SCHAAKSTUK Et J»°. 91 Zaterdag 13 November. WOENSDAG EN ZATERDAG. b^nikl Besturen en Administratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. Burger]. Stand teZierikzee. Zeetijdingen. TUSSCÏÏ15N Z. EN 0. B Advertentiën. Kennisgeving. E V A N G E L I S A T I E ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Dood- berigtenvan 18 regels a 0,50. V E R S C H IJ N T ABONNE Ai E N S-P11 IJ S. Per drie maanden 1,25 - Franco per post 1,50. lozen 's morg I ding der Adverteutiën daags te voren, vóór 10 ure Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat JAN TUINMAN wonende in deze gemeente vergunning heeft gevraagd om in zijn woon huis in de Minderbroederstraat alhier, wijk B, no. 432, een Bakoven te doen bouwen, en dat de infor mation de commodo et incommodo betreffende dit ver zoek zullen worden gehouden op ^Maandag den 15 November a. s.te twee uur des namiddags in de gewone vergaderkamer van het bestuur ten Raadhuize zullende allen die tegen dat verzoek bezwaren mogten willen inbrenger. alsdan in de gelegenheid zijn om in hun belang te worden gehoord. Zierikzee, den 10 November 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMER1NS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeema ken bekend dat CORNELIS JOHANNES KORSTEN wonende in deze gemeente vergunning heeft gevraagd om eene bewaarplaats van Petroleum op te rigten in het pakhuis achter het woonhuis plaatselijk gemerkt, wijk I)no. 472 uitkomende in de Verborne Buurt en dat de informatien de commodo et incommodo be treffende dit verzoek zullen worden gehouden op Maandag den 15 November aanstaande, te 2 uur des namiddags in de gewone vergaderkamer van het bestuur, ten Raadhuize zullende allen die tegen dat verzoek bezwaren mogten willen inbrengen alsdan in de gele genheid zijn om in hun belang te worden gehoord. Z iet-ik tee den lONovember 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secret axis J. P. N. ERMERINS. Be onthulling van het monument in het Willems park te s' Graveiihage op 17 November geeft stof tot veel geschrijf. Het ontbreekt niet aan aanmoediging om feest te vierenzoowel door hendie daartoe door vele oorzaken gedreven worden als door hendie er wat aan hopen te verdienen. Bat alles is buiten ons. Maar er wordtdunkt onsiets vergeten. In andere landen is een nationale feestdagen dat schijnt men van 17 Nov. te willen makenen ons is dat zeer wel tevens een dag van goedertierenheid een dag van amnestie en gratie. Zal onze 17 Nov. dat niet zijn En zou het misschien niet eene gunstige gelegenheid zijn om o. a. te denken aan de Rotterdamsehe veroor deelden. ("Weekblad v. h. Regt.) Men meldt uit Zand voort van 8 dezer. Heden ochtend zeer vroeg,- toen het nog donker was is hier op het strand uit zee aangedrevendoordien hij zich aan een stuk hout had kunnen vastklemmen, 4e gezag voerder van het Nederlandsche barkschip Louisa Chris tina die mededeelde dat dit schip heden nactit op de kust gestrand was. Hij en zeven anderen der equi page hadden zich in eene der booten begeven de vier overigen der bemanning in eene andere boot. Be eerstgenoemde boot was omgeslagen. Van het lot der elf overige schipbreukelingen is hier niets bekend men vreest, dat zij allen zijn omgekomen. Van het schip is niets te bespeuren men vermoedtdat bet geheel uit eengeslagen is. Uit Winschoten deelt men bet volgende mede„Dezer dagen is uit het huis van arrest alhier ontvlugtdoor uit een 15 voet hoog raam te springen, H. Boelens, van beroep berucht sluiker, laatstelijk hier te Winsehoten gevestigd, doch tehuis behoorende in het naburige Pruissen. Reeds wegens sluikerij veroordeeld tot 6 maanden, werd juist op den 38 dezer, den dag zijner ontvlugting, een nieuw vonnis tegen hem uitgesproken. Alen heeft terstond alle moeite aangewend om hem weder in handen te kvijgen. Ook kreeg men hem weldra op het spoor in de Leetein het huis van zijn zwager dochofschoon een drietal policie-beambten dat huis omringdenis hij het nogtans ontkomen echter met achterlating van jas en schoenen. Zoover men hier weet, loopt hij op dit oogen- blik nog los." DUITS VII LAND. Te Berlijn is eene werkstaking ontstaan onder de goudsmidsknechts. Te vergeefs bieden de patroons 20 pet. verhooging van hun loon aan zij eischen 25 pet. De dagbladen van St. Petersburg verhalen dat er een brand te Jenuisseï, in Siberië, is uitgebarsten eu dat de gansche stad in asch is gelegd geworden. Aleer dan 1300 huiaeu die eene ontelbare hoeveelheid koopwaren en granen bevattende archieven van het gouvernementde bank eu al bet geld dat er zich bevond ziju de prooi der vlammen. Aleer dan duizend personen verloren het leven bij deze ramp. Het getal dezer slagtoffcrs moet nog liooger beloopeu want ontelbare personen verloren liet leven in de waters van den Jenuisseïwaar verscheidene booten onder het wigt hunner vracht zonken. F K A N K R IJ K. - Langen tijd sluimerden de berigten omtrent de misdaad van Pantin zoodat de volgende mededeeling in 