/H UIL yii'wnii nii |{\\ja 1873. No. 10. Zaterdag 1 Februari. 76ste jaargang. van Woensdag den 29 Januari 1873. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. iAD AANBESTEDING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierïkcee zullen op "Woensdag den 5den February 1873, des namiddags ten .12l/a uur„ ten, Raadhuize AANBESTEDEN Het HERSTELLEN van een gedeelte der Beschoeijing langs den Visschersdijk. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente-Bouwmeester. Bestekken zijn van Dingsdag 28 Januarij a. s. af verkrijg baar ter Gemeente-Secretarie, tegen betaling, van 15 cent. De locale aanwijzing zal plaats hebben op Donderdag den 30sten Januarij, des voormiddags om half tien ure. Zierikzee, den 24 Januarij 1873. De Burgemeester v. CITTERS, De Secretaris J. P. N. ERMERINS. VASTSTELLING DER 281ste STAATS-LOTERIJ De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden dat Z. E. de Minister van Financiën, ingevolge Koninklijke magtiging- heeft vastgesteld de 281ste Staats-Loterij, die bestaan zal uit 20,000 loten, 10,0,00. prijzen en 2 premiën verdeeld in vijf klassen, waarvan de collecte wordt geopend op Maandag den 10 Februarij en gesloten op Zaturdag den 22 Februarij e. k terwijl de trekkingen als gewoonlijk plaats zullen hebben te 's Gravenhage. te weten de eerste klasse op den '10, '11, 12 en 13 Maart de tweede klasse op den 24, 25, 26 en 27 Maart; de derde, klasse op den 7, 8,.9.en 10 April; de vierde klasse op den 21,.22, 23 en 24 April; en de vijfde klasse op 5, 6, 7, B, 13, '14, 15, 16, '19,20, 21, 23, 27, 28, 29 en 30 Mei e. k; terwijl de laatste hon derd nummers op Zaturdag den disten dier nmand zullen getrokken worden. Voorts, dat de prijzen der loten en de wijze waarop de uitgifte en de trekking der loten zullen geschieden, dezelfde zijn als van vorige Loterijen, en dat de loten en gedeelten daarvan alleen in koop verkrijgbaar zijn. ziertkzee, den 27 Januari 1873. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS.' De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Binnenland. Zierikzee 25 Januari. De stoomboot Stad Zierikzee varende tusschen deze stad en Rotterdam is door de eigenaars aan een andere, vennootschap overgedaan. Naar men verneemt zal er b.ovendien door een ge heel nieuwe maatschappij een tweeden dienst van hier op Rotterdam worden ondernomen. Genoemde maat schappij zal daartoe een nieuwe, snelvarende en uit stekend ingerichte passagierboot in de vaart brengen. Naar wij vernemen zal onze verdienstelijke muziek directeur tegen het voorjaar deze stad verlaten om in Duitschland een betrekking te aanvaarden. zycuo ftau z,o iucci z-ijii vuur nare Kennissen en vrien dinnen, al haar tijd wordt door haar huisgezin inge nomen. Ze slooft en ze zwoegt den ganschen dag voor hare vier dochteren en drie zonen: //De jongste nog geen twee jaar oud en de oudste driemaal vijf." Zij weet er bijna niet door te komen; s avonds is ze af. //Wanneer de kinderen groot zijn", dan zal dat alles veranderen. Dan heeft ze de han den meer vrij, dan kan ze weer eens een boek ter hand nemen en zal ze niet meer als van de wereld afgestorven behoeven te zijn. Dan zal ze eens te samen met haar echtgenoot kunnen op reis gaan, die Zierikzee. 27'Jan. "Vrijdag had'de aangekondigde tweede uitvoering plaats' (foor de rederijkerskamer z/Ruysch" onze verwachtingwerd niet beschaamd, ja overtroffen. J} De beide luimige stukjes //De neef uit Oost-Jndie en //Twee honden vechten oin een been, de derde loopt er ras mee hèèti" werden vlüg, met'leven en vuur afgespeeld. Ook het meer ernstige //Het graf onder deri meidoorn," was voor velen uit het publiek, wiel' kunstzin, en kennis hun de fijne schoonheden en den' historischen zin van 't dichtstuk konden doen vatten, een verheven genot. Een eivolle zaal getuigde van de belangstelling der leden en geïntroduceerden terwijl de spelers in eeu welverdiend applaus een streelcnde voldoening konden vinden voor hun degelijke studie. Wij kitfitien niet verzuimen "Ruysch" geluk te wenscheu met de aan winst van die 'beide werkende leden, die reeds in hun debut getoond hebben dat zij kostbare krachten zijn zullen voor het geheel. Na den afloop der "uitvoering volgde een zeer ge animeerd bal dat tot Zaterdag morgen duurde hoe wél het den spelers nochtans niet belettè om Zaterdag avond andermaal op te treden voor een talrijk publiek dat tegen een gering entree ook een genotvolleu