STAALKOUDEND Openbare Verkooping MEE8TOOF DEN OPSTAL VanTMEESTOOF „DE GEKROONDE IEEBAAL", Heerlijkheid, Koude Stoof en Kolen- bewaarplaats. M A C H I N E Drie IVluier-Concerten. 6 als Volksdichter verdedigd; Jicht en Rumatiek, Tot lieden heeft de wetenschap nog geen zeker middel tot herstel kunnen vinden, en moest zij haar taak beperken om het lijden der teringzieken te ver lichten en 't leven met de grootste zorg eenigen tijd te verlengen, 't Is een ieder bekend, dat men den borstlijders aanraadt, een warmer klimaat op te zoeken, om er den winter door te brengen, zoo mogelijk in de nabijheid van dennenbosschen, waarvan de uit waseming een weldadigen invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zich niet verplaatsen, en 't is voornamelijk tot dezulken dat wij onze woorden richten. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een hartsachtig product is van dennen, een zeer merkwaardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden. Dit is reeds genoeg om de aan dacht der zieken op dit geneesmiddel te vestigen. Men moet er dus vooral op letten, dat men in het begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De geringste verkoudheid kan in eene bronchitis ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk dat men, om het meeste voordeel van dit geneesmiddel te hebben, zich er van bediene, zoodra men aanvangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttig, omdat vele borstlijders geheel onbewust zijn van hunne krankheid en slechts meenen, dat ze een zware verkoudheid of lichte bronchitis hebben, als de beginselen der tering reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teerwater. Vroeger deed men wat teer in een karaf, en vulde die met water, die men tweemaal per dag schudde, gedurende een week, voordat men het gebruikte. Men verkreeg dan een weinig werkende oplossing, waarvan de uitwerksels zeer verschillend waren en van een zeer scherpen en onaangenamen smaak. Tegen woordig vindt men bij de beste apothekers, onder den naam van Goudron de Guyoteen zeer geconcentreerde teerlikeur, die u in staat stelt, om onmiddellijk op een gegeven oogenblik een zeer helder en aromaliek teerwater te bereiden van niet onaangenamen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van genoemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater, meer of minder met de aromatieke bestanddeelen der teer bezwangerd, en van zoo geringen prijs dat een flacon van twee francs voldoende is om tien a twaalf liters teerwater te bereiden. Om deze bereiding juist te bewerkstelligen, heeft men slechts de wijze van bereiding in te zien die bij elke flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur Goudron de Guyot) dat men met den besten uitslag proeven genomen heeft in zeven hospitalen en gasthuizen te Parijs, alsook te Brussel, Weenen en Lissabon. De Heer Guyot heeft tevens kleine kapsules ter grootte van een gewone pil vervaardigd, die ouder een enveloppe van gelatine zuivere Noorweegsche teer bevatten. Deze vorm is bijzonder aan te bevelen voor hen, die een afkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten zijn. Twee of drie teerkapsules, genomen op 't oogenblik dat men gaat eten, vervangen gemakkelijk de teer likeur. Ieder flacon van twee francs vijftig centimes bevat zestig kapsules. Dit is voldoende om te bewijzen hoe goedkoop het gebruik is der kapsules de Goudron de Guyot, Vijf tot zeven en een halve cents daags. Wanneer een verkoudheid verouderd is, of wanneer men het effect wil