Adolph Haas in Hamburg Buitenlaiidsch. Overzicht. Zeetijding van Zieriksee. 9 f nieuw te graven gedeelte kanaal van Selzaete tot Gent, ter verbetering van het bochtige en ondiepe thans bestaande kanaal. M. heeft benoemd tot liil van 't bestuur van liet calami tcnse waterschap Elle wou 1st lijk on Borsselen A. Leijs tot dijVgr. van den Magdaleua polder onder Biervliet W. Maarleveld en lot plaatsverv. M. tie Bruijne; tot gezworen van den polder ThoornC.de uit l)z., van den polder lieer Jansz. J. de Kaïn Cz. van den polder Oud-Kraaijert, Lucasse, van den pol- der Vlooswijk F. de Jonge van het waterschap Ivriti- ningen P. Kole Mzvan den polder Oud-Kraaijert P. llage, Jz. tot plaatsverv. dijkgr. van den Ange- lina-polder P. B. Coes, van den polder Nieuvveliaven J. F. A l mek in der s tot dijkgr. van den polder Ra penburg A. Polderdijk, tot plaatsverv. C. Reijuhondt. Tevens is door Z. M. eervol ontslag verleend aan J. Lensen, als gezworen van den Nieuw Neuzenpolder. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van de heeren Bonman en andere grondeigenaars en land bouwers te Haamstede, houdende de betuiging van adhaesie aan liet wetsontwerp van de heeren Gratama, Idzerda en van Kerkwijk, tot wijziging of intrekking der jachtwet. l)e burgemeester van Vlissïngen heeft zich nam 's llage begeven ten einde van de regeering te verkrij gen dat Vlissingen als garnizoensplaats van de In dische brigade gewezen wordt. Alblasserdam, o Dee. Gister is de stoomboot Anna, kapt. Pon se, komende van Rotterdam en be stemd naar Gent, op de Noord in aanvaring geweest met een tjalk, welke onmiddelijk zo-uk en waardoor een persoon liet leven verloor. De stoomboot heeft mede averij bekomen en zit tegen den wal. Rotterdam, 5 Dec. Naar wij vernemen bestaat het plan bij de directie van onze Diergaarde om deze inrichting belangrijk uit te breiden en om, ten be hoeve der uitvoering, een geld leen ing, tot een aan zienlijk bedrag, te sluiten. Nieuwediep, 4 Dec. De laatste lading uit het gestrande stoomschip König Wilhelm I is liier heden middag, oiuler het vrolijk gejuich der burgers, binnen gebracht. De gehevde lading is er onbeschadigd uit gekomen. Men hoopt liet schip te kunnen afbrengen. De N. R. Cl. verneemt dat van Rotterdam op nieuw eenige jongelieden, ex-pauselijke zouave.ii en anderen, vertrokken zijn, oin onder de troepen van don Carlos dienst te nemen. Ook uit Zevenbergen zijn volgens de Zevenb. Ct een paar personen niet hetzelfde doel naar Spanje vertrokken. Wij vernemen dat eerstdaags een geschrift zal ver schijnen van den lieer P. J. R. Laan, vroeger predikant te Maassluis, die krankzinnig verklaard werd en uit het krankzinnigengesticht te Utrecht ontvlucht, thans te Brussel woonachtig is. Het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland heeft bij arrest van gisteren mr. L. A. van IJsselsteyn, grif fier bij het kantongerecht te Edam, schuldig verklaard aan het op 13 Juli 11. moedwillig toebrengen van een slag op 't hoofd van Anna M., waardoor der geslagene een ziekte en beletsel om te werken van meer dan twintig dagen is veroorzaakt, en hein, over eenkomstig den eisch van het O. M., deswege ver oordeeld tot eeue cellulaire gevangenisstraf van drie maanden. Het hof heeft als verzachtende omstandigheid in aanmerking genomen den prikkelbaren toestand, waarin de beklaagde zich tijdens het plegen van het feit heeft bevonden. Amsterdam, 5 Dec. Door de arrondissements rechtbank alhier, zal a. s. Maandag worden behandeld een geschil tusschen den heer Victor Driessfins en en de gemeente Amsterdam betreffende de ontbinding van het pacht-contract van den schouwburg. De gemeente eischt ontbinding en bref delai, van dit con tract. Voor cle gemeente zal optreden Mr. Brugmans, voor den heer Driessens de advocaat Mr. Haas. Amsterdam, 6 Dec. (Per telegraaf.) Heden onstond hier een hevige brand in de Spuistraat, die van 11 tot 3 nre voortduurde en een groot pakhuis van kurk, kisten, lampen, aardewerk enz. geheel in de asch legde. Elf spuiten en twee stoomspuiten gaven water, doch het blussolven werd bemoeielijkt door den opstijgenden verstikkenden rook; liet gevaar voor de belendende perceelen, werd, hoe groot't ook was, dooi de wakkere houding der brandweer overwonnen. Te betreuren is 't dan ook. dat een spuitgast door het breken van een brandladder vrij ernstig is gekwetst. Het publiek wordt bijzonder opmerkzaam g.