HOFSTEDE, VEliQOTSCHAP BOEKDRUKKERIJ BOEKDRUKKERIJ Zeetijdingen. Aclvertentiën. Bouw- en Weilanden DIRK BAREND SCÏÏOCK ABRAHAM HERMANUS HARDEMAN, Zierikzeesche Courant, ERVEN A. dè VOS, DRUKWERKEN, TENTOONSTELLING ZEEUWSCHE OUD- EN MERKWAAR DIGHEDEN Beurs- en Marktberigten. V ervoer-middelen. liet eigenaardige feest kwamen medevieren. Tegen kwart over tienen werd de plechtigheid door dr. N. Beets op spreekplaats No. 1 met een schoone en kernachtige rede geopend. Het was een treffend gezicht. De zacht- glooieud oploopcnde KaAtenberg met bet prachtige en lommerrijke geboomte vlak tegenover den hoofdingang van het terrein en daar de vele toehoorders die als aan de woorden van den begaafden spreker hingen natuurlijk (in beide beteekenissen van het woord) bracht de spreker in herinnering hoe dezelfde plaats waarheen de menigte nu gestroomd was om haar zeudingsfeest te vieren, eeuwen geleden getuige geweest was van de eerste verkoudiging van de blijde boodschap aan onze voorouders en werd door hem op Willcbrordus gewezen als een merkwaardige figuur in de geschiedenis van onze natie. Op de spreekplaatsen No. 2 (tegenover de niiddenlaandie van de halt naar den hoofdingang leidde) No. 5 (de zoogenaamde YYiliebrordspredikstdêï) hielden de bh. Brandt (uit Amsterda-m), Smitt (uit 's IIage) en Looman (uit Amsterdam) daarna toepasselijke en opwekkende toespraken die door de belangstellende feestgangers met innige belangstelling- werden aange hoord en gevolgd. Laatstgenoemde bracht een verslag uit over de zendingvereeniugeii dat wij tot ons leed wezen niet gehoord hebben doch waarmede wij waar schijnlijk wel gelegenheid krijgen zullen om onze lezers -nader bekend te maken. Tegen 1 uur verzamelde men zich deels bij spreek plaats No. 3 (den tweeden ingang) deels bij spreek plaats No. 4 om in twee partijen een wandeling te doen over het fraaie terrein en naar het dorp Heilo. Bij de Willebrordsput werd halt gehouden en stegen op de gevoelvolle melodie van het Hernhutters avondlied de woorden. Zendling van de Britschc stranden "VVillebrordus Dale uw geest Op de kerk der Nederlanden Bij haar jaarlijksch Zendiugsfeest Hier waar eens uw vrome beê 't Duin ten Bornput worden deê Mogen nu als reine waatreu Levensstroomen om ons klaatren plechtig ten hemel. De wandeling liep tot aller ge noegen indc beste orde af. Toen men bet terrein tegen 2 uur weder bereiktewerden de feestgenooleu voor de buitenplaats opgewacht door den heer van Bore estdie zich met de leden zijner familie in het 'haicou bevond en ter wier eere eenige liederen onder begeleiding der muziek werden aangeheven. Wat den namiddag betreft, ook toen werden de aangekondigde redevoeringen door de sprekers op de verschillende spreekplaatsen gehouden en klonk er in de prachtige natuur menig woord dat juist door de omgeving waarin het uitgesproken en de gelukkige stemming waarin het aangehoord werd, on uitwis chb aar iu veler geheugen zal bewaard blijven. De gezangen der schare vormden daarbij eeu aangename afwisseling en verhoogden dc feestelijke stemming- van allen. Voor ververschingeu was ruimschoots en doelmatig gezorgd en gehecle inrichting dei- feestelijkheid liet niets te wenschen over. Eu zooals het komen geweest waszoo was het gaan. Van half 7 tot 10 uur voerden verschillende Ireinen de menigte weder huiswaats. De slotrede van ds. Cohen Stuart (uit Rotterdam) te kwart over zeve nen werd, schoon velen toen reeds vertrokken waren of elders den prachtigen avond genoten nog door een schare aangehoord cn niemand of hij verliet het zeu dingsfeest van 870 dat in geen enkel opzicht voor de u-oegeren behoeft over te doen en met den wensch dat ook in het vervolg- de commissie dezelfde zegen op haar verdienstelijk werk moge vinden die haar tot nu zoo blijkbaar ten deel valt. (Rott. Ct.) Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Bij do behandeling van het wets ontwerp houdende wijzigingen in hot wetboek van Burgerlijke Rechtsvorde- ling, in de zitting van Woensdag 11. begonnen, hebben de beraadslagingen uitsluitend geloopen over de al of niet wenschelijkheid van de invoering van de wet van 31 Mei 1861 (Staatsblad no. 41) houdende eene nienwe echterlijke inrichting en over de vereischten om eene deugdelijke inrichting tot stand te brengen Het wets ontwerp toch strekte om de uitvoering van bovenge noemde wet mogelijk te maken. Na langdurige discussien, ook in de zitting van den volgendeu dag, waaraan door den minister van Justitie deel werd genomen is de considerans van het ontwerp waarbij het werd uitgemaakt, dat de wet van 1861 tot uitvoering moest gebracht worden, met 48 tegen 12 stemmen verworpen. Het wets voorstel is daarop ingetrokken. Eene interpellatie van den heer van Goltstein over verwikkelingen in Venesuela en het ia beslag nemen van schepen aldaar heeft aan leiding gegeven tot eene toezegging van den minister van buitenlandsche zaken, op verlangen der kamer, dat hij stukkeu daarop betrekkelijk ter kennisneming van de leden zoude overleggen. In de zitting van Vrijdag zijn de beraadslagingen ge voerd over het wets-ontwerp lot regeling van hot vee arts euijkun dig staatstoezicht en de veeartsenijkundige politie. Het werd door sommigen bestreden als bevattende een aantal belemmerende en hinderlijke bepalingen voor den landbouw en zullende strekken tot schending van .hetrecht van eigendom. Door anderen werden deze be zwaren weerlegd, eu het ontwerp goedgekeurd daar het in het belang: van het behoud van den veestapel tot nuttige uitkomsten zou leiden. Verschillende der artikelen zijn reeds aangenomen, waarbij wij op art. 5, houdende de bevoegdheid der districtsveeartsen om bij het bestaan, of vermoedelijk bestaan van eene besmettelijke veeziekte, onder in achtneming van zekere formaliteitenzelfs ondanks den wil der bewoners of gebruikers, de erven, stallen weidonenz. binnen te treden de aandacht meenen tc moeten vestigen. Bij art. 13 is aan houders en hoed'ers van vee de verplichting opgelegd om zoo zich bij eenig stuk vee verschijnselen van eene besmettelijke ziekte openbarendaarvan onmiddelijk aan den burge meester kennis te geven. Ook over het afzonderen van verdacht vee, de maatregelen te nemen bij het bestaan van besmettelijke veeziekten binnen of buiten 's lauds, do onteigening en het afmaken vau vee ziin verschil lende bepalingen gemaakt, die gedeeltelijk zijn aange nomen en verder in de zitting van Maandag zullen worden behandeld. Historische Aant eeker. iu gen. 29 Juni 1576. Zierikzee geeft zich na een beleg van ruim acht maanden aan de Spanjaarden onder Mondragon over. (De capitulatie op het klooster Sion onder Noordgouwe gesloten.) 30 Juni 1473. Karei do Stoute hertog van Bourgondië, graaf van Zeeland geeft aan Haamstede en Westen-Schouwen octrooi en privilegie tot vermeerdering der weekmarkten en om een zegel ter zaken te doen maken. 1 Juli 1568. Levinus Lemnius groot geleerde, ge neesheer van den koning van Zweden laatstelijk kanunnik te Zierikzeeover lijdt aldaar. 2 Juli 1574. Gedeputeerde Raden van Zeeland dragen de hooge jurisdictie van Schouwen zoo te water als to landaan den Baljuw van Zierikzee op. (In 1671 werd de rentmeester Beooster Schelde in die juris dictie hersteld.) 3 Juli 1804. De Eransche generaal en chef Marmont tc Zierikzee. 4 Juli 1253, Floris van Holland, voogd van Eloris V, graaf vau Holland en Zeeland verslaat de Vlamiugen onder Guy en Jan van Dampierre (zonen van Margaretha gravin van Vlaanderen) bij Westkapelle. 