BEURS- EN MARKTBERICHTE^ ADVERTENTIES Depothouders drachten van den heer Gorten. Een geringe moeite zou 't geweest zijn dit er bij te zeggen. Van 't geheeie verslag, waarbij ook dat van liet gesprokene te Noordwelle zijn aan ons bureau afdruk ken te bekomen. Volgens den Standaard is 't nog niet zeker of de heeren de Jonge en van Heemstra zich de verkiezing resp. voor Middelburg en Haarlemmermeer wel zullen laten weggevallen. Bij deze gelegenheid ligt de Standaard weder een tipje van den sluier op die, zooals vooraf was aauge- kondigd, over de verkiezingsberichten was geworpen. //Het is bekend zegt de St. hoe moeielijk het ons valt mannen te vinden //die hun naam willen leenen." Kan 't inderdaad erger? Als men voor volksverte genwoordigers mannen moet zoeken //die hun naam willen leenen," die dus reeds vooraf stilzwijgend de erkentenis moeten afleggen dat zij zullen zijn machines en niets meer, ter besehikking van den leider of den zich noemenden veldheer, dan is 't er treurig mede gesteld. Naar aanleiding van 't bekende reeds door ons vermelde adres van kiezers uit het district Middelburg aan den heer Tak, vinden wij in een Zeeuwschen brief in de Zutphensche Courant o. a. dit gezegd //Met merkwaardige ingenomenheid is dit adres in Walcheren en aan gene zijde der Schelde onderteekend door allen, die eenige ontwikkeling en beschaving bezitten. Behalve de handteekening van onzen Commissaris des Konings en de leden van Gedeputeerde Staten, komen daaronder de handteekeningen voor van bijna allen die op 't gebied van administratie of justitie handel of nijverheid bekend zijn. Ik ben in de gelegenheid geweest de lijsten van onderteekenaren in te zien, maar moet erkennen dat ik niet had kunnen denken dat bij het wegen der op jhr. de Jonge uitgebrachte stemmen een zoo allerer- barmelijkst resultaat zou worden verkregen. Werkelijk blijft te zijne gunste van het kiezerspersoneel niets meer over dan een hoop domme boeren en eenige orthodoxe predikanten in een monster-verbond vereenigd met de ultraraontanen." Hoe groot van de andere zijde echter ook de blinde ijver en de Christelijke ootmoed is, blijkt o. a. uit een corresp. uit Axel in de N. Goesche Courant van Dinsdag //men wil hier eeuvoudig van het liberalisme niet meer gediend zijn. That is the question, ('t Is of die man zoo pas van Brighton komt.) En dit zal mr. van Eek te zijner tijd ook ondervinden. Die afgevaardigde'voorspel ik grooter échec; Weinig zal het hem baten dat hij de broeder van onzen Burge meester is en al een reeks van jaren op de kussens in het Binnenhof heeft gezeten. Men wil hier thans, meer dan ooit, mannen van godsdienst, geen Staat zonder God, waarvan geen heil te verwachten is." Men ziet het, 't zwaard hangt den heer van Eek boven 't hoofd de vrome godsmannen van Axel zullen hem slaan te zijner tijd met de scherpte des zwaards. Hem wordt niet eens 't uitzicht gelaten zich te bekeeren hij is veroordeeld, slechts is de executie tot '77 uitgesteld. Verdere commentaar vindt men in onze jongste hoofd artikels. In het belang van den landbouw verdient vermel ding dat door den Minister van Einancien bij revolutie is bepaald datphosphoriet ('t zoogen. phosphoriet-meel, een mineraal voornarael. uit phosphorzure en koolzuur kalk bestaande, dat gebruikt wordt als meststof of ter bereiding van phosphorus,) zoowel gemalen als ongemalen vrij van invoerrechten is. Benoemd tot opzichter 3e. kl. bij den waterstaat en burgelijke en openbare werken in Ned. Indië de heer C. P. Dranken van Noordwelle. Door de lib. kiesvereenig. te Breda is mr. J. PI. van Mierlo met algeraeene stemmen kand. gesteld. De kand. der ultramontanen is mr. II. A. des Amorie van der Hoeven. Tot deelneming aan den schietwedstrijd voor offi cieren der schutterijen in Nederland, te houden te MiddelburgVlissingen op Vrijdag en Zaterdag 25 en 26 Juni, hadden zich den 22 reeds meer dan 70 officieren aangemeld. Buitenland. Duitschland. Volgens de Prov. Zeil. hebben in het dorp Rheinen bij gelegenheid van ultramontaansche deraostraties ongeregeldheden plaats gehad, waarbij de burgemeester Sprickmann, die de wet wilde doen eerbiedigen, door vijf messteken zwaar gewond werd. De in het vorige