w°. (54 Woensdag II Augustus. 18(59 WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Oproeping. Notificatie. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE C0URA1T PBIJS DER ADVEBTEN TIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijke- en Dood- berigtenvan 1—8 regels a 0,50. VERSCHIJNT: A B O N N E M E N T S-P R IJ S. Per drie maanden 1,25 - Franco per post 1,50. Inzeil ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 's morg' Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat de gewone Jaarmarkt of lier-mis albier zal aanvangen den laatsten Maandag in Augus tus en gedurende twee weken zal worden gehouden zijnde van den 30 Augustus tot den 11 September aanstaande. De aanvraag voor het plaatsen van Schouwburgtenten zal uiterlijk vóór. den 24 dezer maand moeten geschie den met vrachtvrije brieven bij den marktmeester albier bij wieu de kramers zich op dezelfde wijze zullen moeten aanmelden. Ieder hunner zal van behoorlijk patent moeten zijn voorzienterwijl geene wanklankgeven de orgels rijfe- iaars horoskooptrekkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee den 4 Augustus 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris J. E. N. ER ME RINS. Burgeheester en Wethouders van Zierikzee, Lettende op het koninklijk besluit van den 5 Decem ber 1851 (Staatsblad no. 149) waarbij een Eereteeken voor eervollelangdurigewerkelijke dienst bij de schut terijen. wordt ingesteld Roepen bij deze op zoodanige leden der schutterij in deze gemeentedie in de termen van voornoemd besluit verkeerenen het eereteeken verlangenom zich vóór den 20 dezer maandmet overlegging van dienststaten ter Gemeente-Secretarie aan te melden. Zierikzeeden 5 Augustus 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris P. N. ERMERINS Burgeheester en Wethouders van Zierikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeente is vastge steld het volgende besluit Besluit tot wijziging van liet reglement voor liet burgerlijk Armbestuur der gemeente Zie rikzee. De gemeenteraad van Zierikzee Geboord het voorstel van Burgemeester en Wethou ders Overwegende dat van de noodzakelijkheid is geble ken tot aanvulling van het reglement voor het Bur- I gerlijk Armbestuur van den 9 October 1860 ten einde I tijdelijk te kunnen voorzien in de betrekking van boek houder van dat Armbestuur Besluit, Ait. 1. Op artikel 16 van het reglement vau het burgerlijk Armbestuur- van den 9 .October 1860 zal volgen, een nieuw artikel 16bis van dezen inhoud „Ingeval van schorsing, ontslag, of ontstentenis „van den boekhouderzal door Burgemeester eu „Wethouders in overleg met den "Voorzitter van het „burgerlijk Armbestuurin de tijdelijke waarneming „van zijne betrekking worden voorzien." Artt. 2. Deze wijziging treedt in werking op den dag der afkondiging. Aldus vastgesteld ter openbare raadsvergadering van den 23 Julij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zijnde dit besluit aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland iu afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort den 23 Julij 1869. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te weten dat dóór den Raad dier gemeente is vast gesteld de volgende verordening Verordening- tot wijziging van liet reglement van policie voor de ka ven- De Gemeente-Raad* van Zierikzee, Gelet op het voorstel der commissie voor de straf verordeningen Overwegende dat de ervaring geleerd heeftdat er noodzakelijkheid bestaat tot het wijzigen van het regle ment van politie voor de haven dezer gemeente Gelet op art. 135 der gemeente-wet Besluit: Art. 1. Art. 1 van het reglement van policie voor de haven dezer gemeente, vastgesteld 9 Junij en 5 Julij 1856 wordt aldus gewijzigd. Aan de le alinea worden toegevoegd de woorden „tenzij met vergunning van den havenmeester." Uit de 2e alinea van dit artikel vervallen de woorden„ech- ter"en„vooreenkorten tijd" zoodat gelezen wordt „wanneer „dit door den havenmeester mogt worden toegestaan" enz. Art. 2. Art. 2 wordt vervangen door het navolgend artikel. „De gezagvoerders van zeeschepen dragen zorg „dat bij het binnenkomen der haven van af-, en bij „het uitvaren tot aan- het Luitje de kluifhouten naar „binnen geschoten, en de onderraa's naar destadzijde „neergetopt zijn en aldus blijven zoolang de schepen „zich binnen het Luitje in de haven bevinden tenzij „de havenmeester vergunning verleent om die raa of „raa's niet' neergetopt te houden waarvan bij lading „of lossing wordt gebruik gemaakt." „Eveneens dragen de schippers van vaartuigen of „binnenschepen zorg dat bij het binnenkomen der ha- „ven van af- en bij het uitvaren tot aan- het Luitje „de boegsprieten zijn getopt of ingehaald en aldus „blijven zoolang de vaartuigen zich binnen het Luitje „in de haven bevinden tenzij de havenmeester dit „tijdelijk onnoodig mogt achten." Art. 3. Art. 8 wordt gewijzigd als volgt l.e letfc. b vervalt. Dit lett. c. vervalt „en b" en „en stoomboot." Als nieuw no. 3 wordt vastgesteld „De lading- en „lossingplaats der stoomboot varende in verbinding „met den staatsspoorwegis tegenover de nieuwe „Boogaardstraatwaar die plaats door vloedpalen is „aangewezen." Nos. 3 45 6 en 7 worden nos. 4 5 6 7 en 8. Het tegenwoordig no. 8 „de laadplaats voor secreet- mest enz." vervalt. Art. 4. In Art. 10 wordt tusschen de le en 2e alinea