BOUWER EENER SCHUUR, Commandiet Kas, EEN HOEFJE, Buitenland. PIÜS IX. Onze Leestafel. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIES. 11. KOOLE ZOON AANBESTEDING WOONHUIS, SCHUUR, ERE, TUIN, BOUW- EN WEILAND, De Opstal van een Woonhuis 68 Ares 50 Centiares WEILAND van Rusland, dat het dan Konstantinopel zou bezetten. Dit bericht heeft betrekking op de mededeelingen in bet Engelscb Parlement den 11 gedaan. Maar onmiddellijk daaronder is een ander telegram uit Konstantinopel gekomen, dat zegt dat de Engelsche vloot de Dardenellen door en de zee van Marmora binnengestoomd is. Wat is nu waar? De Engelsche bladen wringen zich in allerlei bochten, doch in de Standard o. a. komt de aap uit de mouw. Egypte bezetten, dat is de raad dien dit blad aan de Regeering geeft. Nu, daar schijnt het van den beginne af om te doen geweest te zijn. Keizer Wilhelm heeft bij gelegenheid dat hij gehoor verleende aan den President van den Kijksdag de hoop uitgesproken dat de Europeesche vrede zou bewaard blijven. Het Duitsche orakel heeft o. i. hierin nog niet gesproken. De toestand schijnt ernstig te worden. LAATSTE TIJDINGEN. Weenen, 14 Februari. De Sultan heeft Koningin Victoria verzocht af te zien van haar plan om de "vloot naar Konstantinopel te zenden. De Koningin heeft geantwoord, dat dit onmogelijk was en dat de zending trouwens een vredelievend doel had. Parijs, 14 Februari. De Sultan heeft, terwijl hij den Czaar kennis gaf van zijn stap bij de Koningin van Engeland, den Czaar verzocht het binnenrukken der Russen te Konstantinopel uit te stellen, tot dat het antwoord van Koningin Victoria ontvangen was. Het antwoord van den Czaar bepaalt zich tot een bevestiging van de verklaringen van Gortschakoff van den lOen dezer. Konstantinopel, 14 Februari. Het Parlement is ontbonden. Talrijke Russische troepen rukken op naar Tschataldsha. Aangaande het overlijden, de begrafenis enz. van Pius IX verdienen de volgende bijzonderheden nog vermelding. Het lijk is, na gebalsemd te zijn, in de vechter zijkapel van de St. Pieterskerk op een paradebed ten toon gelegd. Het rustbed is met rood bekleedde handen zijn bedekt met roode met goud gestikte handschoenen; liet hoofd draagt den gouden mijter en de voeten zijn geschoeid met roode pantoffels of sandalen. Rondom het paradebed is een sterk ijzeren traliehek geplaatst, doch bet lijk ligt zoodanig dat de bezoekers de voetzolen kunnen aanraken. Het gelaat ziet geel als was, doch de wangen zijn met blanketsel opgekleurd, zoodat het is of het leven nog niet ge weken is. De op de borst gevouwen handen houden een gouden kruisbeeld vast. De toevloed van nieuws gierigen is zeer groot. Twee officieren der adellijke lijfwacht in hun opzichtige roode uniform met vergulde helmen op 't hoofd en met ontbloot zwaard in de band houden, onbeweeglijk staande, de wacht bij het lijk en maken voor dengeen die 't opmerken wil een schrille vertooning bij het lijk van den man, die bij zijn leven werd uitgegeven voor den vertegen woordiger bij uitnemendheid van den godsdienst des vredes en der liefde. Als nu 't negendaagsche boven aarde staan afge- loopen is, wordt het lijk in de sarcophaag der pausen in de St. Pieterskerk bijgezet, waar 't blijft tot de opvolger van Pius IX op zijn beurt daar een rust plaats komt vinden. Gelijk thans met het lijk van Gregorius XVI moet geschieden, zal dan het lijk van Pius IX elders voor goed worden begraven. De overledene heeft daartoe aangewezen de oude basiliek Lorenzo Tuvri la Mirra aan den straatweg naar Tivoli niet ver van het kerkhof, eenzaam en stil gelegen. Deze oude kerk is indertijd op kosten van Pius zelf gerestaureerd. Het graf, dat Pius aldaar voor zich heeft gereed doen maken en waarvoor hij zelf het opschrift heeft opgegeven, zal zeer eenvoudig en onkostbaar zijn en als eenig versiersel een een voudige urn verkrijgen. Men zegt dat Pius 60 miilioen lires aan de armen van Rome vermaakt heeft, en 3y2 miilioen aan zijn opvolger, opdat deze geen tractement van de Italiaansche regeering zal behoeven aan te nemen. Die 60 miilioen houden we voor een druk-of schrijf fout van den correspondent die deze bijzonderheden vdieeft medegedeeld, 't zal 60 duizend moeten zijn. Men denkt dat het Conclave Zondag of Maandag Al gaan vergaderen. De vergadering van bet Conclave onduurt, zoo men weet, permanent voort tot dat de al nieuwe Paus gekozen is. t' Het schijnt dat de twist over de vraag of 't Con clave al dan niet te Rome zou gehouden worden, nog