BEURS- En MARKTBERICHTEN, Burgerlijke Stand te Zierikzee. ADVERTENTIE N. drijven die met doodstraf, dwangarbeid of gevangenisstraf worden geboet. Dit is dus een halve amnestie, zij zou de onrust der ongerusten niet wegnemen, te meer daar de meeste communards, die tot dusver schuldig verklaard zijn ook met een der drie genoemde straffen getroffen zijn. Toch zou bij eenigszins milde opvatting het denkbeeld van den heer Philippoteaux wel aanbe veling verdienen. Het is een midden tusschen het verlangen van lien die volkomen vergiffenis willen toestaan en dat van lien, die de communards tot den laatsten man willen opgespoord en den snooden com mune-opstand zonder eenige genade gewroken wil len zien. Plet Journal Officiel heeft ten langen leste de lijsten der mntatien gegeven van prefecten, onder prefecten en ambtenaren der prefecturen. Yolgens sommigen is de regeering niet ver genoeg volgens anderen te ver gegaan. Zeker is het dat Buffet, zoo hij in 't zelfde geval verkeerde als thans de bovendrijvende republikeinsche partij, wel verder zou gaan en een algemeene opruiming zou houden. De Tweede Kamer schijnt zich flink te zullen toonen tegenover de geestelijkheid, die in de laatste jaren zooveel invloed heeft weten meester te worden. Als men eenige optimisten gelooven mag dan zijn er zelfs niets meer of minder dan een soort van Mei- wetten op handen. De bisschoppen die alreeds zooveel hoop op hun vrome klericale studenten hadden geves tigd zitten niet weinig in verlegenheid. Al hun hoop hebben ze thans nog op den Senaat en als dit lichaam niet een weinig voorzichtig is, loopt het gevaar zich te laten stempelen als 't klericale staatslichaam tegen over het auti-klericale lichaam der Tweede Kamer. Daaruit zou een conflict tusschen Kamer en Senaat kunnen ontstaan, dat veel bedenkelijker kan worden iu zijn gevolgen, dan iedere andere aanleiding tot wanverhouding tusschen de beide staatslichamen. De Fransche bladen houden zich ijverig bezig met het bespreken van de benoemingen van de prefecten, door het Journal officiel aangekondigd de republi keinsche bladen zijn dankbaar doch niet voldaan, alleen het ontslag van den prefect De Fournès in Savoie is hun het duidelijk bewijs van de gezindheid der Begeering om met de meerderheid samen te werken de meer gematigde organen zijn tevreden en wijzen er op, dat met de nu openbaar gemaakte wijzigingen deze niet uitgeput zijuin de eerste dagen van Mei worden nog veranderingen in het prefectoraal bestuur verwacht. De Zondag in Frankrijk gehouden Kamerverkiezingen hebben voor de Bepublikeinsche partij een gunstigen afloop gehad. Te Marseille en te llijsel zijn republi keinen gekozen, te Parijs vereenigde Pascal Duprat ruim 1000 stemmen meer op zich dan zijn mededinger Chabert en moet een herstemming plaats hebbente Bordeaux moet herstemd worden tusschen twee repu blikeinen, terwijl te Saint-Amand (departement Cher) de conservatief Saint-Sauveur wel is waar de meeste stemmen verkreeg, maar in herstemming moet komen. Vereenigen zich nu de stemmen der beide republikeinsche candidaten aldaar op een hunner, dan zal ook daal de republikeinsche partij vermoedelijk de overwinniug behalen. Duitschland. Paschen is te Berlijn zoo stil voorbijgegaan, dat het 'werkelijk geheel aan nieuws ontbreekt. De Ooster- sclie zaken worden besproken en algemeen is men het daarover eens, dat de offlciëele betrekking tusschen de drie Keizerrijken ten opzichte van die zaken dezelfde is gebleven, maar dat er in Busland steeds een machtige partij bestaat, die geen geheim maakt van het ondersteunen van de opstandelingen; hieruit zou zich de schijnbare dubbelzinnigheid iu de houding van de Bussisclie Begeering verklaren. Dat het werkelijk niet het plan is van Busland om op dit oogenblik de zoogenaamde Oostersche kwestie tot een oplossing te brengen, leidt men hieruit af, dat de binnenlandsche