Buitenland. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. t Zeetijding van Zierikzee. Burgerlijke Stand te Zierikzee. A D T ËNTIE N. Engeland. De heer Plimsoll, de heftige bestrijder in het En- gelsche Lagerhuis van Disraeli's plan om de wet op de koopvaardijvloot aan de wet tot het uitkeeren van schadeloosstelling aan de pachters op te offeren, heeft een blief gezonden aan den //speaker" van het Huis om zich te verontschuldigen over zijn onbetamelijk gedrag en zou Donderdag in het Parlement verschijnen. De Times neemt het op voor den heer Plimsoll, al betreurde het City-orgaan de heftigheid van den uit val. Ging hij te ver, liefde voor het welzijn van den zeeman had hem gedreven, en de regeering was de eerste oorzaak, omdat zij, indien zij het had gewild, de wet zeer goed had kunnen doen tot stand komen; maar, zij het ook onwillekeurig, door onhandige ver deeling der werkzaamheden had zij de vijanden van het ontwerp hun doel laten bereiken. Rusland geeft, niettegenstaande den tegenstand van Engeland, het denkbeeld niet op tot het bijeenroepen eener nadere conferentie betrekkelijk de codificatie van het Europeesche oorlogsrecht. Thans wil men, dat de voortzetting van het ten vorigen jare te Brussel be gonnen werk volkomen verzekerd is. Al de betrokken regeeringen met uitzondering van Groot-Brittanië, dat hardnekkig bij zijne weigering blijft volharden hebben zich bereid verklaard tot eene op grond der te Brussel genomen besluiten te treffen volken- rechterlijke overeenkomst. Eenige kleinere staten, met name Spanje, België, Nederland en Zwitserland moeten wel is waar eenig voorbehoud gemaakt hebben tegen het onveranderd aannemen der Brusselsche declaratie, overeenkomstig het door die staten ter conferentie verdedigde gevoelen. Maar in de Russische nota van 20 Mei is ook uitdrukkelijk verklaard, dat dergelijk voorbehoud niet buitengesloten is. Van de grootere staten moeten Oostenrijk-Hongarije en Duitschland geene principieele bezwaren tegen de Brusselsche declaratie hebben gemaakt. Ook Italië en Z weden-Noor wegen hebben van den aanvang af eene afwachtende houding aangenomen. Frankrijk moet die punten aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen hebben, welke op de beperking der levée en masse en op de bezetting van vijandelijk gebied be trekking hebben. Na ontvangst van alle antwoorden zal Rusland die beginselen van het internationale krijgsrecht, waaromtrent volkomen overeenstemming heerscht, samenvatten en aan eene op nieuw bij een te roepen conferentie ter goedkeuring voorleggen, die dan tevens zou trachten eenheid te brengen in de nog uiteenloopende gevoelens. Te betwijfelen is het, of, wegens het vergevorderde seizoen, deze conferentie nog in het aanstaande najaar zal bijeenkomen. Doch waarom moeten alle conferentiën in het najaar bijeenkomen? Waarom zou het ook niet in her voorjaar kunnen geschieden? Duitschland. Uit Duitschland wordt gemeld, dat het gerucht zich bevestigt, dat de Katholieke geestelijkheid zich bij de wet op het beheer der kerkelijke goederen van Katho lieke gemeenten wil nederleggen. Tot dusver stond het bericht alleen, dat de bisschop van Breslau eene daartoe strekkende verklaring aan de regeering had doen toekomenthans verneemt men, dat ook uit de diocese Hildesheim eene dergelijke verklaring is afge- gezonden. Intusschen blijft het de vraag, of deze handelwijze der bisschoppen als een eerste stap op den weg van toenadering beschouwd mag worden, dan wel of men hier met een opzichzelfstaand be sluit der door het eigenbelang gedreven geestelijkheid te doen heeft. Het feit van onderwerping aan deze voorheen //in