Ongelukken, misdaden enz. Zeetijding van Zierikzee. ÜARKT- EN BEURSBERICHTÊNr ADVERTENTIES ADVERTENTIËN VERGADERINGEN, VEILINGEN, AANBESTEDINGEN, VERK00PINGEN, arder van ïspel. >gen- hem tn in heeft kken mrad il bij 11 zijn olang y ge- iggen 0 reus ijnsel - en iltans t een gen? een fineer an is gelijk oogst sullen in de 1 ge beurt onder pman, p 5 hun uden. ïdenis sultan iruchfc reeh orden nig te stigen ti zijn. Lieraal arken orpeii Nisch lt dat it van jenlijk 11 op- gszins lt be- ij kan .0000 loedig ok is, 1 deren pogen- eel is iroken doch enkele j. De naar inkfi*' en ze Alexi- in de Alexi- ichten >en. 0 nog indent li voor ;ld dat je ver- al der n leeft enblik De eester. insche 1 0 ver loosde oogste ïad hij groot listen. ónsusj jetter- angers daten. uid en wedèi' eens vereenigd en, als men !t zoo noemen wil, op nieuw verbroederd en de;ie verbroedering met geest driftige toespraken, fijne diners en gloeiende toasten bezegeld. Maar de vruchten van dit gelijk van zoo menig vroeger congres zijn vrij problematisch. Wat ons 'fc meest in 'fc oog viel in de verslagen en ons ook 't meest hinderde, 'c was dat alles zoo draaide orn personen en namenaan adoration mutuelle ontbrak het waarlijk niet. Wat hebben de letteren en de taal daar voor voordeel van? Ons dunkt al heel weinig. Het heeft ook weder niet ontbroken aan zwartachtige plekjes, op 't tafellaken van den gezelligen disch. De Belgische ultramontaansche pers scheldt liet congres dan ook heel familiaar een geuzencongres. Om nu de figuur van tien heer Alberding Tliijm, die er ook was, te redden, dicht zij dezen de rol toe van ul- tramontaanschen dwarskijker in liet gcuzenkamp. Zeer eervol waarlijkZoo erg is liet gelukkig niet geweest. Het XVI Congres zal gehouden worden te Kampen, juist een plaats die ruimschoots in de middelen zit om de volgende bijeenkomst der Noord- en Zuidenaars recht lekker en pleizierig te maken, voor zoover dit met geld mogelijk is. Uit Gent bericht men dat de groote historische optocht, die Zondag zou plaats hebben, wegens liet ongunstige weer is uitgesteld lot Dinsdag. Nadat we liet bovenstaande geschreven hadden, ont vingen we de jongste tijdingen, loopende uit Brussel en Belgrado van 3 Sept. Deze komen nu of al onze redeneeringen omverwerpen of die volkomen bevestigen, 't Hangt er alleen maar van af wat van deze tijdingen waarheid is. Men oordeeleUit Brussel wordt van den 3 Sept. getele grafeerd ,/De Lidépendance heeft een particulier tele gram ontvangen, gedagteekend uit Semlin van den 3 dezer, inhoudende De Serviërs hebben Alexinatz ontruimd. De vijand was liun positie langs den linker oever der Morawa omgetrokken. Ejoub-Pacha heeft zijn aansluiting bij de korpsen van Saïd-Pacha vol bracht. De wegen van Paradschin en Cupria naar Belgrado liggen thans voor de Turken open". Zeer klaar en waarschijnlijk, als 't waar is geweest dat de Turken deii linkeroever der Morawa hadden bezet, want, gelijk we boven hebben uiteengezet, dan waren zij alreeds dagen geleden de positiën van Alexi natz en Deligrad omgetrokken en men mocht dan wel vragenwaarheen de Serviërs zich zouden moeten bergen als zij Alexinatz wilden ontruimen want het zou daar dan voor hen iets als een Sedan geweest zijn. Maarnu vinden we onmiddellijk na dit voor de Serviërs zoo beslissende nederlaags-bericlit een telegram van denzelfden datum uit Belgrado, waarin de jobstijding, naar 'fc schijnt door een Engelsch corres pondent 't eerst verspreid, stellig wordt tegengesproken. Wat is nu de waarheid Wij weten 't waarlijk niet. Van den kant van Montenegro wordt nader gemeld dat Moekhtav-Pacha, die werkelijk de aanvallende houding weder heeft aangenomen, alreeds tot Grahowo zou doorgedrongen zijn, alwaar liet gevecht ook reeds was begonnen. Uit Zara wordt nog geseind dat de Erausche consul en zijn secretaris zich van daar naar het kamp van vorst Nikita hebben begeven. Te Deventer heerschfc sinds 20 Augustus de dys- senterievan 20'26 