m".J.c.e.baron van lijnden, HULP, REDDING, GENEZING! voor Dooven en Hardlioorenden. Doctor Robin s o h's G e h o o r-0 I i e. 1- Zeetijdingen. Advertentiën. MEDEKIEZERS. Belangrijke Prijsvermindering HANÖ-NAAIMACHÏNES BELANGKIJKE AANKONDIGING De Verkooping Beurs- en Marktberigten. t) fi V ervoer-middelen. ;rm lp. i an ?e^j ofc le icsti icfTe P Jem i'cbr lie £2 y ij <1 tien |;jr, I B i !3 5 13 13 (f 13 12 14 14 14 1 5 15 115 li 15 n 15 Br 111 L G van OlTonbacli was verstoord. Het windt op en grijpt de zenuwen aan. Men zou liet anders wensclien. De overgang van petit crevé tot helden moed heeft niet in weinige dagen plaats. Laat ons hopen dat de ernst zal komen voor het te laat is en dat onze jouge luite nants de noodzakelijkheid zullen inzien om zich tot hun belangrijke taak op eene andere wijze voor te be reiden. Als deze uitgelatenheid na het eerste kanon schot nog niet overgaat dan is er veel grond om voor het volhouden der verdediging te vreezen." Uit de Engelsehe ambulance te Doury schrijft een der geneesheeren aan een vriend aldus „Hierin eene kameris een man wiens rechter arm aan deu schouder is afgezethij zit rechtop in zijn bed, en bekijkt het jammerlijk stompje met een zekere stille voldoening. Naast hem is een anderwiens rechterbeen onder de knie geamputeerd is deze is kleinzeerigertelkens wanneer hij verbonden wordt steunt en huilt hij als een kind een sigaar doet hem echter dadelijk weer al zijn leed vergeten. Zulke ge vallen zijn te alledaagsck om er lang bij stil te staan. In een ander vertrekje is een patient voor wien geen hoop meer bestaatde arme kerel is aan het hoofd door een stuk granaat getroffen en nu is zijne geheele lin kerzijde verlamdlaat ons hopen dat hij morgen voor goed rusten zal"Verderop hebben we er drie die door de borst geschoten zijn. Daaronder is er éénwien een kogel twee ribben heeft verbrijzeld en in den rug is blijven stoken. Hij pleegt, wanneer ik hem voorbijga, mij glimlachend te wenkende hand mij te reikenen tc zeggen„Monsieur le docteur entendeuz la musique En wat is die muziek P 't Is een snorkend geluidbij elke ademhaling teweeggebracht, even alsof men aan een Tnrksche pijp hoorde zuigen dat is de treurmuziek, onder welke de dappere jongen naar ziju graf marcheert. Een aantal bejaarde vrouwen fungeeren als ziekenver- zorgsteren 't is bijna koddigelke patient om zijn eigen mademoiselle (alle tusschen de 50 en 60) te liooren roependie alléén weet hoe hij 't liefst gehol pen is. Onder de vele reliquiën door Engelsehe helpers -op het slagveld gegaard verdient een briefje opmerking, •gevonden op het lijk van eeu Eranscben militairen ge neesheer en met potlood blijkbaar gedurende de hitte van het gevecht geschreven. De brief en het zakboek waarin hij stak waren door een kogel doorboord doch daar het adres ongeschonden was zoo heeft men den ■afscheidsgroet des gesneuvelde aan zijne weduwe kunnen -opzenden. Die groet luidt als volgt Sédan 1 Septembre. „Au millieu de la batailleentouré par les balles „je t'adresse mes adieux. Les balles et les boulets „qui m'épargent depuis 4 beuresne me ménageront „pas plus longtemps. „Adieu ma femme bien aimée j'espère qu'une ame „charitable te fera parvenir eet adieu. Je me suis „porté bravementet je meurs pour u'avoir pas voulu „abandonner nos blessés. „Un baiser. H. V." Er is zegt de Daily News" iets onbeschrijfelijk in dien laatsten kus, dien een dapper man temidden van dood en verderf, aan zijne