BEURS- EN BHARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand te Zierikzee. ABVEETENTIEN. Liberale Kiesvereeniging. Zaaigranen, Lucerne-, Klaver- en Graszaden MANGEL WORTELZAAD enz., M. LOCKER DE BRUIJNE. zou hij nu niet van de gelegenheid gebruik maken om ze er buiten te laten P Ondertusschen dringen de legercorpsen van den Czaar al meer en meer naar Adrianopel op. Van Sofia, van den Westelijken Balkan, van Schipka en Kesanlyk dringt alles naar 't Zuiden om Philippopol te nemen dat misschien op dit oogenblik al bezet is. Aan de Turken blijft nieis anders over dan nog een laatst wanhopig verzet te Adrianopel, doch het is zeer te betwijfelen of Mehemed-Ali-Pacha, die met die verdediging belast schijnt, er in slagen zal daar iets meer dan zwakken tegenstand te bieden. De Serviërs blijven te Nisch staanze schijnen hun rol gespeeld te hebben. Alleen zal Widdin nog door hen en de Roemeniërs, onder opzicht der Russen, moeten genomen worden. De Donau-vestingen hebben op dit oogenblik voor de Porte alle beteekenis verloren ja ze mocht wen- schen dat zij de strijdkrachten, die daar nu nog doelloos staan, maar binnen Adrianopel had. Mocht zij den tegenstand tot het uiterste willen rekken, wellicht zouden dan de troepen uit Silistria nog te redden zijn; die welke binnen Roetschoeck staan vermoedelijk niet meer, daar de Kroonprins met zijn leger daar nabij is. Het doel van de Turkscke vloot met het beschieten van eenige open kustplaatsen in de Krim, en dat nadat men toch op de vloot ook wel bekend zal wezen met de aangewende pogingen om een wapen schorsing te verkrijgen, vatten we niet. Die beschietingen zullen Rusland wel niet zachter stemmen. Egypte. De cholera is uitgebroken te Djeddah en te Mekka* De internationale gezondheidsraad te Alexandrië heeft de voor dit geval vastgestelde quarantaine-maatregelen genomen. Het is zoo ongeveer telken jare dat] allerlei vroom gespuis, half vergaande van lichamelijke on reinheid, uit de verre streken van't Oosten de cholera komt overplanten naar Arabië, van waar zij allicht verder naar het Westen kon verspreid worden. Als nu toch Turkije gesloopt wordt, moest er maar een internationale overeenkomst gemaakt worden om al die vrome vuilpoetsen uit het Oosten bij hun aan komst op de Arabische kust eerst een duchtige zui veringsoperatie te doen ondergaan of nog beter, men moest ze maar afwijzen. X t a. 1 i e. Het lijk des overleden Konings zal niet in het fa miliegraf te Turin, maar in het Pantheon te Rome worden bijgezet. De Gemeenteraad van Rome heeft den eersten stoot gegeven voor een algeineene natio nale inschrijving tot stichting van een groot monu ment ter eere van Victor Emmanuel's nagedachtenis. Bij acclamatie nam het collegie het voorstel aan om als eerste bijdrage van stadswege 100000 lires te geven. De leden der Eransche kamer voor Savoye en Nizza hebben aan den Italiaanschen gezant te Parijs hun hartelijke betuigingen van deelneming kenbaar ge maakt in het verlies dat Italië, huil oude vaderland, heeft geleden. Omtrent den dood van Victor Emmauuel wordtin een particulier schrijven uit Rome van 10 Jan. het volgende medegedeeld: //Zondag ochtend (6 Jan.) had de Koning het er op ingericht, na den Ministerraad met een extra-trein naar Turin te gaan om zijn ge malin, de gravin Mirafiore, te bezoeken, die op de villa la Maudria ernstig ziek ligt. Hij had niet al te goed geslapen en was vermoeid en onaangenaam ge stemd, maar hij verheugde zich in het vooruitzicht eenige dagen van zijn moeielijk Koningsweger, zooals hij zich uitdrukte, ontslagen te zijn. Zijn geneesheeren verzetten zich evenwel tegen de reis. Uit Rome zijn den 13en de volgende telegrammen aan de Köln. Ztg. gezondenWegens het op het Quirinaal drukkende interdict verbood de Paus lijkmissen in het paleis. Van den dood des Konings wordt gebruik gemaakt om van Pius een decreet te verkrijgen, waarbij gelast wordt, het conclave in het buitenland te houden. De Paus antwoordde, dat hij zulk een besluit niet kon en niet wilde nemen, omdat het in strijd zou zijn met de belangen der kerk. De Paus beschouwt Koning Humbert als een vijand van den Heiligen Stoel en heeft aan Simeoni last gegeven, op zijn hoede te zijn, opdat een wijziging der Italiaansche politiek met een veranderde houding der Curie zou kunnen beantwoord worden. Zondag avond had Prins Amadeus een audiëntie bij den Paus om hem voor de bewezen deelneming te danken en te verzoeken, dat een basilika voor den lijkdienst zou worden aan gewezen. De Prins werd met groote plechtigheid ontvangen. Vrijdag zeide de Paus toornig tot twee kardinalen, die aanmerkingen op zijn persoonlijke houding maakten: //Nog heb ik te bevelen.'