REKLAME. Buitenlandsch Overzicht. Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EM MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES. TIN IN SCHUITJES, De echte Kina-Laroche is een bijzonder preparaat van de Kina, waardoor men de belangrijkste uitkomsten kan verkrijgen. Dit Elixir bezit in den hoogsteu graad de eigenschap om de maag en de zenuwen te versterken en de koorts te verdrijven, even als de Kina. Het is het geneesmiddel bij uitnemendheid voor de aandoeningen der maag en der spijsverteerings- organenhet werkt heilzaam tegen kwijnende ziekten zwakte en verslapping der organen. Tegen de koort sen, van welken aard die ook mogen zijn, is het het beste geneesmiddel. Het Elixir-Laroche is niet alleen een geneesmiddel van groote waarde, maar tevens een opwekkende en gezonde Likeur. Voor den maaltijd genomen, wekt het den eetlust op, be vordert de spijsverteering, verdrijft hoofdpijn, maag zwakte, onaangenaam gevoel en spijswalging. Groote gouden medaille en eene belooning van 16600 francs. (Gazette des ITopitaux). Tot dusver laten al de gebeurtenissen, oplossingen en beslissingen die, als men de bladen gelooven wilde, van den eenen dag op den anderen te wachten waren, noch steeds op zich wachten, of wel zij zijn anders uitgevallen dan men gemeend had, dat zij zich zouden ontwikkelen. De Garlisten zijn nog niet overwonnen. Turkije heeft nog niet beslist geantwoord. De troonrede van koningin Victoria was een heel onschuldig stukje. De Carlisten. Eenige dagen geleden stond 'c er naar dat ieder oogenblik de telegraaf de nederlaag' van de hoofdmacht zou kunnen vermelden. De Car listen leden telkens min of meer belangrijke nederlagen, de Alfonsisten schenen, volgens een weloverlegd plan, /rustig voort te gaan met de Carlisten te omsingelen. «Nog één enkele marsch van Morales de los Rios was noodig en de insluiting zou volbracht zijn. Dan bleef er voor don Carlos geen andere kans over dan zich dood te vechten of zich over te geven. Doch zie juist die ééne laatste en ^beslissende be weging van Morales is mislukt; het corps dat hij bij Arratzain tegen de Carlisten aanvoerde heeft manmoedig gestreden, maar is afgeslageu met een verlies van vijfhonderd man. Hiermede wordt het einde van het drama weder voor onbepaalden tijd verschovendit is althans waarschijnlijk. Ondertusschcn is de clericale reactie te Madrid druk in de weer om de schoone dagen van Aranjuez weder terug te roepen. Van alle kanten wordt bij den koning aangedrongen op algeheelen terugkeer tot het oude clericale regime. Aardig is 't hoe 't priester dom ook de vrouwen er voor spant om den koning te onderwerpen aan de soutane. Een heirleger van 30000 vrouwen heeft meegedaan aan de onderteekening eener petitie, waarbij de koning wordt gesmeekt om toch de gewetensvrijheid af te schaffen en daarentegen 't eenige ware geloof dat de priesters willen zien heerschen, ook alleen en uitsluitend te dulden en te bevorderen. Ondanks 't celibaat waardoor toch de priesters wel het meest krasse protest tegen het vrouwelijk geslacht uitspreken en dit laatste feitelijk in den ban doen, laten de vrouwtjes en meisjes zich toch vinden om voor dezelfde anti-vrouwelijke priesters de kastanjes uit het vuur te halen en hun zoo mogelijk de onbe perkte heerschappij in alles weder terug te bezorgen. Wel bedacht is 't eigenlijk walgelijk. De Köln. Zeit. heeft thans breedvoerig den tekst medegedeeld van de nota van graaf Andrassy. Deze nota vangt aan met een historisch overzicht van de oorzaken van den opstand, den opstand zelf, de po gingen tot bevrediging door middel der consuls, het onafdoende daarvan. Daarna bespreekt zij de iradé der Porte van 2 October en de firman van 12 December, in welke beide manifesten een aantal mooie beloften en toezeggingen van hervormingen zijn gegeven, doch waaraan alle practische waarborgen ontbreken. Eindelijk volgt dan de ontwikkeling