i Herijk van Maten en Gewigten. 53 Zaterdag 3 Julij. WOENSDAG EN ZATERDAG. r «8 m Besturen en Administration Bekendmaking. Bekendmaking. Afkondiging. WAARSCHUWING. Zeetijdingen. -- <- VTT M I ZIERIKZEESCIE fiOiURANT. PRIJS DER ADVERTEN TIËN. Gewone 5 cent de regel. Geboorte-Huwelijks- en Dood- berigtenvan 1—8 regels a 0,50 behalve het zegelregt. VERSCHIJNT: ABONNE ME N T S-PR IJS. Per drie maanden f 1,25 Franco per post f 1,50. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, vóór 10 ure 's morg- De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Brengen ter kennis van de ijkpliglige ingezetenen dat tot liet herijken van alle gewigten lengtematen inhoudsmaten voor drooge waren vochtmaten voor den haudel in het groot en klein zoomede van de wissen en de strijkersdoor den heer Arrondissements ijker in deze gemeente zal worden gevaceerd in het gewone ijklokaal op bet Raadhuis van Maandag den 5 tot Zaturdag den 31 Julij aanstaandevan des morgens 9 tot des namiddags 1 ure op alle werkdageu en worden belanghebbenden uitgenoodigd om zich den opengestelden termiju ten nutte te maken en vooral om niet tot op het einde daarvan te wachten waardoor ongelegenheid wordt veroorzaaktonder herinnering dar de Maten en Gewigten behoorlijk schoongemaakt ter herijking moeten worden aangeboden* Zierikzeeden 30 Jnnij 1869. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS* Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden datiheeren Commissarissen over de Armenschool in deze gemeente eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van het Hervormd Diaconie-Armen-Gesticht op Diugsdag den 6 Julij aan staande des avonds te 7 ure tot het ontvangen en be- oordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die schoolen worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wensbhen geplaatst té zién opgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 1 Julij 1869. De B. C. CAU. Dé Secretaris j. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. In aanmeiking nemende dat, volgens art 7 der ge meentewet de gewone tijd tot verkiezing der leden van den Raad is de derde Dingsdag der maand Julij om te voorzien in de plaatsen der leden die met den volgenden eersten Dingsdag van September volgens rooster moeten aftreden brengen ter openbare kennis dat de aftredende Raads leden zijn de heeren H. G. MULOCK HOUWER. Mr. B. C. CAU. R. KOOLE. Mr. J. MOOLENBURGH en D. B. P. ZUURDEEG. voren een brief van oproeping met ingesloten stembiljet zal worden te huis bezorgdiugevolge de wet. Ziefikzeeden 1 Julij 1869* De Burgemeester li. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. dat de verkiezing in deze gemeente mitsdien zal plaats hebben op Dingsdag den 20 Julij e. k. van s morgetis 9 tot 's namiddags 5 ure op het Raadhuis waartoe aan iederen kiezer, minstens acht dagen te De Burgemeester van L.ierikzee maakt bekend dat het kohier voor de belasting op het Personeel wijk A en B van deze gemeente, dienstjaar 186970 den 24steü Jünij jl. door den heer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard op he den aan den heer Ontvanger der directe belastingen alhier wordt ter hand gesteld ten fine van invordering, en dat ieder verpligt is zijnen aanslagop den bij de wet bepaalden voette voldoen* Zierikzeeden 2 Julij 1869. B. C» CAÜ. De Burgemeester van Zierikzeemaakt bekend l dat een schip beladen met buskruid, genaamd Vrouw Mariawegens averij hier binnenge komen is in de Valen aldaar zal moeten worden t hersteld» Hij waarschuwt een ieder in deze de noodige voor- zigtigheid in acht te nemen en gedurende den tijd dat het schip in de Val zal liggen, niet met vuur of licht in de nabijheid daarvan te komen. Zierikzeeden 2 Julij 1S69. De Burgemeester voornoemd B. C* CAU* (Niet officieel gedeellê.) Openbare Raadsrergadering gehouden te Zierikzee op den S8 Juny I860» V oorzitter mr. B* C* CAU. Secretaris mr. J. P* N. Ermerins* Afwezig zijn de heeren Mulock Houwermr. de Crane en mr. Eokker. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt namens Burgemeester en Wet houders mede dat het afsluiten der Karnemelksvaart en andere openingen uitkomende aan de Brakke Gracht ten einde meer water in de Brakke Gracht voor spuijing te kunnen opnemen is aanbesteed voor 164- aan C. Wisse. Voor kennisgeving aangenomen. Worden ihedegedeeld. 