N°. STEENKOLEN. HULP, REDDING, GENEZING voor Dooven en Hardhoorenden. Doctor R o b i n s o n's Gehoor-Olie. TELEGRAMMEN. Zeetijdingen. Advertentiën. De SPOORBOOTD1ENST wordt HERVAT Vrijdag 26 dezer van Middelburg 'smidd. 2.30 u. EVANGELIASTIE Openbare Verkooping Engelsche Steenkolen Beurs- en Marktberigten. 51%» BELANGRIJKE AANKONDIGING Vervoer-middelen. Daarop werd bet voorstel urgent verklaard en ging men dadelijk over tot de zittingen der bureaux en be noeming der commissie van onderzoek. Die commissie heeft zich echter met het voorstel vau den heer de Kératry niet vereenigdmaar een nieuw voorstel in overweging gegeven dat morgen in overleg met den minister van oorlog zal worden onderzocht. "VVelk dit voorstel is melden echter noch de Fransche bladen nog de tot nu toe ontvangen telegrammen. De North China Daily News bevat talrijke bij zonderheden over den moord te Tientsin op Fransche onderdanen gepleegd. Wij ontleenen daaraan het volgende Onder het volk dat de Europeanen over het alge meen met een wantrouwenden blik gadeslaatwas het gerucht in omloop gebracht, dat de Eransche barmhar tige zusters die weezen en kindereu van arme lieden ter verpleging en opvoeding hadden aangenomen deze kinderen doodden en hun om de eene of andere reden, verminkten. Bet gepeupeldat aan dit onzinnig ge rucht geloof hechtte school samen en overrompelde het huis der liefdezusters zoomede het gebouw van het Eransche consulaatterwijl de Fransche cathedraal in brand werd gestoken. De consul werd iu stukken ge houwen zijn huisgenooten en de liefdezusters werden op de gruwelijkste wijze ter dood gebracht rnen stak hun de oogeu uit en sneed hun het hart uit het lichaam. Omstreeks dezen tijd kwamen de wegens handels zaken te Tientsin vertoevende Russen de heer Proto- popow en zijne vrouw (een sedert vier dagen gehuwd echtpaar) en de heer Basson voorbij. Ook zij werden op de onmepschelijkste wijze vermoord en hunne lijken in de Payho geworpen. Hierop stormde het gepeupel naar de wijk der Eu ropeanen het gelukte aan de razende volkshoop slechts om de woning van den heer Russel te plunderen want eindelijk kwamen de Chines che soldateu opdagen en namen de bewoners der wijk in bescherming. Naar men meldt was den volgenden dag de rust hersteld. De Engelsche kanonneerbooten Oppossum en Dwarf hebben onmiddellijk koers gezet naar Tientsin. Uit Japan werdt gemeld dat een opstand op bet eiland Awa is uitgebroken. Er werden daar niet minder dan 1400 personen vermoord en de Awa Daimio heeft verklaard dat bij alle inwoners wil vernietigen. Bombay 2'! Augustus. Blijkens berichten uit Tientsin is door den heer Rocbechouartwegens de gepleegde moorden op Europeanen de onmiddellijke executie geëischt van drie mandanns en tevens dat tal rijke Christenen in vrijheid zouden worden gesteld. De Cbinesche autoriteit heeft hierin toegestemd mits één mandarin zou worden gespaard. Irdien de eisch niet wordt nageleefdzal onmiddelijk worden overgegaan tot bet bombarderen van Tientsin. Het resultaat der onderhandelingen is niet bekend. Kerknieuws. Schiedam 23 Augustus. Heden avond is door bet kiescollege der Hervormde gemeente alhier, ter ver vanging van den heer Burgerhoudt het volgend zestal geformeerd de heeren Gillotpred. te Zierikzee met het lot tegen Reinders pred. te Alkmaar; de "Wilde, pred. te PoortvlietHeidenrijk, pred. te TiêL; Malco- mesius pred. te Franeker Teljer pred. te Billegers- berg en Knottneruspred. te IJlst. Karlsruhe 23 Augustus. De officieële Karlsruher Vjeituug constateertdat de Eranschen zich in dezen oorlog bij herhaling hebben schuldig gemaakt aan schen ding van het volkenrecht. Eerst hebben zij dit gedaan te Saarbrücken en thans ook te Kehl. Terwijl de Duit- sche batterijen tegen Straatsburg zoodanig waren geplaatst dat de stad als zijnde eene niet versterkte open stad, geheel en al buiten het bereik van het geschut bleef hebben de Eranschen opzettelijk Kehl in brand geschoten Generaal von Werder heeft, daarover aan den komman- dant van Straatsburg onder anderen dit geschreven „Zulk eene wijze van oor'ogvoeren is bij beschaafde natiën eene ongehoorde zaak. Ik moet daaruit dan ook aanleiding nemen om u persooulijk voor de gevolgen daarvan verautwoordelijk te stellen. Ruitendien laat ik van de daardoor veroorzaakte schade eene taxatie opmaken en zal mij voor het bedrag vergoeding ver schaffen door contributien in den Elzas." Patit.ts 24 Augustus. De Patrïe zegt Pruissen België en Luxembiirg schenden het traktaat van onzij digheid dat onlangs te Londen werd geteekenddoor toe te staan dat Pruissische verwonden over neutraal gebied wordeu vervoerd. Pruissen handelt in deze niet uit een beginsel van humaniteitmaar om zijne spoor wegen vrij te houden voor het vervoeren van provisiën en versterkingen. Het Eransche gouvernement zal z'ch krachtig verzelteu legen zulke handeliugen. Een detachement Uhlaueu dat den 22sten Chaumont was biEnengedrongen is ingesloten gewordeu door vrijwilligers scherpschutterszij hebben de Uhlanen op de vlucht gejaagd nadat velen hunner op het slachtveld achterbleven. Parijs 24 Augustus. De dagbladen verklaren cate gorisch dat de Pruissische dépêche meldende dat Fransche soldaten op een parlementair geschoten heb ben onjuist is. Arlon 23 Augustus. Men zegt dat de grenzen aanhoudend overschreden worden nu eeus vallen de Pruisische soldaten Belgische earabiniers aan en rukken Belgie en T-,uxemburg binnen dan weder wordt proviand bestemd voor het Pruisische legerover het onzijdige grondgebied vervoerd alsmede transporten van gebles seerden. Die handelingen verontrust ons land en men vreest dat het Belgi^ph gouvernement de neutraliteit van zijn grondgebied zal geschonden achten. Brouwershaven Gearriveerd 23 Aug. Jane R. Wilby Par Dordt. 24 Una C. Deacon 25 Tyne (st) E. Primeebeiden van New-Castle, naar Rotterdam. 25 Cordelina C. Finch, R nu corn Dordt. 25 Gussie Truemar.s R. Anderson New-York, 25 Cherokee D. Kerr, Montrealbeiden naar Rott. Uitgezeild: 2 5 Widgeon(st) P. Nagle Rott. Liverpool. t Ondertrouwd Jonkh. JOHAN MARINUS SCHORER en Jonkv. CORNELIE MARIE PAULINE van KINSCHOT. Huize Torenvliet, bij Middelburg, 26 Augustus 1870. Algemeene en e enige Kennisgeving. s Heden overleed ons geliefd KindCOR- NELIS, 1% jaar oud. Zierikzee 20 Augustus 1870. C. van der VLIET Dz. A. C. van der VLIETCats. in het LOCAAL: „T O E V I, t C H T" op Zondag 28 Augustus a. s. des morgens te 10 en des avonds te 6 ure Voorganger de Heer JOIIN, Evangelist. op Dingsdag 30 Augustus 1870, des middags ten 12 ure, op een terrein achter den Rijn- Spoorweg ingang Hoogen Zeedijk B no. 40 nabij de Oude Plantageten