der beginselen die de drie keizers in overeenstemming met de overige mogend heden zouden aangenomen en voor de toepassing ge waarborgd willen zien. Wat nu deze beginselen betreft, zij komen overeen met hetgeen er indertijd reeds van gezegd is't rechts wezen, de financiën, de verhouding der halve maan tot het kruis, dat zijn de punten waarop zij betrekking- hebben. Nog wordt in de nota er opgewezen hoe dringend noodig het is dat de Porte zich haast met de vrienden te wille te zijnaangezien tegen de aanstaande lente de opstand vrij waarschijnlijk met nieuwe kracht zal uitbreken en dan allicht groote uitbreiding en toevoer van strijdkrachten zal erlangen. Een der jongste telegrammen hield in dat de Porte al de punten in beginsel had aangenomen. Of 't waar is zal nader moeten blijken. Maar al is 't waar, dan zal 't nog de vraag zijn of de opstandelingen genoegen zullen nemen met hetgeen de heeren over hen gewezen hebben. Men zegt dat Rusland alreeds te kennen ge geven heeft dat de opstandelingen niet meer op zijn steun moeten rekenen. Wij gelooven dit niet, 't zou een heel onhandig vooruitioopen zijn op 't geen men met de nota wil zien uit te werken. Zoo gelooven we ook nog niet alles wat men verteld heeft van de dubbelzinnige, ja zelfs valsche houding van Monte negro. Inmiddels heeft Turkije weder een anderen mi nister van oorlog' gekregende Turksche ministers treden op en af als meteoren, de afwisseling staat nimmer stil. Koningin Victoria heeft Dinsdag het Parlement ge opend. In haar troonrede komt eigenlijk niets bij zonders voor. Zij spreekt over Engelands deelneming in de stappen bij de Porte tot bevrediging van de Iierzegowina. Zij vraagt de goedkeuring op den aan koop van Suez-aandeelen. Over den moord van Margary en de daarmede in verband staande onder handeling met China geeft zij geruststellende ver klaringen. Zij verheugt zich over den goeden loop van de reis in Iiulië, waarmede de Prins van Wales bezig is en over het goede onthaal dat hem van de inlaiidsche bevolking teil deel valt. Zij kon digt vervolgens aan dat er een koninklijke commissie zal benoemd worden tot onderzoek van den staat van zaken betrekkelijk den slavenhandel en de bevoegdheid der scheepsgezagvoerders. Ten slotte hoopt zij dat het Engelsche prestige op Malakka weder hersteld zal zijn door de geëindigde krijgsoperatien. Men verneemt dus niets aangaande de besproken abdicatie der koningin, evenmin omtrent een huwelijk van prinses Beatrix. Toch komt het ons voor dat een abdicatie van Victoria wel niet zoo heel lang meer zal uitblijven. In Denemarken heeft het Parlement 't volhandig met de belastingkwestie. In België daarentegen met de onderwijskwestie. Er zijn daar voorstanders van ons stelsel van neutrale staatsscholen, doch de meeningen loopen nog al uiteen, en ons stelsel wordt ook door sommigen scherp afgekeurd. Sommige liberalen willen voor de geestelijkheid uren beschikbaar stellen buiten de schooluren, ten einde in de schoollokalen gods dienst-onderwijs te geven; anderen willen de priesters geheel buiten de scholen houden. De kandidaten-vertooning in Frankrijk is nog in vollen gang. xkl de somniteiten van het keizerrijk Rouher, Hausmann, Ollivier, Bendetti, ook Pion Pion, zijn in de weer. Louis Blanc en Victor Hugo vallen ons mee door de bezadigdheid die zij thans aan den dag leggen, vooral om de kandidatuur van Thiers te Parijs geen hindernissen in den weg te leggen en om versnippering van stemmen te voorkomen. Wellicht zal het nu binnen kort blijken wat Frankrijks lot zal zijn het derde keizerrijk, of nog een poosje republiekerij. De ex-keizerin Eugenie moet sukkelende zijn, zij gaat op een krukje. Is 't niet alsof men in de uiterste ure nog op 't medelijden van de lichtaandoenlijkeFranschen wil werken door 't tafereel van die heilige vrouw op krukken rondscharrelende Tevens vertelt men er bij dat Loulou bezig is