Watersnood-drinkgelagen. Zeetijding van Zierikzee. Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. advertëntTek Italië. In Italië is, zonder dat een conflict van beginselen daartoe aanleiding- gaf, een nieuw ministerie opge treden. Het ofïicieele blad bevat de samenstelling van liet nieuwe kabinet. Het zijnDepretis, pres.-min. en min. van fiinanciëtiMelegari, bnitenl.; Nicotera, binnenl.; Mezzacapo, oorlog; Brin, marine; Zanar- delli, openb. werkenCoppino, onderwijsMancini, justitie; Majovano, koophandel. De ministers hebben den eed in handen des konings afgelegd eu Zaterdag morgen hunne eerste bijeenkomst gehouden, waarbij ook de lieer Malegari tegenwoordig was. In de Dinsdag gehouden zitting der Kamer heeft de nieuwe president-minister Depretis de samenstelling van het Kabinet meegedeeld en het program uiteen gezet. Wat de kerkelijke politiek betreft, zal het ministerie niet aanvallend te werk gaan, maar ook vreemd blijven aan elke poging tót verzoening; de regeering zal de bestaande wetten handhaven, maar behoudt zich voor nadere wetten in te dienen tot betere verzekering van de vrijheid van geweten. Ten opzichte van de bui- tenlandsohe staatkunde zal het ministerie dezelfde om zichtigheid in acht nemen als het vorige Kabinet. Wat de spoorwegovereenkomsten betreft, zal de regeering overwegen de scheiding en den aankoop van de spoor wegen van Boven-Italië, maar de regeering zal wellicht niet de exploitatie aan den Staat opdragen, tenzij alleen als maatregel van overgang. Sprekende van den financiëelen toestand, erkende Depretis, dat deze veel gunstiger is, maar het einddoel nog niet bereikt. Het miuisterie zal met een den vrijhandel gunstigen geest de onderhandelingen nagaan, die over de handels- traefcaten worden gevoerd. Ten slotte verklaarde de president-minister, dat de regeering niet wil optreden als een partij-ministerie, maar de medewerking van allen zal aannemen om dit program te verwezenlijken. KUNSTJVIEUWS. In ons vorig nommer drukten we het vertrouwen uit dat het concert voor den watersnood een in allen deele gelukkige improvisatie zou blijken te zijn; wie 't concert bijwoonden zullen het met ons eens zijn dat dit vertrouwen op goede gronden berustte en niet beschaamd is geworden. Wij oordeelen het vrij ongepast om een ontleding en beoordeeling der ver schillende krachten te geven, waaruit onder de be kwame leiding van den heer D. H. Ezerman zulk een goed geheel was samengesteld, genoeg zij 't als onze overtuigtug uit te spreken dat het geheel uit stekend geslaagd mag genoemd worden. Dit concert leverde weder het bewijs op dat, met samenwerking en goeden wil, veel schoons kan uitgevoerd worden. Zooals gezegd is, meenen we ons van kritiek te moeten onthouden, al kan deze in dit geval ook schier onver deeld gunstig zijn. Toch mogen we een warme betui ging van hulde niet terughouden voor de talenten vau Mevr. S. B., de eenige dame die tot deze uit voering medewerkte en haar zoozeer opluisterde. Waar 't evenwel bij dit concert om te doen was: leniging van het leed der slachtoffers van den waters nood, ook dit doel is bereikt. Naar we vernemen heeft de commissie de satisfactie I69506 aan de commissie voor den watersnood te kunnen over dragen. Ingezonden. Beeds meer dan éénmaal vernamen wij, dat som mige caféhouders de ontvangsten van zekeren dag ten bate der noodlijdenden door den watersnood hebben besterad. Deze dag is natuurlijk te voren behoorlijk aangekondigd en per advertentie aan het publiek bekend gemaakt. Hoewel de bedoeling van den ondernemer oor spronkelijk goed is en het van zijne zijde inderdaad eene tamelijk groote opoffering is om de opbrengst van een geheelen dag vrijwillig af te