deze nieuwe alinia gevoegd. „Wanneer vóór dat de schepen of vaartuigen hunne „lading in hebben of gelost zijn naar het oordeel van „den havenmeester er noodzakelijkheid bestaatten einde- „aau andere schepen of vaartuigen ook legplaats te kun- „nen geven, dat die lading innemende of lossende sche- „pen en vaartuigen iets worden verhaald zonder dat de „aangewezen ligplaats geheel behoeft verlaten te „worden zullen de schippers en gezagvoerders aan „de daaromtrent gegeven orders van den havenmeester „moeten voldoen." Aldus vastgesteld ter openbare Raadsvergadering van den 16 Julij 1869. De Burgemeester B. C. CAU, De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zijnde deze verordening aai» de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van 30 Julij I869 1902 .76 in afschrift medegedeeld. B. no. 41)52 En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 4 Augustus 1869. Burgemeester en Wethouders. 13. C. CAU, De Secretaris J. P. N. ERMERINS. D» Gedeputeede Staten van Zeeland doen te weten dat in hunne vergadering van heden is vast gesteld 't gef-n volgt Artt. 1. Tot dat daaromtrent nader zal worder be schikt is de invoer van vee - veroorloofd in de haven van Kortgeen Artt. 2. De bepalingen der artt. 4 5 6 7 en 8 van het reglement ter voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in Zeeland zijn op dat vee toepasselijk. Dit besluit zal worden gedrukt en door de zorg van Burgemeester en Wethouders in de gemeenten van Zeeland worden afgekondigd en aangeplakt. Het zelve zal almede in het Provinciaal blad worden op genomen. Afdrukken van dit besluit zullen worden gezonden aan de regterlijke collegiëu in deze provincie aan de ambtenaren van het openbaar ministerie bij dezelve en aan den provincialen veearts der 1ste klasseter mededeeling aan de erkende veeartsen. Gedaan te Middelburg, den 30 Julij 1869 De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN Voorzitter. S. van der SWALME Griffier. Zierikzee 10 Augustus. Een hevig onweder barstte heden middag boven deze stad los de bliksem sloeg in de schuur van de wed. Kooijman aan den achterweg op den Visschersdijk en binnen weinige oogenblikken was zij met ruim 90 voer hooi eene prooi der vlammen- Schuur en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. Naar men verneemt hebben eenige inge zetenen te Brouwershaven met de Phothogenisehe Gasmaatschappij te Amsterdam een overeenkomst getroffen tot oprigting eener petroleum-gasfa- briek. Het is gelukkig dat door de toepassing eener nieuwe uitvinding gemeenten van kleinen omvang goed en goedkoop gaslicht kunnen bekomen. Zijn wij juist onderrigt, dan móet de fabriek binnen twee maanden gereed zijn. De beer C. Lambwiens gewelddadige arrestatie te Botterdam zulk eene rnchtbaarheid verkreegis jl. Donderdag avond uit zijne ge vangenschap te Bristol ontslagen, met de En- gelsche stoomboot te Vlissingen aangekomen en bj zijne vrouw en kinderen in bet hotel „Duk of Wellington" gelogeerd, zoodat er aan den gunstigen afloop van zijne zaak niet meer te twjfelen valt. Bij onderscheidene veehouders in den om trek van Gouda is sedert een geruimen tijd een zeer snel zieh verbreidende ziekte onder het rundvee ontstaan. Het is te wensehen met het oog op de verspreiding dezer ziektedat men spoedig omtrent haren aard een onderzoek doe instellen. Uit Botterdam meldt men van (1 dezer. Beeds eenige avonden waren de jongens bij zonder onrustig gisteren avond verzamelden zij zich ten getale van ruim 300 aan de Delftsche poorten trokken luid schreeuwende met een boom voorop, de stad door. Hot waren weder de oude kreten van „jato „hoed!" „wegmetMandersOp dezen schijnt men het bijzonder gemunt te hebben. De menigte groeide steeds aan ook waren er vol - wassen personen bij en moet men zelf op de Beestenmarkt met steonen geworpen hebben. Vrijdag morgen te zeven nre verliet een de tachement van bet 1ste escadron huzaren tc 's Gravenhage de kazerne en marcheerde naar Botterdamom gedurende de aanstaande kei- mis aldaar garnizoen te houden. Men verzekert dat de manschappen bij de burgers ingekwar tierd zullen worden. Een wethouder in een plattelandsgemeente van Znid-Holland is bij de jongste verkiezing niet als lid van den gemeenteraad herkozen omzijn regtgcaard geloof. In bet college van burgemeester en wethouders bad onlangs de burgemeester voorgesteld eeno aardglobe voor de school aan te koopenen op de vraag aan dien wethouder, „wat ze met zoo'n ding doen moesten geantwoord o. a. dat men daarmede de voorstelling geven konhoe de aarde om de zon draait. Maar op dit ketterscli denkbeeld vatte de wethouder hem terstond met een verwijzing naar Josua X, vers 12 en 13waarin dan toch geleeraard werddat de zon om de aarde draaitverzette hij zich tegen den aankoop van een voorwerpdat dienen moest om met de Heilige Schrift strijdige leeringen te verbreiden. Daar de tweede wet houder ook wel „in die beschouwing komen kon" werd de globe niet aangeschaft. Het is te hopendat nu een ander wethouder zal worden benoemddie in de globe-quaêstie de zijde van den burgemeester kiezen zal en aan de open bare school den aardbol bezorgen. DUITSUHLAND. Uit Dresden berigt men Het bevestigt zich helaasdatdoor de mijn-explosie in de Plauensche grondenhet leven van alle aldaar

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1