Commandiet Kas, REKLAME. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIE N. Ons Middelbaar Onderwijs; OPMERKINGEN de eenigste oorzaak van den grooten bloei hunner fa briek, die winter en zomer aan een menigte huis gezinnen een goed onderhoud verschaft". Te 's Gravenhage is de vice-president van den Raad van State, rar. Aeneas baron Mackay van Ophemert, in den ouderdom van 70 jaren, te 's Iïage overleden. l'n Mackay verliest de natie een kundig, rechtschapen burger, de troon een verlicht en trouw raadsman. Op voordracht van den grooten politieken tegenstander Thorbecke tot dehooge waardigheid van vice-president, van den raad verheven, was Mackay een dier weinigen die geestverwanten en tegenstanders gelijkelijk eeren en liefhebben. Mackay heeft land en koning trouw gediendzijn naam, als van een voortreffelijk staatsman en burger, zal bij allen in zegening zijn. De Kinawijnen en Siropen bevatten nooit al de bestanddeelen der Kina. Sommige dier bestanddeelen ontbreken geheel, ofschoon zij volstrekt noodzakelijk zijn; andere zijn er slechts in eene zeer geringe verhouding in, die altijd verschilt. De heer Lakoche brengt door de bewerking, waarvan hij de uitvinder is, al de heilzame bestanddeelen der Kinabast in zijn aangenaam Elixir. Groote gouden medailje. Belooning van 16600 francs. Buitenland. Frankrijk. De afgetreden vice-president-minister Buffet zal waarschijnlijk na de herstemming weder ingenomen zijn met zichzelf; het blijkt namelijk, dat hij verstandig deed met zijn ontslag te nemen voor de herstemming de zoogenaamde conservatieveu, waarmee hij had moeten regeeren, hebben het 5 Maart nog treuriger afgelegd dan 20 Februari. De Indépendance geeft de volgende cijfersVerkozen 45 republikeinen; 20 radicalen; 25 Bonapartisten 10 monarchalen. De toestand der Seine blijft zorgwekkend. De kel derverdiepingen van het dep. van Buitenlandsche Zaken, an het zuidelijk paviljoen der Tuileriën en van het geheele kwartier de la Monnaie staan onder water. Te St. Manx is een bakkersknecht, die met een wagen brood bracht aan hen, die door de overstroo mingen hun woningen niet konden verlaten, van het talud van een jaagpad afgegleden en verdronken. Het ontslag van den minister Meaux is aangenomen en de portefeuille tijdelijk opgedragen aan den minister van Financiën, Léon Say. De onderhandelingen over de samenstelling van het ministerie zijn voor 't oogenblik geschorst. Het is thans waarschijnlijk dat het tegenwoordig Kabinet eerst de bijeenkomst der Kamers zal afwachten om met de wenschen der nieuwe meerderheid bekend te worden. Rouher is in Ajaccio gekozen. In Frankrijk is, naast den uitslag der verkiezingen de ministerieele crisis het feit van den dag. Verschil lende berichten stemmen overeen, dat de heer Casimir Perier zich eindelijk bereid heeft verklaard de portefeuille van binnenlandsche zaken aan te nemen, na zich met den president der republiek verstaan te hebben over de kwestie van beginselen. Nu bleef nog over de geschikte personen aan te wijzen, die zoo mogelijk aan Dufaure en Périer en Mac-Makon bevielen. Zater dag begaf zich eene commissie, bestaande uit de heeren Ricard, Feray, Bardoux en Christophle, naar Dufaure, op uitnoodiging van den laatste, zoodat men natuurlijk van deze conferentie eenige vrucht verwachtte, doch eene nadere conferentie bracht weder verandering in den stand van zaken. Nu werd beraadslaagd over de heeren Teisserere de Bort, Christhople, Berenger en admiraal Pothuan. Christophle zou zich vermoedelijk met de portefeuille van openbare werken en handel belasten. De Temps verzekerde, dat de onderhandelingen met Périer weder geheel afgebroken waren, omdat men stuite op den minister, met wien Périer niet kan samengaan, de Montaignac, dien Mac-Makon niet wil laten vallen. De uitslag der verkiezingen, voor zoover hij bekend is, was wederom een triomf voor de republikeinen. Terwijl wij dit schrijven, is de uitslag van 95 her stemmingen bekend; meer dan de helft zijn repu