bespoedigen kan men de teerkap sules gelijktijdig gebruiken met de teerlikeur, die men dan bij 't eten en naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van het gebruik van afkooksels, patés en siropen "en dikwijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de gezegende werking. Gisteren brachten wij een bezoek aan de groote magazijnen van den Pont-Neuf te Parijs. Dat huis van den eersten rang moet waarlijk wel op een .groote schaal werken, om even goed als de grootste kleermakers van Parijs, en daarbij zoo ver bazend goedkoop te kunnen werken. Bijzonder werd onze aandacht getrokken door de Overjassen en Ulsters van: '12,50, 15,ƒ17,50 en 20,door de complete costumes van: ƒ14,50, 17,50, 20,en 22,50, en door de Kamerja ponnen van 5, Wanneer gij den catalogus van den Pont-Neuf met al de modeplaten niet ontvangen hebt, vraag hem dan aan, en hij zal u, met aanwijzing van zelf de maat te nemen, franco worden toegezonden. In dien zeer completen catalogus hebt gij maar te kiezen wat gij hebben wilt, en ontvangt gij elke be stelling boven de 12,50 franco aan huis, zonder dat gij één cent kosten of rechten te betalen hebt. Als het goed u niet aanstaat of niet past, ontvangt gij dadelijk uw geld terug. Wat wilt gij nu nog meer? Alle aanvragen te richten aan: Le Directeur de la Maison du Pont-Neuf. Paris. Bijzonder worden zieken, die door jicht, rumatiek, hunne verlammingen, of door andere in- of uitwendige tot heden als ongeneesbaar gehoudene ziekten worden geteisterd, op de in dit nomraer voorkomende annonce van den Heer L. G. Moessinger te Frankfurt a/Main geheel speciaal opmerkzaam gemaakt. van en Machinerieën. Dj Notaris Mr. J. 0. VAN ÜEB LEK DE CLlïftCQ zal, op Dinsdag- 11 December IS77, dos voorm. 11 ure, in liet tfHuis van Nassau" te Zierilczee, publiek staande nabij de Haven te Vianegemeente OuwerkerJc, kanton Zierikzee, met deszelfs Gr e V olg en 5 bestaande in de zoogenaamde VOORTS EENE UITMUNTENDE van 5 paardenkracht, een KETEL van 6 paardenkracht en een stel IVT^V-A-X-iST'E.E- IVJEIV, waarvan de loopers zijn 150 c.M. mid dellijn en 40 c.M. dikte. eindelijk: den grond waarop een en ander staat, ter grootte van 48 Aren 50 Centiaren, te Ouwerkerk Sectie E No. 126. De oudergeteekende maakt door deze advertentie het kunstminnend publiek van Zierikzee en omstreken bekend, dat hij dezen winter (evenals ten vongeu jare) drie Concerten zal geven met welwillende medewerking van eenige H.H. Dilet tanten, op de volgende voorwaarden Bewijs van toegang voor de drie Concerten voor een Heer (Kaart op naam) 39 voor eene Dame- Het eerste Concert zal plaats hebben op Dinsdag den 18 December e.k. Op ieder Concert zal als de deelneming het toelaat een Solist optreden. Inteekenlijsten liggen in de Sociteiten //de Vereeni- ging" en //Bellevue", alsmede hij den Boekhandelaar H. Lakenman, tot en met Zaterdag £8 Decemberna dien datum wordt de lijst gesloten en de entree voor ieder Concert afzonderlijk aanmerkelijk verhoogd. Zierikzee, 25 November 1877. D. H. EZ EB MAN, Directeur. Bij den Boekhandelaar H. LAKENMAN te Zierikzee ligt ter perse: DOOR J. Th. 0 0 S T E HI A N. Prijs 60 cent. har e verlammingen en andere in-en uitwendige, jaren lang vmm onherstelbaar gehoudene krankheden. Lijders in iedcren graad, die het sinds lang niet meer in den zin is gekomen, hot een of an dor voor hun lijden te ge- hruïken, om do kostelijko gezondheid weder te verkrijgen, is nog eene hoop over gebleven zich van hunne, sedert jaren ge voelde ellend", to bevrijen. al