5 Juli 1445. Philips I, de Goede, hertog van Bour-- goudië graaf van Holland en Zeeland, regelt de hariugvisscherij voor die van Holland en Zeelaud. Brouwershaven Gearriveerd 24 Juni Gogstad minde,II. Haraldseu, Helsing-tor.s,Dordt. 24 Emma P. Andras Port Kunda Schiedam. 24 "YVillem Poolman I. P. Peters Rott., Batavia. 25 Van der Palm, I. II. Zeven, Libau, Rott. 25 Compass W. Eord Par 25 Sylpliide E. Marshall, Londen 25 Glenam G. Milburu allen naar Dordf. 25 Eanny, C. Goddard, Rott., beiden van New-Castle. 26 s' Gravenhage W. Alberts Batavia 26 Ober Burgemeister von Winter,. R. Schmidt, Dantzig 26 Prinz AdalbertE. C. liiemer Memelallen naar Rotterdam. 26 Redwing G. Stang Sunderland 26 Louise BrockelmaunC. Niemunn Pernau 26 si llocco WC Jar visallen naar Schiedam. 26 Carbon (st) G. Restow, 26 IlebeW. Harrissonallen van New-Castle beiden naar Rotterdam. 26 MerwestroomH. de GrootBergenDordt. 26 Egret(st) R. E. ReijuoldsLiverpool 27 Juliane RenateF. Hammer, Dantzig, 27 Eintraebt, D. C. Hintz New-York 27 AggiratoreC. A. Bozzo Odessaallen naar Rotterdam. 27 Concordia, A. Schlossmann, Windau Dordt. Per het schip 's Graveuhagekapitein J. WC Alberts, zijn als passagiers van Java aangebracht de heeren de Kattechtgenoote en 4 kinderen de Valechtge noote en 3 kinderen; Witton, Ilooijerechtgenoote en .L kindHuidekooperWagnervail Hienigen (kapt.) inf. O. I. L. en 2 kinderen Echberg echtge noote en 3 kinderen'; mevr. Zublien kind; de wed. van Zeilen de Jong; Mullevelimevr. Carper, en 3 kinderenmevr. Dosyen 3 kinderen 3 Jav. bedien den 3 militairen8 schepelingen (marine) en 3 on derofficieren. Getrouwd WILLEM van KEMPEN van Rotterdam en ROBINA JOHANNA OCHTMAN. Zierikzee, 28 Juni 1870. De Notaris J.M.BOüVIN, zal op Vrijdag den 1 Juli 1870des voormiddags ten 9 ure in de Concertzaal te Zierikzee, publiek presenteren te verkoopen EENE KAPITALE bestaande in Woonhuis, Schuur, en verdere Gebouwen Erf en Tuin met daarbij behoorende zamen groot 54 Hectares 81 ares 01 centiare, gelegen onder Ouwerkerk en Ooslerland. 93 ares 10 centiares WEILAND gelegen on der Zierikzee Sectie C no. 330. 2 Hectares 99 arcs 40 centiares WEILAND, gelegen in de gemeente Eikerzee, Sectie B no. 211- 19 ares 80 centiares BOUWLAND onder Diiivendijke Sectie F no. 1G5. 4 Hectares 02 ares 10 centiares WEILAND onder Kerkwerve'- Sectie I iïos. 9, 10, 12 en Sectie E no. 43. Het erfpachtsrecht van 10 ares 01 centiare G-RONDSin de gemeente Krabbendijkeka daster Sectie D nos. 17 en 18. aandeel in de Meestool ,,'tHart." Vri aandeel in de Meestoot „de Wereld", beide te Zierikzee. Een partij TIENDEN onder Oosterland en Ouwerkerk. '/so aandeel in het Barkschip „Luctor et Emehgo" Boekhouders den BouwmeesterBor- sius en van der Leije te Middelburg. V„4 aandeel in het Barkschip „Cornelis Smit," Boekhouder Murk Leis, te Alblasserdam. Toebehoorende aan de Erfgenamen van wijlen den Hoog WelGeb. Heer Jonkh. W. D. de JONGE. Alles broeder bij uit te geven catalogussen vermeld bij bovengenoemden Notaris verkrijg baar drie weken voor de verkooping, alwaar nadere informatiën te bekomen zijn. Bij onderhandscho Actedato 27 Juni 1870, geregistreerd te Zierikzee, is tusschen beide wonende te Zierikzeeeene aangegaanonder de Firma van ERVEN A. DE VOS, voor den tijd van VIJF achtereenvolgende jaren, ingaande den 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni 1875, tot het uitoefenen eener en cie uitgifte van die waarbij onder anderen is bepaald dat de beide Vennooten de teekening zullen hebben in en omtrent al de zaken de Vennootschap betreffende en MET tot het opnemen van gelden en