HEFWWIIflEiEfEr "mWpadïgSeIpT VARIA. Buitenland. P r a n k r ij k. Van de verkiezingen is slechts de uitslag van Parijs bekend in eenige arrondissementen. Gekozen zijn: in het tweede arr. Brelay, in het vierde Barodet, in het zesde Denfert, in het negende Thiers, in het tiende Brisson, in het elfde Floquet, in het dertiende Louis Blanc, in het zestiende Marmoteau, in het ze ventiende Lockroy, in het achttiende Clémenceau, in het twintigste Gambetta. In het achtste arr. her stemming tusschen Decazes, die 3810, Chauffour, die 3612, Baoul Duval, die 3492 stemmen kreeg; inliet eerste arrond. herstemming tusschen Tirard, met 6311, Haussmann met 2958 en Maillard met 2068 stemmen. Verkozen in het vijfde arrondissement Louis Blanc in het tweede Greppoin het derde Spuller. In Saint-Denis is verkozen Louis Blanc. In het geheel was omtreeks middernacht de uitslag van 63 plaatsen bekend, zoowel van Parijs als üit de provinciën verkozen zijn 2 conservatieven1 consti- tutioneele conservatief; 11 conservatieve republikeinen 2 legitimisten; 4 Bonapartiston25 republikeinen; 5 radicalen, terwijl 13 hersteramiugen moeten plaats hebben. Engeland. In liet Lagerhuis heeft de heer Lowe de voordracht om H, M. Victoria van Engeland de macht te geven haar titels uit te breiden, bestreden. Disraëli had op zeer gedempten toon het voorstel gedaan en toegelicht, o. a. gezegd dat, ofschoon hij een Vorst, die zoo nabij den troon stond als de prins van Wales, niet vleien wilde, het erkend moest worden na zijn moei lijke reis in Indië, dat hij niet alleen door geboorte recht op 't koningschap bezat. De titel van Keizerin van Indië zou een antwoord zijn op de bewering dat Indië slechts een last voor Engeland was. Lowe zeide daarop dat ofschoon men met de meest mogelijke consideratie den wensch van de Koningin moest in acht nemen, de zaak zelf bovenal de natie aanging. //Keizerin" vond hij een minder gepasten titel voor iemand, die constitutioneel regeeren moest, en werd het Queen of Great Britain, Ireland and India, De fender of the Faith", de vraag zou rijzen //van welk geloof?" Bovendien Indië was geen zekere bezitting van de Britsche kroon en kwam men het eens te verliezen, welk een gevoel zou het Parlement ondervinden, als die titel afgeschaft moest worden? Evenals in 1801 de Engelsche monarch den titel verloor van//Koning van Frankrijk," omdat hij reeds eeuwen geleden zijn rechten op dat land verbeurd had. Eu dan, vroeg Lowe, wat zouden de andere koloniën zeggen? Sir Campbell wilde niets van deze rede neeringen weten en onder luid gelach verklaarde hij, dat de tijd gekomen was, dat de koningin van Engeland den rang en de macht zou bezitten van den grooten De post uit Zanzibar brengt het bericht, dat weder drie slavenschepen door de booten van het oorlogschip //London" zijn opgebracht en door het vice-admira- liteitshof verbeurd verklaard zijn geworden. Rusland. In den Bussischen Bijksraad is de vervulling van den algemeenen dienstplicht door de Israëliten een onderwerp van beépreking geweest. Het bleek, dat 4-6 pCt. zich van den dienst hadden weten vrij te maken en dat huil ledige plaatsen door personen van Bussische afstamming moesten aangevuld worden. Er zullen maatregelen worden genomen om deze handel wijs der Israëliten te verhinderen. De Bussen zijn volgens nadere berichten nog niet met Khokand tot een eind gekomen. Nasr-Eddin, zoon van den gewezen Khan-Khudojnr wilde zijn in tocht te Khokand houden, maar werd op den 2 Eebr. door een Khirghisische macht, onder Abdullah Bey, die door Euleh tot gouverneur benoemd was, daarin verhinderd. Hij vluchtte met 1000 naar Machram en plaatste zich zelf onder Bussische protectie. De inwoners van Khokand en omstreken, op wier verzoek Nasr- Eddin gekomen was, bleven eerst geheel onzijdig, maar toen zij overtuigd werden dat de Bussen zijn herstelling begeerden, grepen zij den 9 dezer de Khirghisen aan en, na hen verjaagd te hebben, zonden zij een gezant schap naar Machram om Nasr-Eddin te verzoeken