vrouw, toezond. Helaas! hij is uog gelukkig te noemen wijl hem de tijd tot denken tot schrijven gelaten werd. Hoe velen ziju er gevallen die slechts rochelend den naam hebben kunnen stamelen van de geliefden thuis De regering van Poitiers heeft beslotendat in geval Parijs er toe zou gebragt worden om te capitu- leren alle departementen, behalve die der Seinete kennen geven, dat zij aan g-eene magt de bevoegdheid toekennen om hen in de capitulatie te begrijpen. Zij verzekeren huime vrijheid van handelen te willen be houden. In Bretagne wordt de verdediging krachtig voor bereid. De algemeene raad van de Loire-Infeiieure heeft •daarvoor 500000 francs toegezegd en die van de Mayenne 700000. Te Nantes zijn alle slotenmakers gerequireerd om de geweren die zich in het arsenaal bevinden, in orde te brengen. Generaal Troehu heeft bij besluit bevolen dat de mobiele garden, welke te Parijs bij de ingezetenen ge huisvest zijnom 10 uren des avonds aan de hun aangewezen woning moeten zijn. Allen dié niét van eene büzoudere verguuning voorzien zijn zullen gear resteerd en gestraft worden. Den ingezetenen wordt toegelaten des nachts hunne deuren a oor achterblijvers gesloten te houden. De maarschalk Vaillant, lid van liet comité van verdedigingwas bijna het slagtoffer geworden der driften van eene opgewonden menigte. In den omtrek van het bastion no. 5 zijnde werd hij door de daar aanwezige officieren erkend en door de menigte mede- gesleept naar den post van het 6de bastion te midden van zeer vijandige manifestatien der bevolking. De kommanderende officier echter beschermde hem. In eeu fiacre werd hij te midden van het geschreeuw en gejoel der opgeruide menigte voor de bureaux van den gou verneur van Parijs gebracht, waar de tegenwoordigheid van Gar.nier-Pagès de algemeene verbittering bedaarde. Men meende den maarschalk te hebben hooreu zeggen, dat hij in naam van den keizer gezonden was en van daar de algemeene woede, hoezeer hij voorzien was van eene door generaal Trochu geteekende vergunning om. te circuleren bij de verdedigingswerken. Te vijf ure des avonds bevond zich nog eene groote hoop volks voor gebouw maar de maarschalk, die er alle toegaugen van kent, had zich lang in veiligheid weten te stellen. I)e zoon van een zeer geacht en algemeen bekend industrieel te Berlijn diende als onderofficier bij een der linie-regementenen werd onlangs te Etain bij Metz ingekwartierd. Hem word een voornaam huis door zijn biljet aangewezen en reeds verheugde hij zich na lange ontbering en duizend doodsgevaren op een 7,oo comfortabel onderkomen als hij niet genoten had sedert hij zijn ouderlijk huis verliet. Maar groot was zijne teleurstellingwant de deftige heer des huizes een Franschmaudie alle nietFransche en natuurlijk nzouderheid Duitsche soldaten voor barbaren hield, liet hem een verblijf op zolder aanwijzen dat zelfs voor de dienstboden niet goed genoeg werd geacht en daar door ongebruikt was, De soldaat getroostte het zich maar in huis komende had hij door de vestibule gaande onderscheidene Eransche dagbladen op een tafel in de zijkamer zien liggenen hij vroeg den huisknecht of hij die niet te lezen kon krijgen. Groote verbazing bij den heer des huizes, toen hij dit vernam. De dag bladen werden gegeven en de soldaat in het oog ge houden, die, in geen weken een courant oneer de oogen gehad hebbende met ware gretigheid zonder op- of omzien ging lezen. Om zich te overtuigen hoe hij het met dien Pruis had en of