teekenen van borgtogten en dergelijkeals waartoe de privé handteekening van beide de Vennooten wordt vereischt. Geschiedendedeze aankondiging ter voldoening van Art. 28 van het Wetboek van Koophandel. De ondergeteekenden berichten bij deze, dat zij onder de van ouds bekende Firma met aanvang Juli zullen voortzettenzoowel de als de uitgave der Zierikzeesche Courant. Zij reeommandeeren zich aan het geachte publiek tot het levereren van alle de verzekering gevendedat zijdoor net Werk, actieve bediening en billijke prijzen, zullen trachten de begunstiging waardig te zijn. D. B. SCHOCK. A. H. HARDEMAN. van TE MIDDELBURG. De Commissie voor bovenbedoelde Tentoon stelling maakt bekenddat deze zal gehouden worden op de Bovenzalen van het Raadhuis en geopend zal zijn van Maandag den 1 Au gustus tot Zaturdag den 3 September 1870. Allenwelke voorworpen tot bovengemeld doel geschikt, voor eenigen tijd aan de Commissie zouden willen afstaan, worden ten dringenste verzocht die voorwerpen vo or den 15 Juli a. s. aan een der leden van de commissie te doen toekomen. Eene vroegere opgaaf der te zenden voorwer pen wordt hoogst wensehelijk geacht in het belang der zamen te stellen catalogus. Do transportkosten worden door de commissie vergoed, terwijl voor eene zorgvuldige behan deling en verzekering tegen brand, bij eene soliede maatschappij zal gezorgd worden. De Commissie voornoemd G. N. de STOPPELAAR, Voorzüter. F. NAGTGLAS. P. ROETERT TAK Ez.Secretaris. PRIJZEN DER EPEECTEN TE AMSTERDAM deu 27 Juni 1870. Nederland. België. Spanje. Portugal.. Rusland. Polen. Pruissen. Oostenrijk. Mexico. Griekenland. Turkije Wencel. 'Schuld, dito dito dito 'dito Amort Sijndic. Ned. Hyp .-Bank Cert, bij Rothschild Obligatiën. Obligatiën. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatiën 1849 Obl. Met. in zilver, dito dito dito in papier dito dito Obligatiën Obl. Gcldl. 1825. Binnenl. Oblig. 2 »/2pCfc. 3 4 3Va 4V* 2% 2Va 3 5 5 4 55% 67 86 «,n 29"/,. 32%, 94 Va 223 2 Grev b( -A.fi ROTTERDAM Bij lusteloozen han del 25 ets.en Gerst 10 ets. hoog er. 27 Juni 1870. was Tarwe 75 ct i. Rogge 11 lager. Erwten 52 ets. Jarige Zeeuwscbe Tarwe 11,25 a f 11.75 Nieuwe 1869 - 8.25 a - 9.25 i) Rogge 1869 - 6.50 a - 7.00 Wintergerst 5.50 a - 5.75 Zo niergerst - 5.50 a - 5.75 Inl. lange Haver - 3.20 a - 3.80 korte - 4.10 a - 5.10 Kleine blaauwe Erwten 1869 - 9.40 a - 10.40 Groote - 11.00 a - "12.00 Bruine Boonen - 12.50 a - 13.50 Witte - 12.50 a - 13.50 Zeeuwscbe Paardenboouen - 6.90 a - 8.10 Thermo m etersta nd: te Zierikzee des morgens ten 8 ure. Juni. Fahrenheit. Celsius. 25 55 13. 26 59 15. 27 56 13.5 28 57 14. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Fzn Middelburg Vrijdag 1 'smorg. 6.- 6.- Vrijdag Zaturdag Van Rotterdam 1 .'smorg. 2 Zaturaag 2 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Vau Middelburg naar Rotterdam een. half uur na de dat Afvaart der stoomboot rijden. i/jfwf Stoomjasten TELEGRAAF T5^1 Dagelijksche Dienst met uitzondering van Zondag. 0 VAN Bi O T T E M D -A.M 's morgens 8 u. 10 m. dat VAN AVIVTWEHPEN: """f, 's morgeus 8 u. 10 m. zijn den DILIGENCE-DIENST „TELEGRAAF/', wer]. De Diligence rijdt van Brouwershaven naar ZierikzeeZondag, In correspond, niet de stoomb. n. Rotterd. smorg. 8.45 In corresp. met de stoomb. naar Antwerp, 's morgi 8,45 M<je Van Zierikzee naar Zijpe. de^ nijvt In correspond, met de stoomb. n. Rotterd. smorg. 10,30 j^oor' In coresp.met de stoomb. n. Antwerpen 'smorg. 10,30 vrije m Van Zierikzee naar Brouwershaven Maai 's namiddags na aankomst der Stoombooten. Ombert Agent de Heer J. A. van der Halen. j!yel Boek- en Courant-Drukkerij ERVEN A. D" "VOS&S

Zierikzeesche Courant | 1870 | | pagina 2