Adolph Haas in Hamburg Buitenland. Burgerlijke Stand te Zierikzee. BEURS- EN fflüARKTBERlCHTEN. Tffiïl™ Zierikzee, A. P. PAULUSSEN, Borstpastillen VERGADERING ZEEUWSCHE MAATSCHAPPIJ M LANDBOUW, ENGELSCHE BRUISCUPOEIJËRS IMMU!,SLMM UMHLffl Wormpatronea MESPMN.^TCtT rampen op onze binnenwateren, inzonderheid op de Zuiderzee. Wij gelooven dat deze vereeniging voor dat doel nuttig kan werkzaam zijn; op de Zuiderzee vooral hebben menigmaal treurige ongevallen plaats. De vereeniging wil het nemen van maatregelen om bij voorkomende gelegenheden hulp te bieden door de schippers onderling bevorderen en aanmoedigen door toekenning van premiën of schadevergoedingen. Dit laatste is vooral goed gezien, daar werkelijk menigmaal de schippers, hoewel 't hun niet aan menschlievendheid ontbreekt, weerhouden worden van uiterste pogingen, door de vrees van hun eigen vaar tuig en daarmede hun broodwinning in gevaar te brengen. 's Heerenberg, 6 Dec. Naar men met zekerheid verneemt, is een der grootste landeigenaars van Ne derland, Z. K. H. de vorst vau Iiohenzolleru-Sima- ringen, voornemens, zijne uitgestrekte landgoederen, om en bij deze gemeente gelegen, langzamerhand te verkoopen, en zou, door de alhier gevestigde admini stratie, daarmede reeds een begin zijn gemaakt. Het is te hopen, dat het ruime, schoone kasteel, nog afkomstig van en gebouwd door de graven van Berg, met zijne vruchtbare tuinen en prachtige wan delingen, voor sloopersgeweld bewaard moge blijven, en bij eventueelen verkoop in goede handen moge overgaan. Belangrijk voor velen In alle branchen, in het bijzonder echter met be trekking tot de algemeen gezochte orginieele loten, rechtvaardigt zich,1 het vertrouwen eenerzijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hier uit van zelfs voortspruitenden enormen verkoop dei- loten. Het door zijne nauwkeurigheid bekende ban kiershuis. kan deswegen iedereen sterk aanbevolen worden, en doen wij op het heden in onze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen Het publiek wordt bijzonder opmerkzaam gemaakt op de in de Courant van heden geplaatste adver tentie der firma S. SACKS Co. in Hamburgwelke door hare prompte en reëele bediening tegenover hare geïntresseerden het volste vertrouwen in alle op zichten verdient. F r a n k r ij li. Men verzekert dat de nationale Vergadering van 20 Dec. tot 10 Jan. zal worden verdaagd, doch dat de commissie van dertigen in dien tijd de werkzaam heden zal voortzetten. Voor 20 Dec. zou in elk ge val een besluit worden genomen tot heffing van be lastingen gedurende de drie eerste maanden van 1874. De commissie voor de reorganisatie des legers heeft het voorstel van den heer Philippotaux iu dezer voege gewijzigd //Elk militair, tot afgevaardigde verkozen, zal worden geacht zijn ontslag te hebben genomen uit het kom mandement, dat hij bekleed." De heeren Billot eu Bethmont, beiden generaals, hebben tegen deze redactie gestemd. De heer Fres- neau is tot rapporteur der commissie benoemd. De heer Larochette heeft uit naam der commissie voor de kieswet in de nationale vergadering verklaard, dat hij haar zal laten beslissen, of de commissie nog het mandaat heeft om een nieuwe kieswet te ont werpen, dau of dit mandaat thans is overgegaan op de commissie van dertigen. De vergadering heeft besloten hierover het advies van laatstgenoemde com missie in te winnen. De commissie voor het wetsontwerp op het gemeente lijk bestuur heeft den hertog de Broglie gehoord. De oppositie van de gemeentebesturen, tegen deze voordracht openbaart zich al meer en meer. Het gouvernement is geneigd concessiën te doen ten op zichte van de bevoegdheid der maires. HET PROGES-B AZAI NE. Het Openbaar Ministerie