3G Pilaar, J. C. PILAAR. J. C. PILAAR, J. C. PILAAR I I BEURS- EN jUtARKTBERICHffir Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADWRTEN TIE R KIEZERS! VAN HOUWENINGE EN VISSER, De Pmsé deelt mede, dat tot opvolger van graaf Apponyi te Parijs bestemd is graaf Chotek, thans gezant te Brussel; tol gezant in de Belgische hoofd stad zou worden benoemd graaf Miilinen, thans werk zaam aan het departement van Buitenlandsche Zaken te Weenen. Het Oosten, Aan de Beurs was Maandag het gerucht verbreid, dat Servië den oorlog wilde verklaren aan Turkije. Aan de Turksche ambassade verzekert men, dat de geruchten over den toestand in Servië zeer overdreven zijn. De Sultan was geheel hersteld. In het Lagerhuis sprak de Minister d' Israeli in antwoord op Forsters interpellatie, de berichten tegen van de in Bulgarije bedreven daden van wreedheid. De onlusten hadden een begin genomen door de af wezigheid van geregelde troepen. De oorlog werd door de Bachibouzoks en de Circassiers met groote woestheid gevoerd, doch zonder dat op stam ol gods dienst gelet werd. De gezant Elliot had bericht, dat er thans geregelde troepen waren gekomen en dat de onlusten nu opgehouden hadden. In antwoord op de vraag van den afgevaardigde Jewell antwoordde de Minister Bourke, dat te Bagdad de pest heerschte, dat daaraan van Februari af 3639 menschen gestorven waren, doch dat in de laatste drie dagen niemand daaraan was bezweken. Quaran taine was niet noodig voor de reizigers, daar de pest opgehouden had, doch voorzorgen met koopwaren waren noodzakelijk. Graaf Derby antwoordde aan graaf de La Warre in het Iioogerhuis, dat de toestand in Servië zeker kritiek was, dat groote militaire toebereidselen werden gemaakt, de militie en de reserve onder de wapenen werden geroepen en alle maatregelen werden genomen om onmiddellijk den veldtocht te beginnen. De Minister kon niet zeggen of Servië voornemens is al of niet oorlog te voeren. Door de onlusten in de aangrenzende landen waren wellicht de maatregelen, door Servië ter verdediging genomen, te rechtvaardigen. Nadere inlichtingen had de Minister niet ontvangen. In antwoord aan Lord Slratheden verklaarde graaf Derby aangaande de gebeurtenissen te Konstantinopel, dat hij het niet kon betreuren, dat hetgeen een bron van oneenigheid tusschen Engeland en andere mo gendheden had kunnen worden, uit den weg was geruimd. Hij gaf zijn vaste overtuiging te kennen, dat de troonswisseling, zonder invloed van builen tot stand gekomen, een daad was, gerechtvaardigd door het dreigend gevaar en door de onmogelijkheid om werkelijke hervormingen te verwachten van den vori- gen Sultan. Het resultaat der onderhandelingen tusschen de Porte en de opstandelingen is onbekend. Liepen die goed af, dan viel er niets meer te doen, werden de vijandelijkheden hervat, dan zou men de zaak opnieuw in overweging moeten nemen. De Minister kon niet zeggen wat het gevolg zou zijn van voorstellen of raadgevingen van Engeland. Intusschen verzocht hij het huis dringend zich van alle critiek van de ge dragslijn der andere mogendheden en van Engeland te onthouden. Engeland verlangt in der minne een schikking van den opstandhet wil geen partij kiezen voor den een of den ander. Dit is de regel, ook bij andere ernstiger omstandigheden gevolgd. De regeering heeft gemeend aan de Porte het initiatief te moeten laten in haar eigen zakenzij is bereid aan de porte en de andere mogendheden zoo goed mogelijk raad te geven, hetzij ten opzichte van de Christenen, hetzij van de Turksche bevolking. Lord Granville verklaarde, dat hij met het geven van zijn meening zou wachten, totdat meer volledige inlich tingen verkregen waren. De Politische Correspondent meldt uit Belgrado, dat liet vertrek vau den vorst naaf het leger op den 30 Juni is vastgesteld; denzelfden dag zal een oorlogs proclamatie worden uitgevaardigd. Geheel Servie zou in staat van beleg zijn verklaard. De Correspondent meldt uit Cettinje, dat alle Mon- tenegrijnen van 17 tot 60 jaar zijn opgeroepen. De Senaat zal eerstdaags het bewind aanvaarden uit naam vau den vorst tot aan het einde van den oorlog. 