Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN MARKTBERICHTEN. De volgende brief van den heer Clemeuceau schijnt het debat tusschen hem en Paul de Cassagnac die, de republikeinen lafaards noemende en hebbende uit gedaagd, weigerde te duelleeren te moeten sluiten Mijnheer z/Gij beschuldigt de republikeinen van lafhartigheid en gij weigert een voldoening met wapenen aan den eersten hunner die zich voordoet. z/Gij beleedigfc mij en maakt u uit de voeten zoodra ik u rekenschap van uw woorden vraag. z/Het doet mij leed u te veel eer te hebben bewezen en ik lever u aan de publieke opinie over. G. Clemenceau." De gerant en redacteur van den Pays zijn veroor deeld tot 1000 fr. boete en 1500 fr. schadevergoeding, wegens laster tegen den héér Jousserandout, oud-prefect. Zondagnacht heeft een hevige brand in het bosch van Fontainebleau gewoed over een groote uitgestrekt heid. De bewoners der omstreken van Melun waren alien op de been om 't vuur te blusschen. De afgevaardigden, behoorende tot het comité van het beroep op liet volk, hebben tegen de urgentie van 't voorstel van het linkereentruin gestemd: Een gerucht wil, dat de heer de Larochefoucauld zijn ontslag zal vragen als gezant te Londen. Het ontslag van La Rochefoucauld als ambassadeur te Londen schijnt zich te bevestigen, evenwel met dien verstande dat het verzoek daartoe niet is uitge- gaau van den diplomaat, maar van de regeering, die hem den wenk gegeven heeft het te vragen. Engeland. In het Lagerhuis heeft de heer Newdegate gevraagd, dat van regeeringswege een voorstel worde ingediend tot benoeming eener commissie van onderzoek naar de kloosters en andere instellingen van dien aard. Hij vergeleek den toestand van Engeland in dit opzicht met dien van Zwitserland, Italië en andere staten van het vasteland, en constateerde, dat minstens 350 instellingen van dien aard zonder opzicht in Engeland bestaan. De heeren O'Siliivan, Bowyer, Hardv en auderen hebben zich tegen het voorstel verzetde heeren Kennaway en Chambers ondersteunden het. Ten slotte is het verworpen met 237 tegen 94 steramen. De lieer Bowyer heeft zich sterk uitgelaten tegen de repressieve wetten in Duitschland, ten opzichte der Katholieken uitgevaardigd. in het weekbericht van den gouverneur-generaal van Britsch-Inuic', dd. 13 dezer, wordt gezegd, dat de toestand onveranderd is. De oogst staat zeer goed; nergens is gebrek aan granen, behalve in de Noorder-districten van Behar, die vreeselijk geleden hebben. De regeering heeft het mogelijke gedaan om daar hulp te verleenen. Er zijn in de vorige week gelukkig geeu sterfgevallen door den hongersnood veroorzaakt. Er is een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar den schuldige, die j.l. Zaterdag avond een aanzienlijk deel der Londensche bevolking in doodsangst bracht door het valsch gerucht, dat het Britsch Museum in brand stond. Een onbeschrijfelijke verwarring werd hierdoor veroorzaakt, waarbij gelukkig en wonder genoeg, geen onheilen werden veroorzaakt. Henri Rochefort is den 16 te Queenstown aan wal gestapt. Een talrijke volksmenigte liep te zamen voor het hotel waar hij eenigen tijd vertoefde, en schreeuwde: weg met RochefortI Zij volgde hem onder allerlei bedreigiugen naar het station, toen hij uaar Dublin vertrók. Duitschland. De rechtsgeleerde commissie van den Bondsraad heeft het voorstel gedaan om een commissie van elf leden te benoemen, ten einde het outwerp van het Duitsche burgerlijk wetboek te bewerken. De in den rijksdag voorgestelde herziening van het wetboek betreffende de maatschappijen op aandeelen zal worden uitgesteld tot de algemeene herziening van het handelswetboek, om dan tegelijkertijd ter hand genomen te worden. Omtrent het bezoek van keizer Wilhelm aan den czaar te Ems wordt nog nader gemeld Behalve keizer Alexander waren ook grootvorst Nikolaas met al de Russische hofdiguitari.ssen aau het station tegenwoordig. De ontvangst, ook van de zijde der inwoners en badgasten, was recht hartelijk. De czaar leidde den Duitschen keizer