Woensdag 21 Juli). N-°. 58 WOENSDAG EN ZATER O A G. Besturen en Administratiën Kennisgeving. Binneniandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTEN TIÉN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-, Huwelijks- es Dood- berigtenvan 18 regels a 0,50. VERSCHIJNT: A BONNE MEN TB-l'R IJS. Por drie maanden f 1;25 Franco per post f 1;50. Inzen ding der Advertcutiën daags te voren, vóór 10 ure 'süiorg De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenendat er op Vrijdag den 23 dezer des namiddags te 1 ureop het Raadhuis alhier eene openbare vergadering van den Gemeente- Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 19 Julij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Raadsvergadering gehouden t© ZieriKzee op den 16 Julij 1869. Voorzitter mr. B. C. CAU. Secretaris mr. J. P. N. rmerius. Afwezig-mr. de Crane. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na eene opmerking van den heer van der Grijp goedgekeurd, "Wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders overgegaan tot de benoeming van leeraren aan de hoogere burgerschool en burger-avondschool. 1. Voor leeraar in de scheikunde en natuurlijke hi storie op de hoogere burgerschool en in de werktuig- natuur - en scheikunde op de burger-avondschool waren aanbevolen de heer en W. K. J. Schoor te Leiden J. Meyerste Hoorn J. E. Enklaarte Leiden is benoemd de heer W. K. J. Schoorte Leiden met 11 stemmen de heer Enklaar bekwam 1 stem. 2. Voor leeraar in de wiskunde voor de 3 laagste klassen der hoogere burgerschool waren aanbevolen de heeren E. E. Lenpen te UtrechtG. J. v. d. Stouwe té LeideiiL. Verveen te Harderwijk A. Rutgers te Leiden; G. C. Wouters, te Voorthuisen is benoemd de heer E. E. Leupen te Utrecht, met 7 stemmen; 4e heer L. Verveen bekwam 5 stemmen. 3. Voor leeraar uitsluitend inde geschiedenis waren aanbevolen de .heeren G.; de Bruijne, te Middelburg; E. Zuidem,a te Utrecht; H. Hermans te Groningen en H. H. van Witzenburgte Driebergen is benoemd de heer G. de- Bruijne te Middelburg met 11 stemmen De heef Zuidema verkreeg 1 stem. 4. Voor leeraar in de staatswetenschappen waren aanbevolen de heeren mr. P. A. J. Bonvin te Zierik zee en de heer Mr. Verwey, te Hof van Delftis be noemd* de heer mr. P. J. A. Bouvin met 8 stemmen, de heer Mr. J. Verwey bekwam 3 stemmen terwijl 1 briefje in blanco was. 5. Voor leeraar in het boekhouden was aanbevolen de heer P. O. van de Velde Dliyierte Zierikzeedie met algemeene stemmen is benoemd. Hiervan zal aan de benoemden én de autoriteiten die het aangaat worden kennis gegeven. Tot 2e hulponderwijzere? aan de meisjesschool alhier is benoemd mej. D. L. van der Velden te Breda met 10 stemmenmej. A. T. Spruit verkreeg 1 stem terwijl 1 briefje in blanco was. Aanbevolen waren mej. D. L. van der Velden A. T. Spruit, en H. A. ten Cate Huendet. Hiervan aal .aan de lpenoemde en de autoriteiten die het aangaatworden kennis 'gegeven. Mr. Eokker verlaat de vergadering. "Worden medegedeeld twee missives van Gedeputeerde Staten houdende'goedkeuring Raadsbesluit tot uitgifte van gemeentegrond en tnc beschikking uit den post van onvoorziene uitgaven dienst 1869. Voor kennisgeving aangenomen. De rekening der commissie voor de grindwegen in Schouwen over 1868 wordt ter Secretarie ter visie van de leden gelegd. De rekening van den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven over 1869 wordt gesteld in handen van jhr. de Jonge mr. van Dongen en mr. Moolenburgk ten due van onderzoek en rapport. Komt ter tafel een adres van eenige landbouwers wonende te öosteilahd en Sir-Jansland verzoekende toe te staan om den weg over bet verste sas in bruik- baren staat-te brengen uit fondsen daartoe door belang hebbenden bijeengebragt. Burgemeester en Wethouders zijn het in beginsel eens om gunstig op het. verzoek te beschikken onder voorwaarde dat voortdurend 