n IKZEESCÏÏE (MMiYF. seiiïeiit Zieril voor het arrondis- BRli ENDMAKYngT" BS SIGHT. 1872. No, 55. Zaterdag 13 Juli. 75ste jaargang. NIEUWS- en ADVERTENTIE-BLAD Bekendmaking. BEKENDMAKING. Deze Courant verschijnt DINSDAG en VRIJDAG avond uitgezonderd op FEESTDAGEN. Prijs per drie maanden ƒ1.Franco per post 1. Afzonderlijke nommers 5 centmet Bijblad 10 cent. PRIJS DER ADV ERTEN TIEN: Per gewonen regel 10 cent. Huwelijks- Geboorte- en Doodberichten van 1 G regels GO cent. Dienstaanbiedingen van 1-5 regels, mits contant betaald, 25 ct. Alk; stukken, de redactie betreffende, gelieve men uiterlijk een dag voor de uitgave in te zenden aan den uitgever II. I.VKENMVIV. Adverteiitien worden ingewacht tot 's namiddags 3 ure. Advertenties en Abonnementen worden voor DuitscldaudOostenrijk cn Zwitserland aangenomen door de HIT. 1IAASENSTEIN \OGEER, te Hamburg, bubtk, Frankfort a/M., Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, St. Gallen, Genève en Lausanne. Tengevolge van de Feestviering op Dinsdag 16 Juli a. s. zal de Zierikzeesche Courant in plaats van 's avonds, des morgens te 7 ure verschijnen, en zulks als FE E Si TNO MME R. Van dat «uilen, behalve he: gewone getal, dan lOOO JExempIaren worden verspreid; 't valt dus niet te betwijfelen of Ad- vertentien in die Courant geplaatst komen onder ieders aandacht. De inzending kan geschieden tot 's Maandagsavonds 7 uur. De Uitgever. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zij tor bewaring der openbare orde bij gelegenheid van het op den löden dezer hier te houden leest, hebben goedgevonden te bepalen: '1 dat op don feestdagna twaalf uur des middags tot aan den afloup van het feestniet met rijtuigen mag worden gereden aan de Noord- en Zuid zijde der Oude lidven tusschen de eerste en de tiveede houten binnenbrug, noch over de tweede houten binnenbrug dat gedurende dien tijd hei rijden met rijtuigen over de eerste houten binnenbrug geoorloofd is, met uitzondering van die oogenblikkenwaarop de politie het nöödig zal vinden dit lijdelijk te verbieden; dat gedurende den geheelen feestdag, in de bebouwde kom der gemeen te niet met pistolen of geweren mag worden geschoten: en dat, met uitzondering van het door de feestcommissie op'het feestterrein af' steken vuurwerk, op den feestdag nergens anders binnen de gemeente eenige vuurwerken mogen worden afgestoken, dun op de Nieuwe haven tot aan het Karsteilen "zulks niet vóór des a ronds acht uur. Zullende deze bekendmaking worden afgekondigd, aange plakt en in de Zierikzeesche Courant geplaatst. De Burgemeester en Wethouders B. C. CA U. De Secretaris, J: P. N. ERMERINS. 2«. 3°. 4". He BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend uit. zijmet uitbreiding van hun op den 8 dezer bekend veinaakt besluit, nader hebben bepaald: „dat op <Ien 16 JULIJ aan- „staande, bet vijfieri met 11ij- voig-ea over tie geiieele Oocle „Haven en over de _A_ppel- „markt v e r o o den is van „twaalf aar des middags tot „aan den afloop van liet feest". ZïeRikzëE, den 12 Juïij -1872. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, B. C. CAU. De Secretaris J. r. N. ERMERINS. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat op Donderdag den 48n dezer maand de passage door de openbare wandeling tusschen de Noord- haven- en de Nobelpoort, voor het gedeelte dat als dan zal zijn afgesloten, van des middags twaalf uur tot des rnid- dernachts verboden is. Zierikzee, den 9 Julij 1872. De Burgemeester C- J. FOKKER. Weth. 1°. B. Binnenland. ZIERIKZEE, 12 Juli. Zirikzee. 12 Juli. Naar men verneemt zal bij den op 16 dezer te houden feestelijken intocht der Watergeuzen door het muziek-covps van liet 5e Regiment infanterie, onder directie van den heer Pusch, o. a. worden uitgevoerd een daartoe expresselijk gecomponeerd muziekstuk, getiteld: u Watergeuxmarsch Omtrent den bekenden effecten-diefstal te Utrecht verneemt men nog, dat niet alleen aan vele effecten de coupons van 1872 ontbreken, maar dat bij de HoIIandsche effecten volstrekt geene coupons zijnde stellen coupons daarvan zijn allen bij een bankier te Utrecht gedeponeerd. Verder wijst men er op, dat'de aandeelen van de Nederl. Rijnspoorweg-maatschappij allen op naam zijn, zoodat de dieven ook daarmede niets kannen aanvangen. Het Dagblad beweert, aal het tegenwoordige minis terie is opgetreden door den invloed van laster en intrigue, waarvan het Dagblad zelf al de draden in handen heeft, maar die het niet zal blootleggen, omdat de koning de ministers benoemt, liet Dagblad zinspeelt op vrome gevoelens, waaruit wij zouden opmaken, dat bet de anti-revolutionairen beschuldigt mede oorzaak geweest te zijn, dat Nederland voor een kabinet Heems kerk-van Zuijlen bewaard bleef. Het blad opent zijn vuur tegen liet opgetreden kabinet met de herinnering aan de brieven-geschiedenis, waarin