naar het hotel //Vier Tliürmen," waar hij hem des middags een gala-diner aanbood. Tot beheer van het vermogen der bisdommen Gnesen en Posen zijn thans definitief de regeerings-vice-pre- sident Steinman en de Steuerrath Neukrauz benoemd. Het bedoelde vermogen bedraagt een half millioen, waarvan 123,000 thaler in papieren waarde 100,000 tlraler in hypotheeken en het overige in vaste goederen. Naar men uit Straatsburg meldt, wordt er groote spoed gemaakt met de voltooiing der nieuwe vesting werkent zoodafc die tusschen Reichstett en Lingolsheim reeds in Juli voltooid en door troepen betrokken zullen worden. Oostenrij k-Hongarij e. De internationale conferentie tot bespreking der middelen om de cholera te verspreiden, zal den 1 Juli te Weenen geopend worden door baron von Gagern. Voorloopig is reeds mededeeling gedaan dat de na te noemen afgevaardigden de daarbij genoemde rijken zullen vertegenwoordigen Duitschland Pettenkofer en HirschRusland: Lenz; Frankrijk: doctorFauvel; Italië: Luciani; Griekenland prof. OrfaniderPerzië: dr. Pollak; België; dr. Henrard; Zweden: dr. Kierulf en Berlin Engeland dr. Seaton en dr. Dikson Cislesthanië dr. Drassche en Hongarije: Sigismuncl Gross en Gattani. Amerika, Nederland en Turkije hebben nog geen gedelegeerden benoemd. Pesti Naplo verneemt thans dat een consortium van bankiers, met Rotschild aan het hoofd,, definitief de tot dusver onuitgegeven 15 millioen van de eerste helft der leening van 153 millioen overneemt en aan de Hongaarsche regeering een voorschot van 30 mil lioen op de tweede helft heeft gewaarborgd, tegen nader te bepalen rente. Met betrekking tot liet restant der leening behouden de re-eering en het consortium zich volkomen vrijheid van handelen daarover zal in het najaar worden onderhandeld. Het voorschot der Oostbaan-prioriteiten zal waarschijnlijk geprolóngeerd worden. Het regeeringsblad maakt bekend dat de rijksminister van oorlog, baron von Kuhn, op zijn verzoek ontslagen en tot kommandeerend generaal in Gratz benoemd is, onder toekenning van het grootkuis der orde van St. Stephanus. Voorts bevat dat blad de benoemingen van baron von Koller, stadhouder in Bobemen, tot rijksminister van oorlogvan den kommandeerenden generaal te Gratz, John, tot chef van den generaleu staf, en van den stadhouder in Moravie, Weber, tot stadhouder in Bohemen. Italië. Men zegt dat de Italiaansche regeering te Versailles een protest heeft ingezonden tegen het refrein, dat bij alle bedevaarten in Frankrijk wordt gezongen en luidt z/Sauver Rome et la France." De Fransche regeering zou dan óok reeds de hooge geestelijkheid hebben verzocht het bedoelde refrein in 't vervolg te wijzigen. Het Katholieken-congres te Venetie heeft adressen van adhaesie ontvangen van den hertog van Norfolk, Louis Veuillot en baron Lohedeze adressen werden ^met enthousiasme ontvangen. De vergadering heeft besloten de heiliging der feest dagen krachtig te bevorderen. Voorts zijn eenige besluiten omtrent de Katholieke genootschappen men meldt niet welke besluiten en nopens het onderwijs in de Christelijke leer genomen. Het schijnt dat het consistorie toch j.l. Maandag heeft plaats gehad. De paus begon met de plech tigheid der sluiting van den mond aan de kardinaals Guibert en Simor. Daarna benoemde hij vier bis schoppen voor Italië, een bisschop in partibus infide- lium, Mgr. Csakszka, bisschop van Zips in Hongarije en de rev. Soijsu Ennes, bisschop van Macao. Wijders benoemde de H. Vader bij een breve vier bisschoppen in part. inf. en Mgr. van Beek tot bis schop van Breda. Hierop opende hij de monden der kardinaals en reikte hen hun ringen over, tegelijk met hun geestelijke titels. Volgens de Osservatore Romano hebben de Ameri- kaansche pelgrims een souvenir aan hun bedevaart van den paus ontvangen't zijn kleine vazen met olieuit de lampen, die op 't graf van den H. Nerea en den H. Achillea hebben gebrand. O, verlichting der 19e eeuw Spanj e. Men bericht uit Madrid dat de gezant van Spanje te Washington order heeft bekomen onmiddellijk