ZALF HOLLOWAY BEURS- EN MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES. MOOLENBURGH Co. De Gouverneur van Madras, lord Hobart, was bij zonder geliefd onder de inlanders. Bij zijn begrafenis volgde een weeklagende menigte zijn lijkkist. Zij was zoo talrijk, dat de troepen er nauwelijks orde onder konden houden. De trein ging over een brug, en 't volk drong zoo hevig, dat een stuk der leuning brak en 80 a 100 personen in den stroom stortten velen hunner verdronken, anderen werden zwaargewond. Duitschland. Vrijdag avond zijn koning Oscar II van Zweden en zijne gemalin Sophie, geboren prinses van Nassau, te Berlijn aangekomen, om gedurende eenigc dagen de gasten te zijn van den Duitschen keizer. De hooge gasten werden aan het station opgewacht door keizer Wilhelm, den kroonprins en zijne gemalin, de jongere prinsen, den veldmaarschalk von Manteuffel, den mi nister van oorlog en de generaliteit. Ondanks den stortregen had zich eene ontelbare schare volks op het stationsplein en in de straten verzameld; de zon vertoonde zich juist op het oogenblik, toen de trein het station binnenstoomde. Het Zweedsche volkslied klonk, en wederzijds had eene allerhartelijkste begroe ting plaats. De koning van Zweden, de Duitsche keizer en kroonprins, benevens de Pruisische prinsen kwamen Zaterdag te 12 uren te Potsdam aan en namen deel aan de veldgodsdienstoefening van het instructie bataljon der infanterie, waarop de wapenschouwing over dat bataljon werd gehouden. Hierop namen zij met de Zweedsche koningin en de Pruisische prinsessen deel aan den feestmaaltijd van het bataljon, waarbij de keizer dronk op het welzijn van den koning van Zweden en deze op het welzijn van den keizer. Om 3 uur was het diner op het paleis te Potsdam, om 5 uur werd getoerd door den tuin en om 8Y2 uur ving de terugtocht aan naar Berlijn. Koning Oscar is een man van zeven en veertig jaren, lang en slank, die zich snel en met veel elegance be weegt. Hij droeg de donkerblauwe Zweedsche gene- raals-uniform met de breede, gele strepen en de gele vederbos en was versierd met liet oranjelint der orde van den Zwarten Adelaar. De koningin i3 eene be vallige vrouw, nog zeer jeugdig, heeft eene hooge ge stalte en koninklijke waardigheid. Zaterdagavond hebben al de vorstelijke personen eene gala-voorstelling in de opera bijgewoond en zich aan Wagner's //ïann- hauser" kunnen verkwikken. Prins Bismarck is Zondag avoud te Berlijn terug gekomen en heeft Maandag den koning van Zweden een bezoek gebracht. De koningin van Zweden is Maandag namiddag naar Dresdeu vertrokken. De Prov. Zeit. bevestigt op grond van authentieke raededeelingen, dat de opper-president den 29 dezer mgr. Brinkman, bisschop van Munster, heeft gesom meerd zijn ambt neder te leggen. JB e 1 gf i e. Te Brussel is het weer rustig geworden. De proces sie der parochie van St. Gudule heeft Zondag zonder eenige stoornis plaats gehad. De demonstratie door pater Verbeke, van de orde van Jezus, op het touw gezet en strekkende om de processie te doen bijwo nen door een aantal personen in het zwart gekleed met witte dassen, is afgekommandeerd. Eene militaire macht vergezelde den stoet. De eenige stoornis ont stond door een misplaatste grap om namelijk boven het gelegenheids-altaar op de Grande Place toen de processie daarvoor halt hield, een luchtballon op te laten, waaraan een hansworst was vastgemaakt. Zulk een zoogenaamde grap heeft meermalen plaats gehad bij het voorbijtrekken van den stoet; in het raadhuis was een piket gendarmes op post gesteld. Gelukkig zijn echter geene verdere ongeregeldheden voorgevallen. Het beeld der H. Maagd, alsmede de pauselijke vlag, Zondag acht