ROOSEBOOM C GECOSTUMEERDE VOORDRACHT op Vrijdag 16 November 1877, DE HAARLEMSCHE Brandverzekering-Maatschappij ROTTERDAM. 44 Heet. 30 Arei BOUW- en 1 tiend vrij BOU W E I L A De Nederlandschf M. E. Vy5 WOONHUIZEN, ME Alom te bekomen: Rederijberslzamer „Rnysch," met welwillende medewerking van het Muziekgezelschap //KUNST EN EEK", IN DE CONCERTZAAL TE ZIERIKZEE, van: Drama in 5 Bedrijven door Betsy Perk. Entree f 1,— per persoon. Ten behoeve van liei van verbouw van 't Hervormd Di Aanvang 7 ui Plaatsen zijn te bespreken op ring, voorm. 1112 ure, tegen Namens De Is' J. YEI verzekert tegen VASTE PREMIËN. Informatiën bij Mr. J. A. Bolle te Renesse. ZUIDBLAAK 70, De Notaris Mr. J. DE CLERCQ zal, ter principaal, op Dinsdag £20 B 's middags 12 ure, in het ,/.H Zierikzee, publiek VERPACHT in te gaan in 1878, in diverse gelegen onder Nieuwerfcer/c, in de j ,/Alteklein-», Sas-7' en de //VierB, Alles breeder bij biljetten om De Notaris Mr. J te Zierikzee zal, ten v de Weduwe en de Erven van v VAN BORRENDAM, op Vr; November 1877, in de Sociteit //B e 11 e v n e" op de Nieuwe Haven te Zier teeren te verkoopen 2 Hectares 53 Ares gelegen in bet Poort-Ambacht Sectie D No. 255. Grondlas lasten f 50,3H/2. Verpacht aan den Heer C. tot het rooven van den oogst per 41 Ares 68 Centiares 'sja? 2 Hectares 33 Ares gelegen onder de gemeente Kerk kadaster Sectie E Nis. 13 en naamde Patlwei. Grondlasten f 41,13. Verpacht aan den Heer Anti zoon te Dreischor tot 11 No ven per 41 Ares 61 Centiares. voor BROUWERSHAVEI vei DE ECHTE stappen gedaan om deopvoeriflg van Wagners //Walkure» voortebereiden, het eerste gedeelte der Niebeliuigen- trilogie, waarvan //Rheingold» het voorspel is. Zeker zal dit bericht aan alle vereerders der Wagnersche muse recht welkom zijn. Onder de artikelen, die de veroordeeling van Hermann von Arnim ten gevolge hadden, droeg er een den titel //Het geheim van den Rijkskanselier». Bismarck werd daarin met Wagner vergeleken. Het Hof dacht aan den uit den dienst ontslagen Regeerings-raad Wagener en zag daarin een beleediging voor Bismarck. Toen de beschuldigde echter verklaarde, dat hij Richard Wagner op het oog had gehad, noemde het Hof ook deze vergelijking strafbaar, want het artikel had gezegd dat Bismarck na Wagner de grootste van alle levende manuen was en Richard Wagner werd door het publiek beschouwd als te lijden aan //manie de grandeur». Rechtszaken. Het Gerechtshof te Arnhem heeft den slager L. M. J. uit Nijmegen, veroordeeld tot 9 jaar tuchthuisstraf wegens moed willigen doodslag, gepleegd op den 12 September, j.l. op den persoon van De R., oud twintig jaren, wien hij in drift een doodelijken steek met een mes heeft toegebracht. De arrondissements-rechtbank te Middelburg ver oordeelde Vrijdag den in, het huis van verzekering aldaar gedetineerde W. C. B., (beschuldigd van liet zich op bedriegelijke wijze doen afgeven en te eigen bate verkoopen en beleenen van 10 gouden ringen door den. goud- en zilversmid, den heer H. aldaar), tot drie. jaar, correctioneele gevangenisstraf. Voor den mede. aldaar gedetineerdeW. J. R., be schuldigd van diefstal van een horloge ten nadeele van den lieer K. te Vlissingen, eischte het openbaar ministerie183 dagen gevangenisstraf in eenzame op sluiting te ondergaan. Over acht dagen uitspraak. Donderdag werd voor het Gerechtshof te 's Hage de volgende zaak. behandeld A. B., landbouwer te 's Heerenhoek, had zich drie maal schuldig gemaakt aan diefstal van een paard uit de weide. Tweemalen had hij het, omdat hij liet niet spoedig genoeg ver koopen kon, iu -de weide teruggebracht, doch de derde maal was hij geslaagd het gestolen paard te verkoopen voor f 357 en een ander paard op den koop toe. De politie had den dief echter spoedig in handen en het O. M. eischte voor hem veroordeeling tot 5 jaren corr. gevangenisstraf. Ongelukken, Rampen, Misdaden, enz. Te Amsterdam is dezer dagen een gebeurtenis voor gevallen, schier even geheimzinnig als de indertijd zooveel gerucht makende moord in de Bocht van Guinea te 's Hage. Zekere heer Kets, beambte aan het telegraafkantoor, is in zijn huis gevonden met af gesneden hals, gebonden voeten en handen, en dit alles onder zulke vreemde omstandigheden dat er evenzeer aan moord als aan zelfmoord, of wil men, evengoed aan zelfmoord als aan moord kan gedacht worden. Zij die de levensomstandigheden en het karakter vau KRAC De echte QUINA-l aangenaam Elihster, bijzondere bereidingswijze van LAROCHE al de werkzame bestanddeelen der 3 beste Kina soorten (geel, rood en grijs) bevat. Zijne voortreffelijkheid boven alle andere preparaten is in de Hospitalen degelijk bewe zen alsmede door een twintigjarig succes, tegen Verzwakking of moedeloosheid, maag kwalen, Kritische leeftijd en tegen de bekende koortsen der vochtige landen. PARIJS, 22, rue Drouot, en in Apotheken. 