advertentie». Commandiet Kas, Ongelukken, misdaden enz. VARIA. Zeetijding van Zieriksee. Burgerlijke Stand te Zieriksee. EENE WERKMEID STRANDGOEDEREN. Slijm- en MaagpiJIen. J. M. GASILLE, Verleden week had in het Zaailand bij Leeuwarden ten huize van zekeren winkelier B. een voorval plaats dat ernstige gevolgen kon gehad hebben. Genoemde B. had een milicien in kwartier gekregen. I)eze was even gaan wandelen en had geweer, ransel, etc. na tuurlijk laten staan. Van deze afwezigheid maakte B. gebruik om een en ander eens na te snuffelen. Ook het geweer nam hij in handen, laadde het (naar zijn zeggen deed hij dit niet, maar was het wapen geladen) lag aan en vuurde af. Hij trof zijne vrouw, schoon niet ernstig naar men zegt, in het gezicht, verbrijzelde een lamp, eenige ruiten, enz. Ook moet de ransel en een paar zich daarin bevindende pakjes geopend zijn. Voorzeker zal er spoedig meer van de zaak uitlekken, daar een onderzoek in dezen zeker niet kan uitblijven. Te Gilze, bij Tilburg, is de woning van den arbeider P. v. D. afgebrand, bij welke gelegenheid twee kin deren van 2 en 4 jaren in de vlammen zijn omgekomeu. De brand ontstond, terwijl de ouders afwezig waren, zoodat de kleinen waarschijnlijk door het spelen met lucifers den brand veroorzaakt hebben. Wederom heeft het zwemmen te Kuilenburg een inenschenleven gekost. Een dertienjarige jongen, die niettegenstaande de herhaalde waarschuwingen zich in de Lek vermaakte met zwemmen, is, 11a slechts weinige oogenblikken in het water te zijn geweest, op jammer lijke wijze verdronken. Zaterdagmorgen te 10 ure is de afslager in de z/HalIe du Nes", te Amsterdam, tijdens den verkoop der aangevoerde producten door een bloedspuwing overvallen, waaraan hij op de plaats zelf bezweek. De brand te Clarkenwell in de drukkerij der firma Grant heeft een schade van ongeveer 100,000 pd.st. aangericht. Te Genève is een boot met zeven Engelsche toe risten. omgeslagen, waarbij een Engelsche dame en een koerier verdronken. In de afgeloopen week is weder bij een voornaam kassiershuis te Rotterdam een poging beproefd om door een valsch stuk f 1400 meester te worden. Doordien men de zaak wantrouwde werd aan een jongen, die als tusschenpersoou gebezigd werd, om het geld te ontvangen, de som ter hand hand gesteld, met last om aan den bediende en een in politiek ge- kleeden politie-agent, die met hein medegingen, den man aan te wijzen, voor wien hij het geld moest ont vangen, en die hem in een koffiehuis zou wachten. Doch deze was bij hun aankomst aldaar, waarschijn lijk voorbereid, niet meer le vinden. Naar wij verne men, is het der politie later gelukt den vermoede- lijken falsaris uit te vinden en in hechtenis te nemen, waartoe de aanwijzingen van den jongen boodschapper veei hebben bijgedragen. Te Schiedam is dezer dagen een jongen op den afschuwelijken inval gekomen om in de brievenbus bij het Gasthuis aldaar een brandende lucifer te werpen, zooilat een oogenblik later de vlam er uit sloeg; er waren slechts drie brieven in de bus, die gedeeltelijk verbrand zijn. Van twee brieven waren de adressen en van een derde was de naam van den afzender nog leesbaar. Te Gorrientes kwamen twee gemaskerde personen 's avonds aankloppen bij een vermogend man, die, de deur openende, met een dolk neergestoken werd. Het huis binnentredende vonden zij de 15jarige doch ter, die zij de handen bonden en dwongen haar de bewaarplaats der schatten van haren vader aan te wijzen. Zij deed dit, maar wrong, toen de bandieten den schat wilden lichten, zich de handen los, greep een revolver, snelde de booswichten achterna en schoot ze beiden neer. IJlings liep ze naar