4; missives van Gedeputeerde Staten a. begeleidende goedgekeurd kohier van den hoofdelijken omslag voor .1869 met beschikkingen op bezwaarschriften. b, begeleidende goedgekeurd raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijving. c. berigtende dat in de verhooging der subsidie aan het burgerlijk armbestuur wordt berust. en d. houdende goedkeuring dér jaarwedde van de 2e hulponderwijzeres aan de meisjesschool. De Voorzitter deelt namens Burgemeester en Wet houders mede dat verscheidene soilicitatien voor laatst genoemde betrekking zijn ontvangen en dat Burgemeester en Wethouders eerlang eene voordragt hopen in te ckeneii.. Aan mr. B. Ermerins wordt op zijn verzoek wegens verwek naar elders remissie van hoofdelijicen omslag verleend tot een bedrag van/ 33,25 waarvan aan den gemeente-ontvanger zal worden kennis gegeven. Wordt gelezen eene missive van den heer P. Schuringa berigtende dat hij de benoeming van leeraar aan de hoogere burgerschool en burger-avondschool aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. De rekening van het Evaug. Luth. armbestuur over 1868 wordt gesteld in handen van de heeren mr. MoolenburghZuurdeeg en dr. Goemans tot onderzoek en rapport. Een adres van den heer A. J. Cappelle c. s. houdende bezwaren tegen bet verzoek van J. Rosiers om een ge deelte gemeentegrond in erfpacht té ontvangen wordt ter secretarie ter vissie van de leden gelegd om latei- met het verzoek van J. Rosiers in behandeling te nemen. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden van het stembureau voor de keuze van een Raadslid op 2 Julij e. k. en zoo noodig ook voor de herstemming en als zoodanig gekozen de heeren mr. van Dongen en Landsknegt en de overige ledf-n als plaatsvervangers. Op een verzoekschrift van den heer H. J. Rusman, om remissie van hoofdelijken omslag wegens vertrek naar elders wordt de beschikking aangehouden tot dat adressant vertrokken zal zijn. Worden vastgesteld de oninbare posten van de hon denbelasting en het kohier van den hoofdelijken omslag van 1867 en 1868 overeenkomstig de voordragt. Wordt medegedeeld de uitslag der openbare aan besteding van het jaarlijksch onderhoud en vernieuwing van gemeentewerken en voor kennisgeving aangenomen. üp voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten tot voorziening in de beschoeijing der haven langs de commerciewerf met pakwerkwaarvan de kosten op ongeveer f 300 zijn geraamd. Wordt besloten te beschikken uif den post van on voorziene uitgaven voor 1869 voor de som yan f 50 wegens premie aaii de harddraverij behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten* Wordt medegedeelddat van de gemeentebesturen van Amsterdam en Hoorn zijn ontvangen de verslagen dier gemeenten voor 869 welke ter visie van de leden worden gelegd en in de boekerij zullen worden geplaatst. De "Voorzitter deelt mede dat door Burgemeester en Wethouders voorlöopig is opgemaakt de lijst van aanbeveling voor Iëeraren aan de hoogere burgerschool, doch niet definitiefhet advies der commissie voor het middelbaar onderwijs is mede daarop ingewonnen. De stukken met het advies van den inspecteur van het middelbaar onderwijs liggen van af heden ter visie. Op het verzoek van den heer C. van den Boutom gemeentegrond bij het Zelke-terrein in erfpacht of in eigendom te bekomen om daarop eene boerderij te stichten (in de vdrige Raadsvergadering aanhangig ge bleven) stellen Burgemeester en Wethouders voor af wijzend te beschildcen. Mr. Moolenburgh motiveert zijne stem waarom hij tegen het adviës van Burgemeester en Wethouders is. Bij locale opneming is hem gebleken dat de zaak voordeel in plaats van nadeel aan de gemeente zal op leveren hetgeen hij nader uir.eeu zet* Dr. Goemans verklaart zich mede voor de inwilliging van het vei zoek. De heer van dér Grijp heeft zicii dé vraag gesteld waarom adressant niet op zijne eigen landerijen eene hofstede sticht. Als ingezeten is hij ingenomen met de zaak maar als commissaris voor de wandelingen acht hij zich verpligt het bedoelde terrein voor het doel te bewaren waarvoor bet bestemd scheen te zijn. Jhr. de Jonge vereenigt zich met het gevoelen van den heer mr. Moolenburgh vooral ook om de industrie te bevorderen. De neer Zuurdeeg is het geheel eens met jhr. de Jonge en mr* Moolenburgh. Mr. van Dongen beschouwt het terrein als een vër- loren hoek. Daar er nog geen aanleg is kan geen aanleg bedorven worden. Hij is ook voor de inwilliging van het verzoek. ï)e heeren Koole en van der Vliet verklaren zich mede voor de inwilliging van het verzoék. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders in omvraag gebragt wordoude, wordt dit verworpen met algemeene stemmen op één na (die van mr. Cau.) De Voorzitter zegt dat alsnu het verzoek wordt be schouwd te zijn ingewilligd als in eigendom afgestaan onder de gestelde voorwaarden. Aldus besloten onder goedkeuring van Ged. Staten. Komen in behandeling de voorstellen van Burge meester en Wethouders tot regeling van het openbaar lager onderwijs. Bij monde van den heer Zuurdeeg wordt hierop namens de commissie ad hoe rapport uitgebragt strekkeude tot goedkeuring behoudens enkele opmer kingen. De Voorzitter geeft te kennen dat Burgemeester eü Wethouders het rapport der commissie in behandeling hebben genomen en meenen aan het verlangen der commissie gevolg te geven door hare opmerking be treffende het besluit tot wijziging van liet plaatselijk reglement op het openbaar lager onderwijs en wel de toe te voegen 2e alinea aan art. 10 eb alsdan te lezen „voor de eerste en tweede afdeeling dier school bepaald" in piaats van de eene of andere afdeeling dier seiiool bepaald. Artikelsgewijze behandeld wordende wordt dit con form de voordragt aangenomen. Op het ontwerp van liet besluit tot wijziging van de besluiten tot heffing van schoolgeld stelt de meerderheid der commissie voor het schoolgeld voor de 1ste of laagste afdeeling der meisjesschool te bepalen op/20 in plaats van op f 24- voor elke leerling en voor de 2de afdee ling op f 30 in plaats van op 32 voor elke leerling. Burgemeester en Wethouders stemmen niet met liet voorstel der commissie in. Na eenige discussien wordt het voorstel der commissie verworpen met 6 tegen 4- stemmen en dit besluit overeenkomstig- de voordragt van Burgemeester eu Wethouders aangenomen. De heeren Zuurdeeg en Koole verlaten de vergadering» Het besluit tot wijziging der verordening op de in vordering van schoolgeld wordt overeenkomstig de voordragt aangenomen. Op gemelde besluiten zal de hoogere 'goedkeuring worden gevraagd. Wordt voorgesteld op de eerste burgerschool aan te stellen een hulponderwijzer op eene jaarwedde van f 800 voor de zoogenaamde voorbereidende klasse voor de hoogere burgerschool. Dienovereenkomstig wordt onder hoogere goedkeuring besloten. De beer mr. van Dongen brengt naméns de com missie ad hoe verslag uit op de voorstellen van Bur gemeester en Wethouders tot regeling van het middel baar onderwijs strekkende tot goedkeuring behoudens enkele opmerkingen. De beer dr. Goemans verlaat de vergadering. Op de ontwerpverordening regelende het openbaar- middelbaar onderwijs heeft de commissie bedenking tegen de bij art. 7 bepaalde zoogenaamde grooie va- cantie van 6 weken welke zij van to langen duur acht en korter gesteld wilde zien. De opmerking der commissie vindt bij sommige leden adhaesie. De "Voorzitter verdedigt de bij het ontwerp voorgedragen tijd van 6 weken. Op voorstel van mr. Moolenburgh wordt besloten om in het ontwerp op te nemendat de vacantien voorloopig worden bepaald (zooals door Burgemeester en Wethouders is voorgedragen.) De commissie geeft de wénschelijkheid te kennen dat behoorlijke inventarissen worden opgemaakt van de verzamelingen van hulpmiddelen van het middelbaar onderwijs en waaromtrent zij eene stellige bepaling in de verordeningen heeft gemist. Die bepaling- wordt tengevolge de opmerking der commissie alsnog in de verordening opgenomen. Op art. 27 stélt de commissie voor in plaats van het woord jongelieden te bezigen personen. Dit wordt met algemeene stemmen verworpen op één na (die van den heer van der Grijp.) De verordening wordt in haar geheel goedgekeurd met algemeene stemmen. Het besluit tot heffing van schoolgeld wordt over eenkomstig de voordragt aangenomen. De commissie had hierbij de vraag gesteld of het niet goed zou zijn op de burgeravondschool kinderen van minvermogenden gratis als leerlingen toe te laten. De verordening op de invordering der schoolgelden wordt overeenkomstig de voordragt vastgesteld alles behoudens hoogere goedkeuring. De nog overige punten op de agenda voorkomende wordeD ter behandeling aangehouden. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. Brouwershaven Gearriveerd 29 Junij Cimbria, H. 0. Berg, Libau, 29 Gothenburg (st.) J. Hus Gothenburg bei den naar Rotterdam. 29 Martinus Henriette H. L. Stasse, Londen, Dordt. 1 Julij Osborne, (st.) J. JohnsonLeitb, Rotterdam. 1 Cornwallis R. W. AllenRott.New-York. 1 BravoG. T. v. OmmerenLiverpool 1 John Alice Brown J. SeymourNew-Castle beiden naar Dordt.

Zierikzeesche Courant | 1869 | | pagina 1