Saterdag 9 October. 81 WOENSDAG EN ZATERDAG- Besturen en Administratiën Afkondiging. Binnenlandsche Tijdingen. BuitenlandscSie Tijdingen. 7 Burger]. Stand te Zierikzee. ZIERIKZEESCHE COD PRIJS DER ADVERTENTIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- ea Dood- •berigtenvan 18 regels a 0,50. VERSCHIJNT: ABO.NN E M E N TS-PRIJ S. Per drie maanden f 1,25 - Franco per post 1,50. Inzen ding der Advertentiëo daags te vorenvóór 10 ure 's morg De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat het kohier van het patentregtle kwartaal van deze gemeente dienstjaar 186%0 den 28en September 1869 door den lieer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ten fine van invordering en dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee den 7 October 1869. B. C. CAU. UITTREKSEL uit het verslag van den toestand der provincie Zeeland, door Gede puteerde Staten uitgebragtaandeProvinciale Statenin de Zomervergadering van 1869. Vervolg. Hoofdstak XI. VYr aterataat. a. Rivieren Omtrent enz. Het onderhoud van den veerdam en steiger te Zijpe werd gezamenlijk met den weg van Zierikzee naar Zijpe, mede voor dat tijdvak aangenomen voor f 4300 per jaar. Als enz. c. Havens. Omtrent, enz. Brouwershaven. Door spuijing is belangrijke schade aan de oosthavendijk toegebragt door e.en diepte te malen van circa 1,0 nieterwaarin de steenglooijing bij de spuisluis- deels wegzonk; de herstelling welke men voornemens is in 1869 aan te besteden, wordtop circa/600 begroot. De spuisluis kon daardoor gedurende een gerui- men tijd niet werken, waardoor debavenkreekaanslibte,die echter spoedig weder op de vorige diepte werd gebragt. De onderhoudskosten over 1868 worden begroot op p. m. 720. Bruinisse. De toestand is goed doch het gebrek dat de haven te klein is deed zich voortdurend ge voelen. De kosten van onderhoud bedroegen f 525,395. Clinge. De enz. Dreisehor. Voor onderhoud werd f 271,80 besteed, suz. Haamstede. De haven te Burghsluis was steeds on gunstig als ligplaats voor schepen vooral bij storm weder, enz, ("Wordt vervolgd) Ziebikzee 7 October. Naar men verneemt is heden op de Botermarkt alhiereene aan zienlijke hoeveelheid hoter in beslag genomen welke bevonden werd het vereischte gewigt niet te bezitten. De daarbij betrokken per sonen zijn tengevolge daarvan tot betaling eener geldboete veroordeeld. Als een hoogst merkwaardige bijzonder heid kan worden gemeld dat bij de vergravingen van den rivierbodem te Moerdijk op ruim 20 el onder Amsterdamsch peil een belangrijke hoeveelheid beenderen voor den dag is gekomen van een kolossaal diervermoedelijk behoorende tot een zeer ver teruggaande periode der aard vorming. Volgens deskundigen schijnen zij behoord te hebben aan een exemplaar van het geslacht der mastodonten of wel der rhinoseros- soorten. O. a. bevindt zich daarbij een gedeelte kaak met vrij goed geconserveerde zeer ont wikkelde kiezen daarin. Waarschijnlijk zal de vondst naar bet rijksmuseum te Leiden worden opgezonden. - Berigten uit de Rijnprovinciën maken melding van eene aardbeving die daar Zatur- dag-avond tusselien half twaalf en kwartier yoor twaalven zich beeft doen gevoelen en waarvan de schok zich in Zuid-oostelijke rigting voortbewoog. -Wanneer in den Franschen tijd onze