toestand van het land een oorlog zeer ongeraden maakt, terwijl Keizer Alexander persoonlijk eeu man des vredes is. Engeland. De Koningin is nog steeds te Coburg, waar zij niettegenstaande het slechte weder, dagelijks uit rijden gaat; de Prins van Wales kwam Zaterdagmorgen te Gibraltar aan. Omtrent het drama te Blacburn zijn nadere bijzonder heden aan het licht gekomen. Het hoofd van het vermoorde meisje is met behulp van door de politie daartoe gebezigde bloedhonden teruggevonden in de woning van een barbier, William Pish, op wien ver moedens rustten. Met moeite werd Fish naar de gevangenis gebracht en aan de woede der bevolking onttrokken. Hij zal nu wegens den moord van Emily Holland terechtstaan. Fish is 26 jaar oud. Blijkens een later bericht heeft hij bekend het kind in zijn huis gelokt en daay vermoord te hebben. Taylor, dien vroeger van den misdaad verdacht hield, schijnt krankzinnig te zijn. Te Limmerick heeft tusschen 4000 voorstanders van de //home rule,' en 400 nationalen, die de poli tiek der eerstgenoeraden als te gematigd afkeuren, een botsing plaats gehad. 40 Personen werden gekwetst politie—patrouilles loopen door de stratende troepen zijn in de kazerne geconsigneerd. Belgie. De beruchte 't Kint de Bodenbeke werd maandag van de gevangenis //Les Petits Cannes" naar het paleis van justitie gebracht om daar voor den raad te ver schijnen, een formaliteit slechts, door de nieuwe wet op de preventieve gevangenschap voorgeschreven. De beschuldigde was netjes gekleed en droeg de hand boeien over zwartglacé-handschoeneu. De raad be krachtigde na het hooren van het openbaar ministerie het bevel tot inhechtenisneming. 'tKint werd hierop wederom naar de gevangenis teruggebracht. Er waren slechts weinig nieuwsgierigen, daar het weinig bekend was dat deze formaliteit plaats zou hebben. Het Oosten* Als het spreekwoord //geen rook zonder vuur" waarheid vertelt, dan zou er ongetwijfeld reden zijn om aan een niet ver meer verwijderden Oosterschen oorlog te gaan denken. Niet alleen toch hebben de opstandelingen in de Herzegowina de wapenen niet nedergelegd en hebben zij integendeel Mouktar-pacha met zijn troepen in groote verlegenheid gebracht, ja zelfs, als de jongste tijdingen juist zijn, geheel inge sloten, naar ook in Bosnië neemt de strijd tusschen Christenen en Turken toe en Servie, ofschoon zonder geld en niet geheel in orde met zijn binnenlandsche politieken toestand, gaat steeds voort met zich toe te rusten als of inderdaad de oorlog voor de deur stond: Er broeit daar langs den Donau misschien meer dan nog algemeen goed bekend is en als men daarbij leest hetgeen vele Duitsche en vooral Oostenrijksche en Bussisclie bladen zoo dagelijks te vertellen hebben, dan kan men zich niet weerhouden van te denken dat er wellicht binnen kort groote gebeurtenissen op handen zijn. Onwillekeurig herinneren we ons dezer dageu ge durig wat we reeds in onze eerste beschouwingen van den driekeizersbond als onze meening hebben uitge sproken, n.l. dat uit dat verbond dat destijds als een verrassing tegenover de toen in Frankrijk zoo onhandig en onverstandig aangestookte revanche-beweging zoo onverwacht voor den dag kwam, vroeg of laat een nieuwe uitbarsting van de Oostersche kwestie moet voorkomen. Idet schijnt dat het werkelijk dien weg opgaat, Nu is het zeker waar dat de openlijk als officieus erkende pers zoowel in Duitschland als in Oostenrijk en Busland niets dan vredevrederoeptmaar naast die pers staat toch niettemin een andere die oorlog oorlogvoorspelt. En nu kan het de vraag zijn in hoeverre misschien hooger invloeden deze laatste pers aanleiding geven om niet het liedje van vredevrede en geen gevaar te zingen. Zoo zou het zeer wel kunnen zijn dat die pessimistische pers zoo langza merhand de wereld moest voorbereiden op de omkeering van toestand. Schoolnieuws. Bij het examen voor de acte van hulponderwijzer is o. a. geslaagd P. v. d. Haven, kweekeling te Zie- rikzee en leerling der alhier bestaande Oefenschool. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 20 April 187 6. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2i/2 pCt. dito dito dito dito dito Stad Rotterdam B België, dito Rotschild. 2'/a Spanje, Obligatien, 1867/72 3 dito Binnenl. 6250 3 dito f 1250 en f 2500 3 Portugal, Obligatien 1853/69 3 dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope 8p Co. 17981816 5 Bew.Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f '1000,— 1866 5 dito a '100,— '1860 4 '/2 Cert. bij Hope Ép Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening '1864 5 Oostenrijk Obl. m papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. '100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Amevika, dito Mei. Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 63i/18 741/, 9f1/a 96 16 15'/3 15V, 503/4 1013/s 883/, 993/8 903/s 793/4 67 V, 521/, 52'/s 56 561/s 126 995/a 90 61/8 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tilïis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L 1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPO 2543L •135 pCt 99 f 98 85 257/S 52W, NS. Rus. Z.-R. f307/3 Amer. Dollars 2,43 Papier 2,13 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 20 April 1876. Metalliek f 20,87i/2 Dito Nationale 21,70 Div. Eng. p 11,85 De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe f j Haver f Nieuwe dito 8,75 Paardenboonen Zomer tarwe - Witte boonen - Rogge - 7,— Bruine dito - Maartsche Gerst - 5,90 Schokker-Erwten - Winter-Gerst - 6 Kleine dito Zomer dito - 5,80 Marktprijzen der Meekrap te Zier ik zee, van den 20 April 1876. Teelt 1875. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een,'1ste kwaliteit blank f 15,50 a 10.50 Twee en een, middelbare dito -14,— a 15, Twee en een, mindere dito a Een en een, '1ste kwaliteit blank a Een en een, middelbare dito a ,- Een en een, mindere dito a Onberoofde, 1ste kwaliteit blank - 15,a 16,50 Onberoofde, middelbare dito -'14,a '15, Onberoofde, mindere dito -12,a 13, Mullen a Middelbare dito a Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 20 April 1876. Boter laagste koers f 0,67 per 5 ons. hoogste - 0,75 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,60 per 25 stuks. middel - 25 y> hoogste - 0,85 25 Van 7—21 April 1876. Geboren: Eene dochter van C. Tuijtel en A. M. 0. de Vroome. Eene dochter van B. de Vlieger en J. Leeuw. Eene dochter van J. Karreman en A. Verschuur. Eene dochter van D. van der Wekken en II. Neerhout. Een zoon van C. Koopman en N. Slager. Eene dochter van C. de Vos en J. J. Erancoise. Eene dochter van M. Muste en J. Fonse. Een zoon J. van der Have en' M. Smit. Eene dochter van J. Manni en D. G. van Wezel. Eene dochter van F. L. Geerards en A. M. van Oort. Overleden: C. H. Peute, oud 8 w., z. J. H. Kwant, oud 9 m., z. (overl. te Geertruidenberg). A. Hogerheide, oud 35 j., weduwe van P. Bijkerk. J. C. Arts, oud 1 in., z. C. Hollestelle, oud 61 j., vrouw van P. Bezuijen. J. den Dekker, oud circa 3 m., z. E. Plaum, oud 36 j., j.d. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente te Zierikzee geven onder dankbetuiging kennis, ook namens het Boomsch-Katholiek-, Evangelisch-Luthersch- en Israë litisch Armbestuur, dat zij hebben ontvangen ten be hoeve hunner armen de som van f 319X09 zijnde de zuivere opbrengst eener opvoering van de Bederij- kerskamer //Talma". Zierikzee, 21 April 1876. Diakenen voornoemd J. E. MULOCK HOUWEB, Voorzitter. J. BETIIE, Secretaris. f Ondertrouwd C. BAL E. A. C. VERTON. Tiiolen, 19 April 1876. Algemeene kennisgeving. Ondertronwd H. KO REMANS, Adjunct-IJker, Leeuwarden, en E. KORSTEN. Zierikzee, 20 April 1876. Wegens familie-omstandigheden geen receptie. Menige en algemeene kennisgeveing.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3