Ti Zaterdag 25 September. WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administration Bekendmaking. Notificatie. Afkondiging. Biiio eijlaiïdscbe Tij dingen. B ui tenlandsche Tij din ge 11 PRIJS DER ADVERTENTIÈN. S .,j.' - Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- ea Dood- j berigtenvan 1—8 regels a 0,50. ;j VERSCHIJNT: A B O-N N E M E N T S-P E IJ S. Per drie maanden 1,25 Franco per-post 1,50. Iiw.cn ding dqr Advertentiën daags te vorenvóór 10 ure 's morg' Burgemeester en Wethouders van Zierihzee brengen ter kennis van belanghebbenden dat heeren commissarissen over de Armenschool in deze gemeente eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van het Hervormd Diaconie Arm en-Gesticht alhier op Zaturdag den 25 September e. k. des avonds te half 8 uretot het ontvangen en beoordeelen der aan zoeken om plaatsing van kinderen op die school,, en worden ouders of voogden, die hunne kinderen daar wensclien geplaatst ie.zien,.opgeroepen om zich daartoe, aan te melden .aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 21 September 1869. C. J. EOKKER Weth. 1. B. Be fung. Secretaris J. G. BETHE. 'De Gedeputeerde Staten van Zeeland doen te weten datvermits de longziekte onder liet rundvee in' de gemeente Ren esse is uitgebroken door hen in hunne vergadering van heden,.is vastgesteld; hetgeen volgt I Art. 1. Wordt verklaard als door de longziekte te zijn besmet het gedeelte van de gemeente Renesse begrensd ten -Noorden door de Noordzee; teil Oosten en ten Zuiden door de grens fcusschen de gemeenten Renesse en Noordwelle ten Westen hetpunt-.van. den Rabbelaars wég waar die zich vereenigt met den hoogen Zoom weg in eene verlengde lijn in de strekking van eerstgenoemdenweg tot de Noordzee het gedeelte van de geneente Noordwellebegrensd tèn Noorden door de Noordzee ten Oosten door den Hellewegde Helledreefden Moermansweg den weg bij het Vaatje, den Stoofweg tot aan de Heul ten Noorden van het dorp Noordwelle ten Zuiden door den weg Achter den Bergweg van af-laatstgenoemden weg, den Willem-meesters weg tot aan den Noordenwegverder dien weg volgende tot den Kabbelaarsweg ten Westendoor den Noordenwegmet dien ver stande dat de gemelde wegen daaronder niet zijn be grepen. Art. 2. Als verdacht van de longziekte wordt verklaard het overige gedeelte der gemeente Renesse het gedeelte van, Noordwelle begrensd teu Noorden door den Haarddijk ten Oosten door den Nieuwen weg tot aan de grens van de gemeente Ellemeetaansluitende aan den Eager dams,weg toti.aan den. weg bij het gaatje ten Zuiclen-door-den JXo'ppersweg ;den Koetemstweg tot aan de grens van de gemeente Haamstede teu West.en, ,4oprdqir Oostweg tot den lagen Zoomweg A'an ai' dat punt'de limiet volgende tusschen de gemeenten Noorc^weile -en; II aamstede tot den hoogen Zoomweg Art. .3. In de onder art. 1 vermelde gedeelten van de gemeenten Renesse en Noordwelle zal geenerlei in-, uit- of vervoer van vee. mogen plaats hebben. In het overige gedeelte van de gemeente Renesse en in liet .lauistgemélde .gedpelte - der gem.eente Noordwelle zal geen uitvoer van vee mogen geschieden dan met schriftelijke >- toestemming van den Commissaris des Koniugs en zulks op den voet en de wijze bepaald bij art. 4 van het reglement ter voorkoming van de verspreiding der longziekte ODder het rundvee in Zee land. De in- vervoer is aldaar geoorloofd. Art. 4. De Burgemeesters der gemeenten Renesse en Noord welle worden belast met de zorg voor de stipte nakoming dezer beschikkingen .en van die welke te dezer zake nog zullen worden genomen. Dit besluit, hetwelk met den dag zijner afkondiging in werking treedtzal gedrukt en in al de gemeenten van de kantons Zierikzee en Brouwershaven aangeplakt worden. Hetzelve. zal,almede in het -Provinciaal blad worden opgenomen. Gegeven te Middelburg den 22 September 1869. Dé.. Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. G. J. SPRENG|CR Loco-Giijfier. De Burgemeester van -Zierikzee r maakt- p.ekend dat l\et.,kohier vpor ,de .belasting op., het personeelno. 5 yoljaarsregi,,yan deze gemeente, diepstjaar 1800 den 14 September IS69 door den heer Gominissaris des'"Ko'iimgs iii" deze provincie executoir verklaard, op heden aan' .den heer Ontvanger der -directe belastingen alhier wordt Ier- hand gesteld: ten fine van invordering en dat ieder verpligt is zijnen, aanslagop den bij de wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee den 23 September 1869. C. J. -FOKKERWeth. 1. B. UITTREKSEL uit het verslag van den tosstand der provincie Zeelanddoor Gede puteerde. Staten uitgebragtaandeProvineiale Statenin de Zomervergadering van 1869. Hoofdstuk V. Getal branden en rampen welke opmerking verdienen. Ten slotte moot melding worden gemaakt van het afbranden eerier vlaskeet onder de gemeente Dreisclior op den 25s'ten December. Yan bet daarin aanwezige vlas en eenige vaten meekrap is niets kruinen worden gered daar de bewaring van aangrenzende gebouwen de grootste inspanning vereischte. De oorzaak zocht men in de onvoorzigtigbeid van den eigenaar. De keet en de voorraad vlas waren voldoende verzekerd docb de verbrande meekrap enz. veroorzaakte den eige naar eene schade van 1500. Opmerkingen omtrent de straat-verlichting. Ook enz. a on i!u vu. Kerkelijke zaben. Yolgens opgaaf der gemeentebesturen was de toestand van het groote meerendeel der kerkgebouwen in 1868 goed bevredigend of voldoende die vau onderscbeideue zelfs zeer goed of zeer voldoende. Tamelijk goed was de toestand van bet-kerkgebouw der hervormde gemeente tc Grijpskerke en van dat der R. C. gemeente te Westdorpe. Geheel of ten deele ongunstig of onvol doende, uithoofde van- bouwvalligheid ongenoegzame ruimte of andere gebreken was de toestand van do kerkgebouwen der hervormde gemeenten te Brouwers haven enz. Gedurende gemeld jaar hadden de volgende voorzie ningen of verbeteringen bij kerkelijke gemeenten met betrekking tot de kerkgebouwen plaats namelijk bij de hervormde gemeente: te enz. tc Noordwelle, plaatsing van een fraai orgel; enz. te Zonnemairede voltooijing van het nieuwe kerk. gebouw bij de Evang. Luth. gemeente te Zierikzee het verwen vau het inwendige enz. (Wordt vervolgd) Zierikzee 21 Sept. Gisteren is alhier aan het Havenhoofd aangespoeld het lijk van een manspersoon, naar gissing dat van een Engelseh matroos het was reeds in vergévorderden staat van ontbinding en is aldaar begraven ook te S-.chareudijke is het lijk van een Belgischen loods aangesp cfcld naar men vermoedt, afkomstig vaneen opliet Nieuwe Zand gebleven Schoener, verder verneemt men dat er in den Os in de nabijheid van Brouwershaven en aan den zeedijk te Kerkwerve i, ook een lijk is aangespoeld. -Men verneemt, dat de miliciens-verlof gangers van de ligting 1865die zich jl. Donderdag naar hunne garnizoensplaatsen heb ben moeten begevenvoor zoo verre zij gehuwd zijn en kind of kinderen hebbenweder naar hunne haardsteden zijn teruggezonden. De hooge raad (kamer van strafzaken) heeft jl. Woensdag .behandeld het beroep in cassatie van Jacob de Vletter tegen het arrest van het hof in Zuid-Holland. De advocaat Bergsma heeft dat arrest hevig bestreden, waar in zooals hij zeidealleen aan de bitterste tegenstanders van de Vletter het woord zou zijn verleend. Hij heeft voorts negen oassatiemiddelen ontwikkeld. De conclusie vau het openbaar ministerie is bepaald op Maandag 27 dezer. Volgens de Prov. Groninger Courant is een Engelseh doeter door het gebruik van tul penbollen van de watervrees genezen. Hij was op het denkbeeld gekomen om ze te gebruiken doordien hij een varkendat door don beet van een dollen hond razend geworden was door het eten van tulpenhollen gezond zag worden. De volks-oploopen voor het paleis op den Dam te Amsterdam hebben geheel opge bonden zoodat deze zaak gelukkig zonder ernstige gevolgen is geëindigd. Te Utrecht is dezer dagen eene militaire quarstie ontstaan, welke door het Utrechtsch dagblad volgonderwijs wordt medegedeeld. „De forten zijn in den omtrek bezet tot het doen van gecombineerde manoeuvres. Op het fort „de Klop" kommandeerde de kapitein van het 8e regiment infanterie v. 11.op het fort „de Gagel" was do Ie luitenant der artillerie E. bevelhebber, die evenwel onder de orders scheen te staan van eerstgemelden. Althans deze kommandeerde bewegingen aan den luitenant, die weigerde daaraan te gehoorzamen omdat hij vau zijn superieur andere schriftelijke orders had. Deze weigering geschiedde voor don troep. De kapitein legde den luitenant arrest op, welke eerst zijne schriftelijke orders volvoerde en zich toen in arrest stelde. In- tusschen had de kapitein de schildwachten op zijn fort met scherp voorzien en hevel gegeven omals de luitenant zich vertoonde en niet gehoorzaamdehem neder te schieten. De luitenant is voorloopig. in arrest. De geheele zaak zal voor den krijgsraad komen. De hoofd vraag zegt men, is: of werkelijk de luitenant .officieel onder de orders van den kapitein was gesteld de luitenant nreende van niet eu had buitendien schriftelijk orders van een hoofd officier de kapitein zag in 't gedrag van den luitenant de schromelijkste insubordinatie. De ministerieel^, aansfihrijvingmoet trouwens ge luid hebben dat „de Klojj" eu „de Gagel" ge- zamelijk door eene halve compagnie van het depot van het 8e regiment infanterie en een halve compagnie van het 2e regiment vesting artillerie uit Utrecht moesten bezet worden-" ÏBANKKIJK. -Jl. Woensdag zijn in de nabijheid van Parijs de lijken gevonden van eene dame en vijf kinderen. Aan dezen gruwelijken moord is diefstal geheel vreemd geblevendaar geld en kostbaarheden bij de slagtoffere werden gevonden. Deze zaak wordt door alle Parijscke dagbladen besproken. In de Spaansche havenstad Tarragona ten westen van Barcelonaheoft eene manifestatie der republikeinsche partij plaats gehad. De menigte was zeer opgewonden zoodat de secre taris van den gouverneur, die bevel gaf om eenige oproerige opschriften te verwijderen als slagtoffer der woedende volksmassa ver moord is geworden. De Sècolo van Milaan meldtdat de -stads-stratenvegersbezig zijnde het riool eener straat te reinigen, eenige metalen Orsini-gra- naten hebben ontdekt, welke gewikkeld waren in een exemplaar van het blad Pungulo en ook in een exemplaar van de Secoio van li September 1869. Men onderstelt dat zij daa ter plaatse in den nacht van 14 op 15 dezer

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1