Augustus zijn 17 personen aangetast en daarvan 5 overleden. Te Amsterdam is een vrouw, die haai' dochtertje africhtte op het stelen van manufacturen in winkels, op heeter daad betrapt en naar de gevangenis gebracht. Onder Bodegraven is een watermolen afgebrand en onder de gemeente Hillegersberg bij Botterdam een zaagmolen met loods en woning. Zaterdag morgen stonden verscheidene personen alsmede eenige politie-ageuten op den Vijverberg te 's Plage in het water te turen naar een daarin drijvend verdacht voorwerp dat in een doek gewikkeld was. Voor een volwassen drenkeling was het te klein, maar 't kon wel een kinderlijkje zijn. Alweder een kindermoordOm zich omtrent de gegrondheid van dit vreeselijk vermoeden te vergewissen werd het in den doek drijvende voorwerp opgehaald en ja wei, niet één maar zeven lijkjes bevatte de doek. Het waren zeven jonge hondjes, die door hun eigenaar aan den koelen schoot van den modderigen vijver waren toevertrouwd. Op de Bloemgracht te Amsterdam hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag jl. eenige dieven een zeer brutalen diefstal met inbraak gedaan, in liet pakhuis der heeren PI. Lucliinger en Zn. Daar de brandkast hun pogingen heeft weerstaan, is hun doel niet bereikt en hebben zij slechts een onbeduidende geldsom kunnen machtig worden. Uit een door hen op de plaats des misdrijfs achtergelaten geladen pistool laat zich opmaken dat zij des noods nog tot iets ergers in staat zouden geweest zijn als zij in hun nachtelijk bedrijf gestoord waren geworden. Te Middelburg is een man in den regenbak afge daald om zich te verdrinken. De onpleizierige vochtige kou bracht hem tot inkeer zoodat hij om hulp ging roepen, waarna men hem uit zijn zotle positie kwam verlossen. Uit Vlijmen en Nicuvvkuik in N.-Brabant wordt medegedeeld dat aan de hopteelt in dien omtrek veel schade wordt gedaan door een tot dusver nog nergens opgemerkt insect, dat de stengels der plant doorknaagt en deze zoo doet sterven. Te Amsterdam is een fatsoenlijk jongmenscli aangehouden als verdacht den brand op de Buysdaal- kade aldaar te hebben gestichthij moet alreeds zijn misdaad hebben bekend. In de gemeente Uden zijn 5 of 6 personen uit één gezin door een dollen hond gebeten. De lieden zullen nu naar St. Hubert gaan om met den mirake- leuzen sleutel genezen' te worden. Te Nieuweschans licofo de ambtenaar der belastingen Jaski, den stationsklerk Bijnders met een revolverschot in de zijde gewond. Beide personen waren in het zelfde kosthuis en hadden aan tafel een woordenwis seling gekregen. Te Giesen-Nieuwerkerk heeft een boerenjongen zijn kameraad met" een mes bijna doodgestoken. Het wonderkalf, te Onstwedcle geboren, heeft twee koppen, die echter naar boven toe in elkaar loopen en één kruin vormen, waaraan zich op de natuurlijke plaats twee ooren bevinden. Naar beneden splitst zich de kop in tweeën en heeft alsdan vier ooren, vier neusgaten en twee monden. De ziekte onder de varkens neemt te Sloten en in de omstreken zoo geducht top, dat er bijna niet meer van deze dieren over zijn. Op den Oosterspoorweg is onder Utrecht het lijk gevonden van een lotnutoe onbekend man, met ver brijzelende armen en het gezicht zoodanig verminkt, dat liet moeilijk te erkennen is. Donderdag nacht is A. A., matroos bij het Bel gische loodswezen, in de nabijheid van Ostende, door het omslaan der sloep in liet water geraakt en ver dronken. Hij laat een weduwe met een kind na. Te Mechelen had Dinsdag een treffend ongeluk plaats. Een twaalfjarige knaap, Frans Verbruggen, had dien middag een bezoek afgelegd bij zijn moei, woonachtig op den Hombeeckschen steenweg. Op weg huiswaarts begon liet hard te regenen en de jongen ging schuilen onder de Leuvensche brug, aan de Brusselsclie poort. De regen bleef aanhouden en de knaap, zeer vermoeid zijnde, viel onder de brug in slaap. Kort daarop werd de brug gedraaid om de schuiten te laten doorvaren en de jongen daardoor verpletterd. Het