staan, komt het ons voor dat deze geheele nieuwigheid slechts een dichte bloedverwante is van het tegenwoordige bonstelsel en tot schromelijke misbruiken aanleiding moet geven. Hoe menig glas zal op zulk een dag in een dergelijk café niet gedronken worden, meer dan gewoonlijk, meer dan genoeg, 't Is immers alles ten bate der noodlijdenden Hoe vele berooide koppen, hoe vele verwarde zinnen worden er gemaakt, alles ten bate van het eenig noodige, geld voor de behoef- tigen. Of ook wel ten bate van branders, likeur stokers en wijnkoopers; deze zullen waarschijnlijk wel geen rabat toestaan op hetgeen alsdan verorberd wordt. Voorzeker zou hetzelfde doel beter en ordelijker kunnen bereikt worden door de habitué's, als ze hunne dubbeltjes of kwartjes offerden zonder een koffiehuis te bezoeken, door de koffiehuishouders, als zij de ontvangst van een geheelen dag aan de liefdadigheid wijdden, doch alsdan zonder voorafgaande pompeuze advertentie. De opoffering der laatsten zou dan inderdaad edelmoedig mogen genoemd worden, op welk praedicaat ze nu meer in schijn dan in waarheid aanspraak heeft. -f- VARIA. Men zegt dat de Nieuwe Waterweg daarom zoo z/Verondiept", dat ev zooveel flinke stoomschepen om en bij naar den kelder gaan. Als dit zoo doorgaat, zal de mond van den waterweg geheel toegestopt raken met gezonken stoomschepen eer de voorraad dezer schepen uitgeput is. Het voor eenige dagen gemelde bericht uit Deventer dat zooveel afgedankte Carlisten te Harderwijk komen dienstr.emen voor liet Indische leger, is onjuist; te Harderwijk is nog geen enkele Carlist gezien, wel meent men er in N.-Brabant en Limburg te hebben zien rondloopenhun was wijs gemaakt dat don Carlos daar ergens op een kasteel logeerde. Eene vrouw was er ontevreden over dat haar zoon de letterkunde beoefende. //Maar bedenk dan toch, lieve vrouw," zeide men //hij arbeidt voor liet nage slacht." //Wat, nageslacht," antwoordde zij, //het na geslacht heeft ook niets voor ons gedaan". Politieagent (tegen een voorbijganger.) „JJ is beboet, omdat uw hond u achterna loopt zonder muilkorf. Mag ik uw naam weten." Voorbijganger: //die hond behoort my niet," Politieagent: //hij loopt u toch na." Voorbijganger: //dat kan wel zijn. Jij loopt me ook wel na." Volgens een telegram uit Napels is de uitbarsting van den Vesuvius, reeds zoolang door wolken rook en des nachts door het schijnsel van vlammen aan gekondigd, begonnen en vloeit de lava in de richting van Pompeji. Een ontzaggelijke kolom witte rook, nu en dan door de vlammen gekleurd, rijst uit den top des bergs opwaarts. Te Bordeaux is een nieuw gebouwde kazerne, die men op het punt stond aan de militaire administratie af te leveren, ingestort. Een der daarin aanwezige werklieden is onder de puinhoopen begraven. Zijn lijk heeft men in de kolossale steenmassa nog niet kunnen vinden. Te Bouscat (Gironde) heeft zich zekere M. van het leven beroofd uit wanhoop over de langdurige ziekte zijner vrouw. Het feit zal wel eenig zijn in zijn soort. Kerk- en Schóolnieuws. Beroepen te Goes ds. T. J. Locker te Zelhem. Er waren op den le Jan. jl. 193 predikants-vaca- turen. Sedert zijn er 5 bijgekomen, waardoor het aantal vacaturen tot 198 steeg. Daarentegen zijn 6 candidaten in dienst getredenhierdoor werd het aantal teruggebracht tot 192. Het aantal candidaten was op 1 Jan. '76 30, buiten rekening blijven 9, in dit jaar bevestigd 6, blijft 15. Hier komen bij 2 era. pred., die opnieuw een beroep hebben aangenomen, het aantal werd hierdoor gebracht op 17. Voor de 192 vacaturen zijn derhalve 17 personen beschikbaar. Werden die allen geplaatst, dan bleef het eindcijfer 175 vacaturen. Eervol ontslag is verleend aan den heer