-mnakt op de in de Courant van heden geplaatste adver tentie der firma S. SACKS Co. in Hamburgwelke door hare prompte en reëele bediening tegenover hare geïutresseerden het volste verlrouiceu in alle op zichten verdient. Belangrijk voor velen I In alle branchen, in liet bijzonder echter niet be trekking tot de algemeen gezochte orginieole loten, ree lit vaardigt zich het, vertrouwen eener/.ijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den. hier uit van zelfs voortspruitende» enormen verkoop dei- loten. Het door zijne nauwkeurigheid bekende ban kiershuis. kan deswegen iedereen sterk aanbevolen worden, en doen wij op het heden in onze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. De verkiezing der leden van de commissie van Dertigen was de gewichtige aangelegenheid die vele dagen lang de vergadering te Versailles heeft bezig gehouden. De manoeuvre waaraan inderdaad door velen, vooral door de rechterzijde en door de regeering zooveel gewicht gehecht werd, is niet dan met veel horten en stooten volbracht. Tot vervelens toe zijn er stem mingen en herstemmingen en wederom stemmingen gehouden. Eindelijk heeft men toch den dertigste» m in gevonden en daarna is het bestuur der commissie geconstitueerd. De heer Batbie is benoemd tot voor zitter; onder-voorzitters zijn de heeren Talhonet en de Kerdrelsecretarissen de heeren de Cezanne en Tnllon. Vervolgens is de vraag besproken of de debatten in het -openbaar zouden gehouden wordendoch men heeft die nog niet afgehandeld. Met de commissie van dertigen is het niet zoo uitgevallen als met die der vijftienendaarin was de minderheid der vergadering meerderheid, doch in de dertigen is het zeer bepaald omgekeerd zoodat er wel geen twijfel kan bestaan omtrent den geest die de dertigen zal drijven. Het kabinet de Broglie heeft, zooals we reeds mede- deelen, een nieuwe Gemeentewet ingediend en daar aan nu nog een nieuwe scherpe wet op de drukpers toegevoegd. Beide ontwerpen worden als Turksche wetten gekarakteriseerd. De aanneming- valt niet te betwijfelen. De heer Luiny heeft de regeering geïnterpelleerd over den staat van beleg. Zoetsappig' doch niet minder krachtig en scherp lieeft de regeering bij monde van de Broglie geantwoord. De regeering zou den staat van beleg gaarne opheffen, zeide de minister, als de vergadering de middelen maar ter beschikking' der regeering stelde om te worstelen tegen de kwalen waardoor de maatschappij is aangetast. Algemeener kou de minister wel niet spreken, liet is voorwaar geen kleinigheid om van de vergadering te Versailles te verwachten dat zij al de kwalen der maatschappij door haar besluiten en commissie» zal weten te genezen. l)e hertog was echter zoo beleefd om zich nog wat nader uit te laten. Hij verklaarde dat hij krachtige maalregeleu zou nemen tegen cle drukpers het recht van discussie zou doen eerbiedigen en waken tegen een ongezonde publiciteit. Geen blad papier mocht liet ernstige werk waartoe de regeering zich verbonden had in gevaar brengen. Men kon waarlijk niet meer van de regeering vergen nu zij zich zoo ondubbelzinnig uitdrukte. De sprekers die zich nog hadden laten inschrijven om voor of tegen de interpellatie het woord te voeren, zwegen en met 407 tegen 273 stemmen werd de eeuvoueige orde van den dag aangenomen. Het proces Bazaine avanceert. Generaal Bon reet is aangevangen met zijn requisitoir dat al van den zelfde» omvang is als het rapport van generaal Rivière. Het requisitoir is zeer bezwarend voor den maarschalk. Men zou dus kunnen verwachten dat hij veroordeeld zal worden. Wij voor ons zijn omtrent zijn lot niet ongerust. In alle geval zal dit proces een aardige rechtsgeleerde en krijgskundige bibliotheek nalaten, wel waardig om opgenomen te worden in het nati onaal archief. De Gemeenteraad van Parijs heeft een zonderlinge concessie-aanvraag ontvangen doch aan welke een recht practisoh denkbeeld ten grondslag ligt; nl. de aanvrage om de gronden om de fortificatiën der hoofd stad die 34 kilometers groot zijn te mogen herscheppen in moestuinen tegen een pacht van 100,000 frs. per jaar gedurende 30 jaren. In Duitschland is nog steeds de strijd