3 personen onder goedkeu ring van het bestuur worden aangewezen die zich aansprakelijk stellen tegenover het bestuur dat de dam steeds zal blijven voldoen aan zijne bestemming tot waterkeering en doen in dien zin een voorstel. Na eenige discussie wordt op voorstel van den heer Koole besloten de beschikking aan te houden tot eene volgende Raadsvergadering. Wordt medegedeeld het proces-verbaal der jongste opname van de kas en boeken des gemeente-ontvangers waaruit bleek dat zich in kas bevond 9292.10 en voor kennisgeving aangenomen. Wordt medegedeeld de kennisgeving van mr. W. C. de Cranedat hij de benoeming tot lid van den Ge meenteraad niet aanneemt. Dientengevolge is eene nieuwe verkiezing uitgeschreven. Voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van het bureau van stemopneming voor de këuze van leden van den Gemeenteraad op 20 Julij e. k. worden gekozen de, heeren van der Grijp en van der Vliet en de overige leden' als plaatsvervangers. Aan den heer H. J. Rusman wordt óp zijn verzoek wegens zijn vertrek naar elders remissie van hoofde- lijken omslag verleend voor 7 maanden ad f 8,865 waarvan.aan den gemeente ontvanger zal worden ken nis gegevpn. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten evenals vroeger aan Jan Douw een stukje grond, zijnde een sfa<ispad in het Lange Groenendalwestzijde groot 57 ellen voor een tijdvak van 21 jaar in huur uit te geven op dezelfde voorwaarden als in 1818. Wordt gelezen eene missive berigtende dat in de school van den heer Bastmeijer eenige vertimmeringen zullen moeten plaats hebben bij de toevoeging van een nieuwe klasse voor meer uitgebreid lager onderwijs welke den heer Bastmeijer bereid is voor zijne rekening te nemen en die begroot worden op p. m. f 369 mits de huurprijs van het schoollokaal door hem aan de gemeente, afgestaan raet.l September e. k. met/. 50 's jaars verhoogd wordt. De heeren mr. van Dongen en jhr. de Jonge, achten de gevraagde, huurprijs te hoog. De heer Koole is van een ander gevoelen en acht die niet te hoog evenzoo ook mr. Moolenburgh die opmerktdat. het ook de schoolcommissie niet te hoog is voorgekomen. Wordt besloten in het voorstel te treden met 8 tegen 3 stemmen die van de heeren mr. van Dongen, jhr. de Jonge en Nauta van der Grijp. Een geschrift getiteld Philippus en Petrus Lansbergen, eene bijdrage als toevoegsel aan die van dr. A. A. Eokkervan den heer v. d. Baan ten geschenke ont vangen wordt ter Secretarie ter visie van de leden gelegd en in de boekerij geplaatst. Het verslag van de vereeniging tot wering van armoede van- 1 Mei 1868 tot ultimo April 1869 wordt ter Se- cretarie ter visie van de leden gelegd. De rekening der gemeente over 1868 wordt gesteld in handen ecner commissie waartoe als leden worden benoemdde heeren mr. Moolenburgh Koole en van j der Vliet tot onderzoek en rapport. j Bij monde vail den heer Koole wordt namens de commissie ad hoc rappor}; u.itgebragt op de rekening der commerciewerf en van Let harmonie-gezelschap „Kuus't en Eer" "beiden over TG'GS strékkende tót goéd keuring. de 1ste. in ontvang op f 297.82 uitgaaf f 319.835 en alzoo een nadeelig slot van f 22.015 en de 2de. in ontvang op 330,575 uitgaaf f '328.23 goed slot 2.345 Aangezien de heeren mr. Cau en jhr. de Jonge bij de eerstgenoemde rekeaing rcudanten van rekening zijn hebbf-n bij de behandeling van deze beide heeren zich verwijderd en heeft mr. van Dongen het presidium waargenomen. Overeenkomstig het voorstel der commissie is besloten. Bij monde van mr. Moolenburgh wordt uameus de commissie ad hoe rapport uitgebragt op de rekening van het Luth. Armbestuur over 1S68 strekkende tot goedkeuring, in ontvang op f 699 uitgaaf f 695.35 goed slot f 3.65 Aldus besloten overeenkomstig de conclusie van het Wordt voorgesteld eenige wijziging te brengen in het reglement van policie op de haven overeenkomstig het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen. Mr. van Dongen verlaat de vergadering. Dienovereenkomstig wordt besloten. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Voor de keuze van Raadsleden hebben op heden 252 kiezers hun stembriefje ingeleverd. O. a. benoemd tot adelborst 3e klasse by bet kon. instituut voor de marine te Wil lemsoord W. J. de Bruyne. De hooge raad der Nederlanden heeft jl. Vrijdag het arrest van het provinciaal geregtshof in Zuid-Hol land in de zaak van Piëter Johannes Bosman c. s. met betrekking tot het eerste proces aangaande de Rotterdamsche ongeregeldheden bevestigd en het be roep in cassatie mitsdien verworpen. Ten aanzien dér afschuivin'gén in het bijna op diepte gegraven gedeelte kanaal tusschen Middelburg en den Abeele zal zoo in het kanaal als in de nieuw gegraven waterleiding de grondverplaatsing bij schat - ting bedragen 3000 kub. ellen grond. Men is dade lijk aangevangen om voor zooveel mogelijkeen en ander voorloopig te herstellen. Sedert de laatste dagén der vorige week worden in de omstreken van Steenwijk op het loof der aard appelen de verschijnselen waargenomen die men vroe ger vóór of bij het ontstaan der aardappelziekte op merkte. Door de verhoogde belasting op het gedisttil- leerd wordt de sluikhandel al erger en erger althans is door de te Oude Pekela gestationeerde ambtenaren wederom eene aanhaling gedaan van 4 kan voorloop ad 78pCt. en aan den persoon R. K. proces-verbaal gedeclareerd wegens weigering van visitatie. Dit is nu de 9e aanhaling binnen den lijd van 3 maanden. In vroegere jaren liepen er maanden zelfs jaren overheen dat men van zoo iets vernam. Uit Tilburg schrijft men van 16 dezer. Heden voormiddag omstreeks 9 ure heeft bier in de fabriek van de heeren G. Boogaars en zoon een-treffend ongeluk plaats gehad. Een jongeling A. H.oud ruim 14 jaren in die fabriek werkzaamis met zijne kleederen aan een der riemen van de machines blijven han gen en zoo doende tegen de balken en planken van den boven- en beneden-zolder geslagen zoodat zijn ligehaam van liet hoofd tot de vee ten aan stukken gescheurd en na het stilstaan der machines geen menschelijke gedaante meer had. DUITSOHLAND. Bij het jongste bezoek des konings van Pruissen te Kielwerd hem door den gouver neur namens de bevolking- van Sleeswijk- Holsteineen collation aangeboden waarvan de kosten bedroegen 419 tkaler. Deze som zou gevonden worden uit de geldenbijeer.- gebragt door een groot aantal personendio ieder een zeker bedragdoor den gouverneur vastgesteldmoesten storten. Thans verneemt mendat velen het hun opgelegde aandeel niet willen botalen. De redenen dier weigering hebben zij schriftelijk ter kennis van de re gering gebragtdeze beeft de klacht ongegrond verklaard en zal hoogst waarschijnlijk overgaan tot dwangmiddelenten einde de aangeslagen personen tot de gevorderde betaling te noodzaken. Volgens berigt uit Rüdeskeim is de vrees voor een ongunstigen wijnoogst geweken. Dooi de ingevallen warmte ontwikkelen de druiven zich zeer goed, en blijft de zomer nu gunstig-, dan verwacht men eene goede wijnlezing. Te Hamburg is een persoon gevat op het oogenblik dat hij den van de speeltafel op staanden broeder van den onderkoning van Egypte een bedrag van 15000 franken in banknoten uit den borstzak van zijn kleed baalde. Do zakkenrolder is een Engelschman. Te Weenen heeft Zaturdag een examen plaats gehad voor meisjes om als leerling-tele grafist bij den lokalen telegraafdienst te worden geplaatst. De negentien meisjes van een aldaar onlangs opgerigte voorbereidingsschool hiertoe zijn allen aangesteld geworden. GS O OT- BRIT TANNIER. De president te New-Yorkheeft aan de land- en zeemagt bevel gegevenom den pro voost te ondersteunen in het handhaven der onzijdigheid. Twee honderd man van de ex-

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1