Buitenland. geladen met ijzer. De equipage is behouden geland nabij den vuurtoren. Plet schip is totaal weg. Op den Ooster is gestrand de Italiaansche brik Meta, kapt. Trapani, van Lagos met graan naar Botterdam. De sleepboot Zuid-Holland heeft de equipage te Brouwershaven aangebracht, liet schip is eveneens totaal weg. Heden is op liet Nieuwe Zand gestrand het N. Duitsche fregatschip Helga, geladen met rogge en be sterad naar Botterdam. Het schip is dicht gebleven; men is terstond begonnen de rogge te lossen, waar van reeds eenige honderden mudden alhier zijn aan gebracht. In den avond heeft de sleepboot het schip af- en te Brouwershaven binnengebracht. Westdorpe, 25 Nov. Gisteren heeft alhier de aanbesteding plaats gehad van het verbeteren door kei-bestrating van den bestaauden grindweg in de gemeente Westdorpe, lang 6600 meter, van welk werk aannemer is geworden de heer C. van der Haaft le Neuzen, voor 14,100; en van de levering- van 800,000 Quenast-keien en 13200 strekkende meter Doornikschen kantsteen, aangenomen door de heeren van Noorden en Schwerzel te Botterdam, voor 53,400. Men meldt uit Heille dat Johannes Bran cis eus Salet, van beroep polder-arbeider, lid geworden is van den Gemeenteraad. Men verneemt dat tegen 2 December voor het kantongerecht te Sluis de zaak zal behandeldd worden van een der heeren notarissen in dat kanton, die de oude benamingen der landmaat in een aankondigings biljet heeft gebezigd. Door het bestuur van den calamiteusen Vliete-polder is aanbesteed het maken en zinken van twee zink- stukken enz. en is daarvan aannemer geworden de lieer C. Boskam te SLiedvecht, voor 34,600. Breskens, 22 Nov. Heden omstreeks den middag- brak alhier aan liet eind van de haven het touw van een aan den heer I. van Male toebehoorenden bagger-modderbak, waardoor deze in drijvenden toe stand geraakte en de opvarenden, bestaande uit drie personen, het anker moesten werpen. Door den op komenden vloed en den hevigen noordwestenwind ontstond er eene hooge zee, waardoor het anker doorkrapte, en vermoedelijk zouden dc opvarenden hun graf in de golven gevonden hebben, hadden niet Js. Notebaart, Cs. Binders, J. Westdorp, S. Hamel en A. Hoogstad zich met en voornamelijk op aan sporing van Jb. Moelker te water begeven om de in nood verkeerenden te redden. Na zei ven menigmaal in het grootst gevaar geweest te zijn om over boord te slaan, mocht het dezen zes wakkeren mannen ge lukken den bak te bereiken en de drie zich - daarin bevindende personen behouden aan wal te brengen. De Eerste Kamer heeft met algemeene stemmen de Indische begrootiug voor 1874 aangenomen. Een telegram uit Singapore, dd. 25 Nov. meldt dat de expeditie tegen Atchin, na zich in de straat van Malakka vereenigd te hebbenr gister den tocht naar de Atchineesche kust heeft voortgezet, onder bevel van den generaal van Swieten. 's Gravenhage, 25 Nov. Met genoegen vernemen wij dat de ongesteldheid van H. M. de koningin thans geheel geweken is. Maandag reeds heeft H. M. met eenige leden der hofhouding gedineerd. Maastricht, 26 November. Een vreemdsoortige weddingschap werd dezer dagen alhier aangegaan. Een burger had zich tegenover eenige andere burgers schriftelijk verbonden, om zioli te begeven in de kooi der leeuwen van een menagerie, welke zich thans daar ter stede bevindt. Voor die daad zouden hem 100 flesschen wijn worden verstrekt, terwijl bij niet-uitvoe- ïing van het waagstuk, hij een gelijk getal flesschen verbeurde. Onze man trad nu in overleg niet den directeur der menagerie, die, door een herhaalde