met de geestelijken aan de orde van den dag. De onlangs verschenen Pauselijke encykliek die voornamelijk aan deze zaak gewijd is, is zoo hevig en kwetsend van toon dat de Duitsche bladen het stuk niet mogen opnemen. Dit houden wij voor een fout der regeering en wij deuken hier aan den nuecdole uit liet. leven van den grooten Fris. Eens reed deze vorst voorbij een aanplakbord waarop een pamflete tegen hem was geplakt, dat veel menschen lokte om liet le lezen. Nieuwsgierig naderde bij de plek en lac het stuk ge heel af; toen riep hij een politie-agcnt die in de na bijheid was en zeide tot dezen neem dat biljet eens daaraf eu plak het wat lager; de menschen kunnen het op die hoogte niet goed lezen. Niemand keek toen meer naar het libel om. Yau Victor Emannel is 'took bekend dat hij indertijd den tegen hein uit gesproken banvloek liet. pubiiceereu. Zoo moest de Duitsche regeering ook doen nu verraadt zij vrees. liet Spaatisch-Ainerikaausche incident ovev de Hir- ghiius is nog niet uit de wereld. Wel heeft president Grant in -zijn boodschap aan het Congres gezegd dat hij hoopte dat er een voor beide partijen eervolle schikking zou tot stand komen en laat ook het Ma- dridsche kabinet zich in dien geest, uit'; doch aldus rekent men zonder acht te slaan op de stemming waarin de bevolking op Cuba verkeert. Te Havanna durven de autoriteiten er niet aan denken tot de uit levering van het schip over te gaan, omdat zij daarvan de ergstigste gevolgen duchten voor de orde eu rust in de kolonie. Men houdt het er echter voor dat Amerika, althans het gouvernement van Washington, alle geduld met Spanje zal gebruiken, gelijk uit Engelands houding iu deze zaak evenzeer blijkt dat men te Londen meer venvacht van de tegenwoordige orde van zaken in Spanje dan van een nieuwe revolutie in dat onge lukkige land, die het omvermijdelijk gevolg zou zijn van een oorlog met A merika of met Engeland of wel met deze beiden. Kerk- en Sciioolnieaws. Kerkvoogden en notabelen der llerv. Gen;, van Zie.rikzee hebben het tructeuuuit der predikanten met 100 verhoogd. Door den Kerkeraad der Kv. Luth. gemeente alhier is dispensatie gevraagd en verkregen van de ver plichting tol. formeeriug van een nieuw drietal of aan vulling van het nog beslaande tweetal van predikanten, zoodat alsuu uit dit tweetal, zijnde dd. Michelseu te 's Hertogenbosch en Stel wag te Doetinehem een be roep zal worden gedaan. Beroepen bij de Chr. Ger. gem. te Mcliskerke de heer P. den Boer te Vee rete Westkapelle ds. C. ler Spill te Akkerswonde. Benoemd tot ludpoudenv. te Groe.de, de lieer A. Meotiwsen uit Neuzen. Benoemd tot hulponderw. te Middelburg F. Av Roozendaal te Sehoondijke en J. Steiju te Westkapelle. BINNEN GEKO M E N G Dec. Carl August, J. Sicnirts,Philadelphia,Rotterdam. BEURS- EN MARKTBÊRTCHTIM^ PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 8- Decevu be v '1 8 7 3. Nederland, Cert. Nat. Schuld. 2 r/2 pCt.' dito dito 3 dito dito 4 1 dito Stad Rotterdam 3 i België, dito Rotschild. 21/2 1 Spanje, Obligatie», 18G7/72 3 i dito Binnen!. f 6250 3 dito f 1250—2500 3 Portugal, Obligation 1853/69 3 dito 185G63 3 Rusland, 01)1. //o;« «f- Co. 179818'ïG 5 Bew. ins, in. Coup, (j S. 1855 5 Obhgs, a f 1000.1800 5 dito a 100,— '1800 4'/a Cert. bij Hope Co. 1840 4 Obrigatiën-Leening 1807/69 4 dito -1859 3 Staatsleening -1804 Oostenrijk, Obl. in papier Mei en Nov. 5 Febr.-Aug. 5 dito in Zilver Jan. en Juli 5 April Oct. 5 Aand. Pr. Leen. fl. 100 1864 Italië, Bew. Inselir. met Coupon 5 Turkije, Obl. Alg. Schuld 1865 5 N.-Ainenka, dito Mei Nov. 1885 6 Brazilië, dito 1865 5 Mexico, dito 1851 3 57 "Iu «s/a R93|„ |i '/g ■133/,, 421/. ■1001/, 8b"/ 99') 94 740, 781/, 63'/» 280 001s 004,s 84 '/,s 04 138'/» pCt.l j 443/a 100'/» -153/, pCt, Groote Russische Spoorw.-Maatsch. 1868 5 Baltische dito 3 Russische Spoonv. Poti Tillis d°. f 1000, 5 dito Jelez-Orel f 1000 L1868 5 Fransch-Oost. Spoorw.-Maatsch. 3 pCt. Obl. Zuid-Ital. dito 3 dito Illin. Cent.-Spw.-Maatseli. Cert. van aandeel St. Paul en Pac. Spoor. Obl. 2e S. 7 Chicago N. W. pref. PRIJZEN Metalliek f 21,75 Dito Nationale 23,50 Div. Eng. p. 11,77'/j 232 129 Va pCt 93Vs f 144 863/v 16 Va 61 Va. VAN COUPONS Rus. Z.-R. /'3-D/ff Airier. Dollars »2,43 Papier r—

Zierikzeesche Courant | 1873 | | pagina 3