den rechter niet te huis; het hoofd der politie.. ook niet te huis. Vermoeid en geagiteerd riep zij eenige buren te hulp, die met haar huiswaarts gingen, de gemas kerde dooden van hunne vermomming ontdeden en toen in de moordenaars en roovers den rechter eu den politieman herkenden. De bekende Kallmann, die wegens moordaanslag op von Bismarck in liet tuchthuis St. Georges ge vangen zit, heeft eeuigen tijd geleden zijn vader ver zocht een verzoek om vermindering van straf bij den vorst in te dienen. Deze heeft dit geweigerd, hetgeen de woede van den gevangene zoodanig heeft opgewekt dat hij, om die tn koelen, zijn bewaarder is aangevallen en den man op verschrikkelijke wijze heeft mishandeld. Terwijl dezer dagen in den volkstuin le Berlijn een koordedanser bezig was zijn exercitiën te verrichten verloor hij zijn balanceerstok. Dit voorwerp kwam terecht op liet hoofd eener dame, die zich onder de dicht opeengedrongen menigte toeschouwers bevond en verwondde haar deerlijk aan het hoofd. Overigens schijnt het zeer raadzaam, een net onder het koord te spannen, want het aanschouwen van halsbrekende toeren als de vélocipèden-rit, liet geblinddoekt exer- ceeren enz., is zeer ijzingwekkend. Uit Amsterdam schrijft men d.d. 10 Aug.: de Brabantsche centen zullen hier binnen weinige dagen geheel uit den omloop verdwenen zijn. Twee boek- verkoopers, de lieeren Koster, hebben zich als geld wisselaars opgeworpen en iëdeven houder van Belgische centen betalen zij met 80 a 85 pet. Hollandsche munt. Hunne winkels worden bestormd, zoodat een politie agent voor de goede orde moet. waken. Wie wat bij hen koopt kan de twee csutimesstukken tot de volle waarde in betaling geven. De joden schreeuwen langs lieeren wegen //twaalf Belgen om een dubbeltje" en ze maken schijnbaar uitstekende zaken. Een comisch-tragisch voorval had gisteren namiddag aan de Bierkade te 's Hage plaats. Wegens liet plagen van een paard had een ondeugende knaap zich een pak slagen van den voerman op den hals gehaald. Een viertal sjouwerlieden trok zich 't leed van den dierenplager aan en diende den koetsier op hun beurt een //gevoelige" les toe; door deze bestraffing werd de strijd tussclien de respectieve verdedigers van 't paard en den jongen zoo heftig, dat de lieeren ongemerkt al vechtende in de vaart terecht kwamen. Toen werd de strijd ge staakt; in den //frisschen" stroom werden alle vijan delijkheden verdronken en met een nat pak, doch als z/goede vrienden" kwam het vijftal spoedig weder op den kant. Het paard was gewroken. Eenige dagen geleden heeft de bekende luchtreiziger Godard weder een luchtreis ondernomen. De opstij ging had plaats in het schitterend verlichte Park te Brussel, dat met duizenden toeschouwers was gevuld. Om 8 uur werd met de vulling een aanvang gemaakt en om 10 uur steeg de ballon, nadat in liet schuitje Godard met drie andere reizigers hadden plaatsgenomen, statig in de hoogte. Van alle kanten werd bengaalsch vuur ontstoken, hetgeen een prachtig effect opleverde. Nadat de ballon een geruimen tijd boven de stad gezweefd had, werd ze door den wind in noordweste lijke richting gedreven en kwam te half 12 op een .stuk land bij Releghem neder. Een der luchtreizigeis verklaart dat het gezicht dat Brussel in den maneschijn opleverde, alle beschrijving te boven ging. Kapitein Boyton was te Weenen bijna verdronken. Hij liet een torpedo springen onder een scheepje. De torpedo sprong te vroeg. Het schip werd geheel uit elkander geslagen, maar Boyton raakte bedwelmd en werd slechts met moeite aan wal weer bijgebracht. UITGEZEILD: 18 Aug. //Alfred", kapt. J. Jarvis, vau Zierikzee naar Engeland. Van 