ver tooning, de leeuwen aan het gezicht van den vreem deling- gewende en hem ten laatste met zich in dc kooi nam, welk bezoek zonder eenige stoornis afliep en den roekeloozen, doch onverschrokken wedder cle weddingschap deed winnen. D. v. Zh. Vervolg van hel. Binnenland in het Bijvoegsel. F r a ii k r ij k. Mac-lialion heeft bij de Nationale Vergadering een brief van dankbetuiging ingezonden wegens verlen ging van zijn volmacht. Hij zegt daarin //Gij hebt. de veiligheid willen verzekeren, de eenige waarborg voor den voorspoed des lands, Gij zult in mij een krachtig verdediger der orde vinden en een hechten steun van de besluiten der Vergadering." De heer Léon Say hoeft Maandag bij de ontwik keling van zijn interpellatie het ministerie verweten, cle wet te hebben geschonden. Hij 'vroeg waarom cle regeering niet van haar bevoegdheid ten opzichte der verkiezingen gebruik heeft gemaakt. Het uitstel der verkiezingen strekte zijns inziens alleen om partijen te bevredigen. De heer de Beulé verklaarde, de verantwoordelijk heid op zich te nemen voor het uitstel, dat hij den ministerraad in overweging had gegeven. De uitslag van het debat was, dat een voorstel om over te gaan tot de orde van den dag, waarmede het gouvernement zich vereenigde, met 364 tegen 314 stemmen werd aangenomen. In antwoord aan den heer Betlimont heeft de heer Broglie verklaard, dat liet kabinet tijdens cle pogingen tot herstel der Monarchie niet gemengd was in de beweging. Hij eischte voor iederen minister als par ticulier echter het recht van initiatief, terwijl zij ver eenigd de algemeene zaak der maatschappelijke be langen dienen, Maandag middag te drie ure ontving Mac-Mahon alle gezanten en ambassadeurs, die hem hun geluk- wenscheii kwamen aanbieden. De 's avonds door clen president gehouden receptie was zeer schitterend eu werd door vele diplomaten en afgevaardigden bijgewoond. Ook hielden de verschillende parlementaire groepen vergaderingen, ten einde zich over de benoeming dei- leden van de commissie voor de organieke wetten te verstaan. Men verzekert dat het rechter-centrum besloten heeft te stemmen op cle heeren Jules Grévy, Dufaure, Laboula}re, Scherer-ICestner, en op eenige andere afgevaardigden van het linker-centrum. Engeland. In het conflict met Spanje schijnt men in officieele kringen geen gevaar meer te duchten, ofschoon het telegrafisch verkeer tusschen het Foreign office en liet kabinet van Washington, direct gevoerd bij de afwezigheid van den Amerikaansclien gezant, nog uiterst druk is. Betreffende den hongersnood in Britsch-ïndie wordt aan den Times getelegrapheerd dat 2000 ton rijst, voor rekening van het gouvernement gekocht, van Birmah naar Calcutta verzonden zijn. De kooplieden over en ik doe liever mijn best op mijn wijs een eman cipator der vrouw te worden, dan zulk een naïef kind der natuur. Dc lezers die wat haastig zijn en naar don afloop der intrigue van mijn fantasie verlangen, moeten hoofdstukken als dit maar overslaan; hun aandacht wordt er maar door afgeleid, van den draad en dat draadje is toch al dun genoeg. «Liefde!" hoorde ik onverwachts aan mijn oor fluisteren, en toen ik opzag stond Corrilla voorjnij. Ik vertrouwde 'tnog maar half. »Zijt gij 't «LiefdeVerrader «Misschien «Volg mij dan; ik moet met u spreken." «Ik heb u ook veel te zeggen." Met drift trok zij mij voort naar 't einde der zaalwaar wij ter zijde van de tribune een deur vonden, door welke Corrilla mij in een andere zaal bracht. Deze zaal was veel kleiner dan de eerste; zij was echter ook eirond: in 't midden