blikeinen voorts werden 27 Bonapartisten ver kozen. Target, de Haagsche gezant, de bloedverwant van Buffet, heeft zich nog op het laatste oogenblik teruggetrokken. Hij stond te Lisieux (Calvados) tegen over een Bonapartist. Het getal Bonapartisten is bij deze verkiezingen zeker met dertig vermeerderd, maar toch blijven zij verreweg in de minderheid. Het is opmerkelijk te zien, hoe de clericalen op eenmaal weder van koers veranderen. Nadat zij eerst zoowel in Frankrijk als elders de republiek voortdurend hadden bestreden, wordt thans bij monde van kardinaal Guibert verklaard, dat zij zich met eiken regeeringsvorm kunnen vereenigen. Reeds worden de prefecten aangewezen, die ten ge volge der verandering in het administratief personeel hunne plaats zullen verliezen. Zij zouden zeven in getal zijn, waaronder die van de departementen Gironde, Bouches du Rhone, Gard, Vaucluse en Savoye genoemd worden. De onder-prefecten komen er minder goed af; drie en twintig dezer ambtenaren kunnen hun ontslag te gernoet zien. Maar hierbij zal het niet blijvenhet gerucht loopt, dat een groot aantal amb tenaren van het ministerie van binnenlandsche zaken zelf van hunne betrekking zullen ontheven worden. Engeland. Engeland is zoo gelukkig het uitverkoren plekje van don Carlos te zijn en zeker zal deze reden tot tevredenheid hebbenhij is daar beter dan in de Py- reneën. Hij heeft te Londen, gelijk overal in de wereld wel eenige vrienden. Te Folkestone en Cha- ringcross juichten de ultramontanen en floot het volk bij zijn aankomst. Er zijn te Londen corporaties, die den pretendent met al hun macht en ijver hebben bijgestaan, 't Is voorzeker een zonderling soort van Engelschen, die met hem dwepen. Eenige weinige jonge lingen, die gaarne schitteren als de erfgenamen van de beginselen der Stuarts, en eenige oude opgewonden lieden, die zich versieren met ijdele titele en ambten die niet bestaan, vormen daar zijn aanbidders. In het Lagerhuis heeft de afgevaardigde Wolff aange kondigd, dat hij den 17n dezer een resolutie zal voor stellen, om de regeering te verzoeken, in overleg met Engelands bondgenooten de noodige stappen te doen, ten einde met inachtneming der rechten van de Porte, den Khedive en de aandeelhouders, internationale waarborgen te stellen voor de neutraliteit van en controle op het Suez-kanaal. Disraeli verklaarde, dat de regeering heeft gewei gerd een commissaris bij de nieuwe Egyptische bank te benoemen, omdat daardoor handelsbetrekkingen tus- schen de Bank en de Engelsche regeering zouden ontstaan. Zij zou het hiertoe gedaan voorstel alleen dan in overweging hebben kunnen nemen, wanneer de commissaris moest worden belast met de ontvangst van zekere inkomsten, om deze te doen strekken ter vermindering van schuld. In het Lagerhuis is de post voor den aankoop van de acties van het Suez-kanaal in derde lezing toege staan. Duitschland. Het lot van het wetsontwerp betreffende de orga nisatie van de evangelische kerk in Pruisen is nog onzeker; het zwarte centrum dat in vroeger jaren altijd de kieschheid had om niet mee te stemmen, wanneer de evangelische kerkzaken werden verhandeld, zal nu tegenstemmen uit haat tegen den minister Falck de Forschritts-partij stemt als één man tegen en de linkervleugel van de nationaal-libevalen weifeltmen hoopt dat de regeering zal toestemmen in den van liberale zijde gedanen eisch om in het ontwerp de bevoegdheid van de kerkbesturen, inzonderheid wat belastingheffing betreft, nauwkeuriger te bepalen of liever te beperken; geschiedt dit, dan zal het ontwerp waarschijnlijk met een kleine meerderheid worden aan genomen. O o s t e n r ij k. De Polit. Corresp. meldt, naar het schijnt uit au thentieke bron, nader het volgende omtrent de onder handelingen met de uitgeweken HerzegowinersDe gouverneur van Dalmatië, Rodich, heeft de aanvoer ders der vluchtelingen te Ragusa aangeraden, bij hun landgenooten aan te dringen op het nederleggen der wapenen en zelf huiswaarts te keeren. Hij verklaarde, dat