II IAAT. 1873. No. 62. Woensdag 6 Augustus. 76ste jaargang, D van Zaterdag 2 Augustus 1873. K E N I S G E V N G. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Openbare Raadsvergadering Rekening der Gemeente over 1872. De BURGEMEESTER dn WETHOUDERS van Zierikzee maken bij deze aan de Ingezetenen bekend, dat de Reke ning der Gemeente over het jaar 1872, ingevolge art. 219 der gemeente-wet, van heden af, gedurende veertien dagen, voor een ieder ter inzage op de Secretarie zal nederliggen, en tegen betaling der kosten is verkrijgbaar gesteld. Zierik7.ee, den 30 Julij '1873. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken, voor zooveel noodig, bekend, dat het kantoor van den Ontvanger dezer gemeente, den lieer J. E. MULOCK HOUWER, wordt gehouden in de Poststraat, Wijk B, No. 40. Zierikzee. den 30 Julij '1873. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend dat thans open is de betrekking van Leeraar in het Handteekenen aan de Hoogere Burgerschool en Burger-Avondschool in deze gemeente, waaraan eene jaarwedde is verbonden uit de gemeentekas van 800. Voor den titularis bestaat tevens vooruitzicht op inkom sten door privaatlessen. Sollicitanten gelieven zich voor die betrekking, onder overlegging van de vereischte stukken, aantemelden bij den Burgemeester. Zierikzee, den 30 Julij 1873. De Burgemeester en Wethouders, v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. GEHOUDEN TE ZIERIKZEE DEN 30 JULI. Voorzitter jlir. W. van Citters. Afwezig mr. Moolenburgh Koole Houwer en van der Grijp. mr. Fokker, De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige zitting zijn gelezen en goed gekeurd. Komt ter tafel mededeeling van de volgende inge komen brieven van Gedep. Staten 1°. Goedkeuring raadsbesl. Verordening tot wijziging- van art. 36 van het Reglement van Politie; 2°. ld. Id. tot verkoop van gemeente-grond 3°. ld. Id. tot uitgifte van dito in Erfpacht; 4°. Id. Id. tot verhooging jaarwedden van de hulp onderwijzers aan de Openb. Lagere Scholen. Brief van mr. J. A. Bolle houdende kennisgeving van de aanneming zijner benoeming tot commissaris der Stads Brei- en Naaischool. Alles aangenomen voor kennisgeving. Twee brieven van het Bestuur van het Landhuis houdkundige Congres te Delft met de mededeeling dat het 28ste Landhuishoudk. Congres te Zierikzee zal ge houden worden in het laatst der maand Juni 1874 en dat tot bestuursleden zijn benoemd de HH. mr. J. Moo lenburgh president, mr. J. P. N. Ermerins, mr. J. A. Bolle Secretarissen, J. van der Vliet Penningmeester, jhr. W. M. Ii. de Jonge. jhr. W. van Citters, H. G. Mulock Houwer, allen te Zierikzee, J. Hoogenboom Bz., te Renesse en B. G. van der Have te Ouwerkerk. Een brief van Gedep. St. te dier zake, met de mede deeling dat het dezerzijds gedaan verzoekschrift aan de Prov. Staten tot het verkrijgen eener subsidie van ƒ1000 uit de Prov. Kas voor dat te houden Congres niet meer in de Vergadering der Staten is kunnen worden gebracht, als te laat ontvangen; doch dat zij zich voorstellen daaromtrent een voorstel te doen aan de Staten in de aanstaande najaars-vergadering. Voor kennisgeving aangenomen. Brief van het Ev. Luth. Armbestuur, houdende nadere inzending der rekening over 1872 met de ge vraagde inlichtingen. In handen van mr. Bolle, mr. Moens en Koole tot onderzoek en rapport. De rekeningen van het Burgerl. en het Roomsch- Cathol. Armbestuur over 1872. In handen van de HH. Blom, jhr. Schorer en van der Vliet tot onderzoek en rapport. Op verzoek afschrijving van hoofdelijke n omslag erleend aan de erven Wed. Engelvaart voor. 6,885. W. C. Havenkom voor- 4,59. de erven Wed. J. PI. Ochtman voor -13,11. P. J. Brouwers voor- 1,335. Een verzoekschrift van P. Jongraans om in eigendom te verkrijgen een gedeelte van de gedempte Schuithaven. In handen van Burg. en Weth. om préadvies. Mededeeling van: de opneming der Kas en boekeu van den Gemeente- Ontvanger; in Kas ƒ8283,90. De gehouden verpachting der Tiende Vruchten op 17 Juli, opbrengst met op- en blokgeld 4582,28. Den uitslag der plaats gehad hebbende Verkiezing van 4 Raadsleden gekozen mr. Fokker, Labrijn, mr. Moens en jhr. J. L. de Jonge. Deze mededeelingen aangenomen voor kennisgeving. Burg. en Weth. leggen over de gemeente-rekening over 1872. 