Buitenlandsch Overwicht. IEURS- EN ^MRKTBËmCHf~EÏl Burgerlijke Stand te Zierikzee. Woning Binnenstoof. STl» V\l)VO\!)l.l»U. lo. 88 stuks zware Olmenboomen, 2o. 29 Olmen- en Populierenboomen, sales gelijktijdig gebruiken met de teerlikeur, die men dan bij 't eten en naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van liet gebruik van af kooksels, patés en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de gezegende uitwerking. De conferentie te Konstantinopel houdt zich tot op dit oogenblik zoo getrouw aan de traditie die sinds jaren gevolgd wordt in de Oostersche kwestie, dat zij als 't ware een volkomen gelijkend beeld dier kwestie wordt. Een prachtig program, de meest hoffelijke toon, echt Oostersche courtoisie, menschlievende be doelingen, fraaie woorden, verrassende overeenstemming en niettemin geen stap vooruit, 't Eene oogenblik hoort men dat de hoop op een bevredigende oplossing met den dag, ja met elk uur toeneemt; 't volgende oogenblik brengt de tijding dat de zaken ernstig gaan staan. Van daag heet het dat de Porie alles wel zal aannemen; morgen vertelt men weder dat de Porie alles verwerpt. 't Aardigste is op dit oogenblik dat men nu Lord Salisbury verdenkt van overdreven, immers misplaatste sympathieën. Zoo iets moet er nog bijkomen dat Engeland ten slotte in de bres gaat springen voor 't arme Rusland, dat wel a gezegd heeft, maar bij nader bedenken geen b schijnt te durven zeggen. Wij hechten aan al die praatjes geen waarde. Wij houden het er voor dat zoowel Rusland als Turkije de zaak sleepende tracht te houden: Rusland omdat het jaargetij thans een veldtocht zeer bezwaarlijk maakt, Turkije omdat dit altoos geteerd heeft op uitstel en excepties. De pers te Konstantinopel is moedig genoeg. Zoo zegt de Phare du Bosphoredat de voorstellen der Mogendheden zoo onaannemelijk zijn dat al verving één punt al de anderen de Porte toch zou moeten weigeren. Hierin ligt een toespreking op de waar schijnlijkheid dat de congrespunten wel eens tot een ultimatum konden samengevat worden. Of de Phare du Bosphore nu een. blad is van beteekenis genoeg om haar als een officieus orgaan te kunnen beschouwen weten wij niet. Dat vele leden der conferentie gaarne zouden zien dat de conferentie er in slagen mocht den vrede te bewaren en de zaak zoo wat te schikken, al was 't ook maar tijdelijk, willen we wel aannemenmaai de hoofdpersonen gaan met hun berekeningen zoo wat om de geheele conferentie heen, of wel daar overheen. Rumenië heeft thans bij de conferentie geprotesteerd tegen art. 7 der nieuwe Turksche constitutie, omdat in dat artikel als stilzwijgend verondersteld wordt dat Rumenië nog altoos een provincie van het Turksche Rijk uitmaakt, terwijl Rumenië zich zelf als geheel los en zelfstaudig wil beschouwd en erkend hebben. Dat Rusland hiertoe aan Rumenië de pil heeft inge geven zal wel niemand betwijfelen. De Porte heefc dit protest aan Rumenië als recht matig erkend en verklaard dal art. 7 der constitutie enkel ziet op de eigenlijke Turksche provinciën en dat dus de rechten van Rumenië, die bij tractaten zijn gewaarborgd, daardoor niet kunnen worden verkort. De Porte van haar kant doet alsof clie constitutie al reeds een uitgemaakte zaak was en neemt elke gelegenheid waar om den vrijzinnigen constitutioneelen monarch te spelen. Zoo heeft zij aan de Rumeensche regeering beduid dat het deze niet past de Joden te vervolgen. Eilieve, wat wil men nog meer? Jesuïten en Engelsche orthodoxen zijn op 't oogenblik Turksch en de Turken zelf gloeien van sympathie voor de verworpen kinderen Israels. En dat alles zit nu in die Oostersche kwestie. In Frankrijk stijgt de populariteit van het nieuwe kabinet. Gambetta aarzelt nog, maar onderscheidene andere voorname republikeinen gaan Jules Simon hun vertrouwen schenken. Grévy is herkozen als president der Tweede Kamel en de hertog d'Audiffrefc Pasquier genoot dezelfde eer in den Senaat. Had men de oudste leden