de mogendheden voor de uitvoering der hervor mingen instaandat de ondersteuning, aan de vluch telingen verleend, met ultimo Maart eindigt; dat de grenzen scherper worden bewaakt en de smokkelarij met munitie wordt belet. De chefs hebben hierop geantwoord, dat zij de welwillende bedoelingen van Oostenrijk en andere mogendheden erkennen, maar den terugkeer naar hun woonplaatsen afhankelijk moesten stellen van het staken der vijandelijkheden. Het kwam er dus in de eerste plaats op aan, die staking te verkrijgen, De heer Rodich heeft hen na die verklaringen opnieuw herhaaldelijk aangemaand, hun landgenooten aan te sporen, zich naar de wenschen der mogendheden te voegen. Te Cettinje schijnt zijn zending met gunstiger gevolg bekroond te zijn, daar de vorst van Montenegro hem heeft beloofd overeen komstig zijn vredelievende bedoelingen te zullen handelen. De Polit. Corresp. waarschuwt aan het slot van haar bericht tegen de geruchten, die door zekere personen werden verspreid en volgens welke de onderhandelingen zouden mislukt ziju. Zij waar schuwt tevens tegen verdere verzinsels van die zijde. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 9 Maart 1 876. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2J/2 pCt. 635/s dito dito 3 75 dito dito 4 99J/2 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. 2 </2 Spanje, Obligatien, 1867/72 3 dito Binnen 1. f 6250 3 171/1G dito 1250 en ƒ2500 3 17 Portugal, Obligatiën 1853/69 3 53^ dito 1856—63 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798—1816 5 1015/8 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 923/8 Obligs. a f 1000,1866 5 1011j,t dito a 100,— 1860 4i/2 Cert. bij Hope fy- Co. 1840 4 755/8 Obligatiën-Leening 1867/69 4 83 dito 1859 3 70 Staatsleening 1864 5 f 338 Oostenrijk Obl. in papier Mei en Nov. 5 pCt. 58 Febr.-Aug. 5 583/,, dito in Zilver Jan. en Juli 5 6015/ls April Oct. 5 609/ls Aand. Pr. Leen. '100 1864 f 138 Italië, Bew. Insclir. met Coupon 5 pCt. Turkije, Obl. Alg. Schuld '1865 5 18i/4 N.-Amerika, dito Mei. Nov. 1885 6 99 Brazilië, dito 1865 5 91 x/4 Mexico, dito 1851 3 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Ti/lis d°. f 1000, 5 pCt dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. f Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatscb. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. Metalliek f 21,80 I Rus. Z.-R. Dito Nationale 22,22 !/2 Amer. Dollars Div. Eng. p 11,90 I Papier Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 9 Maart 1876. 250,/4 •137 lOOVs 99 151 ïois;, 29'/» 56 i/i /30'/, 2,43 2,12 De Ned, Jarige Tarwe Nieuwe dito Zomertarwe Rogge Maartsche Gerst Winter-Gerst Zomer dito Mudde. fWr- - 8,50 - 6*75 - 5,90 - 6,25 - 5,80 De Ned. Mudde. Haver f Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Schokker-Erwten Kleine dito 4.50 8;25 - 10,75 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 9 Maart 1876. Teelt -1875. Per 50 Nederlandsche ponden. dito blank dito dito Twee en een, 1ste kwaliteit blank Twee en een, middelbare dito Twee en een, mindere Een en een, '1ste kwaliteit Een en een, middelbare Een en een, mindere Onberoofde, 1ste kwaliteit blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 9 Maart 1876. Boter laagste koers 0,70 per 5 ons. hoogste Kip-Eieren laagste koers middel v hoogste f 16,— a 16.50 -15,— a 16.— - 15,a 16, -13,— a '15,— 0,76 0,80 0,85 per 25 stuks. 25 25 Bij den Boekhandelaar H. LAKENMAN te Zierikzee is verschenen en alom verkrijgbaar gesteld eene belangrijke brochure zoowel voor vrienden daarvan, als voor geest verwanten van Mr. P. M. TUTEIN NOLTHENIÜS, door JDr. I». SCHUEINGA. Prijs f 0,60. X )e Zierilxzeesclxe Directeur M. C. DE CRANE Jr. neemt gelden a deposito. 1 maand dato S1/^ 8 dagen zicht 4 °/0 1 maand 41/2 u 47s KOOPT en VERKOOPT Effecten, Coupons, bui tenlandsche Wissels. Sluit beleeningen en geeft gelden uit onder borgtocht. Het Kantoor is geopend van 101 uur.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3