de rechten der Katholieken meest in grijpende" wet is in elk geval niet zonder beteekenis. R usland. Nog altijd moet China aan Rusland schadeloosstelling betalen voor een in 1872 door Chineezen geplunderde ka ravaan. Verscheiden kooplieden waren hierbij omgebracht en 90,000 roebels aan koopwaren werden gestolen. Thans heeft Rusland China gedreigd zijn vertegenwoor diger terug te zullen roepen, wanneer het weigert of onmachtig is om aan zijn eischen te voldoen. In den ochtendstond van den 26 Juli zijn te Sebas- topol tamelijk sterke aardschokken waargenomen. Som mige huizen zijn beschadigd. Turkije. In de Herzegowina is de strijd begonnen. Hevige vechtpartijen hebben reeds plaats gehad. Is het be richt der Turksche regeering waarheid, dan zal zeer spoedig een eind aan den opstand gemaakt zijn. Niet meer dan 880 insurgenten, waaronder ook eenige Montenegrijnen, beviuden zich te Nevesinge en om streken. De tegenstand echter, dien zij volgens de telegraphische berichten geboden hebben, moet zeer hevig geweest zijn en wettigt het vermoeden, dat men met meer dan een rooverbende te doen heeft. Italië. De Italianen zien, volgens de kranten althans, uit naar de komst van den Duitschen keizer. Volgens een Florentijnsch blad zou Wilhelm zich den 3 Sep tember naar Milaan begeven. De Kroonprins Humbert zal op het laatst der volgende maand een bezoek brengen aan Palermo, waar twee congressen tegelijk worden gehouden. Men verwacht, dat dit bezoek de opgewondenheid der Sicilianen over de veiligheidswet zal doen bedaren. De regeering heeft in den laatsten tijd een strengere houding aangenomen tegenover de bisschoppen, die weigeren het exequatur te vragen; de bisschop van Ischia ontving o. a. last om het bisschoppelijk paleis te verlaten. Het gevolg is geweest, dat de geestelijke heeren minder opposant worden; zoo heeft de bisschop van Sessa terstond daarop aan den Minister van Justitie het exequatur gevraagd. Spanje. De berichten van het Spaansche oorlogstooneel zijn onbeteekend; de //Gaceta" gaat nog altijd door met het opnemen van berichten over onderwerping van Carlisten in enkele provinciën. In Catalonië zouden de Carlisten overal wijken op de nadering van de Alphonsisten, terwijl de batterijen worden gesteld om Seo de Urgel te bombardeeren. Kerk- en Sclioolnieixws. Zondag namidd. aanst. afscheidsrede van ds. I. H. A* Michelsen, pred. bij de Evang. Lufch. Gem. (Tekst 1 Cor. 1 22—24). Bedankt voor de Evang. Luth. Gem. te Groede, door ds. J. Bakker Cz. te Vlissingen. Benoemd tot leeraar in de Ned. Taal- en Letter kunde aan de H. Burgerschool te 's Gravenhage de heer A. W. Stellwagen, leeraar aan de H. Burgersch. alhier, en tot leeraar in de Wiskunde de heer P. Zeeman Gz., leeraar aan de H. Burgersch. te Goes. Eervol ontslag met behoud van aanspraak op pen sioen is verleend aan Mej. A. H. v. d. Velden als hoofdonderwijzeres en aan Mej. J. E. v. d. Velden als hulponderwijzeres aan de meisjesschool alhier. Benoemd tot hoofdond. aan de school voor Chr. Nat. Onderw. te Gouda de heer C. Staal, huipond. aan de bijzondere school te Goes. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 29 Juli 1 8 7 5. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2% pCt. 63% dito dito 3 75 dito dito 4 997/8 dito Stad Rotterdam 3 93% België, dito Rotschild. 2 Spanje, Obligatien, 1867/72 3 20% dito Binnen], f 6250 3 185/1(J dito f 1250 en f 2500 3 18%t Portugal, Obligatiën 1853/69 3 51 dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope fy- Co. '17981816 5 102% Bew. Ins. rn. Coup. 6 S. 1855 5 93% Obligs. a f -1000,— 1866 5 '101% dito a -100,'1860 4% 95'/,, Cert. bij Hope Co. '1840 4 79% Obligatiën-Leening 1867/69 4 8413/le dito 1859 3 71% Staatsleening 1864 5 f 381 Oostenrijk, Obl. in papier Mei en Nov. 5 pCt. 629/ls Febr.