overstaan van den Deurwaarder JOHAN COENRAAD LACH, van Circa 10,000 Mudden zeer geschikt voor machines en stoombooten alsmede voor huiselijk gebruik zijnde de Kolen bekend als zeer grofzuiver branden gevende weinig walm en weinig asch. Te bezichtigen twee dagen vóór den verkoop, en monsters te bekomen op franco aanvraag bij de Nederlandsche Steenkolen Maatschappij, Witte Mart, Wijk 1 No. 2. Het BESTUUR, van het Zierikzeesche Comité „H E T It O O D TC KRUI S" brengt zijn li artelijLeem dank aan allen die het hebben willen ondersteunen iu zijne pogingen om ook hier eene onderafdeeling te vestigen van die vereeniging die geen ander doel heeft dan ongelukkigen te helpen. We wensohteu echter zeer dat Zierikzee ook te dezen opzichte teekenen van krachtig leven gaf En daartoe roepen wij de hulp iu van al onze stadgenooten. De laatste berichten van het oor- logs tooneel verkomligeD ons dat weder duizenden en tien duizenden zijn gekwetst, die hulp vragen. Ook wij wenscbeu hulp te geven. Ondersteunt gij ons met gjeld ook de kleinste gift is ons welkom of zoo er zijn voor wie ook eene kleiue geldelijke bijdrage eene onmogelijkheid is dat zij hunnen voorraad van oud linnen of katoen eens nazien. Alles is bruikbaar in dezen tijd. Linnen- of flanellen ondergoed hand doeken lakensmatrassen of matraszakkendekens of sloopen. Nog eens alles is bruikbaar, ook kleinere lappeu linnen die als compresseu of voor linnen pluksel kunnen dieneu. Wij liopeu nu op de menschen die als hunne hand wat vindt om te doeu niet voorbijgaan. Het Bestuur van het Zierikzeesche Comité H. A. GlLLOT, President. Mr. P. J. A. BOUV1N Secretaris. Tot de ontvangst vau alles wat men wil afzonderen hebben zich tevens bereid verklaard de Dames Bestuur- deressen Mevr. de CLERCQ van WEEL Mevr. CAU, Mevr. HUGENHOLTZ Mevr. GRASWINCKEL, Mevr. MOENS Mejufvr. LABRANDLogemans Mejufvr. OCBTMANvan Rossum, Mevr. HOUWER, Mejufvr. A. van ADRICHEM en B. GESELSCHAP. PRIJZEN DER EFFECTEN TE AMSTERDAM den 25 Augustus 1870. Nederland. België. Spanje. Portugal. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije W er Kei. Schuld, dito dito dito dito Amort Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert, bij Rothschild Oöligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1810 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849 Obl. Met. in zilver. dito dito dito in papier dito dito Obligatiën Obl. Geidl. 1825. Binnenl. Oblig. 2'/2 PCt. 3 4 3% *Vt ÏV, 3 5 60% 80% 24*%* 27% 90 204 5 0 80 42% 43 40>*/lft Marktprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee. van den 25 Augustus 1870. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. Oude Tarwe IS68 Nieuwe dico 1870 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge 1868 llogge 1869 Winter-Gerst 1869 Zomer dito Haver f 9.50 Paardenboonen f 8.5Ö 9.00 Witte boonen - 00.00 - 00.00 Bruine dito - 00.00 - 00.00 GraauweErwten - 00.00 - 00.00 Groene dito - 8.75 Gele dito - 00.00 Koolzaad - 14.00- Zaai Lijnzaad - 00.00 S/ag-Lijiizasd - 00.00 00.00 7.00 6.00 5.50 4.00 Alle Dooven en HardhooTendenalsook diegenen, die aan suizen in de Ooren lijden, maak ik opmerkzaam op de beroemde De openbaarmaking van de talrijke genezingen en de vele dankbetuigingen zijn met te groote onkosten verbonden en daarom deel ik slecbts enkele mede. Bestellingen