al ernstig is geweest. Ten slotte heeft de meerderheid der aanwezige kardinalen toegegeven aan den drang dergenen, die het zeer bedenkelijk achten Rome te verlaten, daar men er misschien niet zoo gemakkelijk zou kunnen terugkeeren en een nieuwe Babylonische ballingschap in deze dagen weinig poëtische kleur zou hebben. Daarenboven moeten Portugal, Spanje, Frank rijk en Oostenrijk tot voorzichtigheid hebben aange maand of wel bepaald verlangd dat men Rome niet zou verlaten. Men houdt vol dat Portugal met bet veto gereed is voor 't geval de keuze mocht vallen op een van twee bepaalde personen, die men te Lis sabon volstrekt niet zou willen zien op den pause lijken stoel. Pius zelf heeft in een nagelaten stuk liet verlangen te kennen gegeven dat het Conclave te Rome zou gehouden worden. De Italiaanscbe regeering heeft een vrij groote af- deeling infanterie en kavalerie naar de hoofdstad ont boden om bij de begrafenis-plechtigheid tegenwoordig te zijn. Denkelijk zal deze aanstaanden Maandag plaats hebben. In de St. Pieterskerk was de aandrang van mensclien om het lijk te zien en de voeten te kussen zoo groot, at de kardinaal-kamerling aan de Italiaansche regee- ing om militaire hulp gevraagd heeft tot handhaving r orde. Daarop is een bataljon infanterie en een mpagnie karabiniers in de kerk geplaatst om de 'de noUe te steunen. Onder de tijdschriften die, door vorm en inhoud aantrekkelijk, een eereplaats verdienen in elke leeszaal, maar vooral in eiken gezelligen huiselijken kring, mag met recht Mgen Haard in de voorste rij geplaatst worden. Het levert in groote verscheidenheid keur van stukken, waarin iedere lezer wel iets naar zijn smaak kan vinden, terwijl de beste pennen van het land medewerken om den inhoud oorspronkelijk te doen zijn, 't welk in lange niet van andere dergelijke geschriften kan gezpgd worden, daar vele slechts azen op vertalingen, en welke vertalingen soms! De illustra- tiën van Mgen Haard zijn mede zeer verdienstelijk en er verschijnt geen vel van, dat niet minstens met een keurige groote houtsnede, of een fraai portret, benevens een of meer kleinere illustraties prijkt. In de eerste maandelijks aflevering (Men kan 't werk ook krijgen in wekelijksche vellen), vinden we een onderhoudend geschreven en belangrijk reisverhaal van den heer G. Verschuur, //Ultima Thule of een maand op IJsland". Wij vinden er ook de portretten in van den onlangs ontslapen Johan Ileinrich Rennefeld, van Carolus Linnaeus en vau prof. Matlhijs de Vries, van de Leidsche Universiteit. In de weinige jaren van zijn bestaan beeft Mgen Haard liet tot een oplage van 7000 exemplaren ge bracht, een succes dat in ons kleine land wel voor een degelijken inhoud pleit. De matige prijs van het werk, 5,20 per jaar, brengt het trouwens onder het bereik van allen die op beschaving en ontwikkeling aanspraak maken. Kei'k- en fcScliool nieuws. Op 't zestal te Edam komt o. a. voor ds. Adriani te Brouwershaven. Bedankt voor Grijpskerk door ds. I. Wisse te St. Laurens. Benoemd tot godsdienst-leeraar en onderwijzer bij de Israël. Gem. te Oude Pekela, de heer A. Italië te Vlissingen. Dit jaar kunnen onderscheidene gemeenten der Ned. Hervormde Kerk in Zeeland hun driehonderdjarig bestaan herdenken, o. a. Goes op 5 October en Kapelle, Baarland, Wemeldinge, Heinkeinszand, Nisse, Hoede- kenskerke en Kruiningen op 1 December. Benoemd tot hoofdonderwijzer te St. Anna ter Muiden de lieer F. A. Rosendaal, liulponderw. te Breskens, zijnde No. 2 op de voordracht. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 14 Febr. 1 8 7 8. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2J/2 pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 dito Rotschild. 2 België, Spanje, Portugal, Rusland, Oostenrijk. Obligatie», 1867/75 1 dito Binnen 1. 6250 3, dito f 1250 en f 2500 Obligatiën 1853/77 3 dito 1876 6 Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. rn. Coup. 6 S.'1855 5 Obligs. a f 1000,'1866 5 dito a 100,— 1860 4'/, Cert. bij Hope «p Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 8 Staatsleening 1866 5 Obl. in papier Mei en Nov. 5 d Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. Jl. 100 1864 Bew. Insclir. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 Mei. Nov. 1885 6 1865 5 1851 3 Italië, Turkije, N.-Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiilis d°. f 1000, 5 x dito Jelez-Orel f 1000 L 1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. x Zuid-Ital. dito 3 dito lllin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref, P R IJ Z E N VAN COUPONS. 