-Aug. 5 62 dito in Zilver Jan. en Juli 5 659/]G April Oct. 5 65%s Aand. Pr. Leen. fl. 100 '1864 f 144 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 pCt. Turkye, Obl. Alg. Schuld 1865 5 393/8 N.-Amerika, dito Mei. Nov. 1885 6 101% Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cenfc.-Spw.-Maatscb. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPON Metalliek 22,20 Rus. Z.-R. Dito Nationale 22,60 Amer. Dollars Div. Eng p. 11,77% Papier 151/a 26D/2 136 pCt f 155 1021/4 88 V2 19% 46 s. 32% 2,41 2,06 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 29 Juli 1875. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe f 9,50 Haver Nieuwe dito - Paardenboonen Zomertarwe - 9- Witte boonen Rogge - 7,50 Bruine dito Maartsche Gerst - 6,50 Groene Erwten Winter-Gerst - 6,25 Kleine dito gomer dito - 5,50 5.— 9;— Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee, van den 29 Juli 1875. Teelt 1874. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, 1ste kwaliteit blank Twee en een, middelbare dito Twee en een, mindere dito Een en een, 1ste kwaliteit blank Een en een, middelbare dito Een en een, mindere dito Onberoofde, 1ste kwaliteit blank Onberoofde, middelbare dito Onberoofde, mindere dito Muilen Middelbare dito - 12,50 - 10,50 f 17,— a 18,- -16,— a 17,- - ïoj— k 17'— -15,— a 16,- -12,— a 13,— Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 29 Juli 1875, Boter laagste koers f 0,62% per 5 ons. hoogste - 0,67% 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,65 per 25 stuks. middel - y> 25 hoogste - 0,75 25 NAAR ZEE: 29 Juli. Iienry, William Clarhion, Zierikzee. Van 23—80 Juli 1875. Geboren: Eene dochter van H. Luijk en Q,. Klaasse. E ene dochter van G. A. Sevenhuijsen en J. Schulink. Eene dochter van J. H. Berrevoels en J. Bakker. Een zoon van G. Bouman en P. J. Gerritsen. Overleden: J. Iiagestijn, oud 78 j., wed. J. Iiorrevoets. M. M. Louwerse, oud 3 m., d. M. Verwest, oud 9 111., d. C. Olree, oud 3 m., d. P. van der Valk, oud 2 m., z. Als levenloos aangegeven: Een dochter van J. van Dijk en J. E. Bouman. De ondergeteekende betuigt zijnen har- telijken dank voor de vele belangstelling gedurende zijne ziekte ondervonden. Dr. G. N. BOOM. Volkomen genezing op 3 maanden, bewezen door 10,000 Certificaten, door de methode van J. WAERSEGERS, Breukmeester der Hospitalen eu des legers, Kom- mandeur en Ridder van verschillende Orden. 25 SCHOENMARKT, ANTWERPEN. De maag met hare ongemakken veroorzaakt meer neerslachtigheid en brengt meer ongeluk te weeg, dan men gewoonlijk wel denkt. De duizenden van kwalen welke zich daar vestigen, kunnen voorkomen of ver dreven worden door een verstandig gebruik van deze zuiverende pillen, welke als een zeker, zacht en anti- zuur purgeermiddel werken, zonder de zenuwen van den meest vatbaren zieke te schaden, of het teederste gestel te kwellen. Holloway's pillen zullen gemak en verlichting aanbrengen voor iederen lijder aan hoofd pijn, ongeregelde spijsvertering of ziekelijkheid, wiens pijnen hem tot een last voor zich zelf en onaange naam jegens zijne vrienden maken. Deze pillen zijn sedert lang het volksgeneesmiddel voor eene zwakke maag, een ongestelde lever of eene verzwakte spijs vertering, welke zonder moeielijkheid voor hunne re gelende, zuiverende en versterkende eigenschappen wijken. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, f 3. 6.75, f 13.50, 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand.

Zierikzeesche Courant | 1875 | | pagina 3