NAJAARS EXAHER. GOED EN NIET DUUR! Zeetijding van Zierikzee. ÏDTÏRTÏNTÏÏT" DE HAARLEMSCHE Brandverzekering-Maatschappij VAN ÏÏOUWENINGE EN VISSER, BEURS- EN MARKTBERICHTEN. tweede maal een bombardement. Men zal zich herin neren hoe Jt ook eenige maanden geleden moedig de aanvallen der Carlisten heeft afgeslagen. Ook thans houdt het zicli goed, de bezetling door de vrijwilligers en de burgerij geholpen beantwoordt de Carlisten zoo nadrukkelijk dat deze reeds zeer ernstige verliezen ge leden hebben. Het is zelfs aan de kanonniers van Puycerda gelukt het zwaarste kanon van de Carlisten geheel onbruikbaar te schieten. De Duitsche schepen zijn in de golf van Biscaye aaugekomen, ook eeu Engelsche kanonneerboot bevindt zich daar en heeft op de rivier van Bilbao post gevat. De Duitsche maritieme middelen in de Spaansche wateren staan onder het opperbevel van den Dnitscben Consul te Bayonne, den heer Lindau, een zeer bekwaam diplomaat en die in hoogen graad het vertrouwen van zijn meester, prins Bismarck geniet. De Eranschen zien den heer Lindau met scheeve oogen aan en kijken hem danig op de vingers doch gedragen zich thans aanmerkelijk voorzichtiger ten opzichte der Spaansche zaken dan nog kort geleden. De Fransche regeering laat thans vrij wat strenger toezicht op de grenzen uitoefenen. Eenige feiten be wijzen ditte Bayonne is een bezending van 500 ruwe gewecrloopen voor Don Carlos bestemd, in beslag genomen twee voorname heeren uit het gevolg van Don Carlos, die naar Parijs wilden gaan, zijn aange houden en afgewezen omdat hun passen niet in orde waren aan de grenswachters heeft men nu ook eenige veldstukken gegeven om onverhoedsche aanvallen van Carlisfcische stroopers te kunnen afslaan. Dit laatste is vooral geschied met het oog op Puycerda, aangezien deze stad vlak op de grenzen ligt, zoodat zelfs enkele Spaansche kanonkogels reeds op Fransch grondgebied zijn neergekomen. Plet repubiikeinsche leger houdt nog steeds rust het is gekantonneerd in en om Miranda aan den boven-Ebro. Daar het leger voor een goed deel uit jonge ongeoefende manschappen bestaat, gebruikt men vlijtig den tijd van de staking der groote bewegingen om de soldaten te oefenen. De reis van Mac-Mahon door de departementen is voor 't oogenblik afgeloopen. Men gist echter dat de president zich toch ook nog in het Zuiden zal laten zien. De repubiikeinsche bladen zijn nog al voldaan over 't geen de reis van den president door het Noordwesten en Westen van 't land kan opleveren. Het is n.l. zeer opmerkelijk geweest hoe over 't alge meen de publieke geest zich meer voor de republiek dan voor de monarchie heeft uitgesproken. Veel toe juichingen heeft Mac-Mahon overigens niet genoten maar waar nog eenige animo heerschte daar was 't vóór de republiek. liet schijnt echter dat de agenten der regeering onhandig genoeg zijn geweest 0111 de wat luide kreten //leve de republiek kwalijk op te nemen en zelfs Mac-Mahon moet ziclizelven niet ge heel meester zijn gebleven maar zijn ongenoegen hebben te kennen gegeven. Hoe vreemd en dat nu juist vier jaren geleden met zooveel geestdrift de republiek geproclameerd en met zooveel verontwaardi ging de keizerlijke nasleep 't land uitgedreven werd Meer en meer schijnt men tot de algemeene over tuiging te komen dat het spel op een derde keizer rijk zal uitlonpen. Opmerkelijk is een verschijnsel te achten dat dezer dagen door een blad werd vermeld. Gelijk men zich herinnert is de heer Schneider, de directeur en vroegere eigenaar van de uitgestrekte fabrieken te Creuzot en tevens ex-president van liet Wetgevend Lichaam, eenige maanden geleden door eeu beroerte gelroffen. Hij heeft geruimen tijd op het uiterste gelegen doch is thans zoover hersteld dat hij zich weder naar Parijs zal kunnen begeven en dat gewis niet om eeu werkeloos toeschouwer der ge beurtenissen te