1'Opinion nationale geen geringe belangstelling zal opwekken. „Wij vernemen uit goede brou zegt dat blad - dat de moordenaar van Pantindoor ondervragingen gedrongen en welligt den strijd moede tegen overstelpende beschuldigingen die op hem rusten besloten heeft volledige bekentenis afteleggen. IIij alleen is de schuldige. Ziehier welk verhaal hij van den afschuwelijken moord gegeven heeftNa op den 25cn Augustus den ouden Kinck op een vlakte bij Gnebwiller ver moord en hem op een bepaald aangeduide plaats begraven te hebbendacht Troppmann er aan zich van den oudsten zoon te ontdoen. Hiertoe besloten zijnde doodde hij hem in de nabijheid van Pantintwee dagen voor zijne moeder en broeders en zusters dit treurig lot ondergingen. Eindelijkden 20°" Septemberbragt Tropp mann die vooraf ziju plan goed beraamd had, de familie Kinck in een fiacre naar Pantin. Bij den Cbemin vert gekomen deed hij mevr. Kinck, haar dochterje cn het jongste zoontje uitstijgen en bragt hen naar de vlakte. De kuil was reeds gegraven en wel op zoodanige plaats dat het tooneel dat volgen zon niet licht opgemerkt zou kunnen worden. Snel als de gedachte sprong Troppmann op het meisje aan dat hij met messteken afmaakte en nog levend in den kuil wierp daarna stortte hij zich op de moederwaarmede een korte strijd aangevangen werddienaar het zeggen van den moordenaar zelf, te vreeselijker was daar de knaap zich aan de japon zijner moeder vastklemde en hartverscheurende kreten uitte. - dezelfde ongetwijfeld, die door den waker eener naburige fabriek gehoord zijn. Weldra hielden dio kreten open haastte Troppmann zich zijn werk te vervolgenwaar toe bij den oudsten en de twee jongere knapen ging halendie in het rijtuig gebleven waren. Op aanwijzing van Troppmann rigtten de twee jongsten zich hand aan hand naar den kuil de oudste volgde op eenige schreden alstands. Met dezen den sterksten der drieving de moordenaar aan. Hij wierp hem een strik om den halsverworgde hemdeed hetzelfde met de anderen, die hij in den kuil wierp, en kwam daarna terug tot den eersten die nog eenige teekenen van leven gaf, doch doorhem verder met messteken afgemaakt werd. Het overige is bekend. De debatten over deze ontzettende zaak zullen weldra geopend worden en reeds heeft Troppmann naar men beweert, zijn verdediger gekozen." Verschillende Pa- rijsche bladen spreken dit berigt van l'Opinion echter tegen. Volgens een nader berigt erkent l'Opinion Nationale thans zelt dat het berigt onjuist was en dat de beschuldigde nog steeds in een vol komen stilzwijgen blijft volharden. Troppmann leed aan eene ligte ongesteldheid. Van5 tot en met 12 November 1869. Geboren. Een zoon van J. den Dekker en G. Vermunt. Een zoon van L. Keuters en M. Bil. Een zoon van E. P. Smits en M. W. J. Tainm. Eene dochter van A. Douw en A. de Waard. Gehuwd. J. de Waardtjm. en M. Broodmanjd. B. C. de Graaf, jm. en J. Bakker, jd. J.. Unkeljm. en C. van Gilst jd. E. van den Hoekjm. en C. Graveleijn jd. J. J. Dorsman jm. cn E. J. van den Endejd. W. H. van Vliet Barsveldtjm. en L. C. G. van Tilburg den Boer, jd. C. J. J. G. Pb. Hertsteinjrn. en H. C. van der Ploegjd. Overleden. A. A. Simons, oud 38 j.man van M. C, Geijsen. M. A. van Bunderen, oud 76 j. vrouw van J. van der Stokken. A. Verseput, oud 8 m. z. J. C. Baloud 8 j. z. D. Dekker, oud 58 j. man van C. v. d. End. L. C. Ribbens oud 9 j.z. A. M. Arendsen weduwe van D. N. Mackielse. is de Eng. 3raast schooner „Einden" kapt.-Tfxa, C'nbiff;, van New-Castle met steenkolen beetèmd voor deze plaats Jn de Noordzee masteioos en in zinkenden staat door het volk verlaten, dat door een Fransehen vissolier gei-ed en te Dover aan wal is gebragt. speelt Wit eu O speelt Zwart Wit Kftt Vfnor. 51ste zet wit O' 3 neemt B 4 Antwoord op de 51ste /.et Zwart 1)3 neemt B 4. Zoodat de stand der partijen is als hieronder aangeduid Zierikzee Gearriveerd 9 Nov Noach. ILooijenBataviaRotterdam. Den 10, Volgens heden ontvangen particulier berigt éS mm 3M Wm WW WW ABODEFGH Bij de nadering van het Wintergetijde neemt de COMMISSIE ter uitdeeling van SOEP aan de minvermogenden dezer gemeente de vrijheid een beroep op de weldadigheid van allen te doen Het nuttige dier instelling te betoogen acht de Commissie overbodig. Immers daarvan zijn de bewijzen te over. Zij rekent dus, zal zij in staat zijn om de uitdeeling ais naar gewoonte te doen plaats hebbenop eene algemeeno medewerking. Diens volgens verzoekt zij beleefdelijk om eene milde inschrijving op de biljetten die den 15 Novem ber e. k. aan de huizen der ingezetenen zul len. worden vondgebragt om drie dagen daarna te worden opgehaald. Do Commissie voornoemd J. L. de JONGE, Voorzitter. A. A. MESGz., Secretaris in de CONCERTZAAL, op Zondag 14 November 1869. des morgens te tien en des avonds te zes ure. Voorganger den "VVeleerw. IleerP. HUET, beroepen Predikant te Veenendaalthans reizend Predikant voor de Confessioneeie Vereeniging.

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1