stonden drie reukaltaren; de wanden waren geheel effen zacht rood, het plafond wit met gouden sterren. Corrilla had de deur achter ons gesloten. Er was niemand in het vertrek dan wij. «Dat had ik niet van u gedacht," sprak zij, met van aandoening trillende stem. «Waarom hebt ge mij nu zoo smadelijk verstooten om u aan een andere vrouw over te geven «Hoor mij eerst aan Corrilla! eer gij mij beoordeelt." «Jawelke man weet zich niet te rechtvaardigen met een of ander mooi praatje! Eerst trappen zij u op 'thart en dan verontschuldigen zij zich." «Hoor mij aan goede vriendinen wees bedaard. Ik zou im mers hetzelfde tot u kunnen zeggenals ik achterdochtig was?" Nu vertelde ik haar mijn avontuur in zijn geheel, over eenkomstig de waarheid. Ik wilde mijn kap afdoen om haar in mijn gelaat te doen zien dat ik haar niet bedroog, doch zij wilde dit niet toelaten. «Dank, mijn vriend! vergeef mij dat ik u miskend heb. Ik geloof uwe woorden. En kunt gij mij die dame niet zoo beschrijven dat ik haar kan herkennen?" Ik gaf haar een omschrijving doch deze had weinig te beduiden, daar waren veel zulke wouwen. «O, Als ik haar kende, sprak zij hartstochtelijk maar ik zal wel ontdekken wie zij is «Ik zou daarvoor niet eens zooveel moeite doen, zei ik. Wat komt het er op aan Ik voor mij had, toen zij daar zoo vinnig met dien revolver stond, ook wel eens willen weten wie zij was, maar nu kan het mij, om de waarheid te zeggen, niet schelen of ik 't weet of niet; als zij mij voortaan maar met rust laat. «Dat zal zij nietneen, dat zal zij niet. Ik ken er wel, en zij is er vast zulk een, die geen begrip hebben van eerbied voor iemands vrijen wil, en die voor geen geweld terug deinzen om haar doel te bereiken. Zij zal mij u ont- rooven; gij zult mij wel verlaten. O, Wee mij, ellendige, die ik benAch, mijn vriend ik heb tocli geen geweld gepleegd tegen u! Heb ik u niet al uw zelfstandigheid ge laten? Ben ik niet tevreden geweest met uw vriendschap?" Zij bedekte zich 't hoofd met de handen en stond daar ter neergebogen en als verslagen. van Madras verzekeren zich van de overtollige rijst in Orissa. Hit Calcutta en Chittagong worden nog altijd aanzienlijke ladingen rijst naar het buitenland verzonden en de inwoners dringen met klem en nadruk op verbodsbepalingen op den uitvoer aan. Het vermogen, door den heer Thomas Baring, van het bekende bankiershuis, nagelaten, wordt op 30 millioen gulden geschat, behalve de waarde zijner zeldzame collectie kunstwerken. Aan successierechten zal alleen A/jj millioen worden betaald. De Britsche oorlogschepen Woodlark en Banae zijn voor Santiago de Cuba aangekomen. Italië. Bij de behandeling van het budget in de Kamer van afgevaardigden heeft de heer Mancini zijn voorstel ontwikkeld, strekkende om mede te werken tot de oprichting van een internationaal scheidsgerecht. Het voorstel, waarmede de heer Visconti Venosta zich vereenigde, is met algemeene stemmen aangenomen. In antwoord op een desbetreffende vraag- heeft de heer Visconti Venosta verklaard, dat het Italiaansche gouvernement de levendigste gevoelens van vriendschap jegens Spanje koestert. Wat betreft de erkenning van het Spaansche gouvernement, daaromtrent zal de regeering dezelfde gedragslijn volgen als andere mo gendheden. Van de cholera is te Kome in de laatste week niets meer te bespeuren geweest. Spanje. Men meent een vredelievende oplossing- van het conflict over den Virginias voor zeker te mogen houden. Lord Granville moet lil. hebben toegezegd daartoe zijn invloed in Amerika te zullen aanwenden. Omtrent