terug te keeren aïs hun Khan. De laatste reisde daarop naar Khokand en zond een brief aan generaal Scobeleff, waarin hij hem om hulp verzocht. Doch tegelijk met des Khans schrijven kwam er een andere brief in het Bussische kamp aan van Abdullah, waarin hij vroeg of hij den intocht van Nasr-Eddin mocht toestaan, en tevens verklaarde, dat de inwoners veel liever onder Kussisch bestuur zouden staan. Het zal moeilijk voor den' Czaar zijn den vriendelijken drang weerstand te bieden. Italië. Garibaldi is, na jaren lange rust, wederom ultra- radicaal geworden. Bij gelegenheid der onthulling van twee gedenkteekenen op de historische plaatsen bij de Porta San Pancrazio hield hij eene redevoering, die zelfs voor den ouden held te revolutionair geacht wordt. Deze rede, zoo schrijft de correspondent der Köln Zeit. heeft in alle officiëele kringen meer indruk gemaakt dan men wil doen voorkomen. Garibaldi verklaarde in die rede de tegenwoordige regeering voor een kwaal, die men, helaas, dragen moet, maar toch voor een kwaal. Hij noemde, den staatsvorm //slecht en bestemd om ten gronde te gaan." De politie heeft getracht de verspreiding der revolu tionaire fanfares van den held van twee werelddeeleu door het in beslag iienieu der dagbladen die ze mede deelden te keeren, maar men stelde den maatregel, als naar gewoonte, te laat in liet werk en de redevoering van Garibaldi werd door het volk er te ijveriger om be studeerd en uitgelegd. Velen, die het met de regeering eens zijn, is de jongste ontboezeming van Garibaldi hoogst grievend en zij zouden schrijft de correspondent der Köhi, Zeit. er wel wat voor over hebben, om het gebeurde ongedaan te maken. Spanj e. De koninklijke troepen ageeren voortdurend met veel succes tegen de Carlisten» Den 18 hebben zij de forten Arratzain en Mendizorrotz bezet. Den 19 gelukte het aan Primo Kivera de positie van Montejurra die Estella beheerscht, te bezetten; daarbij werd de Carlistische generaal Calderon gevaugen gemaakthet verlies der troepen bedroeg 300 man. Nog denzelfden dag volgde nu de bezetting van Estella door generaal Primo de Bivera, zoodat alsnu de stad die zoo lang de residentie van don Carlos is geweest voor dezen verloren is. Tegelijkertijd heeft generaal Martinez Campos Vera en generaal Echelar de stad Pena-Plata bezet. De Koning heeft het bevel aanvaard over het leger en generaal Quesada benoemd tot chef van het Ko ninklijk hoofdkwartier. De Koning is vertrokken naar Vittoria en vandaar naar Vergara, waar hij Zondag zou aankomen. Koning Alfonsus is door het leger en de bevolking te Arlaban waar hij Zaterdag aangekomen is, met geestdrift toegejuicht. Onder de Carlisten neemt de desertie eu de ver huizing toe. Er loopeu geruchten betreffende een convenio. In de officiëele rekening en verantwoording van de aanwending der gelden voor de slachtoffers van den watersnood in Zuid-Frankrijk in 't afgeloopen jaar, vindt men o. a. een post van 7o,&35 frs. //voor het vermelden der lijsten van de ingekomen giften, in liet Journal OfficieVhet staatblad van Frankrijk. Zoo weet de administratie toch uit de nationale rampen nog wel een slatje te halen. Te Amsterdam is de eerste skating riuk, - baan om schaatsen te rijden op rolletjes, geopend. Dit amuse ment is sinds eenigen tijd de woede der groote steden van Europa. Te Meerkerk heeft zich tot in et laatst van October een ooievaar blijven ophouden, doch is toen vertrokken. Dinsdag jl. i9 het dier echter reeds weder naar zijn nest teruggekeerd. Men kan niet raden waar hij ge durende het strenge weder zijn onderhoud is wezen zoeken. De duivel heeft een ernstige nederlaag geleden. Het rechterlijk comité van den Geheimen Baad in Enge land heeft uitgemaakt, dat men zijn bestaan kan loochenen, zonder daarom een slecht leven te leiden of een verminker van het Book of Common prayer te zijn. De heer Jenkins mag niettegenstaande zijn ne gaties, als hij er lust toe gevoelt, het avondmaal genieten en de predikant is veroordeeld Jenskins als lid