jaar nieuw ingestelde vertegen woordigende vergadering van EIzas-Lotharingen is den 17den voor de eerste maal bijeengekomen. Deze eerste zitting werd door den opper-president van het rijksland geopend met een aanspraak, waarin hij her innerde, dat de regeering des keizers deze instelling overeenkomstig den wensch der districtsvertegenwoor digingen in het leven had geroepen om het bestuur bij de voorbereiding van 's lands wetten voorgelicht te zien door de ondervinding en zaakkennis van man nen met het vertrouwen van hunne medeburgers vereerd. Voor het bestuur begroette de opper-president met vreugde deze gelegenheid tot gemeenschappelijke]] ar beid van welke hij ook verlevendiging van de belang stelling der bevolking voor hare eigene aangelegenheden en belangen verwachtte. z/De toekomst van Elzas-Lotharingen" dus ging hij voort ligt voor een goed deel in uwe hand. Uw invloed daarop zal des te grooter en weldadiger zijn, hoe vaster gij bij uwe beraadslagingen steeds in het oog houdt, dat de belangen van Elzas-Lotharingen onafscheidelijk met die des Duitschen rijks vereenigd zijn, hoe krachtiger gij er toe medewerkt dat de Elzas- Lotharingers hun Vaderland in Duitschland zoeken en wedervinden. Ik hoop dat wij op dezen weg el kander steeds ontmoeten zullen. Van mijn kant hebt gij niets dan bereidwillige medewerking te verwachten; het zal mij een genoegen zijn uwen arbeid op alle wijzen te verlichtentot alle nuttige inlichtingen zult gij mij steeds bereid vinden." Het als voorzitter fungeerende oudste lid antwoordde op dezen welkomstgroet met eene aanspraak waarin hij den dank der vergadering aan den keizer betuigde, die aan de wenschen der districtvertegenwoordigingen voldaan en daardoor aan het land een sprekend bewijs van zijn welwillende gezindheid gegeven had, en ten slotte de hoop uitsprak//dathet rijk de Elzas-Lotharingen weldra waardig zou achten om hune aangelegenheden aan hun eigene handen toe te vertrouwen." Belgie. De Nord verzekert, dat de Duitsche gezant Per- poncher aan den Minister d'Aspremont-Lynden een nota heeft overhandigd, waarin de Belgische regeering dank gezegd wordt voor haar laatste mededeelingen. Men zegt, dat de toon van de nota zeer vriend schappelijk is, en dat zij op de meest voldoende wijze een einde maakt aan het incident tusschen België en Duitschland. In de Kamer van afgevaardigden heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken een brief voorgelezen van den graaf De Perponcher, in antwoord op de Belgische nota van 23 Mei. Prins Von Bismarck heeft aan den gezant verklaard dat hij met erkentelijkheid mededeeling heeft ontvangen van de zorgvuldige nasporingen, met betrekking tot den bekenden moordaanslag en dat de Belgische Re- geering de strafwetgeving naar aanleiding van het voorgevallene zal aanvullen. De Keizer van Duitschland was evenzeer volkomen tevredengesteld, indien de beraadslagingen der wetge vende macht met opzicht tot dit onderwerp slechts een weldadigen invloed blijken uit te oefenen op het publiek geweten in Duitschland. Hij hoopte verder, dat de inmenging van Belgische onderdanen in bin- nenlandsche conflicten van Duitschland voortaan zal worden verijdeld in denzelfden concilianten geest, als waarvan het Belgisch Gouvernement in de zaakDuchesne een voorbeeld heeft gegeven, waardoor het zich de dankbaarheid vau Duitschland zoozeer heeft waardig R usland. Een depêche uit Berlijn gewaagt van een nieuwe circulaire van Rusland, betreffende de aanstaande conferentie te St. Petersburg. Volgens deze depêche zou alles in deze groote zaak der internationale regeling van de rechten der oorlogvoerende partij onzeker zijn. Zal nog wel de conferentie te St. Petersburg doorgaan De depêche maakt dit twijfelachtig, daar zij inhoudt dat de uitnoodigingen tot de conferentie zullen worden afgezonden zoodra alle regeeringen, die der kleine staten daaronder begrepen, op de circulaire van September zullen hebben geantwoord. Zeker znllen allen antwoorden, de diplomatieke hoffelijkheid brengt dit mede, maar zal de conferentie toch doorgaan, als er zijn, die voor de uitnoodiging bedanken? De depêche voegt er nog dit bij, dat de conferentie niet ten doel heeft om een