REKLAME. Buitenland. Vlissingen, 31 Juli. Heden namiddag te 3 ure werd van de werf der koninklijke maatschappij //de Schelde" met het beste gevolg te water gelaten het' ijzeren schroefstoomschip //de Schelde", gebouwd voor rekening van het Rijk en bestemd voor den dienst van 's Rijks betonning en verlichting onzer zeegaten. Dit stoomschip, waarvan de kiel gelegd werd door Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden op den 3 Augustus 1876, is lang 110, wijd 2-3 en hol 11 Engelsche voeten, en heeft eene machine van 180 paardenkracht, welke laatste met den stoomketel mede op de machine- en werktuigen fabriek van de maat schappij alhier vervaardigd werden. Volgens bevoegde beoordeelaars strekt de bouw van het te water gelaten stoomschip der maatschappij ,/de Schelde" tot eer en kan die tot aanbeveling dienen bij allen, die tot den bloei en de .uitbreiding van eene zoo belangrijke inrichting in ons midden iets kunnen toebrengen. Een sleepboot, die ouder dezelfde kap, waaronder z/de Schelde" is afgewerkt, der werf is gebouwd, zal hoogst waarschijnlijk in het begin der volgende week te water gelaten worden. VI. CL Vrijdag morgen bracht de mailboot uit Queensboro niet minder dan 137 passagiers te Vlissingen aan, Met de bedijking der schorren onder de gemeente Krabbendijke, eenige dagen geleden begonnen, gaat het goed vooruit. Ongeveer 300 polderwerkers zijn dagelijks bezig en liet laat zich aanzien (lat, zoo geen bijzondere omstandigheden voorkomen, de nieuwe polder nog dit jaar zal kunnen bezaaid worden. In het 98e vervolg van de lijst van overleden militairen na evacuatie uit Atchin, loopende tot 13 Juni 1877, komt o. a. voor M. Eilius, geb. te Wisse- kerke. Na Rotterdam, 's Gravenhage en Amsterdam bezocht te hebben zal de Keizer van Brazilië met zijn gemalin en gevolg ook een paar dagen te Utrecht vertoeven. Het moet gezegd worden dat de Keizer zijn repu tatie van een onvermoeibaar tourist te zijn ook bij ons handhaaft. Het is haast ongeloofelijk wat die Vorst op één dag afdoet. Ware het niet een feit dat hij een zeer ontwikkeld, zeer geroutineerd man en scherpzinnig opmerker is, men zou zeggen dat hij reist a la jonker Suelvoet en wel veel ziet en afloopt doch daarvan weinig medeneemt. Dit is evenwel liet geval niet; schier bij elk bezoek aan een of andere in richting geeft bij op de eene of andere manier blijk van zijn groote veelomvattende kennis en zijn juisten blik. Daarbij begint hij zijn dag vroegtijdig. Reeds voor zevenen is hij en route en niet zelden gebeurt het dan dat hij zijn dag tot middernacht rekt. Op die wijze kan hij vrij wat afdoen en het schijnt dat de vermoeienissen niet veel invloed op zijn krachtig gestel hebben. De Keizerin moet haar gemaal clan ook wel eens in den steek laten en naar het hotel terugkeeren, terwijl deze nog weder deze of gene merkwaardigheid gaat bezien. De Vorst reist incognito, onder den naam van Graaf van Alcantara. Zijn naam en titel is eigenlijk: Dom Pedro II de Alcaiitara-Jan-Karel-Leopold- Salvador - Bibiano -Erancisco-Xaverius-de-Paulo-Leo- cadio-Michiel-Gabriël-Raphaël-Gonzaga. Hij is ge boren den 3 December 1835 en zoon van Keizer Pedro I. Hij kwam onder voogdijschap op den troon, krachtens de acte van abdicatie zijns vaders, den 7 April 1831. Den 33 Juli 1840 nam hij zelfde teugels van het bewind in handen en werd den 18 Juli 1841 gekroond. Den 80 Mei 1843 huwde hij bij procuratie en den 4 September daaraanvolgende in persoon met Theresia-Christina-Maria, geboren den 14 Maart 1833, dochter van wijlen Erans I koning der Beide Siciliën. Het keizerlijk echtpaar heeft twee dochters: prinses Isabella - Christina - Leopoldina - Augusta-Michaëlina- Gabriëlla-Raphaëla-Gonzaga, geb. 39 Juli 1846 en Léopolclina-Theresia-Francisca-Corolina-Michaëla-Ga- briëlla-Raphaëla-Gonzaga, geb. 13 Juli 1847. De Rotterd. corr. der Midd. Ct. schrijft: //In Kralingen heeft de uitslag der gemeenteraads verkiezingen eene zeer gewichtige beteekenis. Daar wordt voortdurend een hevige strijd gevoerd tusschen voor- en tegenstanders van het sinds een paar jaren daar ingevoerde koolcloset-stelsel. Van de vijf af tredende leden nu zijn er vier (en daaronder een der wethouders), allen voorstanders van dat stelsel, ver vangen door tegenstanders. Reeds in 1875 beheerschte deze faecaliën-kwestie den strijd bij de stembus, en toen werd onder anderen een orthodoxe groenboer, die nauwelijks zijn naam kan schrijven, lid van den gemeenteraad gemaakt als anli-koolcloset-specialiteit. De nu gekozen nieuwe leden zijn van beter allooi, maar gezworen vijanden van dit door de mannen der wetenschap zeer gewaardeerde systeem van privaat inrichting". Te Zwolle heeft zich het geval voorgedaan dat de heer Meeter, president der onlangs opgerichte con servatieve kiesvereeniging //De Zwolsche", welke ver- eeniging vooral ten doel had eenige liberale raadsleden uit den raad te boren, zelf niet is herkozen, terwijl de liberale leden herkozen zijn. Een goed teeken moge 't in 't klein het voorbeeld zijn van hetgeen in Eraukrijk staat te geschieden Uit 's Hage wordt gemeld, dat Z. M. de Koning in de tweede helft van de volgende maand in de residentie wordt verwacht. Zijn wij wel ingelicht dan staat deze terugkomst in verband met de open stelling van het Kanaal, wanneer het ook voor diep gaande schepen bevaarbaar zal zijn. Z. M. zou dan te IJmuiden komen en eenige schepen onzer pantservloot zouden uit zee voor Amsterdam komen. Daarna zou Z. M, naar de Pyreneeën vertrekken. Hbl. Alle comptable ambtenaren in Nederland zijn bij Miuisteriëele resolutie aangeschreven, alle muntbiljetten die onduidelijk zijn en niet alle kenmerken van echt heid a prima vista hebben, aan te houden tegen afgifte van een ontvangbewijs. Die muntbiljetten worden dan door de bevoegde autoriteit gekeurd en, wanneer zij deugdelijk worden bevonden, aan den eigenaar terug gegeven. In 't tegenovergesteld geval worden zij vernietigd. Neemt men de vroeger vermelde kenteekenen van valschheid waar, dan moeten de biljetten worden gezonden aan den officier van justitieis een biljet slechts verdacht, dan moet liet rechtstreeks aan den Min. van Justitie worden gezonden. De cipier der cellulaire gevangenis te Roermond, die, ten gevolge van de eenige weken geleden voor gevallen geheimzinnige ontvluchting van twee gevan genen, voorloopig geschorst was, is naar Doetinchem overgeplaatst als le bewaarder. De bij die gelegenheid dienstdoende bewaarster is ontslagen en de betrokken bewaarder met zes weken suspensie gestraft. Vroeger werd gemeld dat er bij de Internationale Tuinbouwtentoonstelling, in Amsterdam gehouden, buiten het waarborgfonds nog een tekort bestond. Wij vernemen, dat dit tekort, p. m. f 4-000 bedragende, door een vermogend persoon voor zijn rekening is genomen. Prof. Vreede schrijft in 't U. D., dat de pogingen, te Londen aangewend om de annexatie van de Trans vaal te verhoeden, nog verre van ijdel zijn. z/Een lid der oppositie, die zich bepaald als spreker tegen de inlijving der Transvaal heeft doen inschrijven, en die reeds bij het debat over de tweede lezing der Confederatie-Bill het woord heeft gevoerd, drong er nog gisteren schriftelijk op aan, dat men hier te lande moest voorgaan, protesten en adhaesiën in te zenden dat de zaak der Zuid-Afrikaansche Republiek nog niet hopeloos staat." DeNederlaiidsche burgers moeten dus blijven spreken en handelen, want noch van den heer De Willebois «étranger aux affaires" zegt de heer Vreede noch van het Belgisch gouvernement is eenig protest te ver wachten. Volgens berichten uit de Kaapstad vau 26 Juui, was de ex-president Burgers daar aangekomen eu zou hij pogingen doen om lid van het Kaapsch Parlement te worden. Volgens bericht uit Zuid-Afrika viel het Nederlandsch eskader, bestaande uit de //Van Galen", //Leeuwarden" en het //Zilveren Kruis", den 16n in Simonsbaai binnen. Alles was wel aan boord. Het eskader kwam in 44 dagen van St. Vincent en maakt zeer goeden indruk. Het ontvangt velebeleefdheids bewijzen. Er wordt gewacht op de aankomst van de //Cura9ao" van Batavia. Benoemingen, Besluiten, enz. Z. M. heeft goedgekeurd de benoeming van Jhr, Mr. J. de Morees van Swinderen, burgemeester van Driewegen, tot secretaris dier gemeente. Kunst en Wetenschap. Deels tot aanvulling, deels tot verbetering van vroegere opgave, van