verzoek ik franco, terwijl deze prompt met bijvoeging van gebruiksaanwijzing worden uitgevoerd. De originele flacon benevens gebruiksaanwijzing kost fl. 10. Soest, in Pruissen, 1870. H. BRAKELMANN. Daadzaken bewijzen de groote geneeskracht van Dr. Robinson's Gelioor-Olie. Stanowitz den 11 April 1868. Den Heer H. BRAKELMANN te Soest. In liet najaar van 1865 ontving ik van UEd. een flacon van Dr. Robinson's Gehoor-Oliewelker uiterst gunstige werking ik reeds vroeger mededeelen wilde. Hierin ben ik echter telkens ver hinderd zoodat ik nu in staat benU te kunnen berichtendat ik ook andere lijders met het beste gevolg daarmede geholpen heb. Iu omstreeks eene maand heb ik het gehoor teruggekregen nadat ik door het linkeroor bijna niets meer boorde, en tot heden is dit niet weer gebeurd. Daarom kan ik met genoegen getuigendat deze Olie uitstekend in hare werking is en zal het mij verblijden, als mijn schrijven daartoe kon bijdragen, om hare verdere uitbreiding te bevorderen. Met hoogachting en aanbeveling teekent Saarlouis, den 12 Juni 1868. (w. g.) c. BESCHMIEDT. Den Heer BRAKELMANN, te Soest. Den 16 Februari 1867 zondt UEd. mij een flacon Dr. Robinson's Gehoor-Olie. Ik heb dezelve met gunstig gevolg aangewend en verzoek U mij ten spoedigste een 'dergelijke flacon te doen toe komen. Op eene veis naar Maintz, door bet rijden met den spoortrein en de ontzettende hitte, raakte ik mijn gehoor weder kwijten daar mijn flacon met olie omgevallen washeb ik slechts 4 maal (dagelijks) achter elkander van bedoelde olie gebruiktdoch door deze 4 maal is mijn ge hoor volkomen hersteld. Met groete(w. g.) H. RENNEFELD. Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee vau den 25 Augustus 1S70. Teelt 18o8/ö0. per 50 Nederlandsche Ponden. Twee en een Iste kwaliteit blank f 24.50 a 25.00 Twee en een middelbare- dito - 23.50 a 24.00 Twee en eenmindere dito - 00.00 a 00.00 Een en een1ste kwaliteit blank - 24.50 a 25.00 Een en een middelbare dito - 00.00 a 00.00 Een en eenmindere' dito - 00.00 a 00.00 Onberoofde, 1ste kwaliteit blank - 00.00 a 00.00 OLberoofdemiddelbare dito - 24.50 a 25.00 Onberoofde, mindere dito - 23.50 a 24.00 Nieuwe Onberoofde - 00.00 a 00.00 Mullen - 5.50 a 6 00 Middelbare dito - 0.00 a 00.0 Thermometerstaud: te Zierikzee des morgens ten 8 ure. Aug. Fahrenheit. Celsius 24 25 26 56 54 49 13.5 12.5 9.5 Stooinbootdienst tussclien Middelburg en Rotterdam Van MiddelburgVan Potter da» Zondag 28 'smidd. 12.30 J Zondag 28 'smorg. 9. Maandag 29 'smorg. 6.Maandag 29 9. De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na ae Afvaart der stoomboot rijden. Stoomjachten TELEGRAAF Dagelijksche Dienst met uitzondering van Zondag. VAN KOTTEKDAM: 's morgens 8 u. 10 m. VAN ANTWERPEN: 's morgens 8 u. 10 m. DILIGENCE-DIENST „TELEGRAAF/', De Diligence rijdt van Brouwershaven naar Zierikzee In correspond, met de stoomb. n. Rotterd. smorg. 8.45 In corresp. met de stoomb. naar Antwerp, 'smorg. 8,45 Van Zierikzee naar Zijpe. Iu correspond, met de stoomb. n. Rotterd. smorg. 10,30 In coresp.rnet de stoomb. ii. Antwerpen 'smorg. 10,30 ^Tan Zierikzee naar Brouwershaven na aankomst der Diligence van Zijpe. Agent de Heer J. A. van dek Haleh. Boek- en Couraut-Dirukkery Firma E R. V E N A. de YO S, Wy z „Het liiiex-y s V O

Zierikzeesche Courant | 1870 | | pagina 2