verminkte lijk is naar liet gasthuis overgebracht. Kei'k- en Schoolnieuws. Beroepen te St. Kruis ds. H. Bruins te Iiem; te Waverveen ds. L. van de Beer te Aagfcekerke; te Yollenlioven ds. I. W. E. vau Troostenburg de Bruin te Serooskerkên (Walcheren); te Katwijk a/zee ds. Ph. J. Wessels van de Clir. Ger. Gem. alhier. Bedankt voor Bruinisse door ds. B. v. Schelven te Souburg'. Bij het gehouden herexamen en tweede toelatings examen zijn nog tot de hoogere burgerschool toege laten 6 leerlingen en 1 toehoorder; bevorderd van de derde tot de vierde klasse 1; van de tweede tot de derde 3, en van de eerste tot de tweede 1, als mede 1 toehoorder tot de tweede klasse. BINNENGEKOMEN: 4 Sept. //Mildred", kapt. P. Lakemau, van Buncorn naar Zierikzee. 4 //Anna", kept. E. Beekman, van Gefle naar Botterdam. 4 //Josephina", kapt, N. Liud, van Helsingfors naar Antwerpen. ROTTERDAM^ Sept. 1876. Bij ruimen aanvoer was Tarwe, Kogge, Haver, Gerst 20 a 30 cent lager. Rest onveranderd. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1875 f 9.25 a f '10. Nieuwe '1876 - 9.50 a - '10. Rogge 1876 - 7.— a - 7.30 Wintergerst 1876 - 6.10 a - 6.25 Zomergerst - 5.25 a - 6. Inl. lange Haver - 3.25 a - 5. korte - 4.25 a - 6. Kleine Blauwe Erwten 1876 - 10.50 a - '11.75 Groote - l'l.— a - '12.75 Bruine Boonen - 13.50 a - 14.50 Witte - '10.75 a - 12.75 Zeeuwsche Paardenboonen - 8,25 a - 8.75 PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 4 Sept. 1 876. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2'/a pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. 2'/j Spanje, Obligation, 1867/72 3 dito Oinnenl. f 6250 3 dito f 1250 en f 2500 3 Portugal, Obligatiën 1853/69 3 dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bevv. Ins.m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,— 1866 5 dito a X 100,'1860 4% Cert. bij Hope fy- Co. 1840 4 Obligatiën-Leening '1867/69 4 dito '1859 3 Staatsleening 1864 5 f 317 Oostenrijk. Obl. m papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Amenka, dito Mei. Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 pCt f pCt, 02'/8 75>/, 22' 99 nj «'/3 53 '10011/,,. 89 98 89'/. 791/s 55'/,. 583/,s 57% 129% 12<7i6 997/s 92% Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 ,269 Baltische dito 3 131% Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 pCt 97% dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. 96'/. 55>/, Metalliek 20,65 Dito Nationale 20,90 Div. Eng. p 11,87% Rus. Z. -R. Amer. Dollars Papier A 31 Va 2,451/2 d 2,19 Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijks feest, op den 3en dezer, ook van elders ondervonden, betuigen wij, ook namens onze kiudeveu, onzen wel- meenenden dank. Zierikzee, C. E. CHIVAT. 4 September 1876. H. CHIVAT, van de Polder. AGENTSCHAP van deze COURANT. Voor de Plaatsing in alle BINNEN- en BUITENLANDSCHE BLADEN van betreffende GELDLEENINGKN, Gevraagde en Aangeboden Betrekkingen, tc Huur en te Koop gevraagde en aangeboden WONINGEN, etc. Aanbevelingen en Mededeelingen van allerlei aard wordt met spoed en nauwkeurigheid zorg gedragen door het Algemeen Advertentie-Buvenu van N IJ Cl II VAN DIT MA R Wijnstraat, Rotterdam. Belanghebbenden, die van de tussclienkomst van bovenstaand bureau wenschen gebruik te maken tot het doen plaatsen hunner Advertentiën in verschillende bladen, gelieven den uitgebreiden Catalogus (118 Pagina's) aan te vragen, en ter vergemakkelijking en goede controle van de in dien Catalogus op de laatste pagina's voor komende Orderbriefjes en Talon gebruik te maken, door bij het opgeven eener Advertentie een biljet in te vullen, af te scheuren en aan liet Advertentie-Bureau te adresseeren. De prijs der Advertentiën in dit blad bedraagt f 0,10, die der Reklames f 0,15. Voor dien prijs worden Adver tentiën door het Agentschap Rotterdam aancgenomen en met den meesten spoed aan dit blad ter plaatsing toegezonden.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3