1 ngezonden, Gedurende de laatste jaren zijn in verscheiden ge meenten der Ned. Herv. Kei k moeielijkheden gerezen bij de aanneming en bevestiging van lidmaten. Recht zinnige ouderlingen zochten de toelating te keeren van vrijzinnige, doch overigens wel onderwezen per sonen, op wier gedrag men niets had aan te merken. Langdurige processen waren daarvan het gevolg. De uitslag was, naar gelang der omstandigheden, ver schillend. Sedert kort heeft de orthodoxe partij mede een stormram gemaakt van het artikel, waarhij vragen voor de bevestiging van lidmaten zijn voorgeschreven, hoewel velen, rechtzinnigen en vrijzinnigen, steeds meenden, zich de vrijheid te mogen veroorloven, ze meer of minder te wijzigen, dan wel geheel weg te laten. De heer Hooykaas Herderschee te Nijmegen is onlangs voor zes weken in de uitoefening van zijn predikambt geschorst, omdat zijn geweten hem ver bood, de vragen bij de bevestiging van lidmaten te doen. Intusschen zijn voorstellen bij de synode aanhangig, waardoor de herhaling van dergelijke treurige feiten voorkomen zal kunnen worden. Voor alle lidmaten der Hervormde gemeente te Zierikzee, die wenschen dat deze voorstellen wet worden, ligt een adres aan de synode, in den geest van wat zij verlangen, ter teekening bij den heer S. Ochtmau, boekhandelaar alhier. Dat niemand, die den vrede, den ernst en de vrijheid bemint, verzuime van het adres kennis te nemen en, indien hij zich met den inhoud vereenigen kan, te teekenen. Zierikzee, 29 Juni '76 W, C. VAN MANEN. Kerk- en Sclioolnieuws. Beroepen te Goes ds. A. E. van der Dussen te Harmeien. Aangenomen 't beroep naar Domburg door den kand. S. IJlfers. Benoemd tot hulponderwijzer op school B te Vlis- singen de heer B. E. Huijs te Leeuwarden. De Gemeenteraad van Vlissingen heeft besloten tot verlaging van het schoolgeld op de school van den heer Stuart. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 29 Juni 187 6. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2'/a pCt. 623/le dito dito 3 751/.! dito dito 4 98J/8 dito Stad Rotterdam 3 951/,, België, dito, Rotschild. 2'/i Spanje, Obligatien, '1867/72 3 12l/2 dito Binnenl. f 6250 3 lli/2 dito 1250enƒ2500 3 'H5/8 Portugal, Obligatiën 1853/69 3 521/8 dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope 8f Co. 17981816 5 993/4 Bew. Ins. rn. Coup. 6 S. 1855 5 84 Obligs. a f 1000,1866 5 dito a -100,— I860 4'/2 855/s Cert. bij Hope Êf Co. '1840 4 741/,, Obligatiën-Leening 1867/69 4 731/,, dito 1859 3 Staatsleening 1864 5 313 Oostenrijk. Obl. m papier Mei en Nov. 5 pCt 523/le Febr.-Aug. 5 5l3/,( dito in Zilver Jan. en Juli 5 537/8 April Oct. 5 54^ Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 125 Italië, Bew. lnschr. met Coupon 5 pCt. 66 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 89/16 N.-Amenka, dito Mei. Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 907/8 Mexico, dito 1851 3 2621/2 131 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. 1000, 5 pCt. dito Jelez-Orel f '1000 L1808 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. 149 Zuid-Ital. dito 3 dito 99l/4 Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. 