vertegenwoordigd dooi den generaal Pourcet heeft zijn requisitoir genomen en is tot de slotsom gekomen dat Bazaiue schuldig moet verklaard worden aan het kapituleeren in een vesting zonder alle middelen van tegenstand te hebben uitgeput, aan het kapituleeren met een leger in het open veld onder de zelfde omstandigheden, voor welke feiten het heeft geeischt degradatie en de doodstraf. De advokaat Lachaud heeft den maarschalk Bazaine verdedigd en in zijn pleidooi ook niet verzuimd de politieke verwikkelingen, die dit proces tot een on zuivere zaak maken, in het licht te stellen. Het antwoord van den generaal Pourcet was zwak en zijn uitdrukking dat het //noodzakelijk was een afschrikwekkend voorbeeld te stellen voor het jongere ge slacht" achten wij middeleeuwsch en beneden allecritiek. De repliek van den advokaat Lachaud was scherp en krachtig. Hierna nam maarschalk Bazaine zelf het woord en zeideTwee woorden staan in mijn hart gegrift; het zijn de woorden: Eer en Vaderland. Ik heb 42 jaren mijn vaderland gediend, zonder aan dit schoone devies te kort te doen. Ik zweer het voor ChristusNooit heb ik mijn vaderland verraden." Vervolgens heeft de krijgsraad zich verwijderd eu daarna uitspraak gedaan. Met eenparige stemmen heeft de krijgsraad den maarschalk Bazaine schuldig ge oordeeld hem van zijn rang vervallen verklaard en ter dood veroordeeld. Ernstig drama! Tot dusver was de stemming van 't publiek in de zaal tegen Bazainehierdoor heeft gewis de rede van den advokaat Lachaud nagenoeg al zijn effect ge mist. Wat er nu zal gebeurennu de maarschalk veroordeeld is, nu hij de eenige martelaar wordt voor de nationale zonden van 1870, zullen wij met be langstelling afwachten. Engeland. Slechts weinige dagen nadat de Lock Earn het fransche vaartuig Ville du Havre heeft doen zinken is eerstgenoemd schip op ziju beurt door de bij de aanvaring bekomen lekkaadjes gezonken. De beman- is door een Engelsch vaartuig, de British Queen, te Plymouth aangebracht. X t a I i e. Bij een pauselijke bul zijn de formaliteiten afge schaft voor de verheffing van prelaten tot kardinaal voorgeschreven. Waarschijulijk zal het consistorie, waarvan sprake is in vroegere berichten uit Rome, met Paschen plaats vinden. De Paus zou dau een allocutie houden. Het getal te benoemen kardinaals is nog niet vastgesteld, doch men zegt dat er slechts één fransche bij zal zijn en wel Mgr. Guibert, aartsbisschop van Parijs. De pauselijke nuncius te Parijs, Mgr. Ohigi, zou in die waardigheid blijven als kardinaal, doch met den titel van pronuncius. Kerk- en Schoolnieuws. Beroepen te de Rijp ds. A. Barenbrugh te Tholen. Aangenomen het beroep naar Callantsoog door ds. A- F. v. d. Scheer te Gapinge; dat naar Biezelinge door den cand. A. J. Westhoff. Bedankt voor 't beroep naar Doetinchem door ds. G. Boomer te Bitthem. Beroepen bij de Chr. Ger. Gem. te Westmaas* ds. D. de Pree te Goes. Te Wemeldinge is een bidstond gehouden, onder voorgang van den heer J. W. Niessink te Hansweert, om den voorspoed der Nederlandsche wapenen in den strijd tegen Atchin af te smeeken. Van 5 tot 12 December. Overleden: J. van Gorsel, oud 83 j., man van G. Braam. C. Koevoets, oud 11 j., z. L. Geelhoed, oud circa 30 j., jm. Als levenloos aangegeven: Eene dochter van H. G. Boudier en E. A. E. Oosterwaal. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 11 December 187 3. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 21/. dito dito 3 dito dito 4 dito Stad Rotterdam 3 België, dito Rotschild. 