den stand van zaken voor Carthagena, is van Maandag weder het volgende telegram ontvangen //Gisteren heeft binnen Carthagena weder een ge vecht plaatst gehad. Het bombardement dier stad moet zonder uitstel morgen bij liet aanbreken van den dag (dat is dus lieden) te land en ter zee aan vangen." Duitschland. In de zitting ven 22 dezer van het pruisische huis.van afgevaardigden had de aangekondigde inter pellatie plaats van den afgevaardigde Windthorst over de reorganisatie van het staatsministerie en de be noeming van een der ministers tot vice-president van den ministerraad, terwijl de rijkskanselier, vorst von Bismarck, als president-minister optrad. Bij de ont wikkeling zijner interpellatie deed de heer Windthorst opmerken dat de genomen maatregel in de half-offi- cieele bladen voorgesteld werd als moetende leiden tot een zeer groot doel, en strekkende om door de benoeming van vorst von Bismarck de zaak van het landsbestuur in harmonie te houden met het rijksbe stuur, terwijl de roeping van den vice-president vooral bestoud in de zorg dat die eenheid en harmonie, welke de president-minister slechts in de zaken van groot gewicht kan in het oog houden, niet verloren gingen in het beheer der afzonderlijke departementen. Was dit inderdaad de beteekenis der nieuwe regeling, dan verklaarde de interpellant daartegen groot bezwaar te hebben, omdat zij dan de in een constitutioneelen staat onmisbare ministeriëele verantwoordelijkheid stelde van een enkelen persoon, overigens als kanselier van het Duitsche rijk reeds machtig genoeg, en wiens wil thans in alle takken van het staatsbestuur als de eenige wet zou gelden. Nadat de minister vou Camphausen eenvoudig ver klaard had, de regeling hoegenaamd geene verandering in de verhouding van het staats-rainisterie tot de Kamer had gebracht, had er nog eenige discussie «Maar Corrilla!" sprak ik aangedaan, «gij moet sterk zijn; ik dacht dat gij dit waart en nu betoont gij u als een zwakke vrouw. Niemand zal u immers mijn innige vriendschap ont- roovenGij moest niet eens meer aan dit zotte geval denken." «Ach, slechts uw vriendschap Ja, ik gevoel daar behoefte aan. Ik heb wel vrienden; ik heb er die voor mij wellicht hun leven zouden wagen, ja, dat zouden ze doenmaar toch dat zijn allen geen vrienden zoo als ik ze behoef, 't zijn slechts slaven. Meer zou ik verlangen; ik zou zoo gaarne een hart vinden dat één met 't mijne kon zijnik zoek sympathie, liefde, eeuwige, onuitblusschelijke trouwe liefde." Als onwillekéurig trad zij op mij toe, legde haar hoofcl tegen mijn schouder en snikte zacht. Ja, vriendgij hebt gelijk, als gij beweert dat wij hier op den verkeerden weg zijnmaar wat belet mij althans terug te keeren op den goeden weg en mij geheel toe te wijden aan u, niet zoo als gij vreest uit een gril, maar voor eeuwig en zoo trouw als aan mijn heer en gebieder." Ik stond als aan den grond genageld. Ach, ph'ilosofie is wel goed maar in critieke oogenblikken laat zij ons zoo vaak in den steek. Het suisde mij in de ooren, ik gevoelde als instinctmatig dat het er nu op aan kwam als ik wilde toonen een man te zijn. Ik voelde die teederc gestalte trillen, 't Was mij alsof 't donkerder werd in die geheim zinnige eenzame zaal. Op de drie altaren flikkerden de blauwe vlammen naar boven en wierpen wonderbare licht bundels naar het' gewelf omhoog, waar de gouden sterren nu eens helder flonkerden op den witten reinen grond en dan wéér slechts zwarte stippen vertoonden. (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Courant | 1873 | | pagina 2