de man werkelijk een woord verstond van hetgeen hij voor zich haddan wel sleehls vertconiug maakte, verwaardigde zich de gastheer hem toe te spreken en enkele vragen tot hem te richten. De Pruis stond op sloeg beleefd aan en antwoordde toen in zoo goed Erausch niet alleen maar gaf daarbij zoovele blijken van grondige bescha ving en algemeene zaakkennis dat hij weldra in het huisvertrek genoodigd en aan mevrouw voorgesteld werd. Spoedig was het blaadje nu geheel omgekeerd en was van bet zolderverblijf geen sprake meer, en hij kon uit een aangename en gemakkelijk ingerichte logeerkamer in een opgeruimden brief aan zijne ouders schrijven dat hij een „kostelijk kwartier" had gevonden. Zierikzee, 26 Sept. Volgens particulier bericht is het Ne- derlandsch Barkschip „Gatharina Maria" kapt. N. Nolet, Cz, van Batavia naar Zierikzee 18 Augustus St. Helena gepasseerd, hebbende 53 dagen reis. Brouwershaven Gearriveerd 25 Sept. Pleiades W. Brown New-castle Rotterdam. Uitgezeild: 26 Sept. IndustryL. G. Means, Rott., New-York. De ondergeteekende neemt de vrijheidzijne Medekiezers te wijzen op allerhande ongeteekmde of anonieme aanbevelingen van Candidates (nu weder voor het Lidmaatschap der Staten van Zeeland.) Zij hebben in mijn oog niet de minste in veler oog weinig waarde; verradenmeestal ifezel/cle hand en is het een teeken dat men niet met open vizier durft strijden. Ik blijf beweeren dat anonimiteit tot seliade en schande van velen gebruikt en niet meer aan de orde is. Zierikzee 28 Sept. 1870. Jiir. W. M. H. de JONGE. der zoo gunstig bekende Wm. TAYLO R'S Patent. Vroegere prijs f6 0, thans f 4 8. Kosteloos onderrichttwee jaar guarantie. Zierikzee 27 September 1870. JOH. ENZLIN, Horlogiemaker. Verkiezing van een Lid der Provinciale Staten van Zeeland. De AFDEELING ZIERIKZEE der Algemeene Kiesvereeniging in Nederland noodigt hare mede-Kiezers in het kiesdistrict Zierikzee nit om bij de herstemming voor een Lid der Provinciale-Staten van Zeeland op Dingsdag 4 October e. k. trouw ter stembus op te komen en hunne stem uit te brengen op Regter in de Arrondissements-Regtbank te Zie rikzee, oud distriet Schoolopziener. Zij acht het onnoodig haren candidaat nader aan tc bevelen daar zij reeds bij de eerste stemming op 20 September jl. hare redenen waarom zij de innige overtuiging koestert dat de Heer van LIJNDEN alle vereisekten en de volkomen geschiktheid bezit om in de Pro vinciale-Staten zitting te nemenbreedvoerig heeft ontwikkeld. Het Bestuur der Af deeling Mr. P. PAULUS. Jkr. W. M. H. de JONGE. Mr. J. G. H. B. KETJEN. Alle Dooven en Hardhoorendenalsook diegenendie aan suizen u de Ooren lijdenmaak ik opmerkzaam op de beroemde De openbaarmaking van de talrijke genezingen en de vele dankbetuigingen zijn met te groote onkosten verbonden en daarom deel ik slechts enkele mede. Bestellingen verzoek ik franco, terwijl deze prompt met bijvoeging van gebruiksaanwijzing worden uitgevoerd. De originele flacon benevens gebruiksaanwijzing kost fl. 10. Soest, in Pruissen, 1870. H. BRAKELMANN. Daadzaken bewijzen de groote geneeskracht van Dr. Robinson's Gelioor-Olie. Stanowitz den 11 April 1868. Den Heer H. BRAKELMANN, te Soest. In het najaar van 1865 ontving ik van UEd. een flacon van Dr. Robinson's Gehoor-Oliewelker uiterst gunstige werking ik reeds vroeger mededeelen wilde. Hierin ben ik echter telkens ver hinderd zoodat ik nu in staat benU te kunnen berichtendat ik ook andere lijders met het beste gevolg