graag rookende voorvaderen eens eene allerhatelijkste hatelijkheid wilden debiteren aan 't adres van Z. M. Napoleon I, scholden zij hem voor den grooten koopman in tabak." Zjj begrepen dat zulk een handel niet voegt voor een vorst. Anders denkt .daarover zekere vorstin Kozlosky te Moskou. Haar vader had zijn gansehe ver mogen verspild. De Russische adel bood aan, hem elk jaar 200 zilveren roebels uit te keeren, om in zijne behoeften te voorzien maar hoewel de oude heer niet ongezind schijnt te zijn ge weest die gift aan te nemenzijne dochter eepe der schoonste dames van Rusland's oude hoofdstadwilde niet leven van aalmoezen. Zij opende een sigarenwinkel en men kan zich nu te Moskou voor een eivielen prijs van tabaken sigaren gaan voorzien bij een vorstin. De geruimen tijd geleden te Soerabaija gearresteerde zoogenaamde graaf von Attems gevangen genomen wegens het verkoopen van nagemaakte wissels op eerste geldkantoren in Europa,heett uit'thospitaal, waarheen hij we gens ziekte tijdelijk was overgebragt, weten te ontvlugten. Volgens den Javabode zou de ge vangene bij die ontvlugting verdronken zijn. DÜITSUHLAND. De kleingeestige, eener krachtige rege ring onwaardige vrees voor al wat zij majesteits schennis gelieft :te noemenis door het Pruisisch gouvernement in Hannover nog niet afgelegd. Eene modemaakster te Uslar had op den 21 September 11. den geboortedag van den ex- kroonprins van Hannover, Ernst August, in haren kleinen winkel wat meer jvitte en gele lintenbloemen en andere dergelijke voorwer pen tentpongelegd. Tot haar grooten schrik verscheen reeds des morgens te 10 ure een gendarmemet een brief van den „amtshaupt- mann," waarin ^tond dat zij met 10 tbalers was beboet en met bedreiging dat, zoo zij het weer waagde zulke voor de koninklijke majesteit beleedigende deiponstratien te doenzij strenger zou worden gestraft. GRUOT-BItlTTANNIEN - De telegrammen uit Madrid blijven uit. Men wil dit stilzwijgen verklaren door de on gunstige positie waarin de regering verkeert. Jl. Zaturdag morgen te 3 uur ontstond er, in het huis en den winkel van den vuur werkmaker Thitkeradgete Londen eene vreese- lijke ontploffingwelker vernielende kracht zóó geweldig was, dat eensklaps de vlammen de ruinen van het huis omhulden. Van de 13 in het huis aanwezige personen, waren slechts 6 zoo gelukkig het leven te kunnen redden. Daaronder bevonden zich Titheradge zelf, zijne vrouw en 2 kinderen. Zijne 3 jongste kinderen in den ouderdom van 3 tot 9 jarenwelke te zamen in hetzelfde vertrek sliepeneven als de weduwe Jack, hare twee zoonen resp. 28 en 14 jaren, en hare dochter van 17jaren, welke een appartement vlak boven den winkel be woonden, al dezen z,ij,aóf onmiddellijk dooi de ontploffingóf door vlam .en rook omge komen. De Northern Encign geeft een overzigt van de haringvisscherij aan de Noord-Oostkust van Schotlandgedurende het seizoen dat thans afgeloopen is en door goed weder begunstigd werd. 4.300 bootenbemand met 22.000 man nen en jongens bragten 313,000 ton haring aan tegen 283.000 ton in het vorige seizoen. De waarde van de versche viseh beliep 370.000 p. st., en gekaakt meer dan 500,000 p. st. Voegt men hier nog bij wat in den omtrek van Lewis en Boisdale en aan de Westkust bij Eijemouth gevangen