samenstelling der Nationale jury van de tentoonstelling van Kunstnijverheid te Am sterdam, kunnen wij thans mededeelen dat die jury definitief is samengesteld als volgt: de heeren P. J. H. Cuijpers. architect, AmsterdamL. H. Eberson, id., Arnhem; L. C. liezenmans, id., 's Hevtogenbosch David Van der Keilen, directeur van het Koninklijk museum van oudheden, 's Hage; C. Muijsken, archi tect, id.; dr. J. P. Six, Amsterdam; C. Springer, schilder, id.jhr. mr. Victor de Stuers, referendaris bij het Ministerie van Binnenl. Zaken te 's Hage Joost Thooft, fabrikant, Delft. Landbouw en Handel. Te Hontenisse is een zelfschovenmakende graan- maai-machine beproefd. Men zegt dat de uitslag vrij bevredigend was. Inhoud van Ceres No. 30. Algemeene bepalingen betreffende onderzoek en controle van kunst- en handels meststoffen aan het proefstation der Rijks-landbouw school te Wageningen. Een goede nabootsing van den colorado-kevcr. Het voederen en inkuilen van Mais. II. Een raededeeling omtrent de uitwerking van meststoffen, volgens liet stelselGeorge Ville. Feuilleton. Wat ik op een landbouwreisje hoorde en zag. II. enz. Rechtszaken. Door het gerechtshof te 's Gravenhage is Vrijdag behandeld de zaak van J. v. L., arbeidster te Zaam- slag, beschuldigd van kindermoord. De ongelukkige had het misdrijf bekendhet rapport van deskundigen strekte tot verklaring dat het kind kan hebben ge leefd, ofschoon liet onderzoek wegens den vergevorderden staat van ontbinding weinig kon uitmaken. Het. O. M. heeft geëischt 5 jaar tuchthuisstraf. De verdediger achtte het niet bewezen dat liet kind heeft geleefd. Uitspraak op a. s. Woensdag. Het Gerechtshof heeft mede behandeld de zaak van P. J, D. en A. S. V. te Sas van Gent, beschuldigd van diefstal van kippen en hanen met overklimraing, diefstal met braak en diefstal van een schaap. De eisch van het O. M. is drie jaar gevangenisstraf. De uitspraak a. s. Woensdag. Nog werd door het Hof veroordeeld J. Chr., arbeider te Rilland, tot 6 maanden corr. gevangenisstraf wegens diefstal van een paar laarzen en een paar schoenen. Ongelukken, Rampen, Misdaden, enz. Te Domburg heeft een kiezer bij vergissing, in plaats van zijn stembriefjes, twee bankbiljetten in de bus geworpen. Het stembureau heeft de papiertjes niet vau onwaarde verklaard. Onder Hazerswoude is een boerenwoning met twee hooibergen afgebrand. In het Noordzee-kanaal is een schipper tusschen twee vaartuigen geraakt en verpletterd. Te Dordrecht is een vijfjarig zoontje van een schipper verdronken. Te Arnhem is een jongentje van dertien maanden overredenhet wa9 terstond dood. Te Rijnsburg is een ma'n, die aan 't mestrijden was, onder den wagen geraakt waarvan de paarden op hol gegaan warenhij is zwaar gekwestst opge nomen en verkeert in levensgevaar. Te Amsterdam is een man van een tramwagen gevallen en heeft het been gebroken. Bij 's Hertogenbosch is een baanwachter door een spoortrein aangereden en gedood. Te Maastricht is een bakkerij afgebrand en een voorraad hout en meel is daarbij verloren gegaan. Te Delfshaven is een hooizolder uitgebrand. Het tweejarig jongentje te Mijnsheereuland, die dezer dagen met een mes in de hand gévallen was en daarbij een wonde boven het oog had gekregen, is aan de gevolgen overleden. Als ooit een populair-getieeskundig werk spoe dig onder alle rangen en standen der maat schappij het burgerrecht heeft verkregen, dan is het 't beroemde werk: Ir. Airy's Natuurgeneeswijze. Gelijk uit de talrijke dankbetuigingen duidelijk blijkt, vonden duizenden zieken, en daaronder vele, die men voor reddingloos verloren hield, spoedige en duurzame hulp. Wij houden liet derhalve voor onzen plicht, alle lezers op dit slechts één Gulden kostend, en in bijna alle boekwinkels voorhanden werk opmerkzaam te maken. De Oorlog in het Oosten. 31 Juli, Vervelend wordt op den duur dat dagelijks her nieuwde geschrijf der bladen, inzonderheid der Engelsche en Turksche over //gruwelen" Bulgaarsche, Russische, Christelijke, kortom allerlei gruwelen. Dit is vervelend en ergerlijk zelfs. Turkije opkomende voor de zacht aardigheid en ridderlijkheid in den oorlog, 't zou

Zierikzeesche Courant | 1877 | | pagina 2