internationaal verdrag te sluiten. Maar wanneer de conferentie niet dit resultaat heeft, dat zij zekere regelen van het volkenrecht, door over eenkornst en onderteeke- ning, voor alle mogendheden, die aan de conferentie deelnemen, uit te noodigen die beginseleu //zooveel mogelijk en onder zekere reserves" te volgen. Maar eene aanvaarding in die bewoording zou de ondertee kenaren weinig verbindenovereenkomsten met reserves zijn in de practijk meestal nietig en van onwaarde. Als de depêche juist is, dan mag men tusschen de regels lezende, het er veilig voor houden dat de regeling van de rechten der oorlogvoerende partijen eene mislukte zaak is. Spanj e. De Spaansche Gaceta deelt mede dat 800 vrijwilligers van Castellon en de omstreken van Eigueroles de Carlisten hebben aangevallen. De Carlisten hadden 18dooden en 3 gekwesten; 10 werden krijgsgevangen gemaakt. De vrijwilligers hadden een neef van het Carlistisch hoofd Cucala gedood. Dit alles doet slechts aan een gevecht op een zeer kleine schaal denkenhet beslissend gevecht laat zich lang wachten. De Imparcial, een ander Spaansch orgaan, wil weten dat de commissie, belast met de vaststelling van de grondslagen der constitutiën, haren arbeid heeft voort gezet en dat zij zich thans onledig houdt met het artikel over de rechten van den individu. Hetzelfde blad verzekert dat de Duitsche regeering voornemens was een einde te maken aan de propaganda ten behoeve der Carlisten in de katholieke streken van Duitschland, vooral in den Taunus en in het Oden- wald. Vooral de vorstenhuizen van Löwenstein en Issenbourg wijdden zich onvermoeid aan het aanwer ven van stijders voor het leger der Carlisten. Volgens andere geruchten zouden liberale troepen onder de bevelen van Martinez Campos de Carlisten hebben verdreven uit de haven van Miravette, in Maestrazgo. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 24 Juni 187 5. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2l/a dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 dito Rotschild. 2 '/s Obligatien, 1867/72 3 dito Binnenl. f 6250 3 dito f1250 en 2500 3 Obligatiën 1853/69 3 dito 185663 3 Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins.m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,— 1866 5 dito a 100,1860 41/» Cert, bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1864 5 Oostenrijk, Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Amerika, dito Mei. Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 België, Spanje, Portugal, Rusland, Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiflis d°. f 10005 dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN VAN COUPONS. pCt. 62 99 90'/» 17'3/ia 15% 15'/, 51»/ie 1 1021/4 925/I. 101 s/8 94 9 79% 71 f 345 pCt. 62 p/u 65'/» f 142'/, pCt. 39'/, 101 9 95'/» 9 265'/, 136'/» pCt 101% f 100T/3 1 100 84'/, 40% Metalliek f 22,20 Dito Nationale 22,571/J Div. Eng p. 11,80 Rus. Z.-R. Amer. Dollars Papier l/'32'/8 2,41 2,03 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 24 Juni 1875. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe Nieuwe dito Zomertarwe Rogge Maartsche Gerst Winter-Gerst Zomer dito f-~ - 8,75 - 8,50 - 7,50 - 6,75 - 7,— - 6,50 De Ned. Mudde. Haver Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Groene Erwten Iüeine dito 5.— - 9;— - 15, - 13,— - 12,50 10,- Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee," van den 24 Juni 1875. Teelt 1874. Per 50 Nederlandsche pondey Twee en een, lste kwaliteit blank ƒ17,a 18 Twee en een, middelbare dito -16,a 17 Twee en een, mindere dito a Een en een, lste kwaliteit blank a Een en een, middelbare dito a Een en een, mindere dito a Onberoofde, lste kwaliteit blank -17,a 18 Onberoofde, middelbare dito -16,a 17 Onberoofde, mindere dito -15,a 16 Mullen a Middelbare dito a Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 24 Juni 1875. Boter laagste koers f 0,57'/! per 5 ons. hoogste - 0,62 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,75 per 25 stuks. middel - 25 hoogste - 0,82 Vi 25 gevraagd voor een net artikel. Adres franco brieven letters X. Z. bij den Boekbandelaar A. C. DE MOOIJ te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1875 | | pagina 3