I V V' van Woensdag 31 October 1877. 1 Openbare Raadsvergadering irgang. c. T W V'' gehouden te ZIEEIKZEE den 26 October 1877. Afwezig zijn de heeren Mr. Moolenburgh en Ochtman. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, worden medegedeeld drie brieven van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van Eaadsbe- sluiten, welke voor kennisgeving zijn aangenomen. Wordt gelezen een brief van Gedep. Staten, hou dende bezwaren tegen de onlangs vastgestelde veror dening tot wijziging vau die tot voorkoming en blusschiug van brand en met verzoek tot intrekking dier verordening. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt besloten de verordeuing in te trekken. Tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie wordt benoemd de heer Mr. H. van Manen met 7 stemmen. Op den beer Mr. B. M. de Jonge van Ellemeet waren 4 stemmen uitgebracht. Met den benoemde was door de Plaatselijke Schoolcommissie aanbevolen de heer G. de Bruijne. Wordt medegedeeld dat is ingekomen een boekwerk (het zesde gedeelte van den Catalogus der Stadsbibli otheek van Curatoren van het Athenaeum Illustré te Amsterdam) hetwelk in de bibliotheek is geplaatst. Voor kennisgeving aangenomen. Worden medegedeeld twee verzoekschriften van de heeren Dr. Schoor en de Bruijne om ontslag als leeraren aan de Hoogere Burgerschool en Burger avondschool wegens benoeming naar elders. Overeen komstig het advies van de Commissie van Toezicht en den heer Inspecteur van het M. O. wordt besloten het gevraagd ontslag aan den heer Schoor eervol te verleenen. Het verzoekschrift van den heer de Bruijne is door Burgem. en Weth. in handen der Commissie van Toezicht over het M. O. gesteld en zal in een eerstvolgende vergadering behandeld worden. Op een verzoek van A. C. Levie om teruggave van betaalden Hoofdei. Omslag over 1876, wordt op voorstel van Burgem. en Weth. afwijzend beschikt. Aan P. J. Hubregtse wordt op zijn verzoek wegens vertrek naar elders, overeenkomstig het voorstel van Burgem. en Weth., teruggave van Hoofdei. Omslag over 1877 verleend tot een bedrag van 4,425. Een verzoekschrift van den heer C. L. Kloek om een perceel gemeentegrond bij de arbeiderswoningen aan het einde der Verrenieuwstraat in eigendom te bekomen en een adres van de Sociteit van Land- en Tuinbouw, Hout- en Veeteelt te Dreischor, betreffende den toestand dor botermarkt, worden gesteld in handen van Burgem. en Weth. tot prae-advies. Op een adres van den heer J. A. Moolenburgh om vergunning tot het maken van een kleine keibank in de Nieuwe Haveri bij zijne steen- en pannenbakkerij, wordt op voorstel van Bnrgem. en Weth. gunstig beschikt. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten de sollicitatiën naar de opengevallen betrekking van keurmeester van vee en vleesch ter visie van de leden te leggen en in eene volgende vergadering tot de benoeming over te gaan. Wordt medegedeeld het proces-verbaal der opneming van kas en boeken des Gemeente-Ontvangers op 20 dezer, waaruit bleek dat deze in orde waren en zich in kas bevond f 7626,185. Voor kennisgeving aan genomen. Op het adres van de bewoners van de Hoofdpoort- straat en het bolwerk, houdende klacht over de onaangename uitwasemingen van den vergaarbak van het garaneinewater, deelen Burgem. en Weth. mede, dat wegens den stilstand der fabriek die uitwasemin gen zijn ontstaan, doch later niet meer zijn waarge nomen en dat indien deze zich mochten herhalen, alsdan maatregelen daartegen zullen genomen worden. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt medegedeeld een adres van Mej. A. C. vau Loenen, waarbij zij op hare aanvraag om ontslag terugkomt. Op voorstel van Burgem, en Weth. wordt besloten dit ontslag in te trekken. Overeenkomstig voorstel van Burgem. en Weth. wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving en het beschikken uit den post van O. U., behoudens goedkeuring van Gedep. Staten. Door Burgera. en Weth. wordt advies uitgebracht betreffende de adressen van de hoofdonderwijzers Bastmeijer en Eensen om verhooging hunner jaar wedden, strekkende tot verhooging der jaarwedden van al de hoofdonderwijzers, en 'wel van die der heeren Bastmeijer en Eensen elk met f 100; die van den hoofdonderwijzer der Tusschenschool (de heer Karreman) met f 