64o/iC 703/j ,99'5/i6 lOlo/io 61 Va '123/4 Metalliek 21,02i/2 Dito Nationale 24,95 Div. lïng. p 11,85 Rus. Z.-11. Amer. Dollars Papier 49 960/10 92 753/4 87 3/, 80'/,, 601 7115/is 60% 148 523/1b 52 543/,, 543/a llS'/a 70 953/i 7'/a 1091/» 45'/2 82 82% 62% 423/, 74 41 60% 1,233/, 2,4604 2,40 3,50 7,25 ,50 Marktprijzen van de volgende artikelen te Z i e r i k z e e van den 14 Febr. 1878. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe fHaver f Nieuwe dito - 9,50 Paardenboonen Zomertarwe Witte boonen Rogge 1877 - 7,50 Bruine dito Maartsche Gerst'1877 - 6,75 Schokker-Erwten Winter-Gerst 1877 - 7,75 Kleine dito 1877 - Zomer dito - 6,50 Prijzen der Meekrap als vorige week. Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 14 Febr. 1878, Boter laagste koers f 0,75 per 5 ons. hoogste - 0,80 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,85 per 25 stuks. hoogste - 1,25 Van 815 Febr. 1878. Geboren: Ecne dochter van P. F. Guinee en W. C. Schouten. Een zoon van G. Robijn en E. J. S. Le Sage ten Broek. Eene dochter van P. van Tiggelhoven en K. Gesleo. Eene dochter van J. L. Cashoek en M. M. Vermaas. Een zoon van W. Sies en F. Schults. Eene dochter van H. van der Ploeg en J. Kaan. Eene dochter van F. Verliage en J. P. van Loo. Gehuwd A. de Munk, jm. en D. van Dijk, jd. Overleden: C. Berrevoets, oud 1 j., z. G. Natte, oud bijna 80 j., weduwe van J. Heuzeveld. ZJEETIJOlNaEJV. BINNENGEKOMEN. BROUWERSHAVEN. 13 Febr. //Mina", kapt. II, Boog, van Batavia naar Rotterdam. Passagier de jongeheer The- singli van Probolingo. VERTROKKEN: 12 Febr. //Kanagawa", kapt. W. P. Carst, van Rot terdam naar Soerabaya. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bron chi tes te genezen. Men ziet zelfs dat het gebruik de reeds eenigszins gevorderde tering geneest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populair geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel van wege zijne uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Iedere flacon toch der teerkapsules bevat 60 kapsules. De geheele behandeling kost dus slechts zes a acht centen per dag en ontslaat vau het gebruik van afkooksels, patés en siropen. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige haiulteekening van den heer Guyot, op het etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. Ondertrouwd s P. D. J. QUANJER, Weduwnaar van J. C. J. Vinju, en M. J. BOONE, Weduwe van W. M. Grauss. Amsterdam, -14 Februari -1878. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot droefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkinderen in den ouderdom van 49 jaren mijn geliefde zoon JOIIANNIS MOOLEN- BURGH, oud-Rijks-Ontvanger van Hruinisse. Zierikzee, 15 Februari 1878. J. MOOLENBURGIl Jz. Strekkende deze tot volstrekt eenige kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden. JL>e ^ierilizeesclie Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden a deposito. 1 maand dato 3Y2 °/0 3 4 6 n 4]/2 KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bui- tenlandsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 101 uur. 8 dagen zicht 4 °/0 1 maand 4y2 nemen gelden a déposito met veranderlijke rente: thans voor minstens 5 dagen na zicht 3 rente. 3 maanden vast 3y2% Verleenen credieten tegen voldoend onderpand of anderen waarborg. Belasten zich verder met alles wat tot de Effecten en Kassierszaak behoort. van het op Dinsdag 26 Februari a.s. AANWIJZING Woensdag den 20en Februari a.s. Inlichtingen te bekomen bij W. KOOLE. Bestek en teekening liggen ter inzage in het //Huis van Nassau," bij M. FRANKEN, van af yator- dag 16 FebraarL Be Notaris Mr. J. MOOLENBURGH te ÈsyK'i Zierikzee, zal, ten verzoeke van den heer B. JOPPE Kz. te Zierikzee, als onherroe pelijk gemachtigde van P. NOORDIIOEK te Haamstede in de herberg van J. Bom aldaar, op jvtaanclag' 25 Februari 1878, 's voormiddags te 11 ure, publiek presenteeren te verkoopen bestaande in een staande en gelegen onder Haamstede, in de Inlaag van Koudekerke, ter grootte van 1 Hectare 64 Ares 70 Centiares, kadaster Sectie C, Nis. 361, 362, 118 en 91 en Sectie D, No. 558. en liet ERFPACHTSRECHT van 1 Are 40 Centiares ERF aldaar, Sectic D, No. 559, en Het ERFPACHTSRECHT van 7 Ares TUIN en WEILAND aldaar, Sectie D, Nis. 555, 556 en 557. En ten verzoeke van genoemden heer B. JOPPE aldaar, kadaster Sectie D, No. 101.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3