11—18 Aug. 1876. Geboren: Eene dochter van W. C. van Manen en G. M. A. Knuttelt. Een zoon van E. Verhuge en J. P. van Loo. Gehuwd: C. J, Korsten, jm. en J. J. Oerlemans, jd. Overleden: C. van den Bergen, oud 6 m., d. F. O. Verijke, oud bijna 3 in., d. G. van Vessem, oud ruim 2 m., d. H. van den Houten, oud circa 8 m., z. A. Bos, oud 10 w., z. L. Kouwen, oud 63 j., ongeh. d. W. C. de Does, oud 6 m., z. Ondertrouwd M. L. VAN WAG K A. W. B. LÜGTEN. I-Ieusden, 16 Aug. 1876. Algemeene Kennisgeving. CS etrouwd C. J. KOKSTEN en 1. J. OERLEMANS. Zieiukzee, 18 Augustus 1878. MET NOVEMBER benoodigd bij Mevr. STETTEROGGE. S dagen zicht 4 °/o 1 maancl 41/2 Worden voor de eerste maal opgeroepen tot reclame zij die vermeenen recht te hebben op 63 blokken TIN, gemerkt B E, een ANKER met ijzeren stok, zwaar p. m. 35 K.G. en circa 60 meter KETTING, een DITO, p. m. 500 K.G. en circa 50 meter KETTING, een DITO met houten stok, zwaar p. m. 800 K.G. en een DITO met ijzeren stok, zwaar p. m. 50 K.G., allen ongemerkt, alles gevischt in zee op den Oosterbank. Brouwershaven, den 17 Augustus 1876. De Burgemeester aldaar J. M. LOCKER DE BRUIJNE. J_>e ^ier-ilïzeesclie Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden deposito. 1 maand dato °/o 3 4 6 4i/s KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bui- tenlandsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 10T uur. Deze PILLEN, die sinds vele jaren met het beste gevolg tegen de slijm en als maagversterkend gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderenbijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxeerend zijn, zijn tegeu 3272 ceut ^et> doosje met bericht van gebruikt verkrijgbaar te St. Annaland, P. Tase, Abrz. (Neuzen, (ter) G. W. Houtzager. Bergen-op-Zoom, Verlinden. 'Rotterdam, van SantenkölfT. Breda, A. J. Janssen, Gz. Korte Hoofdsteeg. Brouwershaven, C. Kappers. ISluis, C. J. Keim. 's Heerenhoek, J. Smolders. jTholen, Wed. J. Timmers. 'Hoek bij Neuzen, Seherpenisse.iVlissingen, P. Lagaaij. Hontenisse, C. Fassaert. IZierikzee, J. M. Gasille, Korte Middelburg, W. P v. d. Kamer. St. Jansstraat, C. 144. Middelharnis, A. Teepe. IZonnemaire, W. Kroon. En verdere Depóts in andere plaatsen. PT WAARSCHUWING. Deze SLIJM- en MAAG PILL tiN, reeds zoo veie jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn in verzegelde doosjes a 321/2 cent te ZIERIKZEE alleen en uitsluiteiid verkrijgbaar bii den lieer Korte St.-Jansstraat, wijk C, No. 144. jffg- LET WEL! Om elk Doosje der echte en sinds onheuge lijke jaren gebruikte slijm- en Maagpillen is een biljet, voorzien, met de handteekening (welke zich ook bevindt op het Zegellak) van den vervaardiger, J. J. SCHREUDER, Apotheker. Er is geen twijfel hoegenaamd, dat rhumatiek, zenuwaandoening en dergelijke pijnlijke kwalen altijd onder een groot deel onzer bevolking heerscheil. Plet aantal getuigschriften van genezingen door Hollo way's middelen is zonder voorbeeld, en behoort onder de aandacht van alle lijders aan deze kwalen gebracht te worden. De pijnlijke deelen moeten gedurende eenige minuten met warme pekel gebet, afgedroogd en onmiddellijk met de Zalf goed ingewreven worden. Zij zal door de poriën der huid dringen en de grootste verlichting geven. Menig kostelijk menscheuleven gaat jaarlijks verloren dat gespaard had kunnen wor den, indien bij ongesteldheid vroegtijdig de toevlucht was genomen tot deze merkwaardige geneesmiddelen, die noodzakelijkerwijze blijken zullen heilzaam te zijn, en niet schaden kunnen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, 3. f 6.75, f 13.50, 20.50 ziju op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3