Zaterdag 24 18(59 ten. h WOENSDAGE 81 ZATERDAG. Besturen en Administratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Kennisgeving. Birinfenlaiiésclië Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen 56%, 64 srvtr, CODRA P r "f ■IMW i L ii W» r g e r. 9.50 1000. 8.25 6.15 5.80 4.20 5.25 8.75 9.75 9.00 12.75 I 7.60 8.30 9.— .fvaart li van la de ïrd. en 120 u ;el van Kt van 12 Vt jen. JEN rikzee ooten 10,15 .0,30. hten PRIJS DER ADVERTEN TIÉN- Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks es Dood- berigten van 18 regels a 0,50. VERS CHIJNT: ABONNEMENT S-P R IJ S. Per drie maanden 1,25 Franco per post f 1,50. Inzen ding der Adverteutiën daags te voren, vóór 10 ure 's morg - De Burgemeester en "Wethouders van Zierilczee maken bij deze aan de Ingezetenen bekend dat de rekening der Gemeente over het jaar 1868 ingevolge art. 219 der gemeente wetvan heden af gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar gesteld. Zierilczee den 16 Julij 1869. De B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en "Wethouders van Zierikzee brengen ter openbare kennis dat vöor de gewone aftreding van vijf leden in den gemeenteraad zijn herkozen de heeren Mr. J. MOOLENBÜRGH. Mr. B. C. CAU. H. G. MULOCK HOUWER. R. KOOLE en D. B, P. ZUURDEEG. en dat voor de buitengewone aftreding van één lid, de verkiezing bij herstemming tusschen de heeren Mr. P. van der MEER MOIiR en Mr. J. M. ISEBREE MOENS zal plaats hebben op Dingsdag den 3 Augustus aan. staande van des morgens 9 tot des namiddags 5 uur op het Raadhuis waartoe aan eiken kiezer een op roepingsbrief met stembriefje, zal worden te huis bezorgd. Ziérifczeedeu 21 Julij 1869. De JBurg&ntèester B. C. CAU. Dé Secretaris J. P. N. ERMERINS. Opening' dér jagt op Waterwild# De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten van den 16 Julij 1869 no. 82; Gelet op art. 11 der wet van den 13 Junij 1857 (staatsblad no. 87) maakt bekend, dat de opening der jagt op waterwild, bedoeld in artikel 17 laatste lid der voornoemde wet, in dézé provincie door Gedeputeerde Staten is bepaald op Woensdag den 28 Julij aanstaande. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst en zullen afdrukken in plano aan de gemeen tebesturen ter aanplakking gez'o'ndea worden. Middelburg den 17 Julij 1869. De Commissaris des Konings voornoemd R. W. van LIJNDEN. ZiEftiKzEÉ 21 Julij: Bij de opening der stembriefjes voor de keuze van leden vau den gemeenteraad alhier is gebleken dat waren ingeleverd 252 stembriefjes van onwaarde en iu blanco 8 mitsdien geldig 244. Hiervan waren uitgebragt op de heeren mr. J, ÏJooienburgh 233 mr. B. C. Cau 227 H. G. Aluloek Houwer 224, It. Kooie 199 en D. B. f. Zuurdeeg 156 stemmen allen aftredende ledendie mitsdien allen zijn herkozen. Voor de keuze van den lieer mr. "W. C. de Crane die bedankt heeft waren ingeleverd 252 stembriefjes van onwaarde en in blanco 6, alzoo 246 geldige stem men. De beer mr. P. van der Meer Mohr verkreeg 119 de beer mr. J. AI. Isebree Aloèns 34 stemmen tusschen wie herstemming moet plaats hebben. De beer A. Buijze, Mz. bekwam 31 stemmeu dê heer 1). Q. Muloek Houwer 25 en de heer P. Labrijn 14. Ziekikzee 23 Julij. 