/ In tegenwoordigheid van Koning Humbert, Prins Amadeus en een schitterenden staf hebben Zaterdag de troepen te Rome den eed afgelegd. De Koning werd met geestdrift begroet. Het lijk van Victor Emmanuel zal niet in het familiegraf in de Superga te Turijn, maar in het Pantheon worden bijgezet. De Paus heeft aan de kerkelijke autoriteiten gelast, aan de begrafenis plechtigheid geen moeielijkheden in den weg te leggen. De begrafenis is op den 17 Januari vastgesteld. Spanje. Er is andermaal een ergerlijk geval voorgekomen van schennis der bepalingen van de Grondwet ten aan zien der Protestanten, en wel te Alcoy, waar een priester geholpen door een bende handlangers en door de politie, met geweld het huis van een Protestantsche familie is binnen gedrongen en toen evenzeer met geweld een op het uiterste liggende vrouw heeft be diend met het laatste oliesel. Overeenkomstig met wat we verleden week als onze meening hebben uitgesproken, dat n.l. de ex-Koningin Isabella, al heet zij ook formeel uit het land gebannen, toch wel te Madrid zou wezen bij de trouwpartij van den Koning haar zoon, wordt thans uit Madrid ge schreven, dat men dit daar ook wel degelijk dacht. Isabella heeft voor haar zoo zeer gehate aanstaande schoondochter een trouwmantille bestemd en die wil ze haar volstrekt zelf komen omhangen. F r a n k r ij k. Zondag is Raspail begraven. De Kamer, alle Pa- rijsche werklieden-vereenigiugeii, de vrijmetselaars, zeer vele vereenigingen uit de provincie waren door deputaliën vertegenwoordigd. Nergens werd de orde gestoord. Voortdurend hoorde men de kreten leve de republiek 1 leve de amnestieDe stoet was bijna een uur lang. Bij het graf heeft Louis Blauc gesproken. JE n g' e 1 a n d. Welk voordeel Engeland er bij kan hebben, den vrede te overhaasten, ziet de Economist niet in. Zulk een vrede moet of gesloten worden op voorwaarden, waarover Rusland en Turkije het zijn eens geworden, of Engeland moet dien opdringen onder zulke voor waarden, als het nuttig acht. In het eerste geval loopen de Engelsche belangen groot gevaar. Indien Rusland en Turkije een afzonderlijken vrede sluiten, zal Turkije of wat er van overblijft, tot de positie van een vazalstaat dalen. In plaats van een bolwerk tegen Rusland, zal het een werktuig van Rusland zijn. De gevaren van het tweede geval zijn meer onmiddellijk. Indien Engeland den vrede voorschrijft, moet het voor zijn eigen veiligheid zorgen, dat Turkije niet in een toestand van afhankelijkheid van Rusland komt. Maar een Ministerie, dat voorstelde Russische inmenging in Turkije te beletten, zonder zelf iets te doen om een einde te maken aan het Turksche wanbestuur, zou minstens het halve land tegen zich hebben. De geallieerde politiek moet derhalve eenige voorziening tot controle van de Turksche administratie bevatten. Er zou dan een nieuw //memorandum" moeten zijn, dat ditmaal te Parijs of te Londen in plaats van te Berlijn uitgedacht moet worden. Maar het controleeren van Turkije zou vol gevaren zijn. Het zou niet minder een vernietiging van het traktaat van Parijs zijn, dan de verdeeling van het Ottomanische rijkhet zou waarschijnlijk zijn doel missen en in ieder geval ons verplichtingen opleggen, waaraan wij licht niet zouden kunnen voldoen. Dit is het alternatief, waarmede het Engelsche volk bedreigd wordt door de weifelende en doellooze politiek van zijn gouvernement. Kerk- en Sclioolnieuws. Beroepen te Vlissingen ds. F. J. Heineman te Kethel en Spaland; te Rockanje ds, N. J. Telders te Renesse. In weerioïl van stelselmatige tegenwerking en hatelijke aanvallendie