7ERTENTIEN: [uwelijks-, Geboorte- 1—6 regels 60 cent. Is, mits contant betaald, 25 ct. tgever H. L4KENM4\. onder den algemeenen titel jke Deugdeu." Ik vind dat ;enoeg en waarlijk ook wel ,g, en raoelit er soms iemand verdiept in de „Maatsehap- tat hij ziju gang gaan dat die dingen van tijd tot Ier 't mes komen en geen noodig hebben. maatschappelijke deugden ïog niet zoo gemakkelijk, Immers moet ik al dadelijk rijke bekentenis afleggen, i niet geheel en onbetwist ijn er toch niet weinigen, sten van maatschappelijke it zij tegen de deugd of maar eenvoudig omdat zij maatschappelijke deugden nu eens aan, hoe kan ik van maatschappelijke deug- iet zijn Dat is physiek ik wel er-kennen, dat ik r zit als men veel waarde classificatie der deugden en christelijke en anders an nog bij willen voegen i deugden, Mohammedaan- nog veel andere deugden, mijn standpunt: goed is igd; hoe kan iets dat in deugd is, wezenlijk een igezicht een kwaad zijn i zal ik hier niet bij blijven an der maatschappelijke een bewezen en erkende 1 weder een nieuw bezwaar dwendig moet opgeheven mijn schrijven over do runuuim ucr ver gadering was eer curieus dan indrukwekkend. IPefc ligt mogelijk aan mij, maar ik kwam er onwillekeurig toe om van den geheelen hoogwijzen kriug een koddige collectie caricaturen te maken. Daar zag ik een groepje kleine, magere, gerimpelde en verschrompelde figuren, met lorgnetten en horens gewapend om oog en oor iu hun tekortkomingen bij te staan; ginds merkte ik een allerkoddigst krom wijfje op met een vrij gemar- keerdeu snuifneus, doch met oogen zoo vinnig scherp als van een katgeheel vooraan op den linkervleugel troonde een kolossaal dikke dame, die alleen aan corpulentie te veel scheen te hebben wat de andere en aller blikken richtten zich op de kleine oude dame die met een snaterend stemmetje een hagelbui van argumenten in de zaal deed kletteren, om te betoogen dat de komma er wel zeker staan moest. Toen ze eindelijk haar conclusie geformuleerd had zette zij zich zegevierend neer en gluurde uit haar halveu cirkel met haar scherpe oogjes naar haar tegen standster 't geachte lid uit X" dat de vonken er haast uitvlogen. Doch nu verhief zich de dikke dame en reeds de poze die zij aannam gaf duidelijk te kennen dat haar advies ook niet onbeduidend zou wezen. Zij begon met te zeggen dat zij de kwestie, om den wille van 't hooge belang voor een goede, duidelijke, nauw- redactie van liet gewichtige sou ophalen en ving daarna veer aldus aan//Een komma datMaar een storm tseling op eu te midden van :1e geachte eerste spreekster i roepen van een persoonlijk tster, een persoonlijk feit 1 op meesterlijke wijze haar gaf te kennen dat zij niets in 't geen de spreekster uit de hilariteit wat was gaan uoac u«ar rede en na een alleruit- voerigste definitie van liet ding in kwestie, ging ze uit oude en nieuwe schrijvers alles opdelven wat haar betoog van de onnoodigheid der komma op die plaats kon staven. Zij verdiepte zich in de beschouwing van de geschriften uit den tijd toen de schrijvers nog geen schei- en ziuteekens kenden of gebruikten en trachtte na te vorschen hoe men tot de uitvinding van die dingen gekomen was. Ik moest haar groote belezenheid en haar talent van improvisatie recht matige hulde bewijzen en bewonderde diemaar toch kon ik 't, nadat haar rede ongeveer vijf kwartier uurs geduurd had, niet langer uithouden en snakte ik naar de vrije buitenlucht; 't werd mij in die hooggeleerde

Zierikzeesche Courant | 1873 | | pagina 5