blijven. Men vertelt zelfs dat er onlangs bij eeu huiszoeking te Creuzot, een aantal wapenen gevonden zijn in de woningen van eenige werklieden hetgeen in verband moet staan met zekere plannen der Bonapartisten. Plet is ook bekend dat de werk lieden vooral onder de aanhangers van het keizerrijk meetelden en over 't algemeen in de meening verkeeren dat zij veel aan het keizerrijk te danken hebben. Het is lieden de tweede September. Duitschland viert feest, de herinnering aan Sedan. Meer dan Waterloo en Leipzig zal tie dag van Sedan een ge denkdag voor het Duitsche volk blijven, waaraan grootsche herinneringen zijn verknocht. Plet is wel te verklaren dat geheel Duitschland met geestdrift den feestbeker hoog zal opheffen op dezen gedenk- waardigen dag, en al had de regeering zelf niet het initiatief genomen en den 2 September niet tot een uationalen hcrinneringsdag gesLempeld, in menige Duitsche borst zou de gedachte aan Sedan van zelf opkomen. Zulk een dag kende de Duitsche geschie denis tot dusver niet; wel des te meer dagen die het aan laagheid en vernedering herinnerden. Maar omdat nu ook de tweede September een ofïicieele nationale gedenkdag is geworden, daarom krijgt 5t geen gedaan is door bisschop Ketteler van Maintz zooveel te meer beleekenis. Bisschop Ketteler heeft in een mandement aan zijn diocesianen tegen de feestviering geprotesteerd en hen aangemaand zich van liet vreugdebetoon der vijanden van de kerk te onthouden. Wat wij in het kleiu in April 1872 hebben beleefd, geschiedt dus ook daar. Het ultra- montanisme wil wel tieren op Duitschen grond, maar de glorie van dien grond wil het niethet wil hem liever annexeeren hij het groote gebied van de macht die aan gene zijde der bergen is. Ware die macht humaan, kosmopoliet, 't kon er nog door maar wij weten wat zij is. Ondertusschen zal de houding van biscchop Ketteler hoewel leelijk afstekende bij die van de feestvierende natie, de feestvreugde niet bederven. Ook is zijn woord niet dat van het geheele Duitsche episcopaat. De Saksische bisschop Forwerk heeft integendeel ge last dat den 2 September in al de kerken van Saksen de klokken zullen worden geluid. Berlijn heeft groote toebereidselen gemaakt. Inmiddels gaat de regeering voort in den strijd tegen Jesuïten, socialen, democraten en internationalen, welke drie hardkleurige monsters thans nagenoeg onder één vaandel vechten. Men heeft eenmaal A gezegd het geheele alphabet kan nu niet achterblijven. Het Brusselsclie Congres is afgeloopen met een maaltijd begonnen is het met een diner geëindigd. In zoover gewis hebben de zaakgelastigden zicli bezig gehouden met hetgeen dient tot het onderhouden des levens en niet om liet te verkorten. Moge ook hun overige arbeid, tusschen de beide maaltijden gelegen, niet geheel ijdel zijn, maar eenigszins dienstbaar aan de dierste belangen der menschheid. Kei'lï- en öchoolnieuws. Beroepen te Oosterland de cand. A. Voorhoeve te Colijnsplaat (Chr. Geref. Gem.) ds. Knijper te Zegwaard. Bedankt voor Pleiiikenszand door den cand. P. Contant. Aangenomen naar Maartensdijk (prov. Utrecht) door ds. J. M. Kutten te Arnemuiden. De algemeene vergadering van het protestanten bond, vereenigd met den tweeden Nederlandschen protestantendag, zal dit jaar te Leeuwarden plaats hebben op Woensdag 28 en Donderdag 29 Oct. a. s. BINNENGEKOMEN: 2S Aug. Britisch Princesse, George Stewart, Rangoon Z wij nd recht. 29 Aug. Thomas Nightingale, II. C. Carter, Runcorn, Zierikzee. 