0 SALON-BIBLIOTHEEK, 1°. Serie: 8 deeltjes, inhoudende: I. Elise, door die schrijfster van //Te laat» (Mej. ITascbroek). II. Wil- denhahn, Volbrecht's omzwerving. III. De bedevaart gangers, door de schrijfster van //Te laat». IV. Andersen, Winter.avond-vertellingeiL V. Twee vrouwen, door dë schrijfster van //Te laat». VI en VII. Kompert, Uit liet Ghetto, 2 din. VIII. Björnson. De beide landhoeven. Deze uitgave voldoet aan de eischen van: 1°. een handig formaat, 2°. een nette, duidelijke letter, 3°. keurig, getint papier, 4°. een buitengewoon lagen prijs. Ieder deeltje bevat den inhoud van een den overledene kennen, meenen dat er aan geen-zelf moord te denken is, terwijl nochtans volgens anderer meening wel zoo iets kan gebeurd zijn. De justitie heeft zich reeds met een zeer ernstig onderzoek bezig gehouden doch tot nu toe nog geen opheldering gevonden. Ondertusschen is reeds ieder te Amsterdam vol over het //drama op de Brouwersgracht». Nog een ander drama is te Amsterdam en ook gedeeltelijk te Rotterdam aan den gang. Het is het geval met den dezer dagen overleden gepensioneerden O. I. kapitein de Geer Boers te Amsterdam, dien men veimoedt dat vergiftigd is door twee personen uit Rotterdam, zijnde zijn vrouw, van welke hij gescheiden leefde, en zijn zwager een O. I. ambtenaar met verlof. Uit Rotterdam is aan den heer de G. B. te Amsterdam een maudje met wijn gezonden en na hiervan gebruikt te hebben is hij ziek geworden en moet men zulke blijken van vergiftiging hebben ontdekt, dat de twee personen te Rotterdam reeds gearresteerd en naar Amsterdam gevoerd zijn. Volgens de Ostpr. Ztg. is er een gerechtelijk onderzoek ingesteld tegen de //aanleggers» van de verschijningen der H. maagd in Dittrichswalde. Dinsdag was te Wamel paardenmarkt gehouden. Na afloop wilde de landbouwer V. W. uit Ingen huis waarts keeren, maar raakte met de tilbury,, waarin hij met zijn knecht gezeten was op hol, doordien er iets aan liet tuig van het paard brak, waardoor het dier schrikte, begon te steigeren en doorging. De tilbury geraakte 't onderste boven en beide personen vielen er uit. Voor het leven van den landbouwer bestaat zeer groot gevaar; de knecht heeft een been gebroken, terwijl 't andere ernstig gekwetst werd. Op de hoogte van Batenburg wilde de schipper Janus van Walraven een zijner kennissenhelpen een schip boven den spoorweg te Ravesteinte brengen zijn achtergebleven oudste zoon, een braaf, oppassend jongeling van 17 jaren, viel toen vaq de boegspriet overboord en verdronk. Te Barneveld is bij het station het lijk gevonden van K. v. d. W., timmerman te Rensvvoude, ongeveer 70 jaren oud. liij was familie te Barneveld komen bezoeken; zijn lijk is daarheen gebracht. Te Gouda heeft een dronken vrachtrijder een bejaarde vrouw met scheldwoorden beleedigd en daarop den man dier vrouw, een zeventigjarig grijsaard, die partij voor haar trok, met het hoofd tegen de straatsteenen geworpen, zoodat hij drie uren later overleed. De. moordenaar is onmiddellijk gegrepen. Uit de Heerengracht bij de Brouwersgracht te Am sterdam is liet lijk eeuer vrouw opgehaald. Onder Sappemeer is een verdronken. schipper uit Nieuwediep Snelpersdrukkerij van TI. Lakenman te Zierikzee. Aanbevolen tegen afmatting van leeftijd of vermoeienis, bloedsgebrek of zijne kleur loosheid, bleekzucht,te langzame herstel* ling, gevolgen van het kraambed, enz- Fabrieksmerk generaldepot Amsterdam, bij H. H. Uloth et O, Depot te Zierikzee bij M. S. POLAK. J-»C Cil UC J.U1.U vtu'tjclliku 'H den vorm eener Siroop of Bonbon (flikjes) door Dr Zei8, verschaffen eene snelle en wezenlijke kalmte bij borstaandoeningen longonstehing, hoest, keelpijnen, tering enz. Hoofddepot H. Uloth en Ci«? "Wakker te Amsterdam.-Rotteo'da'm, V Santen-Kolff, Cloos.-S'Gravenhage, Snabilié.Arnhem, H. rhieme.-Rred^, Van de Goorbergh. - Middelburgy V. de Kamer, en verder bij alle Apothekers en Confiseurs. Snelpersdrukkerij van H. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1877 | | pagina 6