werd, dan mag het aantal tonnen wel aangenomen worden op 700,000 die meer dan een millioen pond sterling opbragten. Van 27 Augustus tot -en met 8 -October. -Gebaiieii. T-yv.ee .zoons van D. v. d. Ploeg en C. Weststraate. Een zoon van Th. Bakker en A. Peterse. Een zoon van A. de Waart en M. de Paepe. Een zoon y^n J. G. .de Zwarte en A. Heijboer. Een zoon van J: van Schelven en T. Bakker. Een zoon van W. Regoort en W. de Bie. Een zoon van J. Janse en A Trompc. Een zoon van J. Logmams en C. de Daas. Een zoon -van L. -Uijl en L. van Wauwe. Een zoon van A. Schoenmakers en A. E. Huekeshoven. Een zoon van A. Schell en J. C. Gloude. Een zoon van J. J. van Woerkens en A. Padmos. Een zoon van J. Morijn en P. Versteeg. Een zoon van O. den Boer en W. Boot. Een zoon van D, Yerpoorte en A. van Dijke. Een zoon van P. E. Guinee en W. C. Schouten. .Een zoon van P. Peute en J. Bakker. Een zoon van J. v. d. Jagt en W. v. d. Jagt. Een zoon van .T. van Dongen en I. Erkes. Een zoon van M. van Westen en C. v. d. Jagt. Een zoon van L. M. v. d. Ende en J. Maijs. Een zoon van Eeije en J. T. Klinck. Een zoon van M. Berklioudt en D. Blok. Een zoon van A. van Bevereu en M. Kramer. Eene dochter van D. Quant- en E. den Boer. Eene dochter van H. Jansen en M. Verplaneke. Eene dochter van J. v. Buijzen en J. J. v. Beilanus. Eene dochter van G. de Bie en B. Bax. Eene dochter van A. Padmos en J. de Vrieze. Eene dochter .van D. G. Weezei en L. Eindhout. Eene dochter .van C. van Driel en O. J. Gloude. Eene dochter van J. J. v. d. Klift en J. Verboven. Eene dochter van P. Sies en G. van Vessem. Eene dochter van J. J. Hertsteiu en S. v. d. Ende, Eene dochter van J. Janse en E Phernambucq. Gehuwd. J. de Vos jm. en N. Stuite wed. v. P. J. v. Steijii. J. Tromper, jm. en A. M. Papeveld, wed. v. J. v. d. Waal. B. Joppe jm. en C. de Baan jd. E. Maijes weduwnr. en M. E. Saarburg wed, van M. Wapens. Overleden, M. Antwerkcr oud 58 j. vrouw van C. L. Heijerick, M. de Waard, oud 4 w. d. A. Holm oud 8 m. d. M. van Loozen oud 3 j.d. J. W. van Meerendonk oud circa 4 m.d, J. van Zandijkoud 72 j. ongeh. d. A. Berrevoets, pud 12 ,d.z. G. Speters, oud 68 j.man van E. van Zeebroek, W. Yroegop, oud bijna 4 m. d. E. Scheloud 1,7 d.z. C. Schuling, oud 84 j.wed. P. Graveleijn. G. van Zonoud 39 j. vrouw van L. de Waal. als levenloos aangegeven. Een -zoon van J. van den Bout en M. van Wouwe. Eene dochter van P. R. Phernambucq en N. Trouw. Gewigtig voor ieder In alle rigtingenmaar inzonderheid in be trekking tot de algemeen gezochte Staats-pre- mien-Lotingregtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds door erkende soliditeit van die Firma en anderzyds door den enormen verkoop. Dus is de wegens hare roijaliteit bekende Staats-Effee- tenhandel van Adolph Haas in Hamburg aan iedereen op het zeerst aan te bevelen. {Zie Advertentie.) De door Gustav Schwarsehild van Hamburg aanbevolene Staatsloterij (zie advertentie) is zoo gewild door de goedkoopte en de groote kansen der prijzen dat wij niet kunnen nalaten het publiek op die annonce van het bedoelde bankiershuis opmerkzaam j;e makenwelk huis door prompte bediening en talrijke iu zijn debiet gevallen hoofdprijzen groot vertrouwen geniet,

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1