575/8 PRIJZEN VAN COUPONS. Metalliek. 20 40 Rus. Z.-R. /-307/8 Dito Nationale 20 35 Amer. Dollars 2.44,/2 Div. Eng. p 11,90 I Papier 2,lö1/s Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 29 Juni 1876. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe Nieuwe dito Zomertarwe Rogge Maartsche Gerst Winter-Gerst Zomer dito f~~ -10,— - 7,50 - 5,75 - ö'öO De Ned. Mudde. Haver Paarden boonen Witte boonen Bruine dito Schokker-Erwten Kleine dito 5,— 8,50 10,50 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 29 Juni 1876. Teelt 1875. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, lste kwaliteit blank ƒ15,a 16, Twee en een, middelbare dito -14,a 15 Twee en een, mindere dito a Een en een, lste kwaliteit blank a Een en een, middelbare dito a Een en een, mindere dito a Onberoofde, lste kwaliteit blank - 15,a 16, Onberoofde, middelbare dito -13,a 15, Onberoofde, mindere dito -11,a 13, Mullen a Middelbare dito a Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 29 Juni 1876. Boter laagste koers 0,60 per 5 ons. hoogste - 0,70 5 ICip-Eieren laagste koers 0,82 per 25 stuks. middel 25 d hoogste - 0,90 25 Van 2330 Juni 1876. Geboren: Eene dochter van P. Sie9 en G. van Vessem. Een zoon van 1). Ruselaar en B. C. Baskop. Eone dochter van J. L. G. Kingmans en D. Pompoene. Een zoon van J. S. Vooren en J. A. de Mooij. Eene dochter van C. Rombouts en A. C. VVillemse. Een zoon van C. Reijnhoud en C. van den Boom. Gehuwd: E. Poldeman, jm. en E. Bakker, jd. Als levenloos aangegeven: Eene dochter van S. Muste en C. L. van Schattenburg Colman. Met ingenomenheid hebben vele kiezers kennis genomen van de aanbeveling van den Heer J. C. PILAAR als lid van den Gemeenteraad. Zij kunnen zieh met die aanbeveling zeel- goed vereenigen, overtuigd zijnde, dat door dien kandidaat dezelfde beginselen zullen wor den voorgestaan, die in den Heer VAN DER GRIJP zulk een' warmen voorstander vonden. Tevens hebben zij het volle vertrouwen, dat door hem in den Raad die richting zal worden versterkt, waarmede ook zijn voorganger steeds heeft samengewerkt, tot verbetering van die gemeentebelangen, welke daaraan dringend be hoefte hebben. Op grond hiervan bevelen zij U ernstig en dringend aan op 4 J u 1 i e. k. ter stembus te gaan en met hen tot lid van den Gemeenteraad te kiezen den Heer Directeur van bet Post- en Telegraafkantoor. Bij de aanstaande verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad op Diusdag 4 Juli, in plaats van den Heer S. G. NAUTA VAN DER GRIJP, durven wij in liet volste vertrouwen aanbevelen den Heer EENIGE KIEZERS. Met ingenomenheid kennis genomen hebbende van de aanbeveling tot lid van den Gemeente raad van den Heer bevelen eenige kiezers daarom dien kandidaat ten dringendste bij hunne medekiezers aan. Laat u niet bedriegen door het niet stellen van een tegenkandidaat. De tegenpartij werkt in 't geheim. Komt dus trouw op, steuut de liberale richting door te kiezen den Heer Een voorstander van vooruitgang. THEE-SOORTEN uit het magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als lagen prijs, bijzonder aanbevelen, zijn Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af 0,90 tot 3,00 per 5 ons zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-Courauten zijn gratis verkrijgbaar Axel wed. Joh. Veenhuizen. BrouwersliJWvBrabant. Hontenisse C. Eassaert. Neuzen J. C. van Sprang. St. Annaland J. de Graaf. Middelburg J. A. Goethals. Vlissingen Ch. Sutherland. Sluis J. C. A. Mets. Sluis P. E. Mets. SasvanGent A. M. J. Stubbe. Zierikzee Jb. OchtmanJz.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3