1869. Het zoo plotseling over lijden vau Jen heer P. J. Loewer verwekt algemeene deelneming. Hij bezweek reeds op 21 dezer aan de gevolgen van een zenuw-toeval op 20 dezer des mor gens. Hij was ruim 45 jaren ter Gemeente-Secretarie werkzaam, en bekleedde de betrekking van Commies- Griffier en boekhouder van het burgerlijk armbestuur metvoorbeeldigen ijver. Hij vereeuigde alles iu zich wat een Ambtenaar verdienstelijk maakt. Altijd zag men Iièin werkzaam. Anderen van dienst te zijn was zijn lust en leven. Zijn veriies mag dus wel groot heeten maar vooral is dit groot, daar liij eeue weduwe en acht kin deren nalaat van welke velen nog zeer jong zijn die in hem hun verzorger missen. Dat deze nu mogen ervaren dat zoo langdurige en trouwe pligtsbetrachting hun nog ten zegen is na zijn dood' Bij velen zal zijne nagedachtenis in eere zijn. De vlasbouw is dit jaar in het voormalig vierde district dezer provincie bijzonder gunstig uitgevallen, hetgeen vooral van groot belang is omdat er nog nooit zoo veel gezaaid was. Het zaad er van is echter niet overvloedig. Bijna al het vias ibtot hooge prijzen door "Vlaamsche handelaars opgekocht. Naar men verneemt heeft Z; M. "bij besluit van 24 Junij uo. 23 deu minister van odrlog gemagtigd de milieiensveriofgahgers van de ligting 1865 dit jaar iu actieven dienst op te roepen om hen gedurende' eenigen tijd doch niet langer dan 30 dagen, onder de wapenen te hoiidénv Deze in'diênststelling' geldt ook de gehuwde manschap en staat in verband met het later optreden van die müiciens ia de schutterij j het is noodig geacht hen nog eenigen tijd iu den wa penhandel te oefenen. Men wil wetendat ook de ligtingen van 1866 en 1367 tegen de volgende maand zouden worden opge roepen. Of daaronder ouk de gehuwden begrepen zijn, schijnt nog twijfelachtig. Het betreft de miliciens van de regimenten grenadiers en jagers en de acht regi. inenten infanterie. Men meentdat de oproeping der miliciens zich tot het wapen der infanterie zal bepalen De manschappen zouden gedurende een maand iu den worden geoefend. Men schrijft uit Vlissingen aau de Am- sterdamsche Courant Vrijdag is mevrouw Lambmet hare vier kinderen, een juffer van gezelschap, haar ba- feaadjo en de kleine cassette met het vermogen weder te Vlissingen aangekomen eu zal in het hotel Wellington blijven. Het is afschuwelijk en walgelijk tevens te vernemen wat bij de arrestatie van haren echtgenoot voorvielwelk eene helsche verstandhouding men hij de be manning van de booten misschien ook bij anderen, die het geweld hadden kunnen beteugelen door het goud heeft weten te bewerken. Men vraagt zich zelve afis dat dezelfde stad waar onlangs eeu oproerwaarbij honderden agenten van policie de pogingen van enkele oproerigen moésten beteugelen en wier activiteit als bewaarders van orde en rustlof eu beloouiug verwierven, en waar men nu een vreemdeling, welke op Neêrlands grond zich veilig geloofde gewelddadig aanvalthalf verworgt en aau boord vau een Engelsche stoomboot werptom hem in Engeland uit te leveren. Daar worden alle bevoegde autoriteiten miskend om een man gevangen te nemen die hier zelfs door den Engelschen consul vrij verklaard was De ouders vau mevrouw Lamb zijn gisteren hier aangekomen. Mr. Borsius is hun raadsman en te Rotterdam is door twee advocaten geprotes teerd. De oude heer Lamb is heden mot eene aanklagt aan het parlement vertrokken. Die zaak zal zeer ernstige gevolgen hebben. Men leest iu 1' Echo du Parlement „Aan een groot aantal milieiens van al de corpsen vau het (Belgische) leger is een verlof voor drie weken toegestaanbij gelegenheid der werkzaamheden voor den oogst." Zou een dergelijke naar het ons voorkomt echt liberale maatregel ook niet in ons land, waar op het oogenblik voor het verzamelen van den oogstzooveel handen