125 en die van den hoofdonderwijzer der Armenschool (de heer J. Th. Oosterman) met f 200. Overeenkomstig het advies der Plaatselijke Schoolcommissie wordt besloten de jaarwedden der 4 genoemde hoofdonderwijzers elk met f 150 te verhoogen. Voorts is besloten de veranderlijke be looning der hoofdonderwijzers voor een bepaald bedrag te waarborgen en dit ook te doen bij de hoofdonder wijzeres der Meisjesschool, hetgeen wel niet door de Schoolcommissie is vastgesteld, maar in haar belang wenschelijk wordt geacht, en wel dit bedrag te bepalen bij de hoofdonderwijzeres der Meisjesschool op f 225 bij den hoofdonderwijzer der Tusschenschool op f 225 en bij den hoofdonderwijzer der le school voor ge woon en meer uitgebreid lager onderwijs op f 300. Op de adressen der hoofdonderwijzers Bastmeijer en Eensen, betreffende de vergoeding voor het gemis van vrije woning en eene toelage voor het schoon houden, stellen Burgem. en Weth. voor: le. afwijzend te beschikken op het verzoek van den hoofdonderwijzer Bastmeijer om verliooging van de hem toegekende vergoeding voor het gemis van vrije woning en in te willigen zijn verzoek om verhooging der toelage voor schoonhouden van school en schoolmeubelen, en die toelage te bepalen op f 40 in plaats van f 20 2e. afwijzend te beschikken op het verzoek van den hoofdonderwijzer Eensen om verhooging van de hem toegekende vergoeding voor het gemis van vrije woning, doch overigens gunstig op zijn verzoek te beschikken in dier voege, a. de huur van zijn school lokaal te verhoogen met 50 en mitsdien te bepalen op 150, en b. hem als toelage voor het schoonhouden van schoollokaal en schoolmeubelen toe te kennen eene som van f 30. Dienovereenkomstig wordt besloten. Door Burgem. en Weth. wordt overeenkomstig het advies der Plaatselijke Schoolcommissie voorgesteld het adres van de hulponderwijzeres J. II. Krenzer geb. Bax, om eene gratificatie en om verhooging harer jaarwedde, afwijzend te beschikken wat betreft haar verzoek om eene gratificatie, maar gunstig wat de verhooging harer jaarwedde betreft door deze te verhoogen met f 50 en mitsdien te bepalen op 550, ingaande den 1 Januari 1878. De gasprijs voor het jaar 1878 wordt vastgesteld op 10 ets. per kub. meter. Komt ter tafel een voorstel van Burgem. en Weth. betreffende de bekendmakingen van het Gemeentebe stuur en de uitgave van het Gemeenteblad. Wordt na discussie besloten de bekendmakingen in den Nieuwsbode te blijven plaatsen voor de som van f 250 of zooveel minder als Burgem. en Weth. zich met de uitgevers zullen kunnen contracteeren, en het drukken van het Gemeenteblad aan le besteden. Komt in behandeling het voorstel van Burgem. en Weth. tot opheffing van de Kamer van Koophandel. Na discussie wordt dit voorstel verworpen met 6 stemmen tegen 4. (De heer Pilaar had zich als Secretaris dier Kamer gedurende de behandeling ver wijderd). Tot leden der Commissie tot onderzoek der reclames tegen het Suppl. Kohier van den Hoofdei. Omslag w. [EN: Ge b o o r t e - 60 cent. nt betaald, 25 ct. f. LAK EN RIAN. .e Middelburg opge-, e. Sommige Middel- invankelijk gemeend ij te Middelburg een jn zou enz. Hoewel .'le anderen toch veel 1 van de beroemde Vienaeutn komt nog nis van het schilde- ukken waaruit deze loor de gezamenlijke vijf deelen gesplitst definitieve bezitters king is op zichzelf het bewijs dat de in het //zaken doen ijke rekening en dan niet verloochent, het echter van be- bestaat uit slechts zijn vrouw" van rden in 1798 door kocht. Thans zijn Voor toekomstige 'lelijk nog wel eens van de ingekomen 'oor de Universiteit den Minister van 3 samengesteld uit J. P. H. Cuijpers, Hen Eijksadviseurs edenis en kunst; ing Leopold II van 1, architect en in- i urnen ten te Parijs; ■aurath en professor tect en baurath te ie benoeming niet V. E. A. Beijerinck, enieurs bureau" te sclie regeering be- 3, voor ingezonden kerijen enz. op de aden, enz. Har ting heeft zich hof doodgeschoten, schuldig verklaard 'endel en andere Sanftleben. station te Breda vergissing plaats t Dordrecht terug :r aan het station buffers van twee m stoker van een inrasscuen onjtt een ruim vela geopend voor üe i inoogstte. ■o (bij Ootmarsum) vijl hij het schoon- dat op een stoel en voor het leven

Zierikzeesche Courant | 1877 | | pagina 5