avond smaakte. Zierikzee, 28 Jan. De loting voor de nationale militie in deze gemeente is bepaald op Vrijdag '14 Februari a. s. Goes 27 Januari. Naar men verzekert, hebben Burgemeester en Wethouders zich tot den minister van binnenlandsche Zaken gewend met de kennisgeving, dat de raad dezer gemeente bereid is zich opoffering te getroosten voor de oprichting en instandhouding eener landbouwschool alhier, wanneer van 'het rijk 'en van de provincie een jaarlijksche subsidie verkregen wordt. Volgens het Vaderland is de heer Stieltjes door den Minister van Koloniën benoemd tot secretaris van de Coihmissie van bankiers, aan wie de opdracht is ge geven den Minister een uitgewerkt advies te geven omtrent den aanleg van spoorwegen op Java. Naar wij vernemen zou de prijs, waarvoor de staat kan overnemen de spoorweglijjnén op Nederlaüdsch grondgebied vaii den Grand Central Beige, volgens de gesloten overeenkomst, bepaald zijn op 7 millioen gulden. (D. v. Z. IT.) Nijmegen 22 Jan. Bij het dorp Groesbeek ver toeft sedert Zaterdag in vier tenten een Hongaarsche familie van 24 personen. Na in November jl. Win schoten bezocht te hebben, trokken zij door Duitsch land zuidwaarts, met het doel zich naar Frankrijk te begeven. ITet zijn schoone menscken, zoo mannen als vrouwen. Zij zijn van een Oostenrijkschen pas voorzien, en schijnen geen gebrek aan geld te hebben. Voor hunne paarden, die op onderscheiden stallen in het dorp geplaatst zijn, zorgen zij uitmuntend. Dat de Nederlandsche schatkist nog voordeel uit hun ver- eu ge spoedt u ijlings voort om in een fauteuil, bij een flikkerenden haard, aan een heerlijk souper over het gehoorde nog eens na te denken. Doch houdt met mij voor dit kleine huisje even stil. Uw dikke pels beveiligt u toch genoeg tegen de koude. Ziet ge daar door de reet van dat blind die magere, bleeke vrouw met de handen onder het hoofd zitten? Hoort, ze verhaalt haren man hoe ze heden weer een bezoek van den huisbaas gehad heeft, die haar nu voor de laatste maal heeft aangezegd, dat zij de achterstallige huur moeten aanzuiveren. Hij zal hen nu niet meer dreigen, maar, zoo 't verschuldigde morgen niet is betaald, een- f» ADVERTENTIEN: n(. Huwelijks-, Geboorte- n van 16 regels 60 cent. i' regels, mits contant betaald, 25 ct. len uitgever H. LAIvENMA\. ;n goedkoope woningen twijfelde er maar al te veel afschuwelijke oor menscken bewoonde varkens- stad gevonden werden, werd door dat verbetering dringend noodig oog op de volksgezondheid, de m het levensgeluk van de lagere almede niet weersproken. Doch waren zoo groot en zooveel, het ier zoo duur, groud niet te krijgen, n te hoog moeten worden, enz. enz. eetiug ging uiteen, zonder dat er n gedaan waren, de poging was eel andere goede pogingen. Toch Vie zijn brood werpt, al is 'took vindt het, al is 't ook na vele waarheid bleek ook hier. 't Eens lée ging niet verloren, 't uitge- orreltje droeg vrucht. Thans is ereeniging en zij kan reeds met doening wijzen op 't gewrocht de nette en doelmatig ingerichte gen, die zij reeds heeft opgericht. is de philauthropie wakker ge- i 't werk getogen, zij heeft ook industrie een stootje gegeven swel niet philantropisch, toch ook maar werkt. bewijst al dagelijks meer dat vaartegeu men aanvankelijk zoo toch geenszins onoverkomelijk ren al den grond niet hekomen gaarne gehad zou hebben, men wat men krijgen kon en dit zal i leiden om op nog beter gelegen maars wat redelijker te vinden, ouds gebruikelijke Hollandsche itzetten. De arme vrouw ziet geen >ch zullen zij al dat geld van daan sr krijgt nog zóóveel! Jan moest euwe pet en Mietje een Zondagsch 3 kinderen loopen voor schandaal, geheele week nog niet aangeweest, ar belet nieuwe kolen op de oude en nu inoet zij haar van het werk in de kou laten zitten. De laatste en aan en is niet zoo zwaarmoedig, et best weet, dat het zoo dringend tbreekt. ,/Kom, kom, moeder, 'tzal huisbaas is zoo kwaad niet, maar ook zijn geld hebben, dat spreekt. .1 nog wel eens met hem praten, 'gelukkig 't slapst met de verdien- wordt dat beter en «als de kin deren maar eens groot zijn" dan zijn wij boven Jan. Dan zorgen zij voor ons. Als wij dan te oud zijn om te werken dan hebben wij 't bij hén goed, kijk als ik daar aan denk hoe ze zich later zullen opoffe ren voor ons, dan valt geen werk mij te zwaar, dan zie ik de toekomst wel eens zoo helder in. „Als de kinderen groot zijn X.

Zierikzeesche Courant | 1873 | | pagina 1