1 Sept. Ahkera, A. M. Aslrom, Philadelphia, Rotterdam. Onze geliefde broeder en behuwdbroeder, de Heer ANTPIONIJ HERMAN GERARD FOKKER, overleed den 27stcn Augustus 1874 te Middelburgin den ouderdom van 65 jaren. C. J. FOKKER. J. C. FOKKER—Egter. I)e INSPECTEUR van het lag*er- onclerwijs in ZEELAND maakt bekend dat de examens ter verkrijging van acten van bekwaamheid voor school en voor huison derwijs in deze provincie, voor de tweede maal in dit jaar, zullen worden gehouden te MIDDELBURG op VVoensdagf den TOctober aan staande en volgende dagen. Zij die eeu dezer examens wenscheu afteleggen, behooren zich daartoe uiterlijk vóór den 1€3 Sej>- tember e. k. aan te melden bij den Schoolop ziener van het district waarin zij wonen, of, van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vestigen, met opgave van de acte die zij verlangen en met overlegging van de navolgende stukken a. één of meer getuigschriften van hun goed gedrag b. hunne geboorte-acte en c. de acten van bekwaamheid, die zij reeds vroe ger mochten hebben verkregen. De dag en plaats van het examen zullen later aan elk der belanghebbenden door den Schoolopziener worden medegedeeld. Middelburg, den 22en Augustus 1874. De Inspecteur voornoemd, C. M. VAN VPSVLPET. verzekert tegen VASTE PREMIËN. Informatiën bij Mr. J. A. Bolle te Zierikzee. THEE-SOORTEN uit het magazijn van welke zich zoowel door goede kwaliteit, als lagen prijs, bijzonder aanbevelen, zijn Afgewogen in verzegelde Pakjes van vijftwee en een half en een Onswaarop het Nummer en de Prijs van af 0,90 tot 3,00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned, ponden worden deze desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prys-Couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Joh. Yeenliuizen. Brouwersh. J. WvBrabant. Hontenisse L. Fassaert. Neuzen J. C. van Sprang. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse Joh. de Jong. Middelburg J. A. Goethals. Sluis J. C. A. Mets. Sas van Gent wed. J. Stubbe. Sluis P. E. Mets. Zierikzee Joh. Ochtman.Jz. voor den verkoop van goede Sigaren worden gevraagd. Men adresseere zich franco aan het SIGAREN-MAGAZIJN „DE ROOXERS" te Aardenburg Marktstraat No. 197. Monsters worden het geheele rijk door verzonden tegen franco toe zending van vijf en twintig cents of meer Nederl. Postzegels en duidelijk adres. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 31 Augustus 187 4. Nederland, Gert. Nat. Schuld. 2'/a pCt. 60l/4 dito dito 3 72 ,/a dito dito 4 937/a dito Stad Rotterdam 3 92'/2 België, dito Rotschild. 2l/a Spanje, Obligatien, 1867/72 3 173/8 dito Binnenl. f 6250 3 ll1£*/.6 dito f 1250—2500 3 12 Portugal, Obligatiën 1853/69 3 4515/,G dito 185663 3 Rusland, Obl. Hope Co. 17981816 5 l013/4 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 877/a Obligs. a f 1000,1866 5 101 i/a dito a 100,— 1860 4'/» Oostenrijk, Italië, Turkije, N.-Amerika, Brazilië, Mexico, Cert. bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening '1864 Obl. in papier Mei en Nov. 5 pCt. Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 f Bew. Inschr. met Coupon 5 Obl. Alg. Schuld 1865 5 dito Mei. Nov. 1885 6 dito 1865 5 dito 1851 3 287i/a 6315/,g 643/.e 66 */8 665/8 146 pCt. «V* 1013L 99 i2423/4 126 pCt 999/i« 99J1/i f 1511/, QA3 3* /4 82 50i/3 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltisciie dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiflis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS. Metalliek f 22,47 i/a Rus. Z.-R. Dito Nationale 23,22 J/a Amer. Dollars Div. Eng p.£11,70 Papier ROTTERDAM, 31 Augustus '1874. Jarige Tarwe 25 ct., Nieuwe Tarwe 50 "VVinter- en Zomergerst 25 ct„ Haver f 1,80 lager. Jarige Zeeuwsche Tarwe 1873 Nieuwe 1874 - 8.50 a - 9.50 Rogge 1874 - 7.75 a - 8.75 Wintergérst 1873 - 6.40 a - 7.40 Zomergerst - 5.50 a - 6;— Inl. lange Haver - 3.50 a - 4.50 korte - 5.50 a - 6.50 Kleine Blauwe Erwten 1873 - 10.25 a - 11. Groote - 10.a - 11. Bruine Boonen - 13.a - 14. Witte - 15.— a - ïo!— Zeeuwsche Paardenboonen - 9.a - 10.50 /•32H/1g 2,40 2,13 ct.. Rogge 25 ct., 75 ct. en Erwten f 11.25 a f 12.— Snelpersdmkkcrij van H. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Courant | 1874 | | pagina 6