de toemaligeminister van Biiinenlandsche zaken Heemskerk Az. met zooveel overijlde onbesuisdheid te werk ging, toen hij de tusschenkomst van een deur waarder inriep voor hetgeen ieder welopgevoed man op fatsoenlijke wijze zou hebben gevraagd en verkregen. Het deed beter de doode koeien niet uit den sloot te halen, want zij strekken weinig tot eer van het kabinet Heemskerk-van-Zuijlen. De bekende correspondent van le Temps schrijft uit 'slTage: //Met den prins van oranje gaat het een weinig beter, hij begint weer uit te gaan. Toch is zijn toestand nog steeds onzeker en vereischt de grootste omzichtigheid. Wanneer men hem ontmoet, nog zoo zwak, zoo ziek, kan men een gevoel van medelijden niet weerhouden voor een jongen, rijkbegaafden prins, geleerd, geestig, die voor het land een vorst beloofde te zijn, geheel op de hoogte van zijn tijd, maar wiens loopbaan op zoo droevige wijze bedreigd wordt door eene kwaal die slechts zelden verschoont. Men mag echter nog hopen dat het aan zijn "sterk gestel en zijn nog jeugdigen leeftijd gelukken zal haar te boven te komen. De minister van Binuenlandsehe zaken, overwegende dat, ten gevolge van het optreden van de heereu I. D. Fransen van de Putte en mr. A. van Delden, als ministers van koloniën en van finautien, de ver kiezing van een lid voorde Tweede Kamer der Staten- Generaal in de hoofdkiesdistricten Rotterdam eii Deven ter moet plaats hebben, heeft bepaald dat die-verkie zing in gemelde hoofdkiesdistricten zal geschieden op Donderdag 1 Augustus 1872; en dat, zoo herstemming noodig is, die zal plaats hebben op Donderdag 15 Augustus daaraan volgende. De op Zondag 7 dezer te Amsterdam gehouden vergade ring ter bespreking van //de sociale quaes tie" werd door 800 personen in de beste orde bijgewoond. Ten slotte werd de volgende motie aangenomen //Het is wensche- lijk, dat bij ons te lande, ter voorkoming van ge schillen tusschen patroons en gezellen, zich vormen liefst bestendige raden van verzoening, samengesteld uit een gelijk aantal leden, afzonderlijk door patroons en werklieden daartoe te kiezen." Axel, 6 Juli 18/2. lieden hield het alhier onlangs herstelde fanfaren muziekgezelschap //Concordia "hare eerste openbare uitvoering, die zeer goed beviel, en ons nog meer doet verwachten. Ofschoon het weder zeer aangenaam was, was de toeloop van liefhebbers minder groot, dan men verwacht had. De rechte geest voor betamelijke uitspanningen, schijnt bij de burgerij nog niet te bestaan. Wij brengen allen lof toe aan hen, die zoo krach tig de hand aan het werk hebben geslagen, om "Concordia" weder te herstellen. Mocht het blijken radicaal te zijn. De conservatieve beginselen winnen in het noorden zooveel veld, dat het voor de Noordstar thans ib"1' gustns af zul het blad slechts tweemaal 's weeks Jie\ licht zien. Hierdoor wordt voor de lieeren, die liet blad geldelijk steunden, het offer ook minder zvvaa". M.ogt men er uit opmaken dat deze verander'n juist het gevolg zou zijn van gebrek aan ondersteu ning van de zijde van het publiek, dan is deze maat regel zeer zeker het beste middel om die ondersteu ning nog geringer te maken. Slechts bladen, aan eenig speciaal onderwerp gewijd, kunnen volstaan met eens of tweemaal in de week te verschijnen. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Breda van 8 dezer De reizigers met den laatsten trein van Bergen-op- Zoom naar Breda, en omgekeerd, zijn gisteren avond aan een zeer groot gevaar ontsnapt. De beide treinen waren op het punt om in volle vaart tegen elkander aan te rijden, doch door de machinisten, die het gevaar zagen aankomen, werd alles in liet werk gesteld om te stoppen, hetwelk dan ook gelukte. Angst'en schrik onder de passagiers waren onbeschrijfelijk, daar do conducteurs langs de loopplank alle ramen der rijtuigen kwamen sluiten en men niets hoorde dan een oorver- doovend- gefluit en gesis van den met alle kracht ontsnappenden sloom. Zoover men weet, zijn er gepn ongelukken gebeurdde oorzaak is ook nog niet juist mede te deel en. Zondag middag sprong een der pijpen van de stoomboot der Grand Central Beige, ter hoogte van Dordrecht. De stoomboot der staatsspoorwegen stoomde terug om de passagiers over te nemen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen; doch een eilander veroorzaakte vertraging van ruim een uur. Te Sleen, bij Hoogeveen, is de bliksem in den kerktoren geslagen en heeft aanmerkelijke schade veroorzaakt. Sinds 1867 is die toren nu voor de derde maal getroffcu. Bij Sappemeer is de bliksem in eene boerderij ge slagen, die in brand geraakte, en nog andere kleinere ongelukken veroorzaakt. Eergisteren word te Elburg een 20 jarige veld- arbeider uit Vierhouten door den bliksem gedood. Een man die er bij stond viel bewusteloos neer.

Zierikzeesche Courant | 1872 | | pagina 1