mogt dat lijde in of uitwendig zijn, al mogen slechts een of meerderelichaams deelen zijn aan getast. ,jjB\ Re uitvinder van hel Hcassinger'SChe- middcl hoeft hot ongeloofolijke moeite go- kost, voor het hem gelukt is, door zijne nieuwegeneesmethodes:uitwa«sen (knob- bels) uit hunnen verharden toestand V weder ledig te maken on tot vordeeling te V brengen waardoor alleen het gebruik der gewrichten weder tot den vroegeren toe stand kan gebracht worden cn de omloop van het bloed borstold wordt, verder allo lijdende deolon die vroeger gekromd waren, of I tengevolge dor smarten niet bewogen konden worden, als ook de lijdende doelen dio reeds gevoelloos waren geworden weder te doen herleven en nieuwe krachten to geven. De hardnekkigste, 011 langdurigste jicht in't hoofd wordt in eene minuut verligt cn ïb binnen drie dagen geheel genezen. Men I moet dit middel niet verwarren et deze of gono toevallige be- Iriegelijko kwakzalverij, waarvoor reeds menigeen do oogen geopend hoeft, liet boste bewijs dat mijn middel in do hopeloosto I gevallen nog liolpt, is, dat ieder de uitwerkselen er van reeds den volgenden dag bespeurt, onverschillig of hot bij eene zwakkere of I sterkere natuur aangewend is. Dit middel kan zoowel door be- j j aarden alsdoor kindoren worden aangewend, vorder wordt dogenen, I die zich aan deze kuur onderwerpt, niot het minst in zijne da- gelijksche bezigheden gestoord, wanneer het slechts door vor- I koudheid, vallen, vochtige woning, bedorven maag, door over spanning der zenuwen, onz. ontstaan is. Ik behoef niet to weten, of j do gewone middelen, als: zweton, levertraan, petroleum, baden, j warm houden, of andere kwakzalverijen zijn aangewend, alloen I verzoek ik, mij zoo kort moge lijk de kwaal en de graad van lievig- I beid te willon beschrijven. Verzoeke duidelijke opgaaf van adres. L. G. Moessinger in Frankfurt a. M. Vóór aanwending van mijn middel (dat slechts met weinig I kosten gepaard gaat) kunnen eene menigte getuigschriften van Jgenezenen, die mij alleen in de laatste week zijn toegekomen, «ver welke geloofwaardigheid iedereen zich bij de betreffenden informeeren, vertoond worden. Men schrijve in de Hollandsche taal. De Codeïne en de Tolu vereenigd in den vorm eener Siroop of Bonbon (flikjes) door D(" verscliaOèn eene snelle en "wezenlijke kalmte bij borst aandoening en longonslehinghoest, keelpijnen, tering enz. Hoofddepot H. Uloth en Ci«, "Wakker te Amsterdam-Rotterdam, V Santen-Kolff, Cloos,-KGravenhage, Snabilié.Arnhem, H. Thieme.-Breda, Van de Goorbergh.- MiddelburgV. de Kamer, en verder bij alle Apothekers en Confiseurs. DE ECHTE DE r' ECHTE volkomen aftreksel der 3 kinas krachtherstellend, tonisch en koortswerend De echte QUINA-LAI40CHE is een zeer aangenaam Elihster, hetwelk uithoofde der bijzondere bereidingswijze van LAROCHE al de werkzame bestanddeelen der 3 beste Kina soorten (geel, rood en grijs) bevat. Zijne voortreffelijkheid boven alle andere preparaten is in de Hospitalen degelijk bewe zen, alsmede door een twintigjarig succes, tegen Verzwakking of moedeloosheid, maag kwalen, Kritische leeftijd en tegen de bekende koortsen der vochtige landen. PARIJS, 22, rueDrouot, en in Apotheken. Aanbevolen tegen afmatting van leeftijd of vermoeienis, bloedsgebrek of zijne kleur loosheid, bleekzucht, te langzame herstel ling, gevolgen van het kraambed, enz. Fabrieksmerk gedeponeerd generaldepot Amsterdam bij H. H. Uloth et Cia, Depot te Zierikzee bij M. S. POLAK.

Zierikzeesche Courant | 1877 | | pagina 3