P. E. A. Dikkenberg hulponderw. aan de Armenschool, wegens zijn vertrek naar Brielle. Na gehouden admissie-examen op Woensdag 29 dezer zijn tot leerlingen der Oefenschool tot opleiding van kweekelingen voor den lnilponderwijzersrang, te Zierikzee toegelaten: Arns. Harings, Mariuus N. Leeuwe Nz., Jacs. Gers. Schoenmaker, Johan Adam Oosterman eu Sientje Schell, kweekelingen te Zierikzee Daniël Viergever, te Noordgouvve en Jacomina Dhuy te Noordwelle. Correspondentie. Door onvoorziene omstandigheden moet het vervolg van het hoofdartikel uitgesteld worden tot het vol gende nommer. Bed. BINNENGEKOMEN: 29 Maart. Pioneer, E. L. Warden, Engeland, Zierikzee. 30 u Mary Goad, J. D. Coad, Van 24-31 Maart 1876. Geboren: Eene dochter van J. Suurland en L. van Don. Een zoon van P. L. Zonruiter en L. Bijkerk. Een zoon van P. Maijs en N. Cappelle. Een zoon van E. A. Benvald en A. C. Scherpenisse. Eene dochter van M. B. Jongmans en C. D. Breug-elmans. Een zoon van W. van der Velde en M. C. Iieusser. Gehuwd: A. Verschuur, jm. eu E. Beije, jd. Overleden: J. J. Conraads, oud 85 j., weduwnr. van C. Kouwen, C. M. van der Ploeg, oud 7 m., d. A. E. Bandelieu, oud 92 j., wed. van J. B. Logeman. M. Ileuseveldt, oud 73 j., weduwnr. van C. Botbijl. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 30 Maart 1 876. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2!/a pCt, dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. 2 Spanje, Obligatien, 1867/72 3 dito Binnenl. f 6250 3 dito Cl 250 en f 2500 3 Portugal, Obligatien 1853/69 3 dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,1866 5 dito a -100,— 1860 4% Cert. bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1864 5 Oostenrijk Obl. m papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Bew. Inschr. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld '1865 5 dito Mei. Nov. 1885 6 dito 1865 5 1851 3 f pCt. 623/, 74% 991/, m% 16% -5'/ig 15%* 51% 102 91% 101 923/3 SD/ia 331 563/, 56% 58% Italië, Turkije, N.-Amerika, Brazilië, Mexico, dito 1868 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiflis d°. 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 1.1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. f 134 pCt. 145/3 100 89 8 258 137 pCt 100 -100 f 101% 85% 27% 54% Metalliek f 21,45 Dito Nationale 21,97% Div. Eng. p 11,92% Rus. Z. -R. Amer. Dollars Papier f 31 2,43% 2,12 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 30 Maart 1876. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe f Haver Nieuwe dito - 9,— Paardenboonen. Zomertarwe Witte boonen Rogge 7,— Bruine dito Maartsche Gerst - 6,— Schokker-Erwten Winter-Gerst - 6,25 Kleine dito Zomer dito - 5,90 f L -.50 8:50 - 11 r Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 30 Maart 1876. Teelt 1875. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, 1ste kwaliteit blank Twee en een, middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een, 1ste kwaliteit blank Een en een, middelbare dito Een en een, mindere dito Onberoofde, 1ste kwaliteit blank Onberoofde, middelbare dito mindere dito 16,a 16,50 -15,— a 16. - a - 15'— a 16'— -13,— a 15,— Onberoofde, Mullen a Middelbare dito a Marktprijzen, van. de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 30 Maart 1876. Boter laagste koers f 0,67% per 5 ons. hoogste - 0,75 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,75 per 25 stuks. middel - 25 hoogste - 0,87% 25 Voorspoedig bevallen van eene Dochter, C. D. BBEUGELMANS, geliefde Echtgenoot van M. B. JONGMANS. Zierikzee, 29 Maart 1876. De Heer en Mevrouw VAN MANEN Kndttel betuigen hunnen voor de ondervonden deelneming in hunne droefheid.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3