dagen te Woluwe bij Brussel weggenomen, zijn in een pak gewikkeld, door een onbekende over handigd aan het stadhuis te Brussel, om gegeven te worden aan den burgemeester. De heer Anspach heeft het naar den procureur des konings gezonden. Oostenrijk-EIong arij e. Zaterdag heeft de plechtige opening plaats gehad van de scheepvaart op den Donau 11a de verbetering van de bedding dier rivier. De keizer, met de aarts hertogen, ministers en diplomaten stoomden met de z/Ariadne" de rivier op, overal door de talrijke volks menigte met geestdrift begroet. De enquête in de zaak van Wiesinger heeft reeds voldoende getoond, dat men hier aan geen ernstigen aanslag op het leven van von Bismarck te denken heeft, maar alleen aan eene poging om der geeste lijkheid geld af te persen. Spanje. De Gaceta meldt, dat Dorregaray bij het gevecht van Alcora is gekwetst en dat zijn troepen met een verlies van 70 dooden en 200 gekwetsten op de vlucht zijn gejaagd. De Gaceta bevat de postovereenkorast met de Ver- eenigde Staten. De admiraal Polo is benoemd tot opvolger van den gesneuvelden admiraal Barcaztegui. De brigadier Tnfanza heeft de belangrijke stelling Ametzogana bij Lovala bezet. De brigadier Arraiz bezette den berg Zaiquikel. In Spanje behoorde in de vorige week het geluk der krijgskans niet aan de regeeringstroepen. De Car- listen zijn zoover in het Noorden vooruitgedrongen, dat zij San Sebastian met hun geschut kunnen berei ken; alle positiën, door Lorna met zooveel moeite ver overd, heeft Blanco moeten opgevenzelfs de brug, met inspanning door de regeeringstroepen over den Orio geslagen, is thans den Carlisten ten goede ge komen. De bezetting van Astigarraga is genoodzaakt geworden die plaats te verlaten en ten slotte is Bar- caiztegiu, de admiraal van het Spaansche eskader, in de golf van Biscaye gesneuveld; een welgericht granaat schot van de Carlistische artillerie heeft hem gedood en eenige onderofficieren gekwetst; zijn lijk is naar San Sebastian vervoerd. Bij de Carlisten heerscht na tuurlijk over deze feiten de grootste opgewondenheid, doch een bericht uit Barcelona van 31 Mei gewaagt van eene groote uederlaag der Carlisten bij Balagua. Kerk- en JScliool nieuws. Bedankt voor Sirjansland door den kand. C. H. van Rhijn voor Vlissingen door ds. M. Sjoers te Ophuizen. Benoemd tot huipond. te Brielle de heer E. Bal, kweekei. aan de openb. school voor onvermogenden alhier. Nederland België, Spanje, Portugal, Rusland, PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 3 Juni 1 8 75. Cert. Nat. Schuld. 2'/, pCt. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 dito Rotschild. 2'/, Obligatien, 1867/72 3 dito Binnenl. f 6250 3 dito f 1250 en 2500 3 Obligatiën 1853/69 3 dito 185663 3 Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f 1000,1866 5 dito a 100,1860 4>/j Cert. bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1864 5 Oostenrijk, Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Amenka, dito Mei. Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 f pCt. f pCt. 6'2 74 ui 99'/, 91V, Ï8'/„ 16 «15/i6 501/, 102'/, 92 VI6 1013/. 94'/8 78V, 83'/» 71 340 62 6115/,s 65 65=/,s 142'/, 4H/, 100»/, 96 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tillis d°. f 1000, 5 pCt dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Franseh-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. f Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. Metalliek f 22,15 Dito Nationale 22,50 Div. Eng p. 11,70 265 136 1003/i 1003/4 17'/, «9/1, Rus. Z.-R. Amer. Dollars 2,39 Papier 2,04 Marktprijzen der Meekrap te Z i e r i k z e e, van den 3 Juni 1875. Teelt 1874. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, lste kwaliteit blank ƒ21,a 22, Twee en een, middelbare dito -20,a 21, Twee en een, mindere dito -18,a 19, Een en een, lste kwaliteit blank a Een en een, middelbare dito a Een en een, mindere dito a Onberoofde, lste kwaliteit blank - 17,a 18, Onberoofde, middelbare dito -16,a 16,50 Onberoofde, mindere dito a Mullen ja Middelbare dito a Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 3 Juni 1875. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe f-~ Haver Nieuwe dito - 8,25 Paardenboonen Zomertarwe - 8,- Witte boonen Rogge - 7 Bruine dito Maartsche Gerst - 6,50 Groene Erwten Winter-Gerst - 6,75 Kleine dito Zomer dito - 6,25 f 5. - 8,50 - 15,— - 15, - 12,50 - 10,- Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 3 Juni 1875. Boter laagste koers f 0,57 lft per 5 ons. hoogste - 0,67!/, 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,75 per 25 stuks. middel - 25 hoogste - 0,80 25 Al die iets te vorderen hebben van of "Vei'SCtl'U.lciig'd. zijn aan den boedel van wijlen den Heer P. C. LANDSKNEGT, gelieven daarvan opgaaf of "betalingf te doen vóór of op den 15 Juli aanstaande, teil huize van den Heer C. J. KIJN, Nieuwe Haven te Zierikzee. Bij AKTE den 2 Juni 1875 voor den te Zierikzee resideerenden Notaris Mr. JACOB MOOLENBURGH verleden, is de Vennoot schap, bestaan hebbende tusschen de onder - geteekenden JOB ADRIAAN MOOLENBURGH en JACOBUS JOHANNES VAN UIJE C.Jzn., aangegaan bij AKTE, verleden den 14 April 1871 voor den te Rotterdam resideerenden Notaris HENDRIK SCHOT, onder de firma JVtOC^LïlHNLBTJütGrïl VAN UIJE en welke Vennootschap ten doel had het drijven van Handel in Steenkolen en het doen van Commissiezaken in het algemeen en verder in al datgene wat zij raadzaam zouden oor- deelen, ontbonden, te rekenen sedert den 10 Mei 1875 en de eerstotidergeteekende met de Likwidatie der ontbonden Vennootschap belast. Geschiedende hiervan bekendmaking ingevolge art. 31 van het Wetboek van Koophandel. J. A. MOOLENBURGH. J. J. VAN UIJE C.Jzn. Onder referte aan bovenstaande annonce, bericht ondergeteekende, dat hij de zaken, tot dusver gedreven door de firma MOOLENBURGH VAN UIJE, heeft overgenomen en voor eigen rekening onder de firma op denzelfden voet zal "voortzetten^ J. A. MOOLENBURGH. Onder referte aan de eerste annonce, heb ik de eer te berichten, dat het agentschap van de heeren REÜMONT OPHOVEN te Ruhr or t, voor den verkoop van K,nh.i*l£Olen in Zeeland Noord-Brabant en Flakkee, tot dusver door de firma MOOLENBURGH VAN UIJE waargenomen, op mij is overgedragen. J. J. VAN UIJE C.Jzn. De goede vrienden. Menschelijk lijden is zpo bepaald algemeen, dat hij, die het met goed gevolg verzacht, allen lof verdient. De bovengenoemde be reiding werd vele jaren geleden samengesteld door Professor Holloway, die sinds dat tijdstip van alle deelen der wereld herhaalde bevestigingen heeft ont vangen van haar verbazende kracht in liet genezen van beide, in- en uitwendige ziekten. Deze genees middelen geven de grootste en spoedigste verlichting in alle gevallen van gebrekkige spijsvertering, maag zuur, winderigheid, misselijkheid, galaohtigheid en kolijk; zij zijn ook de veiligste en best werkende purgeermiddelen. De zalf, indien goed op de huid ingewreven, terwijl zij den heilznamsten en geregeld- sten invloed op de onderliggende zenuwen, vaten en klieren uitoefent, beteugelt de ontsteking der keef borst of ingewanden. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85, ƒ3. 6.75, 13.50, 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Hollo way's Etablissement te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand.

Zierikzeesche Courant | 1875 | | pagina 3