., wed. P. Luijcx. P. Oole, oud 67 j., ongeil, d. M. Bolle, oud 2 m., d. J. Peute, oud 67 j., ongeh. z. J. Metselaar, oud 41 j., vrouw van A. Missel. J. P. Oberst, oud 19 m., z. J. Gravelein, oud 68 j., vrouw van J. van Wezel. Voor alle ziekten, die dagelijks de sterflijst ver meerderen, is de longtering zeker de meest algemeene, de meest wanhopige voor de huisgezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een harsachtig product is van de dennen, een zeer merkwaardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden. De beste wijze om de teer te gebruiken is in den vorm van kapsules. De Teerhapsules van Guyot zijn een der meest populaire geneesmiddelen voor boven genoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kap sules telkens voor men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de drie kleurige handteekening van den heer Guyot, op het etiquet letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Niemand heeft er nog berouw over gevoeld, dat hij iiJDr. Airijs Natuurgeneeswijzen heeft aangeschaft. De waarde van dit geneeskundige, begrijpelijk geschreven boek, wordt door duizende brieven van dankbetuiging erkend. Als de meest getrouwe raadgeving moest dit werk niet alleen bij opkomende ongesteldheden, maar ook over het algemeen, - in elk huisgezin als nuttige lectuur bij de hand zijn, want talrijke brieven van dankbetuiging spreken ten gunste van de waarde der -Geneeswijze. Het 500 bladzijden dikke Geïllustreerde boek, wordt tegen franco toezending van slechts één gulden (het gemakkelijkst in postzegels) rechtstreeks door Bichter's Boekhandel te Botterdam verzonden. Ook is het in de meesle Boekwinkels voorhanden. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote Mejuffrouw NEELTJE VIS, in den ouderdom van drie en vijftig jaar en acht maanden. Elkerzee, 5 Maart 1878. J. J. VAN DEN BOUT. Ilet POLDEBBESTUUB van O O S T E R— en 8IR-J A N8L A N D berichtdat, krachtens be sluit der Algemeene Vergadering van Ingelanden, goedgekeurd door HH. Gedeputeerde Staten van Zeeland, door hetzelve zal worden aangegaan eene Greld- leening van zeven en veertig duizend g"tilden5 en ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Zierilczee prospectussen en inlich tingen zijn te bekomen. Oosteeland, 23 Februari 1878. A. VAN DEB HAVE, Dijkgraaf. DE JONGE, Ontvanger- Grifier. J>e SCierikzeesclie Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden deposito. I maand dato S1/^ °/0 3 H 1/ 4 11 6 11 41/,j 1, KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bui- tenlandsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 101 uur. HEBBEN STEEDS IN VOORRAAD waaronder de Gr. JE. J\X. LEYEBEN OP BESTELLING tot concurreerende prijzen. 8 dagen zicht 4 1 maand 4%

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3