zijn koffers te pakken om naar Amerika over te steken, als om de republikeinen in slaap te wiegen met de illusie dat Napoleon IV voor eerst aan geen keizerskroon denkt. Rusland ondervindt nog al krachtigen tegenstand op zijn weg naar Kokhand in Midden-Azië. De Britten zullen er over in de handen wrijven. K erknieuws. Beroepen te Arnemuiden ds. J. J. Gobius du Sart te Nijkerk. Aangenomen 't beroep naar 's Heer Abtskerke door ds. C. B. Oorthuijs te Waarde; naar Sluis door ds. J. Knottenbelt te Oude en Nieuwe Wetering. Bedankt voor Delfshaven door ds. B. v. Schelven te Souburg. (Vroeger was vermeld in sommige bla den dat hij het beroep had aangenomen). Van 411 Eebr. 1876. Geboren: Eene dochter van C. Hillebrand en E. Lookman. Eene dochter van J. Iieuseveldt en M. C. Bibbe. Eene dochter van A. C. de Mooij en Z. C. Herstein. Een zoon van J. F. Eekelaar en W. R. de Molder. Een zoon van R. Feijen (overleden) en J. J. Leunis. Een zoon van P. Bijkerk (overleden) en A. Hogerheide. Gehuwd J. van der Jagt, jm. en C. Bakker, jd. Overleden: A. de Jonge, oud 20 d., z. G. van üamme, oud 46 j., vrouw van J. Legemate. M. J. de Looze, oud 11 j., z. C. den Boer, oud 8 j., d. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den '10 F e b r. '187 6. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2% pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. 2% Spanje, Obligatien, '1867/76 3 dito B innen I. f 6250 3 dito 1250 en f 2500 3 Portugal, Obhgatiën 1853/69 3 dito 1856—63 3 a Rusland, Obl. Hope Co. 17981816 5 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,— 1866 5 dito a 100,— I860 4% Cert. bij Hope Sp C,o. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening '1864 5 Oostenrijk Obl. m papier Mei en Nov. 5 a Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. 1100 1864 Bew. Inschr. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 dito Mei. Nov. '1885 6 dito 1865 5 dito 1851 3 63% 75 99% 97% 19% 17% 102 91% 100% 92 8Ï% Italië, Turkije, N.-Amerika Brazilië, Mexico, f pCt. (>Ol. 591/8 60% 031/8 033/ is 1401/j 69 '19'1/IG •lOOi/j Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito ;3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f '1000 L 1808 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. 2iG>/8 •137 pCt 99% 99% 8 5% 24 55 Metalliek Dito Nationale Div. Eng. p f 21,70 22,57 11,85 Rus. Z.-R. Amer. Dollars Papier f 30%lö 2,42% 2,li Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 10 Februari 1876. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. 4.— 8;25 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den '10 Februari 1876. Teelt 1875. Per 50 Nederlandsche ponden. Jarige Tarwe Haver Nieuwe dito co O Paardenboonen Zomertarwe Witte boonen Rogge - 6,75 Bruine dito Maartsche Gerst - 5,75 Schokker-Erwten Winter-Gerst - 6,25 Kleine dito Zomer dito - 5,75 Twee en een, '1ste kwaliteit blank Twee en een, middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een, 1ste kwaliteit blank Een en een, middelbare dito Een en een, mindere dito Onberoofde, 1ste kwaliteit blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito 16,a 16.50 -15,t— a 16%- - 15,50 a 16, -'14,a 15,- - 3',— a 4', Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 10 Februari 1876. Boter laagste koers f 0,70 per 5 ons. hoogste - 0,83 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,77% per 25 stuks. middel - 25 hoogste - 1,10 25 Getrouwd J. A. MOOLENBURGH en M. T. BOLLE. Haamstede, 9 Februari 1876. De Heer en Mevrouw MOOLENBURGH- Bolle betuigen, mede namens wederzijdsche familiën, hun' clanlt voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 9 Februari 1876. De BURGEMEESTER van Brouwershavenzal op "Vi'ijclag* Februari a.s.9 des namiddags te één ure, in het Hotel van de Wed. F. van 't Hof aldaar, openbaar veilen en verkoopen EENE PART IJ p. m. 300 stixlts.

Zierikzeesche Courant | 1876 | | pagina 3