der gemeente te bedienen en de kosten te betalen, zoowel voor de eerste rechtspraak als voor die van het hof van appèl. De predikant Cook laat zich niet uit het veld slaan. Als hij leden moet erkennen, die den duivel geen persoonlijk bestaan toeschrijven, zal hij alle betrekking met de Staatskerk afbreken. Uit Santa^Fé, in de Argeutijnsche Bepubliek, wordt bericht, dat er een hevige burgerkrijg onder de Je zuïeten van, het college daar ter stede is uitgebroken. In plaats van geestelijke wapens gebruikten de eerwaarde paters zeef materiëele, zoodat 2 hunner gedood en 4 gewond werden, 6 namen de vlucht. z/Wat wilt ge, ,dat we van middag zullen, eten, manlief" vroeg een jong vrouwtje ahn haar echtgenoot. //Een vriendelijk lachje voor u is voor mij altijd voldoende". «Een mooie grap, maar daar heb ik niets aan: dat vult de maag niet." //Nou heem dit dan", zeide hij, terwijl hij haar een zoen gaf, waarop hij naar zijn kamer ging. Des middags aan tafel liet hij het zich goed smaken. z/Die biefstuk is' uitstekend, vrouwtje": Wat hebt ge daarvoor betaald" z/Wat gij mij van morgen gegeven hebt". //Verduiveld, dat kunt ge wel laten". iter li- en Schoolnieuws. Beroepen te Makkrum en Kornwerd ds. J. II. Klamp te Vlissingen. Benoemd 'tot eersten hulponderwijzer aan de openb. kostelooze school te Brielle de heer P. F. A. Dikken- berg, hulponderw. aan de openb. 'school voor on ver mogenden alhier. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den, Ned. Leeuw o. a.. de heeren G. Molenkamp, predikant te Delft, praeses der alg. Synode van de Ned. Herv. kerk;- van Hoogstraten, pred. te Utrecht; G. Elseh, pastoor te 's Gravenhage en W. van de Ven, pastoor te Tilburg. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 2! Febr. 18 76. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2»/4 pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. Si'/a Spanje, Obligatien, 1867/76 3 dito Binnen). f 6250 3 dito ƒ1250 en ƒ2500 3 0 Portugal, Obligatiën '1853/69 3 dito 185663 3 0 Rusland, Obl. Hope fy- Co. 17981816 5 ••Bew. Ins. rn. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a 1000,1866 5 dito a 100— 1860 4 Va Cert. bij Hope Sf Co. 1840 4 Obh'gatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1864 5 Oostenrijk Obl. in papier Mei en Nov. 5 pCt. Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Bew. Inschr. met Coupon 5 pCt. Obl. Alg. Schuld Mei. Nov. Italië, Turkije, N.- Amerika, dito Brazilië, dito Mexico, dito 1865 5 1885 6 1865 5 1851 3 6215/IG 743/0 985/8 971/* I97/s 177/s 53 */1G 101 Sl5/o 5815 lft 59% 631 63I/8 1413/, S'/e 10öi/4 Groote Russische Spoorw.-Maatsch, 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Ti/lis d°. 1000, 5 pCt dito Jelez-Oreï 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch, 3 pCt. Obl. - Zuid-Ital. dito 3 dito Iliin. Cent.-Spw.-Mae.tsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. Metalliek 21,77 Dito Nationale 22,50 Div. Eng. p 11,87 Va Rus. Z.-R. Amer. Dollars Papier 2473 137 99% 903ja 1013/4 87'/. 26'/» 58 V, 30=/,, 2,43 2,11 ROTTERDAM, 21 Februari 1876. Bij uiterst geringen aanvoer bleven de prijzen vast in een doen. -s Jarige Zeeuwsche Tarwe 1874 8.25 a 8.75 Nieuwe a 1875 - 8.—a--.8.50 Rogge 1875 - 6.50 a - 7.25 Wintergerst 1875 - 5.75 a - 6.25 Zomergerst - 5.50 a - 6. Inl. lange Haver - 3.a4. korte - 4.a - 5. Kleine Blauwe Erwten 1875 - 10.a— 11. Groote - '14.a - 15. Bruine Boonen - 11.50 a - 12.50 Witte - 11.— a - 15.— Zeeuwsche Paardenboonen - - 8.a - 8.50 Onder hartelijke dankbetuiging geven DIAKENEN der Hervormde Gemeente te Zierikzee, ook namens DIAKENEN der Boomsch-Katholieke en Evangelisch-Luthersche Gemeenten aldaar, kennis, dat zij wederom hebben ontvangen een bedrag, benoodigd voor een extra soepbedeeling aan de Armen van genoemde gezindten, hebbende die bedee- liug plaats gehad op Zondag j.l. Zierikzee, 21 Februari 1876. Diakenen voornoemd J, E. MULOCK HOUWEB, Voorzitter. J. BETHE, Secretaris'.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3