daarmede geholpen heb. In omstreeks eene maand heb ik het gehoor teruggekregen nadat ik door het linkeroor bijna niets meer hoorde, en tot heden is dit niet weer gebeurd- Daarom kan ik met genoegen getuigen, dat deze Olie uitstekend in have werking is en zal het mij verblijdenals mijn schrijven daartoe kon bijdragenom hare verdere uitbreiding te bevorderen* Met hoogachting en aanbeveling teekent Saarlouis, den 12 Juni 1868. (w. g.) C. BESCHMIEDT. Den Heer BRAKELMANN, te Soest. Den 16 Februari 1867 zondt UEd. mij een flacon Dr. Robinson's Gehoor-Olie. Ik heb dezelve met gunstig gevolg aangewend en verzoek U mij ten spoedigste een dergelijke flacon te doen toe komen. Op eene reis naar Maintz, door het rijden met den spoortrein en de ontzettende hitter raakte ik mijn gehoor weder kwijt, en daar mijn flacon met olie omgevallen was, heb ik slechts 4 maal (dagelijks) achter elkander van bedoelde olie gebruiktdoch door deze 4 maal is mijn ge. hoor volkomen hersteld. Met groete(w. g.) H. RENNEFELD. der MEUBELENBOEKENBLOEMENenz.., aankomende de Erven van wijlen den YVelEerw. Heer D. de VOS te Bruinisseis UITGESTELD tot VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1870'smor- gens 10 ure. Een en ander is te bezigtigen op Woensdag en Donderdag vóór de verkooping van 's morgens 10 tot 's namiddags 3 lire. a PRIJZEN DER EEPECTEN TE AMSTERDAM den 26 September 1870. Nederland. "Wencel. Schuld. 2% pCt. 53% dito dito 3 33 dito dito 4 83'/. Amort Sijndic. 3 V, Ned. Hyp.-Bank 4 Va /2 België. Cert, bij Rothschild 2 Spanje. Obligatiën. 2 'i 26 Portugal. Obligatiën. 3 28 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 91% dito 1828/29 5 Cert. 1810 4 Spoorweg-Actiën. 209% Polen. Aandeelen 1835. Pruissen. Obligatiën 1849 5 Oostenrijk. Obl. Met. in zilver. 5 51 Va dito dito 5 51"/. a dito iD papier 5 43% dito dito 5 Mexico. Obligatiën 5 Griekenland. Obl. Geldl. 1825. Turkije Binnenl. Oblig. 5 ROTTEARDM 26 September 1870. Eogge, 10 et., hooger. Haver 20 ct. en Paar- denboonen 30 ct. lager. Restant flaainv als voren Jarige Zeenvvsche Tarwe f 11.00 a f 12.00' Nieuwe 1869 - 8.90 a - 9.90- Rogge 1869 6.60 a - 7.91) Wintergerst 5.15 a - 5.90 Zomergerst - 5.00 a 5.50 Inl. lange Haver - 3.00 a - 4.00 korte 4.90 ii - 4.40 Kleine blaauwe Erwten 1SG9 - 7.60 a - 8.60 Groote 10.00 a - 11.50 Bruine Boonen 11.50 -z.50 "Witte lö.oo a - 16.00 Zeauwscbe Paardenhoonen - 7.SO a - S.30 Sept. 24 25 26 TiiermomoterHtaiiil: te Zierikzee. des morgens ten 8 ure. Fahrenheit. 64 63 65 Celsius 18. 17.5 18.5 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg. Van Rotterdam Vrijdag 30'smidd. 6.Vrijdag 30 'smorg. 9. Zaturdag 1 C.Zaturdag 1 10.3:0 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na Afvaart der stoomboot rijden. Stoomjagten TELEGRAAF VAN BOTTEKDAM: ZONDAG, DINGSDAG, WOENSDAG en VRIJDAG, 's morgens 8 u. 10 m. VAÜV ANTWERPEN: ZONDAG, DINGSDAG, WOENSDAG, en VRIJDAG, 's morgens 8 u. 10 m. DILIGENCE-DIENST „TELEGRAAF.", De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee In correspond, met de stoomb. n. Rotterd. smorg. 8.45 In corresp. met de stoomb. naar Antwerp, 'smorg. 8,45 Van Zierikzee naar Zijpe. In correspond, met de stoomb. n. Rotterd. smorg. 10,30 In coresp.met de stoomb. n. Antwerpen 'smorg. 10,30 Van Zierikzee naar Brouwershaven na aankomst der Diligence van Zijpe. Agent de Heer J. A. van der Halen. Boek- en Courant-Drukkerij SPirxna.ERVEN «3e "VOS

Zierikzeesche Courant | 1870 | | pagina 2