belangzuchtige personen van tijd tot tijd tegen het werk Er. Airy's Natuurgeneesioijze in het midden brengen, heeft dit uitmuntende populair-genees- kundige werk reeds verschillende oplagen beleefd. Zou dit ongehoorde succes mogelijk zijn, als het werk en de daarin aanbevolen Geneeswijze niet proefhoudend gebleken was, en als het, zooals de tegenstanders beweren, op bedrog gegrond was? In het werk worden de ziekten op zeer begrijpelijke wijze besproken, en bovendien, als door den zieke gedurende de kuur nadere inlichtingen gewenscht worden, door de daar voor aangestelde practisc'ne geneesheeren gratis ge geven. Ieder lijder kan dus met vertrouioen zijn toevlucht tot bovengenoemde geneeswijze nemen; als er nog eenigszins genezing mogelijk is, zal deze schitte rend beproefde Geneeswijze hem hulp genezing verschaften. Bovengenoemd rijk geïllustreerd werk kost slechts ééti gulden en is bij eiken Boekhandelaar te verkrijgen of rechtstreeks bij Richteu's Boekhandel te Rotterdam. Een goedkoop geneesmiddel. Neem telkens voor den eten twee teerkapsules van Guyot, in geval gij verkouden zijt, hoest, of aan bronchites, catharren, tering of in 't algemeen aan eenige aandoening van de bronches of longen lijdt. Iedere flacon bevat zestig teerkapsules, 't geen maakt dat de geheele behandeling slechts zes a acht centen daags kost en u ontheft van het gebruik van alle afkooksels, patés, siropen en borst- dranken. Talrijk zijn de namaaksels. Gij moet dus vooral letten op het etiquette, waarop de handteekening van den heer Guyot in drie kleuren is gedrukt. Te verkrijgen in de meeste goede apotheken. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 17 Jan. 187 8. Nederland België, Spanje, Portugal, Rusland, Oostenrijk. Italië, Turkije, Cert. Nat. Schuld. 21/a pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 dito Rotschild. 2'/i Obligatien, 1867/75 1 dito Binnenl. f 6250 3 dito f 1250 en f 2500 3 Obligatiën 1853/77 3 dito 1876 6 Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. rn. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,— 1866 5 dito a 100,1860 4^3 Cert, bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1866 5 Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Bew. Inschr. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld Mei. Nov. 641/ie 7615/18 1005/ls 1009/s 61 Vz 1215/is 1865 5 -1885 6 1865 5 1851 3 N.-Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L '1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito lllin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. Metalliek f 21,15 I Rus. Z.-R. Dito Nationale 21,971/3 Amer. Dollars Div. Eng. p 11,871'/2 Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Z i e r i k z e e van den 17 Jan. 1878. 49 7/8 96 923/4 741/s 88i/4 791/, 581/g 72i»/I6 571/, 1425/8 5311/16 531/4 56i/, 56 II53/4 68V, 9i5/ie 94 79/is |108«/8 451/8 831/8 823/s 62 421/4 715/s 35 603/s 213/4 2,47i/2 2,41 De Ned. Mudde. Jarige Tarwe f Nieuwe dito - 10, Zomertarwe Rogge -1877 - 8, Maartsche Gerst 1877 - 6,65 Winter-Gerst 1877 - 7,50 Zomer dito - 6,50 De Ned. Mudde. Haver Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Schokker-Erwten Kleine dito 1877 3,50 7,50 11 9',— Prijzen der Meekrap als vorige week. Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 17 Jan. 1878. Boter laagste koers f 0,57 per 5 ons. hoogste - 0,62 5 Kip-Eieren laagste koers - 1,per 25 stuks. hoogste --'1,10 25 Van 11—18 Jan. 1878. Geboren: Een zoon van D. Ritselaar en B. C. Buskop. C. Aleman en P. Berrevoets. J. Juin en J. Kroon. J. van Strien en L. den Boer. a u B. G. van Enck en M. Cappelle. Overleden: S. Wijsman, oud 70 j.} vrouw van G. Yerboven. E. Geldhof, oud 2 w., d. C. Hack, oud 16 ra., z. C. M. M. Hoes, oud 58 j., ongeh. d. Hij, die te Zierikzee of elders op Schouwe7i~ Euiveland licl wil worden van de te Zie rikzee opgerichte Liberale Kiesvereeniging, kan zich daartoe aanmelden bij J. FRANSE. Zierikzee, 17 Januari 1878. onder garantie van het proefstation te Wageningen worden gepresenteerd door den ondergeteekende, als agent van den Heer E. v. d. BOSCH.

Zierikzeesche Courant | 1878 | | pagina 3