2' Spanje, Obligatien, 1867/72 3 dito Binnenl. f 6250 3 dito f 1250—2500 3 Portugal, Obhgatiën 1853/69 3 dito -1856—63 3 Rusland, Obl. Hope Co. 1798—1816 5 Bew. Ins. m. Coup. 6 S. 1855 5 Obligs. a f -1000,— 1866 5 dito a -100,— 1860 4'/, Cert, bij Hope Co. 1840 4 Obligatiën-Leening 1867/69 4 dito 1859 3 Staatsleening 1864 Oostenrijk, Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Italië, Bew. Inschr. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Amenka, dito Mei Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 pCt. 57 '3/lt 67 m, m*u Ms Mis Ms tooi/2 883/„ (8 995/a 913/i 78»/,s 64 f pCt. 603/a 607/3 643/ls 641/2 f '138I/2 pCt. 44 ■lOO'/s 961/s '157/l 6 Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoorw. Poti Ti/lis d°. f '1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L'1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital, dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatsch. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PR IJ ZEN VAN COUPONS 2321 1291/2 pCt 957/g 9513/, f 863/, 90 16*/, 633/, Metalliek Dito Nationale Div. Eng. p. f 21,77i/2 23,50 l-l,77i/o Rus. Z.-R. Amer. Dollars Papier /•3H/8 2,42 Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee, van den 11 December 1873. De Ned. Mudde. Jarige Tarwe Nieuwe dito Zornertarwe Rogge Maartsche Gerst Winter-Gerst Zomer dito f-~ -12,50 -11,50 -10,75 - 7,25 - 8.— - 7, f De Ned. Mudde. Haver Paardenboonen Witte boonen Bruine dito Groene Erwten Kleine dito 4,50 7,75 - 11 - 10,50 - 11,— - 9,— Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den '11 December 1873. Teelt 1873. Per 50 Nederlandsche ponden. Twee en een, 1ste kwaliteit vervend -17,a '17,50 Twee en een, middelbare dito a Twee en een, mindere dito a Een en een, '1ste kwaliteit blank -17,a 17,50 Een en een, middelbare dito - a Een en een, mindere dito - a Onberoofde, 1ste kwaliteit blank -17,a -17.50 Onberoofde, middelbare dito - a Onberoofde, mindere dito - a Mullen a Middelbare dito a 1 Heden overleed tot onze bittere droefheid 1 onze waarde Vader en Behuwd-Vader den Heer ANTHONIJ PAULUSSEN in den ouderdom van 77 jaren. 11 Dec. 1873. G. A. de KATEB, G. de KATEBpaulussen. i Vrienden en Kennissen buiten de stad gelieven deze alge- inëene, tevens als bijzondere Kennisgeving accu ie nemen. van de AEDEELIire ZIERXKZEE der op XXonderclao- clera X@ Decem ber des namiddags te 1 ure, ten huize van den Iieer M. FBANKEN, in het „Huis van alhier. Be Secretaris der ylfdeeling voornoemd, H. G. MULOCK HOUWEB. uit drop, salmiakzout, mout, anijs, zwavel en uit extract van slaapbollen samengesteld en goed van smaak zijnde, worden door alle doctoren bevonden het beste middel tegen hoest, schorheid, keel- en borstpijn te zijn. In 1/i eu 1/3 doozen a 50 en 30 en in proef- zakjes a 15 Cts. In elegante doozen, inhoudende 24 en 12 poeijers, a 60 en 35 Cts. Te bekomen bij M. S. POLAK te Zierikzee. Bij elk artikel is eene gebruiksaanwijzing, Emmerik. II. yon Gimborn, Jjjoi'uekéf en Pabrik, v. chemisch- technische Praeparaten. Het eenige middel, om de zwaarste Kiespijn on middellijk te doen ophouden, onverschillig door welke oorzaak ontstaan, is dê Kiespijntinctuur van Di\ DELMINA uit New-Yorkwelks deugdelijkheid door kiespijnlijders en geneeskundigen herhaaldelijk is er kend voor een uitstekend en aanbevelend middel en hetgeen boven de vele dergelijke in den handel ge brachte soorten verre de voorkeur verdient. Hoofd-, Oor- en Aangeziclitspijn worden door deze tinctuur onmiddellijk verdreven. Verkrijgbaar in flacons met gebruiksaanwijzing bij den Hoofd-Agent voor Neder land II. W. S. van TITEFELEN, St. Jansstraat, J 236, Amsterdam. In Dépot bij P. EVERAERS in den St. Philipslands Polder, I. J. EVERAEBS te St. An- naland, eiland Tholen, M. P. BIERENS te Tholen, en A. ^A. ZOON, Middelhamis. Verkoopers genieten £5o% rabat.

Zierikzeesche Courant | 1873 | | pagina 3