van daar te vertrekken. De oorzaak wordt niet opgegeven. De Gaceta zal binnen kort de begrooting' bekend maken en verzekert, dat de coupons betaald zullen worden met nieuwe trapsgewijs aflosbare schuldbrieven. Vau de coupons, die nog vervallen moeten, zal de helft in zilver betaald worden; 600 millioen realen zullen daarvoor op de begrooting van 1875 worden aangewezen. Maarschalk Elio, //minister van oorlog" van don Carlos, is te Parijs aangekomen en zal daar eenige dagen vertoeven. Hij is, volgens l'Univers, met een diplomatieke zeuding belast. Volgens de Epoca heeft de Minister van Financien den 11 dezer 20,000 piasters doen uitbetalen aan de Duitsche kooplieden, wier goederen door de opstan delingen van Carthageua zijn gestolen. -Uit Pampeluna meldt meu dat een veldslag elk oogenblik kan worden tegemoet .gezien. Maarschalk Concha bereid toch een aanval op Estella voor op drie verschillende punten 25,000 man met 80 stukken geschut zijn door hem opgesfcéid. Daartegenover staan 25 bataillous Carlisten. Kerk- en Schoolnieuws. Van vvege de Nederl. Herv. Gemeente in Zeeland zijn ter Algem. Synode afgevaardigd d. d. B. A. Overman te Heinkenszand en als secondus H. Q. Jansen te St. Anna te Muiden. Tot hulponderwijzer aan school C.a. te Middelburg is benoemd de heer VN'. C. Crucq te Brouwershaven. Op de voordracht voor hoofdonderw. te Nieuwer- kerk a/d IJsel komt ook voor de heer J. L. v. d. Have te Alblasserdam. Van 12 tot en met 19 Juni 1874. Geboren Eene dochter van J. Moeliker en P. van Wouwe. Eene dochter van C. Timmerman en J. J. Bogaert. Een zoon van A. M. E. van Dishoeck en J. W. Wil- tenburg. Een zoon van H. Paasse en E. van Dalen. Een zoon van J. Wiltson en S. Doeleman. Gehuwd: A. Verlinde jm. en A. C. Schoenmaker jd. Overleden: J. H. van den Bliek oud bijna 59 j. wed. J. Wessels. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 18 Juni 1 8 7 4. Cert. Nat. Schuld. 21/» pCt. dito dito 3 dito dito dito Stad Rotterdam Nederland, België, Spanje, Portugal, Rusland, Oostenrijk, Italië, Turkije, N.-Amerika. Brazilië, Mexico, dito Rotschild, Obligatien, 1867/72 dito Ëinnenl. f 6250 dito f 1250—2500 Obligatiën 1853/69 dito 185663 Obl. Hope Co. 17981816 Bew. Ins. rn. Coup. 6 S. 1855 Obligs. a f 1000,1866 dito a 100,1860 Cert, bij Hope 8f Co. 1840 Übligatiën-Leening 1867/69 dito 1859 Staatsleening 1864 Obl. in papier Mei en Nov. Febr.-Aug. dito in Zilver Jan. en Juli April Oct. Aand. Pr. Leen. jl. 100 1864 Bew. Inschr. met Coupon Obl. Alg. Schuld 1865 dito Mei. Nov. 1885 dito 1865 dito 1851 3 2 3 3 3 3 3 5 5 5 4'/, f pCt. f pCt, 72'/s 96 90 ÜV« 13 ■13=/,. 45=/s 101=/. 873/,6 4011/, 94'/a 791 j 82'/» 69 290 M3/k 65'/» 66 138 102»/, 97=/, Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Tiflis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS 244 127 pCt 98 98 'h f 150 891/, 841/» Metalliek f 22,10 Dito Nationale 23,27[/j Div. Eng. p. 11,72'/a Marktprijzen van de te Zier vau den 18 De Ned, Mudde. Rus. Z. -R. 325/1( Amer. Dollars 2,40 Papier 2,14 volgende artikelen i k z e e, Juni 1874. De Ned. Mudde. f Jarige Tarwe f-~ Haver Nieuwe dito -13,50 Paardenboonen Zomertarwe -12,25 Witte boonen Rogge -10,— Bruine dito Maartsche Gerst - 8,50 Groene Erwten Winter-Gerst - 8,50 Kleine dito Zomer dito - 8,25 5,50 - 9, - 15,- - 10, - 10,— - 40,- Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 18 Juni 1874. Teelt 1873. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, lste kwaliteit blank f 17,50 a 18, Twee en een, middelbare dito - a Twee en een, mindere dito - a Een en een, lste kwaliteit blank -17,50 a 18, Een en een, middelbare dito a Een en een, mindere dito - a Onberoofde, lste kwaliteit blank - 17,— a 17,50 Onberoofde, middelbare dito - a Onberoofde, mindere dito - a Muilen - a Middelbare dito - a Marktprijzen van de Boter en Eieren te Zierikzee, van den 18 Juni 1874. Boter laagste koers f 0,50 per 5 ons. hoogste - 0,57 >/a 5 Kip-Eieren laagste koers - 0,80 per 25 stuks. hoogste - 4,25

Zierikzeesche Courant | 1874 | | pagina 3