van de Tweede Kamer willen nomineeren, dan was in den ouden Raspail, den Bonapartist generaal Alard en den heer Thiers een eerwaardig drietal gevonden geweest, en in de Senaat zouden de heeven Ganthier de Ramilly, die boven de 84 is, Changarnier die 84 jaar telt en Crémieux, de Toqueville en Dufaure, die resp. 83, 82 en 81 jaar oud zijn, een echt collegie van oudsten hebben kunnen uitmaken. In het kerkelijke is daar ook weder wat leven gekomen. De waardige bisschop van Gap, de lieer ■Nardi, blijft volharden in zijn uitgesproken goede gezindheid jegens de republiek. Nu is het hoofd orgaan der ultramontanen tegen hem aan 't uitvaren, zoodat men daaruit zou opmaken dat de heer Nardi zijn stoutheid zal moeten bekoopen met zijn val. Buigen of bersten, dat is de leus der thans in de kerk overheerschende richting. Van zelfs!andigheid, van persoonlijke gevoelens, van al wat anders den man tot eer gerekend wordt, mag zelfs in de hoogste pre laten geen spoor meer overblijven. Men heeft het gezien in kardinaal Antonelli, die het zelfs in zijn uiterste en na zijn doocl heeft moeten ondervinden. In België draaien de donderbuien, die boven de hoofden der groote kunstenmakers op financieel gebied dreigdeu los te bersten, en zelfs daarmede alreeds begonnen waren, langzamerhand bij, of wel af 't is niet juist te zeggen. Zooveel is zeker dat om vele groote déconfitures doekjes worden gewonden, zoodat alleen de neuzen der lieden van goed vertrouwen en wat langer bij zullen worden er hun zakken niet zwaarder. Waarschijnlijk zal Eugène 't Kint worden vrijgesprokendaar schijnt een zeer geschikten vorm op gevonden te zijn. Men herinnert zich dat wij na zijn arrestatie het vermoeden uitspraken dat met hem wel weder spoedig zou zien optrekken naar een of ander lief plekje in het buiten land, waar hij van al de ondervonden gemoedsbewegingen en aandoeningen kan uitrusten. Als hij nu met dien afloop maar genoegen neemt en niet nog een paar millioentjes reclameert voor zijn verloren tijd, en voor de stagnatie in zijn reputatie. Emerique schijnt er al even goed af te zullen komen als Eugène 't Kint. Men verzekert althans dat de Eransche autoriteiten er volstrekt niet aan denken hem uitteleveren, aangezien hij nog steeds als Fransch- man beschouwd wordt. België is met recht het luilekkerland van dergelijke gauwerds in 't groot te noemenhet heeft er nu al een Europeesche vermaardheid door verkregen. In Spanje is men alles behalve tevreden met de wijze waarop de Cortes naar huis zijn gezonden. In hoofdzaak schijnt Spanje reeds weder teruggebracht te zijn tot den toestand voor 1867. In de Yereenigde Staten neemt de onrust naar aanleiding van de presidentskeuze toe. Te New-Orleans zijn op dit oogenblik twee gouverneurs gekozen, die beiden het gouvernementschap hebben aanvaard, een van de Republikeinen en een van de Democraten. Tot lieden (het laatste telegram is van 9 Januari) is er geen bloed vergoten, maar de wederzijdsche partij gangers staan gewapend over elkaar. De Democraten hebben het gerechtsgebouw en de politie-bureaux bezet. De Republikeinsehe gouverneur met zijn vol gelingen heeft het regeerings-paleis in. Aldaar bevindt zich ook de republikeinsehe wetgevende vergadering, terwijl de Democraten liet gebouw blokkeeren. De Ministerraad heeft uit Washington aan den be velhebber der bondstroepen te New-Orleans bevel gezonden de orde te handhaven zonder één der twee gouverneurs te erkennen. Kerk- en Schoolnieuws. Beroepen te Brninisse ds. J. Wisse te St. Laurens Benoemd tot hulponderwijzer aan de openbare school te O. en W. Souburg de lieer J. van deu Eude vau Middelburg. Yoor de 20 beschikbare plaatsen aan de Rijks kweekschool te Deventer, ter opleiding van hulponder wijzers, met een toelage van f 800, hebben zich tot nu toe 70 sollicitanten aangemeld. Het examen is op 17 Januari bepaald. De lieer A. van Otterloo, bij nadere stemming gekozen tot lid van het hoofdbestuur van het Nederl. Onderwijzersgenootschap, heeft die benoeming aan vaard en zal dus weder als voorzitter van het Genoot schap optreden. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 1 1 Jan. 1 8 7 7. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2'/a pCt. 637/8 dito dito 3 70%6 dito dito 4 99% dito Stad Rotterdam 3 100 België, dito Rotschild. 2% Spanje, Obligatien, 1867/72 3 15 dito Binnenl. f 6250 3 12"/ig dito f 1250 en ƒ2500 3 '12% Portugal, Obligatiën 1853/69 3 52% dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798—1816 5 97 Bew. Ins. m. Coup. 0 S. 1855 5 81% Obligs. a f 1000,— 1866 5 91% dito a 100,— '1860 4% 80% Cert. bij Hope fy- Co. 1840 4 Obligatiën-Leeniiig 1867/69 4 71% dito '1859 3 Staatsleening 1864 5 f 285 Oostenrijk. Obl. m papier Mei en Nov. 5 pCt 49 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 54 April Oct. 5 53% Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 f 1271//, Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 pCt. 69%, Turkije, Obl. Alg. Schuld '1865 5 lli%6 N.-Amenka, dito Mei. Nov. 1885 6 '100 Brazilië, dito 1865 5 92/34 Mexico, dito 1851 3 6% Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoovsv. Poti Tillis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 1.1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatscli. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. P R IJ Z F N VAN COUPONS. 255 120 pCt 88 87 V', 101 583/8 53 is/. Metalliek Dito Nationale Div. Eng. p f 19,87% 22,8-2% 11,82% Rus. Z. -R. Amer. Dollars Papier 28% 2,45 2,26 Marktprijzen van de volgende artikelen te Z i er ikzee, van den 11 Jan. 1877. De Ned. Jarige Tarwe Mudde. f- De Ned. Mudde, Haver Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Schokker-Erwten Kleine dito 1876 f - 7,75 10,- Niéuwe dito -10,50 Zomertarwe Rogge 1876 - 8, Maartsche Gerst 1876 - 5,85 Winter-Gerst 1876 - 6,50 Zomer dito - 5,45 Marktprijzen der Meekrap te Zier ik zee, van den 11 Jan. '1877. Teelt -1876. Per 50 Nederlandsche ponde'n. Twee en een, lste kwaliteit blank '16,a 17, Twee en een, middelbare dito a Twee en een, mindere dito a Een en een, lste kwaliteit blank a Een en een, middelbare dito a Een en een, mindere dito a Onberoofde, lste kwaliteit blank -15,50 a 17, Onberoofde, middelbare dito -14,a 15, Onberoofde, mindere dito a Mullen - 3,a 4, Middelbare dito a Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 11 Jan. 1877. Boter laagste koers f 0,75 per 5 ons. hoogste - 0,90 5 Kip-Eieren laagste koers - 1,25 per 25 stuks. hoogste - 1,37 25 Van 5—12 Jan. 1877. Geboren: Eene dochter van A. Blanker en Ph. Yogel. Een zoon van J. M. Gasille en H. J. de Looze. Eene dochter van N. van den Bout en J. O. Labrijn. G e li u w d A. Hoekwald, jm. en A. Elscot, jd. Overleden: M. Kroone, oud 54 j., man van C. Gerse. ADVERTENTIES. Dewijl ééne woning vrij is, worden zij, die genegen zijn daarnaar mede te dingen, uitgenoodigd zich te vervoegen bij deu ondergeteekende. Zierikzee, 12 Januari 1877. I. H. C. HEIJSE. De BURGEMEESTER van Sint-Annaland, roept voor de eerste maal ter reclame op, elk, die vermeent recht te hebben op een partij ^"t:rEl£i1:l2:eieiri9 afkomstig van liet op 1 Januari 1877 in de Mossel kreek gezonken vaartuig van C. FAASE te St-P/tilipsland, opgevischt en bij hem aangebracht door ARY YAN SCHOUWEN, schipper in deze Gemeente. Sint-Annaland, den 11 Januari 1877. Be Burgemeester voornoemd A. J. BIERENS. De Deurwaarder J. BETHE zal ten ver zoeke van Heeren BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, op Zater dag- den Januari 1877, des voormiddags te tien ure, in het openbaar verkoopen bijzonder geschikt voor WERKHOUT, staande op het dijkje tusschen den Zuider-Nieuwland- en den Zelke-pölder in de nabijheid van het gebouw der voormalige Meestoof «de Zon" te Zierikzeeen staande langs de Stadswandeling tusschen de Nobelpoort en de Zuidvvelle—barrière aldaar. Betaaldag 1 Augustus 1877.

Zierikzeesche Courant | 1877 | | pagina 3