ontbreken kunnen worden toegepast (Vaderl.) Zoo als wordt verhaald, zou een land bouwer, onder de gemeente Staphorst woonachtig, Maandag met zijn zoon in het hooiland, met hem twist hebben gekregen en tengevolge daarvan hem in drift hebben doodgeslagen hij liep naar huis om zijne vrouw zijn ontzettenden misslag mede te deelendezevier dagen te voren bevallenvliegt het bed uitlegtdooi den schrik bevangenhaar kind op eenig hooi op den vloer néder, en spoèdt zich naar de plaats waar het verschrikkelijk onheil heeft plaats gehad. Na zich hiervan te hebben ver gewist keert zij in diepe droefheid huiswaarts het achterhuis ingaandeom naar haar pasge boren kind te zien, bemerkt zij tot nieuwe droefheid, dat het varken bezig is het te ver slinden, en eindelijk tot overmaat van ramp vindt zij haar man in de voordeur opgehangen die waarschijnlijk door zijne gepleegde misdaad tot wanhoop gebragtop deze wijze een eind aan zijn leven heeft gemaakt. DUITS CHLAND. De werkstakingen te Briinnhebben tot ongeregeldheden aanleiding gegeven. Men is niet wars van het denkbeelddat ook hier de beillooze invloed van eene vreemde associatie werkzaam is geweest, Bij eene schermutseling tusschen de troepen en de werklieden zijn hij de straat Franz-Joseph twee der eersten gedood en twaalf gekwetst. De bisschop van Linz die tot 14 dagen gevangenisstraf is veroordeeld wegens poging tot verstoring der openbare rust en voor wien dagelijks gedurende de behandeling der zaak gebeden werden gelezenis door den keizer van de hem opgelegde straf onthevenr Volgens sommigen zoude hij deze gunst geweigerd hebben. Uit Linz meldt men van 16 dezer Gisteren hielden hier 560 vrijzinnige mannen en daaronder de voornaamste burgersin de „Turnhalle" eene vergaderingten doel hebbende de stichting van eene liberale politieke vereeniging Het uitgebreide proces wegens diefstal uit de rijks goudwasscherijen zal voor het hof van Kazan behandeld wordeu. De waarde van het gtstolene beloopt verscheidene millioenen. In Nischnei-Novogorod heeft men ontdektdat sedert langen tijd op groote schaal de bosschen van den staat beroofd worden. In het Oberhasli-dal in Bern heeft een wolkbreuk groote verwoestingen aangerigt. De wijnbergen in Neufchatel zijn door zware hagel- buijen vernield. ÏKANKRiJK. Het lot van 200,000 tranes in de leening Van 1869 der stad Parijs is den 15 dezer ten deel gevallen aan zekeren Jannot, die sedert eenige jaren aldaar werkzaam is als metse laarsknecht. In de afgeloopén week werd in de rue Richelieu te Parijs door eeu voorbijganger een volgens de zoo genaamde wet Gramroont veel te zwaar geladen wagen opgemerkt het paard trok dan ookhoewel liet zweepslagen regendemet moeite den wagen voort. De voorbijgauger gaat naar een op den hoek der place Louvois staanden policic-agent en maakt hem op deze overtreding der wet opmerkzaam. De agent zegt dat het hem niet scheien kan, waarop de voorbijgauger op merkt dat, naar zijne meening, juist de plicht van deu agent medebragt om dergelijke wetsovertredingen te eonstateeren. Dö agent begint den voorbijganger daarop beieedigeiuie uitdrukkingen toe te voegen waarop laatstgenoemde hem wil doen mede gaan naar liet politie-bnreau. De agent weigertwaarop een viertal andere personen uit de intusschen verzamelde groep door den beleedigde tot getuigen worden geroe pen die den agent nu gezamenlijk aanvatten en naar het uolicie-bureaii brengen. Na èene nieuwe woorden-

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1